Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

önemli : Sürücü Ehliyetlerinin Değiştirilmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS-ApAcHe 150cc MOTORU ÇİFTLEDİM &MONDİAL 125-UAG
    Pek çoğumuzun haberi olmayabilir. 2009 sonuna kadar tüm ehliyetlerde TC kimlik numarası olması gerekiyor. Trafik kazasına karışanlar artık tutanağı kendileri tutuyor. Bu iş için de yeni ehliyet gerekiyor. Belli bir geçiş süresi tanınmış. Şu anda kuyruk yok ancak bir an önce ehliyetinizi değiştirmenizi öneririm.

Gereken evrak:

6 tane vesikalık foto

Herhangi bir hastaneden sağlık raporu (tam teşekküllü devlet hastanesine gerek yok ufak özel hastaneler de bu belgeyi veriyor, göz ve el titremesini kontrol ediyorlar ve 4 resim burada gidiyor)

Nüfus kağıdı önlü arkalı fotokopi 2 nüsha

Ehliyet fotokopisi ve aslı

Önce hastane raporunu alıp diğer belgelerle beraber İlçe Emniyet Müdürlüğüne şahsen gitmeniz gerekiyor çünkü ilk gün yeni ehliyetinize boşken imzanız gerekli.

Bir hafta sonrada eski ehliyetinizi alıp yenisini veriyorlar.

Hastane raporu 20 dakika, ilk başvuru 10 dakika , ehliyeti almak 5 dakika sürüyor. Yığılma başlarsa bu sure daha da uzayacak dogal olarak.

Kolay gelsin

ben yeni alacağım için bi sorun yok önceden almış ve tc nosu olmayan arkadaşlar 2009 a kadar değiştirin trafik tescilde bir polisten duydum haberiniz olsun dedim
    ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıмBen Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    fym masai 250cc
    ben ehliyetimi yeni aldığım için tc kimlik numarası yazıyo.olmayanların 2009 a kadar değiştirmesi iyi olur
    Masai Grand Eagle 250 ESKİŞEHİR

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    2 sene önce almıştım var bende çok şükür

B sınıfı ehliyetimde yoktu ama A2 yi de alınca tcyi eklediler
    Kontrolsüz Güç Güç Değildir

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    ne zaman başlamış bu uygulama hiç haberimiz olmadı yahu.
    insan bir haber verir kuyrukta canımıza okuyacaklar yine.
    kendilerini yorarlar.

Motosikleti
    " AK "
    sağlık raporu konusunda yanlış war sanırım...15.09.2008 tarihinde yeniledim...fotoğraf 1 adet...sağlık raporu istenmiyor...Bostancı Karakolu...

tekrar araştıralım...Hatay we İstanbul farklı işleyişe sahip olabilir...

K.A.
    ___________ " POSETCHI "__________

Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca...

Motosikleti
    TVS-ApAcHe 150cc MOTORU ÇİFTLEDİM &MONDİAL 125-UAG
    Alıntı 34_AK_027 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlık raporu konusunda yanlış war sanırım...15.09.2008 tarihinde yeniledim...fotoğraf 1 adet...sağlık raporu istenmiyor...Bostancı Karakolu...

tekrar araştıralım...Hatay we İstanbul farklı işleyişe sahip olabilir...

K.A.
    dediğin doğru olabilir bize söylenen böyle her yer kendine göre farklılık gösterebilir sağlık raporunun istenmesinin sebebi ehliyeti uzun süre önce almış olanlar için dedi (ama yinede sorup hazır bulundurmak gerekli )
    örnek verecek olursak ehliyetini 95 senesinde almış bir kişi şimdi yenilemeye gittiğinde sağlık raporu istiyorlar çünkü o zamandan bu zamana bir değişiklik var mı yokmu bilinmiyor ve sağlık raporu isteniyor.

Ben ehliyete mayıs ayında yazıldım 5 temmuzda sınava girdim A2-B alıyorum B yi geçtik A2 nin sınavı ertelendi bir ay ileriye atıldı 25 ekimde A2 nin sınavı var bir hafta sonrada direksiyonu var sonrada allahın izniyle ehliyetime kavuşacağım

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıмBen Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti

ibrahim16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    UAG.125
    İki ay kadar önce ehliyetinde içinde olduğu cüzdanım çalınmıştı çalan kişinin kulakları hala çınlıyodur ama durum böyleyse bana iyilik yapmış ehliyeti yeniledim.
    İstenen belgeler 2 adet resim
    önceki ehliyette yoksa kan gurubu kağıdı
    35 ytl para
    45 yaşın üzeri ise sağlık raporu

Yer: Bursa acemler trafik şübesi
    WwW.MoToSiKLeT.NeT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler