Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ADSL kullanıcıları ayakta!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    arkadaslar bız 256 kb sınırsız baglantılar ucret farkı olmadan 512 kb olcak dıye beklerken telekom adsl kullanıcılarını beklenmıcek bı acıklamayla sok ettı.512 kb sınırsız baglantı ısteyen kullanıcılar 99 ytl odemek zorunda. 512kb 3 gb sınırlı kullanım 29 ytl 5 gb sınırlı kullanım 49 ytl 9 gb sınırlı kullanım da 69 ytl olarak acıklandı.
    ben oyuna geldıgımızı dusunuyorum. asırı ılgı goren ogrencı kampanyasının ardından boyle bı darbe vurdular.ıkı sey geldı aklıma.ya artıcak adsl yurtdısı cıkıs kapasıtesının altından kalkamayıp boyle bı sınırlandırmaya basvurdular yada daha cok para ugruna memleketı kandırdılar.takdır sızın........
    NOT: 3 gb fıyatı 29 ytl de olabılır.

haberturk tv den alıntıdır..............
    + Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    -Haberin "ORJİNAL" linkini veriniz..!!
    -Alıntı "HABER" Paylaşım güvenirliliği açısından sorun yaratabilir..
    -Haberin gereksiz polemik unsuru olmaması için lütfen uyarılara uyunuz..!!
    "Orjinal link "verilmediği takdirde bu TOPİC silinecektir.
    -Topic'i açan üye uyarılara uymak zorunluluğundadır..!!

+ Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.

Site Yönetimi

®**********X**************************X******®

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    valla benim için iyi oluyo bu durumda.sınırlıda olsa aynı fiyata daha hızlı internet kullanabilicem.3 gb yetiyo bana,fiyat değişmeden hızı artmış olcak.
    ama telekoma güvenebilirmiyiz acaba,bi kelek yapıp onada bi zam düşünmezlerse iyidir.
    99 ytl de verilmezki arkadaş,ulan ne iştir ya.önce milletin ağzını sulandır.sonra kazık fiyatlara zorunlu bırak.nasılsa kimseden ses çıkmazya çıkmazmı acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Soyun efendiler soyun.Kanımızı emin..

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kaç aya kadar 256'yı tamamen kaldıracaklar bence

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    _Si_BeMol_ ;

Kaynak göster, milleti galeyana getirme. ŞİMDİ BİLE 512kb 89 YTL.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

airikarus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EĞER YENİ BİR DÜZENLEME GETİRİLİYORSA BU EŞİT OLMALI.
    BENDE SINIRSIZ 256K ADSL KULLANIYORUM.
    YA SINIRLILARDA AYNI HIZDA KALMALI,YADA HEPSİ 512K OLMALI
    AKSİ HALDE GERÇEKTEN SAÇMALAMIŞ OLURLAR...

Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 390
    Alıntı airikarus adlı üyeden alıntı
    EĞER YENİ BİR DÜZENLEME GETİRİLİYORSA BU EŞİT OLMALI.
    BENDE SINIRSIZ 256K ADSL KULLANIYORUM.
    YA SINIRLILARDA AYNI HIZDA KALMALI,YADA HEPSİ 512K OLMALI
    AKSİ HALDE GERÇEKTEN SAÇMALAMIŞ OLURLAR...
    sana bi konuda katılıorum bi konuda katılmıorum
    katıldıım nokta sözlediklerin katılmadıım nokta ise büyük harflerle yazman
    hiç bi avrupa ülkesinde internetin bizdeki kadar pahalı olduunu sanmıorum ing. ve alm. daki arkadaşlardan öörendiim kadarıyla cidden komik paralara bizden çok daha hızlı internet bağlantıları alıolar. ayrıca telekomun yaptığı kadar saçma bi uygulama ben daha önce duymadım ne yaptıkları belli deil ayrıca asıl garip olan 512e çıkardıkları hız için hala kota 3gb. ben 256 kullanıorum ve 1 günde 2-2.5 gb download yapabiliorum. peki nasıl 512 de kota 3 gb cidden çok ilginç.
    0 Rh +

Caesar çok haklısın Almanyada 2mbitin aylık ücreti yanılmıyorsam 25euro civarında,bizdeyse fiyatlar malum Ne yani ben sınırsız internet kullanıyorum diye mağdur mu olucam,o zaman bende kotalı 512kb 5gb sınırlıya geçerim aynı fiyatı veririm ama genede bukadar mantıksız hareket etmezler umarım

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    özelleştirme şart
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=8073

kaynak burada...ayın 27'sinde yazdım...bence oldukça haksız bir uygulama ve oldukça ses getireceğe benzer
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

deamon haklısın umarım düzeltirler bunu yoksa çok saçma olucak,niye fazla para ödeyip yavaş internet kullanalımki

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    deamon, ozaman ılk msj ı ben yazmısım.ben unuttum o konuyu.modlardan rıca mınnet.baslıgı oraya yonlendırın.dagılmasın ortalık..sorry.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    _Si_BeMoL_, kardeş senin dediğin olay yaklaşık 3-5 ay önceydi ve Türk Telekomun resmi sitesindede yayınlandı. Fakat daha sonra ne olduysa oldu ve haber ortalıktan kayboldu yani yeni bir olay değil. 512 kbs. bağlantı sözde 49 ytl olacak ve sınırsız kullanılabilecekti. Neyse arkadaşlar burası Türkiye ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    Amerika'da arkadaşım 30 dolara 10 mb hızla bağlanıyo artık ne diyeyyim...
    deli _o0_

TRANSALP

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bu sabah yapılan açıklamaya göre 512kb sınırsız bağlantı ücreti 49 milyon olacak. Hadi gözümüz aydın millet
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

1 Kasım 2005 tarihinden itibaren minimum hızın 512 KBPS olduğu yeni tarife yürürlüğe girmiştir. Yeni tarifede kullanıcılara 512 Kbps, 1024 Kbps ve 2048 Kbps Limitsiz internet erişim seçeneklerinin yanında, 512 Kbps Hızında 3, 6 ve 9 GB limitli internet erişim seçenekleri sunulmaktadır.

Fiyatlara %18 KDV dahil, %15 Özel İletişim Vergisi (ÖİV) hariçtir.

KULLANIMA BAĞLI (LİMİTLİ) ADSL İNTERNET ERİŞİMİ TARİFESİ

Hızı (Kbps)
    Kota (GB)
    Bağlantı Ücreti
    Aylık Ücret
    Limitin Üzerindeki Her MB için Ücret

512/128
    3
    52.345.865 TL
    52,35 YTL
    25.729.323 TL
    25,73 YTL
    8.872 TL
    0,008872 YTL

512/128
    6
    52.345.865 TL
    52,35 YTL
    43.473.684 TL
    43,47 YTL
    8.872 TL
    0,008872 YTL

512/128
    9
    52.345.865 TL
    52,35 YTL
    61.218.045 TL
    61,22YTL
    8.872 TL
    0,008872 YTL

SINIRSIZ(LİMİTSİZ) ADSL İNTERNET ERİŞİMİ TARİFESİ

Hızı (Kbps)
    Bağlantı Ücreti *
    Aylık Ücret

512/128**
    52.345.865 TL
    52,35 YTL
    87.834.586 TL
    87,83 YTL

1024/256
    52.345.865 TL
    52,35 YTL
    149.939.850 TL
    149,94 YTL

2048/512
    52.345.865 TL
    52,35 YTL
    238.661.654 TL
    238,66 YTL

* İsteğe bağlı olarak bağlantı ücretine taksitli uygulama yapılacaktır.

Taksitler 12 ay X 5.101.504 TL = 61.218.045 TL (61.22 YTL) olacak şekilde fatura ile alınacaktır.

**Minimum ADSL bağlantı hızı 01.11.2005 tarihi itibariyle teknik imkanlar dahilinde ( mesafe ve hat kalitesine bağlı olarak ), garanti edilmemek koşuluyla 512/128 KBPS'e yükseltilmiştir.

1) 256 Kbps 3 GB Limitli ADSL kullanıcıları 512Kbps bağlantı hızına geçmek için ne yapmalıdır?

256 Kbps3 GB Limitli ADSL müşterilerimizin bağlantı hızları; tarifeleri ve kullanım miktarları aynı kalmak kaydıyla ücret farkı vermeden otomatik olarak 512 Kbps'e yükseltilecektir. 256 Kbps Limitli ADSL müşterilerimizin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

2) Mevcut 256 Kbps limitsiz müşterilerimiz için bir hak kaybı var mıdır?

Hayır, bir hak kaybı söz konusu değildir, mevcut hız ve tarifelerini kullanmaya devam edebilirler, istemeleri halinde başka hızlara da geçebilirler.

3)Mevcut 256 Kbps Limitsiz ADSL kullanıcılarının durumu ne olacak?

Halihazırdaki 256 Kbps Limitsiz ADSL müşterilerimiz, mevcut hızlarında hizmet almaya devam edebilecekleri gibi, talep etmeleri halinde yürürlükteki tarifelerden herhangi birine geçebilecektir. Yeni tarifenin yürürlüğe girdiği 01.11.2005 tarihinden sonra 256 Kbps bağlantı hızında yeni abone kaydı yapılmayacaktır.

4) Mevcut 512 Kbps 5 GB Limitli ADSL kullanıcılarının bir değişiklik olacak mı?

Mevcut 512 Kbps 5 GB Limitli ADSL müşterilerimizin; tarifeleri aynı kalmak kaydıyla kotaları 6 GB'a yükseltilecektir.

5)Tüm 256 KBPS aboneleri hız artışından sorunsuz bir şekilde faydalanabilecek mi?

256 KBPS Limitli aboneler toplu olarak, Limitsiz aboneler istedikleri takdirde teknik imkanlar dahilinde hız artışından faydalanabilecektir. ADSL hizmetinde santrale olan uzaklık ve hattın kalitesine bağlı olarak alınabilecek maksimum bağlantı hızı değişiklik gösterebilmektedir.

6) Öğrenci – Öğretmen Promosyonu, yeni tarifeyle beraber hangi hızlar için geçerli olacaktır?

15.11.2005 tarihine kadar uzatılan Öğrenci-Öğretmen Promosyonu kapsamında, 01.11.2005 tarihinden itibaren 512 Kbps hızında 3 GB ve 6 GB Limitli ADSL aboneliği yapılacaktır. Mevcut promosyonlu müşterilerimizin bağlantı hızları da yeni uygulama esaslarına göre değiştirilecektir.

7) 01.11.2005 tarihinden önce promosyon kapsamında 256 Kbps Limitsiz ADSL abonesi olanların durumu ne olacak?

01.11.2005 tarihinden önce promosyon kapsamında 256 Kbps Limitsiz ADSL abonesi olanlar, 01.11.2005 tarihinden sonra mevcut hızlarında hizmet almaya devam edebilecekleri gibi talep etmeleri halinde yürürlükteki tarifelerden herhangi birine geçebilecektir.

8) 01.11.2005 tarihinden önce promosyon kapsamında 256 Kbps Limitli ADSL abonesi olanların durumu ne olacak?

01.11.2005 tarihinden önce promosyon kapsamında 256 Kbps Limitli ADSL abonesi olanların bağlantı hızları, 01.11.2005 tarihinden sonra tarifeleri ve kullanım miktarları aynı kalmak kaydıyla ücret farkı vermeden otomatik olarak 512 Kbps'e yükseltilecektir. 256 Kbps Limitli ADSL müşterilerimizin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

9) Limitli ADSL internet erişimi seçenekleri nelerdir?

Sadece 512 Kbps olan bağlantı hızında 3 GB, 6 GB ve 9 GB Limitli tarifelerimiz mevcuttur.

10) Tarife paketi değişiklikleri ücrete tabi midir, nereye, nasıl başvurmak gerekir?

Tarife paketi değişiklikleri ücrete tabi değildir; değişiklik için ilgili Telekom Müdürlüğüne başvurulmalıdır. Sadece 256 Kbps Limitsiz ADSL internet erişimi müşterilerimizin 512 Kbps bağlantı hızında 3 GB ve 6 GB Limitli tarifeye geçiş talepleri ilgili Telekom Müdürlüğüne şahsen başvurulması, faks çekilmesi veya 444 0 375 ADSL Destek Hattı'nın aranması yoluyla karşılanacaktır.

11) Limitli ADSL'in, Limitsiz ADSL'den farkı nedir?

Limitsiz ADSL'de; alınan aylık ücret karşılığında kullanıcılar bir ay boyunca 30 gün, 24 saat sürekli internetten upload/download (veri gönderme/veri indirme) yapabilir.

Limitli ADSL'de, alınan aylık ücret karşılığında kullanıcılar bir ay boyunca belirlenen download (veri indirme) kapasitesini kullanır, download (veri indirme) kotasının aşılması halinde aşılan kısım için ilave ücret alınır.

12) Limitli ADSL'de kota aşımı nasıl ücretlendirilir?

512 Kbps 3 GB/6 GB/9 GB Limitli tarifede belirtilen aylık ücretler peşin alınır; kota aşımında her bir MB(Megabyte) için 8.872 TL (0,008872) YTL üzerinden ücretlendirilir.

13) Bağlantı ücreti, Limitli ve Limitsiz ADSL internet erişiminde ne kadardır?ADSL internet erişimi tarifesinde "Bağlantı Ücreti peşin 52.345.865 TL(52,35 YTL), taksitli 61.218.045 TL (61.22 YTL)" dir.

14) Bağlantı Ücreti bütün hızlar için aynı mıdır?

Evet, bütün hızlar için aynıdır.

15) Bağlantı ücreti taksitleri bitmeden abonelikten vazgeçilmesi halinde uygulama nasıl olmaktadır?

ADSL aboneliğinden vazgeçilmesi halinde kalan taksitler toplu olarak tahsil edilir.

16) ADSL şifresi değiştirmek ve e-mail hesabı almak için ne yapmak gerekir?

ADSL müşterileri http://adslkota.ttnet.net.tr adresinden şifrelerini değiştirebilir ve http://dslmail.ttnet.net.tr internet adresinden e-mail adreslerini ve şifrelerini alabilirler. Eğer internet üzerinden ADSL kullanıcı şifre değişikliği yapılırsa modem üzerinde de aynı değişikliğin yapılması gerekir. Güvenlik açısından şifrelerin başkalarıyla paylaşılmaması önerilir.

Kaynak: gulmece2000@yahoogroups.com

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Chatnoir bu gönderdiğinde 512 sınırsız 87 YTL kdv ötv hariç sanırım. Ama bakanın Bu sabah yaptığı açıklamaya göre 49YTL olacakmış.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

danger0, valla mail grubundan gelende böyle yazıyor. onların yalancısıyım inşallah bakanın dediği gibidir.

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    sayın bakan ne dediğini bilmiyor...fiyatlar bu tarifeden milim değişmez...amaçları kotasız kullanıcıyı yok etmek ve normalde 1 kişiye sattıkları kotasız bağlantıyı kotalı 10 kişiye satarak karlarını arttırmak...

bakanın konuşması:

'Pahalandı' denilen durumun 49 YTL olan 256 Kbps sınırsız uygulamasının kaldırılmasından ve 99 YTL'ye çıkmasından kaynaklandığına dikkat çeken Yıldırım, "Bunun tedbirini de aldık. Arkadaşlara talimat verdim. Şu anda fiyat 49 YTL olacak bunun ve limitini ise 5 GB'ye çıkardık. Bugünden (dün) itibaren geçerli. Yani o yanlışlık düzeltildi. 512 Kbps, 5 GB kullanıma kadar 49 YTL" diye konuştu.

"talimat verdim 49ytl olacak limiti ise 5gb'ye çıkardık" dediği şey zaten tarifede var ve işin komiği limiti zaten 6gb...dediğim gibi ne dediğini bilmiyor...sizi bizi uyutuyor
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    bugun telekoma gıdıp sordum.benım 256 kb sınırsız baglantım var.eger degısıklık ıstemezsen yanı 512 kb ıstemezsem 256 kb sınırsız olarak devam edebılecegım soylendı.isallah dogrudur.sınırsız 256kb baglantıyı sınırlı 512 kb baglantıya tecıh ederım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler