Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Ramazan Erzaklarını Dağıttık, Hekese Teşekkürler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Resimler 25. 26. sayfada

Böyle birşey olabilir mi? Olursa güzel olmaz mı? Herkes bi fikir atsın ortaya, en mantıklısını yapmaya çalışalım. Ne bilim mesela en basidi şey olabilir; marketlerde satılan hazır Ramazan erzakları var, onlardan birer ikişer kim ne kadar alabilirse alınır. Sonra biyerde toplanılır ve hep birlikte bunlar hayırlı ve yararlı bir yere teslim edilebilir. Hem toplanmış ve muhabbet etmiş oluruz hemde bir işe yaramanın verdiği huzur yüreklerimizi ısıtır. Aslında biraz daha uğraşsak bu erzak paketlerini belirlenen bir mahaleye de dağıtabilirz, biraz zor olur ama valla güzel olur.

Neyse işte benim aklıma gelen bu, sizde birşeyler söyleyin yapalım, yapmaya çalışalım daha doğrusu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    yapalım tabi...çocuk esirgeme kurumuna mı gitsek acaba....küçücük çocukları sevindirmek iyi olur gibime geliyor...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    eyong kardeşime şiddetle katılıyorum zekat ve filtlerimizi toplu olarak bu şekilde üyeleri olarak yapmaktan gurur duymamız gerekecek bir konu benim fikirlerimi şöyle

1- cocuk esirgeme kurumuna cocuklar için paket süt veya meyva suyu alıp+maddi yardımda olabilir motorlarla bağış yapmaya gideriz hem çocuklar hemen yanımıza dolup motorlara oturmak isteyecekler ve inanki getirdiğimiz hediyeden çok çok daha sevineceklerdir.

2- aşevine topluca gidip ortaklaşa koyun alıp bağış yapabiliriz

3- eyong kardeşimizin dediği gibi ramazan paketlerinden alıp aş evi önünde yemek bekleyenlere verebilirz veya köşe mahallerde ihtiyacı olanlara verebiliriz

4- aramızda nakit toplayıp topluca bir hayır kurumununa bağış yapabiliriz

bu ramazanda üyeleri olarak topluca bir hayır yapalım derim arkadaşlar

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Amma hızlısınız be, helal olsun
    En önemliside insan olduğumuzu anlar bu insan olmayanlar, tabi gazete ve TV nin haberi olursa daha kıyak olur. Hani bi iki bu meslekten adam vardı burda ne oldu?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    150 zat
    eyong medya çağıralım diyecektim ama yardım gizli olur hesabı bişey yazmadım...dediğin doğru motorcular küçük çocuklara abilik ablalık yaptı ...sevindirdi ilgilendi şeklinde haber iyi olurdu...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    deamon bu reklam olmazki baksana adamlar doğuda yardım ettiklerinde rezillikler içinde kalıyorlar bizler sessiz sedasız sakince yaparız yardımlarımızı medyada abartmadan sakince yazarlar

bence çocuk esirgeme kurumuna gidip oyuncak süt biskuvi çikolata çocukları sevindiricek ve bu mübarek günde yüzlerini güldürücek hediyeler alalım derim ve para yardımında bulunalım derim herkez mütçesine göre yardım yapsın ve o küçük yüreklerini bi nebze olsun mutlu edelim bence en mantıklısı çocuk esirgeme kurumu olur motorlarla gideriz şimdiden heyecanlandım çok güzel olur bence arkadaşlar ne diyorsunuz...

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Her türlüsüne varım. Ancak gidilecek bir yer falan olması halinde (çocuk esirgeme kurumu vs.) hafta sonu c.tesi-pazar dönüşümlü çalışıyorum ve genelde tatilimi gezilerle çakıştıramadığım için organizasyonlara katılamıyorum. Tatil günüm tutarsa seve seve katılırım
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

evet arkadaşlar bunun için haraket gerekiyor evet birinin öncü olması gerekiyor bu işler için eyong bu iş için öncü olmaya ne dersin organizasyonu yaparmısın...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Valla yapılacak organizasyona karar verelim önce, sonra kim müsaitse o olur. Ben olurum tabi ama yararlı olacaksam olurum, daha iyi yapabilecek biri varsa (ki birsürü var) en azından zaman konusunda sıkıntısı olmayan biri, çok daha güzel olur. Önce ne yapacağımıza karar verelim. Hadi bir iki fikir atın...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    bence çocukları sevindirmek en mantıklısı çünkü onlar Türkiyenin gelecekleri

Motosikleti
    Honda NC 750X
    O zaman önümüzde iki seçenek mi var?
    1. Çocuk esirgeme kurumu
    2. Yoksul bir mahalle

Önce bu ikisinden birine karar verelim, sonra ne yapacağımıza...

Not: Birde bu işe zekat ve fitre olayımızı karıştırmayalım, çünkü o zaman çok hesap kitap yapmamız lazım. Bence bu ayrı bişey olsun.

Motosikleti
    150 zat
    2.nci seçenekte kargaşa izdiham curcuna olmasından korkuyorum...babam deprem bölgesine evde kullanılmayan şeyleri götürmeye gitmişti bir arkadaşıyla (hep takım giyinir) tesadüf o gün Devlet Bahçeli ziyaret edecekmiş orayı...babamı devlet büyüğü zannederek etrafını sarıp ablukaya almışlar...derdini anlatana kadar baya uğraşmış

ama güzel organizsyon olursa yapılmayacak iş değil ikinci seçenek...yine de benim gönlüm çocuklardan yana

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Eyong, böyle güzel fikirler hep sendenmi çıkacak?
    çok güzel düşünmüşsün!
    keşke sendeki sahiplenme duygusunun yarısı herkezde olsa...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    benkaan, demek ki boş vaktim çok
    Bu duygular insan olan herkesde vardır kardeşlerim, yeterki üşenmeden bişeyler yapmaya çabalıyalım....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben marmaristeyim ama sizin yapacağınız bir organizasyona maddi olarak katılırım gönül sizinle orda olmak isterdi ama napalım bu kadar kısmet
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu güzel organizasyonda bende elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım siz organizasyonu ayarlayın haberini ben yaparım yeterki organizasyondan bir gün önce beni haberdar edin bu güzel organizasyonda bulunmaktan gurur duyarım

catdog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Arkadaşlar birlikte bağış yapma imkanı olmayanlarımız isterse hemen şimdi internetten de bağışını yapabilir. Tv programından da çoğumuzun bildiği Deniz Feneri Derneği'nin birkaç yıldır yaptığını bildiğim online bağış sistemi var. Sadece Ramazan ayına özgü değil gönlünüzden ne zaman geçerse yapabileceğiniz bir sistem.

Ramazan ayı için kumanya bağışının adresi:
    http://www.denizfeneri.org.tr/icerik.asp?icerik=KUMANYA

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Cok iyi fikir arkadaslar, Eyong tesekkur ederiz
    Benden cok yasiycaksin arkadasim, benimde bu sabah kendi capimda boyle bir fikrim vardi, Cocuk Esirgeme Kurumlarini ziyaret etmek ve yardim etmek. Hay Allah Razi olsun, bunu siteye yazip kisi sayisini arttirmak aklima gelmedi.

Ben sabah bir arastirma yapmistim:
    Istanbulda:

EYUP COCUK ESIRGEME KURUMU 7-12 YAS -EYUP
    YAKACIK H. ABBAS COCUK YUVASI 7-12 YAS -KARTAL
    EMRULLAH TURANLI COCUK YUVASI 7-12 YAS -KARTAL
    OKMEYDANI COCUK YUVASI 7-12 YASSISLI
    USKUDAR COCUK YUVASI 7-12 YAS -USKUDAR
    SEYH ZAYED COCUK YUVASI 7-12 YAS -BAHCELIEVLER
    KUCUKYALI COCUK YUVASI 7-12 YAS -KUCUKYALI
    BAHCELI EVLER COCUK YUVASI -BAHCELIEVLER
    FATIH GELECEGIMIZIN COCUKLARI VAKFI-EDIRNE KAPI
    ISTANBUL TAKSIM COCUK VE GENCLIK MERKEZI -TAKSIM

Kafa karistirmamk icin listeye son veriyorum. Hepsinin adresi ve telefonu var. Insanlar en cok nerede topasabilirse ona gore gidebiliriz. Bir de soole yapilabilir. Bir Avrupa yakasi bulusur para toplar bi Anadolu yakasi bulusur para toplar sonra bulusulur gelebilenler gelir. Motoman in dedigi gibi gelemeyecek ama yardim etmek isteyecek insanlar olacaktir.

Herkese sevgiler
    aleste
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Tamamdır, sanırım iki yaka arasındaki en kolay nokta Okmeydanı (ulaşım açısından da kolay bir yer)

Şimdi sıra ne yardımı yapacağımızda, ve bunun için en mantıklı olan oranın yetkilileriyle görüşüp neye ihtiyaç olduklarını sormaktır. Ve bu görev senindir alestevardiya, senden ricamız (hem araştırmanıda yapmışsın telefon filan vardır sende) onları aramam ve bu olayı anlatman. Hadi çabuk ol bekliyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler