Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uydunet kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Merhabalar.
    Evde ve ofiste TT adsl kulanıyorum. 1 Mbps ve 4 Gb. sınırlı olanından.

fiyatı 29 YTL. + 15 YTL Telefon sabit ücreti ödüyorum. (x 2)
    (Telefon hattı bağlamadan adsl bağlamıyorlar. İhtiyacım olmadığı ve kullanmadığım halde 2 adet sabit telefonum var. Dolayısıyla, aldığım hizmetin toplam maliyeti 88 YTL oluyor.)

Aynı zamanda, kablo tv abonesiyim. 2 ayda bir 28 YTL ödüyorum tv izlemek için. Bir sözleşmeyle, nete kablodan girilebileceğini öğrendim.
    Şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmemişti kablo tv üzerinden nete girmek.
    Modemlerden biri arızalanıp, yenisini almam gerekince farkettim olayı.

Bu hizmeti alabileceğimiz Uydunet denen hizmetin fiyatları ise şöyle;

http://www.uydunet.net/

Uydunete geçersem, şu an kullandığım adsl'in aynı özellikleri için (1 Mbps ve 4 Gb. sınırlı) toplamda 64 ytl ödeyeceğim. Kablo tv'yi zaten kullanıyorum ve ödüyorum, onun ücretini düşünce, her ay 38 YTL cebimde kalacak. (Evde kotanın yarısını bile zor dolduruyorum, boşu boşuna 4 Gb. parası veriyorum. )
    Bir de modemleri değiştirmek gerekecek, ilk 5-6 ay bir avantajı olmayacak gibi. Ama bu sorun değil.

Yaz aylarında daha çok dışarı çıkıyoruz, interneti de az kullanıyoruz.
    Bu dönemlerde de çok daha az bağlantı ücreti yazılacağı için, Bu uydunet denen zımbırtı bana mantıklı geldi.

Sitesini incelediğimizde, her şey güllük-gülistanlık görünüyor.
    E tabi kimse "Yoğurdum ekşi" demiyor.

Sormak istediklerim;

Uydunet kullanan arkadaş var mı? Genel olarak neler söyleyebilir?
    Her ikisini de kullanan var mı? Varsa neden tercih bunu etti?
    Bağlantı sorunları yaşıyor mu?
    Sitesinde upload hızı belirtilmemiş. Kaçtır bu hız? (Voip telefonu kullanıyorum. Benim için önemli)
    Modeminin marka/modeli nedir? Verimli midir?

Yanıtlarsanız sevinirim.
    Saygılar.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Öncelikle çok güzel bir konuya degişmişsin Abi,
    İşte Türkiye,,,,, diger ülkelerde internet ücretsiz denecek kadar az bazılarında ise ücretsiz.
    Bizim adsl baglamamız için sabit hat çekmemiz gerekiyor.
    Abonelik ücreti 15 ytl bunun yanında aldığım hizmetin ücretini yatırıyorum,15 ytl gereksiz yere telekomun cebine gidiyor üzülüyorum...

Uydunetten internete giren arkadaşlarım oldu ve sorun yaşadıklarını anlatmışlardı.
    Ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını sormadım,kullanan kişilerden şikayet aldıgımı iyi hatırlıyorum.
    Onlarda yeni eve gectiklerinde biri tavsiye etmişti uygulamışlardı.
    Ücretler ve hesap cok iyi bence cok mantıklı görünüyor kullanan biri bilgi verirse bizde faydalanırız.
    Saygılar.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Aynen dediğin gibi emomen.
    Her ay havadan 30 Ytl ödemek, çok bişey olmasa da zoruma gidiyor.

Zamanında, Kablonet'te bazı sorunlar yaşanmış. Fakat bu Uydunet yeni sanırım.
    Kullanan varsa, izlenimlerini paylaşsın lütfen.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi emomen.
    Her ay havadan 30 Ytl ödemek, çok bişey olmasa da zoruma gidiyor.

Zamanında, Kablonet'te bazı sorunlar yaşanmış. Fakat bu Uydunet yeni sanırım.
    Kullanan varsa, izlenimlerini paylaşsın lütfen.
    ADSL de dogal afetlerde sorun yaşıyabiliyoruz bu sistemde ise bunlar ortadan kaldırılmış.(Dogrumu yalanmı bilmiyorum.)
    Sorunlar çözüldüyse bende geçiş yapacagım.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Evet arkadaşlar yok mu cevap verecek bi' babayigit?

ona göre karar verip hareket edeceğim. bekliyorum yorumlarınızı.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gültekin;
    ben biraz daha sabretmeni önereceğim.
    Yani kötü ya da iyidir diye bir fikrim olduğu için değil.
    Sadece özel şirketlerin bu işe daha fazla yatırım yapacak ve daha iyi imkanlar sağlayacak yatırımlar yapmaları gerekeceğini bildiğimden ve umduğumdan, Türkiye'de internetin ileride çok daha farklı yerlerde olacağını tahmin ediyorum.
    Tabii Fransa'dan ahkam kesmek kolay diyeceksin ama Türkiye'nin teknolojiye uyum sağlaması gerçekten oldukça hızlı gelişen bir durum.
    Tek sorun, özelleştirmenin yavaş işlemesi ve yönetenlerin akraba, eş dost öncelikleri.
    Ama bilişim sektörü sokma akıl ve kıyakla ilerlenebilecek bir sektör değil.
    Bu nedenle akıl ve bilgi zamanla üstünlüğünü kuracaktır.
    Türkiye'nin gelecekte nasıl bir sisteme sahip olacağının kavranılması için kendimden örnek vereyim.

Özel bir şirketten paket satın aldım.
    Ayda 29 euro ödüyorum.
    Limit diye bir şey zaten yok.
    Dünyanın hemen her yerini arayıp, istediğim kadar konuşabilirim.
    İnternet hızım 20 gb
    Bunların hepsi fiyata dahil.
    Sabit ücret, abone ücreti, bilmem ne vergisi gibi şeyler yok.
    Bu ücrete, normalde paralı olan tv kanalları dahil.
    Örneğin Türkiye'de DigiTürk bu fiyata dahil.

Sadece cep telefonları ücretlendiriliyor.
    Onun fiyatı da normal abone olsam ödeyeceğim fiyatın aynısı.

Yani kısacası, yakında böyle hizmetler alacaksınız.
    Yani inşallah...

Ama olması gereken de bu zaten....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Özel bir şirketten paket satın aldım.
    Ayda 29 euro ödüyorum.
    Limit diye bir şey zaten yok.
    Dünyanın hemen her yerini arayıp, istediğim kadar konuşabilirim.
    İnternet hızım 20 gb
    Bunların hepsi fiyata dahil.
    Sabit ücret, abone ücreti, bilmem ne vergisi gibi şeyler yok.
    Bu ücrete, normalde paralı olan tv kanalları dahil.
    Örneğin Türkiye'de DigiTürk bu fiyata dahil.

Sadece cep telefonları ücretlendiriliyor.
    Onun fiyatı da normal abone olsam ödeyeceğim fiyatın aynısı.

Yani kısacası, yakında böyle hizmetler alacaksınız.
    Yani inşallah...

Ama olması gereken de bu zaten....
    Almanya ve Fransada yaşayan akrabalarım var.
    senin kullandığın paket ve benzerlerini kullanıyorlar.
    anlattıklarında şaka gibi geliyor. bak sen de şaka yapmışsın

Quiknet adında, trcell firmasının net hizmeti başlamış ufaktan.
    yaşadığım semtte, bazı bölgelerde mevcut.
    http://www.tellcom.com.tr/quiknet/index.html

gelen değerlendirmeler ışığında, birine karar vereceğim artık.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar yok mu cevap verecek bi' babayigit?

ona göre karar verip hareket edeceğim. bekliyorum yorumlarınızı.
    gültekin hocam
    benim işyerinden birkaç arkadaş kullanıyor şu an, bu muhabbetler olmuştu aramızda.ben ttnet kullanıyorum, onlarda daha önce ttnet kullanıyordu kablonete döndüler.doğruluk payını ancak bilgisayarlarının başına oturursam onaylayabilirim, anlattıklarına göre iyiymiş tt den biraz yavaş olduğunu ama çok farkedilir bir yavaşlama olmadığını anlatıyorlardı.
    bizdeki limitli fiyatına onlar limitsiz kullanıyorlar

Eski KabloNet adı değiştirilmiş, UyduNet adı getirilmiş.
    Telekom/Turksat , altyapısını iyileştirme-geliştirme aşamasında. Bir süre daha beklemekte fayda var.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bilgisayarımda skystar2 kart var bu kartla uydu yayınlarını izliyorum ve bazı programlar sayesindede sadece uydu verilerini download yapıyorum ama gerekli lnb ve uyeliğim olmadıgı için sadece download yapabiliyorum ve hızı hiç 4400 kb/sn en aşşagı düşmedi yani ne manyak bir hız anlayın ve kablo koptu gibi dertlerde yok buyuk şirketlerde bunu kullanıyor ama fiyatı ne kadar bilemiyorum
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Hiç düşünmeyin hemen bağlatın. Hızı her zaman aynıdır bazen yavaş bazen hızlı değişken bağlantı değildir. Senede 1 defa arıza ya olur ya olmaz, hattın kesilmesi diye birşey yoktur. Yaklaşık 6 senedir kullanıyorum çok memnunum 1 defa bile şikayet etmedim...

Uydu nete havadan neler odiceksiniz????

Sadece bilgilendirme amaci ile.

Tekel oldugundan uydu.net inanilmaz fahis fiyatli. Milletin dunyadan haberi yok. Size singapurdan bir ornek vereyim, buyrun linke girin tarifeyi kendiniz inceleyin.

http://home.singtel.com/singtel/index.html#cinternet

Hatta 2 senelik kontrat yaptiginda bazen (kampanyaya gore ) laptop yada desktop bile hediye ediyor adamlar. Ayni sey cep telleri icinde gecerli .

YETER BENCE BU SHOPAR TEKELCILERIN MILLETI SOMURDUGU

az bi ingilizcesi olan siteyi gezinsin gorsun. cep teller de bedava hat alinca.

Birde su soparlarin verdikleri tarifelere bakin

http://uydunet.net/icerik/tarifeler.php

Ya orasi singapur , burasi turkiye sistem yeni demeyin kardesim , sistemin yeni olmasinin acisini milletten mi cikartmak lazim.

Ayrica Yeni sistem geldikce teknoloji daha da ucuzluyor. Butun dunyada bu bole. Ama bu tekelcilerde KOR TUTTUGUNU POLITIKASI OLDUGU ICIN Turkiye de istedikleri gibi at kosturuyorlar.

Ben gecen sene 8 mbps yi 57 singapur dolarina aldim simdi 15 mbps yi 59.90 singapur $ ile veriyolar. Ki ben aldigimda da bedava desktop veriyorlardi 2 yil kontrat imzalarsan. dedim istemiyorum desktop i o zaman dediler 1. sene yari fiyat odiyeceksin. Gecen sene hep 28 kusur singapur dolari odedim internet faturama. 8 mbps icin...

Allah in asyasi yaaa, Amerika olsa dicemki hadi neyse... Burda bile bu fiyatlar varken Adamlar resmen giydirme tarifesi koymuslar ....

Arkadaslar ALMAYIN hatta BU HAKSIZLIGA ITIRAZ EDIN DERIM yoksa inanin bunlar tekelci olmanin verdigi rahatlikla, KOR TUTTUGUNU POLITIKASINI UYGULICAKLAR , CATIR CATIR GIYDIRCEKLER MILLETE

16 MBPS uydu.net de 923.88 lira
    15 MBPS singapurda 59.90 singapur dolari 1 usd = 1,43 singapur dolari (YANI NERDE ISE TL ILE SINGAPUR DOLARI 1 E 1)

Arkadaslar 16 mbps de yaklasik 15 kat fiyat farki var uydu.net fiyatlari ile burasi arasinda, Ulan 2 kati olsun, 3 kati olsun (yeni teknoloji
    getirdik bahanesi adina) ama kardesim 15 KAT FIYAT FARKI MI OLUR YA...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Arkadaslar ALMAYIN
    Almayıp da ne yapacağız?
    daha iyi alternatifimiz mi var?

Türkiyede; TTNet, Uydunet, Quicknet, ve yeni çıkan 3G adı altında saçma sapan düzenlenmiş internet seçenekleri var. Başka yok.
    Almanya, amerika, Singapur neti falan yok burada.

Olanlar içerisinden, herkesin kullanımına, bütçesine, ihtiyacına göre birisini seçmesi gerekiyor.

Kusura bakmayın, öyle her ota-bota eylem yapamayız. Almıyorum kardeşim diyemeyiz. Almıyorsan oturursun maçanın üstüne, tv seyredersin.

1 Şubat 2009 itibariyle uydunete geçtim, TTelekomun adsl'inden daha verimli olduğunu gördüm. Şimdilik memnunum.
    Ha olsaydı 3 kuruşa hiper hızlı internet seçeneğim, tabiiki onu seçerdim.

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    mühendis1980 arkadaşım yazdıklarına aynen katılıyorum. bu ülkenin en büyük problemlerinin başında kendi vatandaşına düşman olan devlet kurumları geliyor. telekom özelleşti de ne oldu daha beter oldu. örnek çok ama düzeltmeye imkan yok. başa gelen çekiliyor....

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    arkadaşlar yeni oluşturulmuş olan alt yapılardan sonra uydunet kullanan var mı hızı kopması vb şeyler hakkında bilgi verebilcek olan var mı?
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    her ikisinide kullandım ve ikisininde aboneliğini dükkanımızda yapmaktayız şuan

eskiden uydunet bayiliğini almadan önce
    1 mb hızınında sınırsız ttnet kullanıyorduk internet yavaş kesilmeler çok oluyordu telekomu aradığımızda biz sizin değerlerinizi görüyoruz yeterli filan deyip geçiştiriyorlardı üstelerseniz 3-4 gün sonra bir ekip gelip kabloya vs bakıp normal deyip geçiyordu

daha sonradan uydunet ile de çözüm ortağı olduk

dükkana 512 kb sınırsız tarifesinden aldık 1 mb telekoma göre indirme yaparkan yavaş ama siteler arası geçişlerde filan çok az fark var sonuçta 512 kb ilerleyen zamanlarda 1 mb sınırsız 29 tl kampanyasına geçince farkı gördük telekomla 100 ün üstüne çıkamazken uydunet ile 115 -120 lerle indirme yapabiliyoruz

özetle : oturduğunuz yerde kablo tv alt yapısı varsa bence telekoma göre çok daha iyi hizmet vermekte arıza kaydı bıraktığınızda size o gün içersinde geliyorlar ayrıza 1 mb hızında sınırsız internet+kablo tv 29 tl
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ikisinide kullandım ve ikisininde aboneliğini dükkanımızda yapmaktayız şuan

eskiden uydunet bayiliğini almadan önce
    1 mb hızınında sınırsız ttnet kullanıyorduk internet yavaş kesilmeler çok oluyordu telekomu aradığımızda biz sizin değerlerinizi görüyoruz yeterli filan deyip geçiştiriyorlardı üstelerseniz 3-4 gün sonra bir ekip gelip kabloya vs bakıp normal deyip geçiyordu

daha sonradan uydunet ile de çözüm ortağı olduk

dükkana 512 kb sınırsız tarifesinden aldık 1 mb telekoma göre indirme yaparkan yavaş ama siteler arası geçişlerde filan çok az fark var sonuçta 512 kb ilerleyen zamanlarda 1 mb sınırsız 29 tl kampanyasına geçince farkı gördük telekomla 100 ün üstüne çıkamazken uydunet ile 115 -120 lerle indirme yapabiliyoruz

özetle : oturduğunuz yerde kablo tv alt yapısı varsa bence telekoma göre çok daha iyi hizmet vermekte arıza kaydı bıraktığınızda size o gün içersinde geliyorlar ayrıza 1 mb hızında sınırsız internet+kablo tv 29 tl
    bende istedim ama bizim mahallede uydunet olayı yokmuş altyapı sanırım bende telekomdan bıktığım için .....herifler kapatırken bile illallah ettirdiler ben gidemediğim için kardeşimi falan yollamıştım ...refsiz herifler gerksiz para almışlar birde 2 ay sonra 7 tl eksik almışlar hesapta o parayı istiyorlarmış yoksa mahkeme falan filan anlayacağınız ttnet olmasında ne olursa olsun ne desem boş hala aklıma geldikçe sinir oluyorum..

gittim turknet aldım kampanya falan varmış ama ttnetten daha hızlı indirme olarakta gönderme olarakta daha iyi turk nete geçince anladım gerçek 1mb hız neymiş diye...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Eğer o bölgede yoğunluk varsa çok arıza veriyor. teknik servisi hiç bişi bilmiyor modeme suç atarlar.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    geliyor apartmanımıza kablo tv geldi digitürk gibi kazıkçı uydulardan kurtulacağım sevdiğim nba kanalını ve bir çok belgeseli 11 tl gibi bir rakamla izleyeceğim
    ...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni oluşturulmuş olan alt yapılardan sonra uydunet kullanan var mı hızı kopması vb şeyler hakkında bilgi verebilcek olan var mı?
    kablonet, ultratv, uydunet bir çok kere el değiştiren ve devlete peşkeş çekilmesi için özel firmalardan tartışmalı bir şekilde alınıp ( koç ile davalık olmuşlardı ve mahkeme yıllarca sürdü) tekele dönüştürülen, sahip olduğu teknolojiyi tam anlamıyla kullanılması sürekli olarak engellenen (özellikle telekom özelleştirildikten sonra) bu hizmeti tam 10 yıldır kullanıyorum. ilk olarak acıbadem pilot bölge iken 2000 yılında kullanmaya başlamıştık, şu an maltepe'de halen kullanmaktayım.

adsl'den çok daha iyi bir teknoloji olmasına karşın hem TV yayınlarında (özellikle önceki seçimlerde hükümet dogan grubuna kıyak yapmak amacıyla d smart kurulurken uydunetin dijital yayını süresiz ertelenerek bugünlere kadar abonelerin bekletilmesini asla unutamam) hemde internet bağlantı hızlarında ve tarifelerinde iyileştirmeler yapılmadığından dolayı (3 -4 sene öncesine kadar hala 256k bağlantı satıyorlardı) uzun bir süre madur duruma düştüysekte servis ve hizmet kalitesi ttnet ile karşılaştırılamayacak kadar iyi.

adsl geçmeyişimin tek nedeni gün içinde arıza kaydı bıraktıktan sonra gece 10:00 olsa bile derdinizi anlayan, yaptığı işe hakim ve teknolojiyi bilen servis elemanlarının evinize gelip sorunu gidermeleridir.

2 yıldır kesinti yaşadığımı hatırlamıyorum ancak evinizdeki kablo bağlatısı ne kadar çok bölünürse sinyal o kadar zayıflıyor ve bağlantı sorunu yaşayabiliyorsunuz. özellikle 2'den fazla tv'ye bağlantı yaptırdıysanız sorun olabiliyor (eskiden böyleydi şu an halen bu tür sorunlar yaşanıyor mu bilemiyorum). abonelere eskiden motorola marka kaliteli modemler satılıyordu, şu an hangi marka kullanılıyor bilmiyorum.

statik (sabit) ip olmasının bir takım dez avantajları var, fakat adsl gibi hızı bulunduğu bölgeye ve telefon kablo tesisatının kalitesine göre değişen bir bağlantı türü değil. 1mbit bağlantı ödüyorsanız hızınız sabit 1mbit.

bulunduğunuz bölgedeki adsl kullanıcıları sıkıntı yaşamıyorsa adsl tarifeleri daha uygundur ancak benim gibi teknik servise işiniz düştüğünde ne konustugunu bilen, konusuna hakim çalışanlardan hizmet almak istiyorsanız tercihiniz uydunet olmalı. (bu tarifelere rağmen!)
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler