Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ramzey Motor Hakkında Yorumlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu markayı almadan önce bu alıntı yazıları mutlaka okumanızı tavsiye ederim.. Şu bir gerçek ki türk malı motosiklet yoktur, çin malı rezillik ve sahtekarlık vardır..

İlan sitesinden alıntılar: #bölüm 1

En güzel motor. Türk malı. Servis çok. Yedek parça ucuz.Motor Suzuki,karbiratör japon...

Dediler aldım. Ancak, hepsi yalan çıktı. Arızasız günü yok. Fabrika ilgisiz. Servis ilgisiz. Fabrika daha hangi ilde hangi servisi var bilmiyor. Sabah evden motorla çıkıyorum. Akşam eve yürüyerek geliyorum.

Fabrikaya noterden bile ihtarname çektim cevap vermediler. Benim ağzım yandı aman sizin yanmasın. Servislerine yedek parça vermiyorlar. Her bir arıza garanti dışı sayılıyor. Şu anda Tüketici Mahlemesinde davam devam ediyor.

Kral Ramzey harika ,çinturk malı. Alan memnun kalır. Çünkü sürekli yürürsünüz veya ittirirsiniz , spor yaparsınız,paranız arızalara gider, bu nedenle gereksiz harcama yapmazsınız. Bütün siniriniz bu motora yoğunlaştığından , başka bir şeye sinirlenecek enerjiniz kalmaz . Yumuşarsınız.

Şiddetle tavsiye ediyorum.

Alın

Alın

İk gelen alır

Ben yoksam Teknikten Levent Beyi sorun , size bilgi verir

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

#Bölüm 2
    200 CC CROS -ENDURU YEŞIL RENKLI

BİRİNCİ SINIF.

HARİKA.

ZEVKLİ.

DAHA ALINANI 6 AY OLMADI

2008 DİYE ALDIM AMA 2007 MODEL ÇIKTI.

ANCAK BENİ CANIMDAN BEZDIRDI. HERGUN ARIZALI

SABAH YOLA ÇIKIYORUM, HİÇ BİR ŞEY YOK

3-5 KM SONRA MUTLAKA BIR ARIZA VERIYOR.

BİR KAMYONET E YUKLE , DOĞRU SERVİS.

SERVİS HER SEFERİNDE BİR BAHANE BULUYOR GARANTİ DIŞI DİYOR PARASINI ALIYOR

ŞİMDİYE KADAR 2800 YTL PARA BÖYLE HARCAMIŞIM

EVE GİDEMİYORUM UTANCIMDAN.

EŞE DOSTA REZİL OLDUM. MAHALLEDE ÇOLUK ÇOCUK PEŞİMDE ALAY EDİYORLAR " HÜR AMCA YİNE Mİ KAMYONETLE GELDİN , BOZULDU MU " DİYE.

FABRİKA İLGİLENMİYOR.

RAMZEY FABRİKASI DAHA İSTANBULDA SERVİSİ KİM BİLMİYOR.

YEDEK PARÇA YOK. YETKİLİYE ULAŞILAMIYOR

MOTOR DEVİR SAATİM VE TELİ ALDIĞIMIN 2. GÜNÜ BOZULDU. HALEN GELECEK.

TÜRK MALI DİYE SATTILAR AMA ÇİN MALI ÇIKTI.

YOK MOTORU JAPONMUŞ, KARBİRATÖRÜ JAPONMUŞ

YALAN DOLAN

SATIYORUM BEDAVAYA

YOK MU BENİ KURTARACAK.

SATIYORUUM

ILK GELENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kanuni biraz daha bilinçli sanırım bu konuda ramzeye oranla

bence bu şekilde bi kaç tane kimin yazdığı belli olmayan yorumlarla yola çıkmaktansa, forumda ramzey kullanan arkadaşların, motordan gerçekten anlayan insanların dediklerine kulak asmak daha mantıklı.

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    o ilanları hatırlıyorun buna benzer ilanlar vardı sitelerde "ne verirseniz verin yeter ki alın" felan ve kelimeler cümleler hep aynı bence açık bi karalama akıl bulandrma çabası ilk defa motor alıcak bi insan okusa aklına kuşku düşer neden yapılır bende anlamadım çin malı motorlardan bezen bir sürü insan var ama satmak isteyen insan bu kadar kötüler mi motoru bence açık bi karalama. bu konu daha öncede vardı dediğim gibi forumda ama bulamadım
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

hasancolakefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    YAZDIKLARINA KATILIYORUM.BENDE YEŞİL KROSTAN ŞİKAYETEYİM Arzasına razı olduk parça yok hatay adana bölgesinin tüm servislerinde hiç bir parça yoktur kızdım genel müdürlüklerini aradım müdürlük servisten berbat parça yok parasını ver 1 ay sonra gelir diyor parasını gönderiyorsun 3 ay geçiyor hala parça gelecek sıkıştırdınmı kardeş kross olunca böyle zor oluyor diyorlar yahu kocaman adamlar firmalarsınız stoğunuzda 3 veya 5 tane bulundurun YOK hepsinin mali yapısı bozuk ticaret bakanı böyle adamlara ithalat iznini nasıl veriyor şaşırıyorum
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ramzey cros modeli motosıkletın monero xf 200 v 2 modeli motosıkletın motoru ile aynı o motosıklette boyle bır sorun yok kullanan az olduğu gıbı şikayet nerdeyse hıç yok benımde 3 yılına gırıyor cok şükür hamd olsun problemim yok sıze dıyeceğim parca için bir bakın araştırın benım ihtıyacım olmadığından araştırmadım fark ettiğim tek şey motorları aynı belki fayda olur düşüncesi ile yazdım

Ramzey motorun adi ve ucuz basit olması

ben RAMZEY kadar adi şerefsz bir firma görmedim üretimde kullandığı bütün parça ürünlerinin %90 ı çin den geliyor sürekli arıza yapıyor KANUNİ bir pahalı olsa bile gidin KANUNİ alın bu şerefsizlere kanmayın MOPED hariç diğer motorsikletlerin benzin motorları hepsi çin almayın

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Karbüratörler çin malı değildir. Çoğu çinli motorun karbüratörü Japon malıdır. Çünkü çinliler karbüratör üretebilecek kapasitede değiller. Yoksa motor hiç çalışmazdı

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Çinlilerde karbüratör yapıyor, yapmıyor değiller ama ne kadar güvenilir
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörler çin malı değildir. Çoğu çinli motorun karbüratörü Japon malıdır. Çünkü çinliler karbüratör üretebilecek kapasitede değiller. Yoksa motor hiç çalışmazdı
    mondialin karbüratör kendi üretimi yok diye birşey yok yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    iki tekerlekli motorlu arac uretme gelenegi sadece ramzeyde var mopedleri dolayisiyla, cross'u kullanalardan da hic sikayet duymamistim. gecmis olsun

Motosikleti
    ramzey xf 125v
    MERABA BEN SABRİ USTA GECEN SENE 125LİK RAMZET XF 125LİK MOTOR ALDIM ŞU AN ALDIĞIMA ALACAĞIMA ÇOK PİŞMAN OLDUM 2400 E ALDIĞIM RAMZEY ŞUAN BANA Bİ KARTAL PARASINA YANİ 7 BİN LİRAYA MALOLDU İŞ KAYBIMI SAYMASSAM MOTO DAHA 2400 KM İKEN MORTOR KİTLEDİ ZOR BELA GARANTİYE SOKABİLDİM FABRİKA HATASIYMIŞ İÇİNDEN ÇAPAK CIKTI BİR DİYER SIKINTISIDA SERVİSİ İDİ SEFAKÖY DEMİRCANLAR MOTOR SATIŞ YERİNDEN ALMIŞTIM SERVİS SAATLERCE BEKLETİYORDU VE BEN İŞ KAYBEDİYORDUM 500KM DE SERVİSİ BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM BEZMİŞTİM BU DAHA KÖTÜ OLDU ÇÖNKÜ MAHALLE MORTORCULARIDA SAHTEKAR CIKTI 3 DEVA SİBOB KIRDI 2 DEVA MARŞ DİNOMUSU YANDI 2 DEVA DEVRİYAŞ VE KOPLE TAKIM DEYİŞTİ ARKA TEKER DİŞLİSİ BİLYASI 2 KERE KIRILDI 1 KERE KAZA YAPTIM ÖN MAŞALAR GİTTİ MAŞALARI ARADIM ORJİNALİNİ BOLAMAYINCA PRESTLETMEK ZORUNDA KALDIM GRANAJLAR DAHILDI VS DAHA SAYAMADIĞIM ÇOK MASRAF HATA ÇEKİCİLERE VERDİĞİM + İŞ KAYBETTİĞİMDE CABASI http://www.aloustaservisi.com adında bi sitem var orda hangi işleri yaptığımı göre bilirsiniz yani bu motor beni bitirdi aman aman sakın ramzey almayın parcası yenisinden daha pahalı
    evet parcaları tek tek alsanız 3 motor parasına geliyor ustalık masrafları hariç siz siz olun sakın ramzey motor almayın ben aldım anam aladı yazık okadar kazandığım helal para tamircilere ve bunu satanlara gitti zehir zıkkım olsun allah belalarını versin başka ne diyeyim bukadarda adi motor olmazya ha motor hala yatıyor cünkü en son yine sibob kırdı bende şimdi işe gidemediğim için sıkıntıdayım satıyorum allah rızası için 600lira alan varsa 0538 786 5518

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    sabriusta çok diyon 100liraya alam xd

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    sabriusta ben beleşe alırım işte kurtulmuş olursun
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    sadece 2006 model olan gerisi gelmeyen Ramzey QM 200 GY modellerinin motor kısmı suzukidir.ve sadece bunlar tuutlann model.

arkadaşta vardı çok iyi memnun .bende ona binayen Ramzey QM 150 GY aldım bi işe yaramadı mobilet gibi bişey çıktı hemen sattım çok aşağıya. ramzeyde 2006 mod 200 lük harici bişey tavsiye etmiyorum.
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sabriusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERABA BEN SABRİ USTA GECEN SENE 125LİK RAMZET XF 125LİK MOTOR ALDIM ŞU AN ALDIĞIMA ALACAĞIMA ÇOK PİŞMAN OLDUM 2400 E ALDIĞIM RAMZEY ŞUAN BANA Bİ KARTAL PARASINA YANİ 7 BİN LİRAYA MALOLDU İŞ KAYBIMI SAYMASSAM MOTO DAHA 2400 KM İKEN MORTOR KİTLEDİ ZOR BELA GARANTİYE SOKABİLDİM FABRİKA HATASIYMIŞ İÇİNDEN ÇAPAK CIKTI BİR DİYER SIKINTISIDA SERVİSİ İDİ SEFAKÖY DEMİRCANLAR MOTOR SATIŞ YERİNDEN ALMIŞTIM SERVİS SAATLERCE BEKLETİYORDU VE BEN İŞ KAYBEDİYORDUM 500KM DE SERVİSİ BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM BEZMİŞTİM BU DAHA KÖTÜ OLDU ÇÖNKÜ MAHALLE MORTORCULARIDA SAHTEKAR CIKTI 3 DEVA SİBOB KIRDI 2 DEVA MARŞ DİNOMUSU YANDI 2 DEVA DEVRİYAŞ VE KOPLE TAKIM DEYİŞTİ ARKA TEKER DİŞLİSİ BİLYASI 2 KERE KIRILDI 1 KERE KAZA YAPTIM ÖN MAŞALAR GİTTİ MAŞALARI ARADIM ORJİNALİNİ BOLAMAYINCA PRESTLETMEK ZORUNDA KALDIM GRANAJLAR DAHILDI VS DAHA SAYAMADIĞIM ÇOK MASRAF HATA ÇEKİCİLERE VERDİĞİM + İŞ KAYBETTİĞİMDE CABASI http://www.aloustaservisi.com adında bi sitem var orda hangi işleri yaptığımı göre bilirsiniz yani bu motor beni bitirdi aman aman sakın ramzey almayın parcası yenisinden daha pahalı
    evet parcaları tek tek alsanız 3 motor parasına geliyor ustalık masrafları hariç siz siz olun sakın ramzey motor almayın ben aldım anam aladı yazık okadar kazandığım helal para tamircilere ve bunu satanlara gitti zehir zıkkım olsun allah belalarını versin başka ne diyeyim bukadarda adi motor olmazya ha motor hala yatıyor cünkü en son yine sibob kırdı bende şimdi işe gidemediğim için sıkıntıdayım satıyorum allah rızası için 600lira alan varsa 0538 786 5518
    Böyle büyük harfle yazanları ıslak odunla kovalayasım var. Sakin olun ve biraz okunaklı yazın da gerçekten madurmusunuz anlayalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bende de ramzey var iyiki almışım diyorum tas qibi motor o kadar kahrimi çekti 45bin km yaptım ben o scooterla.. bütün parçaları rialliden kanunıden asyadan mondıalden temin edebiliyorum tam üniversal bir motor..

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    ramzey hakkında yorum yazanların sadece yedekparça ve servis hakkındaki şikayetlerine katılıyorum.ben 125sport5 vites olan modelini tam altı yıl kullandım.şehirlerarası yol yaptım.260km kontak kapatmadan sürdüm.ortalama hızım 90km idi.sayısını hatırlayamayacak kadar düştüm.bi sürü acemi eğittim.onlar da düştü,yan yatırdı filan.her türlü yağı kullandım.20x50,10x40,15x40.servisi aynı zamanda motoru aldığım bayi idi.satana kadar 40 takla atıp periyodik bakımlara gelince ilgilenmediği için genelde bakımları kendim yaptım.tamir ettiğim yerden bir daha arıza çıkarmadı.yedek parça ararken farkettimki bazı markaların parçaları birebir uyuyordu.GENELDE KANUNİ 150KN.bi ara sıkıştığım için satmak zorunda kaldım.motorsuzluğun ne demek olduğunu sizde bilirsiniz.ilk fırsatta yine motor arayışlarına başladım.seçenekler arasında yine ramzey vardı ancak en alt sıralardaydı.geriye dönüp yaşadıklarımı gözümün önüne getirdim.yedekparça için fabrikayı bile aramıştım.ilgilenir gibi gözüktüler fakat icraat yoktu.diğer yerlilerin de ramzeyden bir farkları olmadığı için ybr125 ve cbf150 seçeneklerinden biri olan cbf150 de karar kıldım.fakat her bir kaç bin km de bakımı ramzey motoruma da yaptırabilseydim eminim o da hakkını fazlasıyla verecekti.sattığım kişi bir kaç defa kaza yaptığı için memnuniyeti hakkında bilgi yok.uzun lafın kısası.yamaha ve honda dışındaki motorlardan UZAK DURUN derim. saygılarımla.

Motosikleti
    ramzey xf 125v
    tşk ederim bedava veremem gururum incilir 2500 gecen sene adım üstüne 4000 liram gitti benzin döker yakarım hiç olmassa hıcımı cıkarırım

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    Parça konusunda katılıyorum servis ve parça sıkıntısı fabrikadan getirtmek isteyince biraz zor ve karmaşık bir durum oluyor ama parayı basıp bir bayiden (parça değerinin kat kat fazlası ) ertesi gün parça kapınıza kadar kargo ile geliyor bu bir gerçek ama genel olarak parçaları diğer çinliler ile benzer ve bir çoğu aynı .. Zaten Yedek parça fabrikada hiç bir zaman bulunmuyor. Adamlar hangi modeli piyasaya çıkardıklarını bile bilmiyorlarken böyle bir sorun bana hiç garip gelmedi..Genel kullanıma gelince sağlam bir motora benziyor bende de var bir tane ama daha yeni aldığımdan pek bir sorun çıkarmadı motor olarak ama fabrika hatalarından muzdaripim kısaca söylemek gerekirse bu biraz da şans işi sonuçta aldığımız motor ramzey iyiside çıkar kötüsüde şans işi .. He şöylede birşey söylüyorum ama yetkililer alınmasın ramzey diye bir marka yok üzerine ramzey yazılmış etiket var. Etiketin üzerine yazmak la marka olunuyorsa yarın bizde bir marka çıkartalım..

%100 Türk malı demelerininde altında yatan sebep şu menşei denen anlam kargaşasın kısaca açıklamak gerekirse motor komple çinden getirlmiş olsa idi Çin menşeili satışa sunulacaktı ama parçalı olarak çinden gelinen motorları burada toplamak ve birkaç ekstra parça eklemeleri bunları türk menşeili motor yapmakta tamamen bir üretici oyunu.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)