Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alkol ve Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Aman arkadaşlar alkol ve motoru aynı anda kullanmayın. Biraz önce bir avukat ve arkadaşı Asya T-19 a binmişler Bolu da gölköy e gezmeye gelmişler. Bende tesadüfen tanıştım onlarla benim yaşım 45 biraz da benle dalga geçer gibi konuştular.Aman abi bu sıcakta o kask,mont , eldivenler giyilirmi diye sordular. Onlara sadece eğitimin şart olduğunu söyledim. Yarım saat sonra yine 5 dakikada giyindim onlaırda uyarmama rağmen ellerinde bira şişeleri arkamdan geliyorlardı bir gürültü patırdı adamlar yolda motor firar etmiş kayıyor bende zor kurtardım, kayarak gelen motordan.neyse lafı uzatmayayım motoru sağa çekip yanlarına koştum kafa göz eller haşat.Ellerine koca koca çakıllar girmiş. Ama kırık çıkık birşeyleri yoktu. Yanlarına gidince abi sen ermişmisin yoksa diye soruyolar.Bende bunun ermeyle alakası yok Hayatta yaptığınız herşeyi kuralına göre yapın benden size bu kadar dedim ayrıldım.Arkadaşlar gençsiniz kanınız kaynıyor ne olur biraz dikkat ve motor kullanmanın gereklerini yerine getirelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam çok doğru yapmışsınız, maalesef bazılarımız motosikleti bir bisiklettir düşüncesiyle hiiç zararsız ve tamamen eğlenceli bir gezme aracı olarak görüp umursamıyor, bazılarımızsa motosikletin felsefesini bilip ona göre hareket ediyor.

dediğiniz gibi, herşeyin başı eğitim =)

hiç yardım etme zahmetinde bulunmazdım geri dönüş yapar yanlarından geçerken acı var mı acı derdim

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    "kapak" demek yeterli olacaktır
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

Motosikleti
    honda cbf-150
    mustafa abime sonuna kadar katılmakla birlikte, arkadasların yorumlarını cok acımasızca buluyorum, ne olursa olsun kaza yapan bir motosiklet sürücüsüne yardım etmeliyiz...
    sanatı sanat için değil halk için yapıorum:mrgreen:

::ressam::

Alıntı el_dios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafa abime sonuna kadar katılmakla birlikte, arkadasların yorumlarını cok acımasızca buluyorum, ne olursa olsun kaza yapan bir motosiklet sürücüsüne yardım etmeliyiz...
    alkollü iken kaza yapan babamın oğluda olsa yine yerden kaldırmam ha belki kaldırırım ama bide ben yere yapıştırırım onu
    ben burda olaya motor araba sürücüsü olarak bakmadım bir insanın düşebilceği vahim durumdu baktığım ama dediğim gibi sadece baktım yine de yerden kaldırmadım

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Güler misin ağlar mısın diye buna derler heralde.Davranışınız için tebrikler.Saygılarımla.

rica ederim ........+25

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    alkollü veya kasksız motosiklet kullananlar bizden değildir..

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı kameniv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç yardım etme zahmetinde bulunmazdım geri dönüş yapar yanlarından geçerken acı var mı acı derdim
    Sanmıyorum ya sende durup yardım ederdin.

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanmıyorum ya sende durup yardım ederdin.
    siz korunmak nedir bilirsiniz zaten yıllarca bunun bilinciyle meslek hayatınızı sürdürmüşsünüzdür.
    aynı şeyi motosikletinizde de uygulamışsınız ne güzel
    size pekte yabancı gelmeyen bi terimle şunu söylemek isterim ki
    kafasına kask takıp ter dökmeyen kan döker.
    sözde güzel oldu bu arada imzanın yanına ilave edin bence
    demek istediğim şu ki aynı bilince sahip olmayan insanlara merhamet etmezdim tipik bir düşman gibi

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı kameniv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz korunmak nedir bilirsiniz zaten yıllarca bunun bilinciyle meslek hayatınızı sürdürmüşsünüzdür.
    aynı şeyi motosikletinizde de uygulamışsınız ne güzel
    size pekte yabancı gelmeyen bi terimle şunu söylemek isterim ki
    kafasına kask takıp ter dökmeyen kan döker.
    sözde güzel oldu bu arada imzanın yanına ilave edin bence
    demek istediğim şu ki aynı bilince sahip olmayan insanlara merhamet etmezdim tipik bir düşman gibi
    Alıntı askerlik anılarından herhalde''Eğitimde ter dökmeyen, savaşta kan döker''

Alıntı askerlik anılarından herhalde''Eğitimde ter dökmeyen, savaşta kan döker''
    evet askerlik anılarından benzer hadiseler zaten
    bilmiyorum ben o bilinçle baktım daima

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Aman arkadaşlar alkol ve motoru aynı anda kullanmayın. Biraz önce bir avukat ve arkadaşı Asya T-19 a binmişler Bolu da gölköy e gezmeye gelmişler. Bende tesadüfen tanıştım onlarla benim yaşım 45 biraz da benle dalga geçer gibi konuştular.Aman abi bu sıcakta o kask,mont , eldivenler giyilirmi diye sordular. Onlara sadece eğitimin şart olduğunu söyledim. Yarım saat sonra yine 5 dakikada giyindim onlaırda uyarmama rağmen ellerinde bira şişeleri arkamdan geliyorlardı bir gürültü patırdı adamlar yolda motor firar etmiş kayıyor bende zor kurtardım, kayarak gelen motordan.neyse lafı uzatmayayım motoru sağa çekip yanlarına koştum kafa göz eller haşat.Ellerine koca koca çakıllar girmiş. Ama kırık çıkık birşeyleri yoktu. Yanlarına gidince abi sen ermişmisin yoksa diye soruyolar.Bende bunun ermeyle alakası yok Hayatta yaptığınız herşeyi kuralına göre yapın benden size bu kadar dedim ayrıldım.Arkadaşlar gençsiniz kanınız kaynıyor ne olur biraz dikkat ve motor kullanmanın gereklerini yerine getirelim.
    Bu katillere bende olsam yardım ederdim
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı hasancolakefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu katillere bende olsam yardım ederdim
    Antakyalı hemşerim teşekkür ederim.Hatayda 6 yılım geçti sizin reyhanlı gölünde çok tavuk ve balık yedik.

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    vallaha alkollü birinin motora binmesi ne kafasında kask vardır ne elinde eldiven ne de dizinde dizlik yani motoru azrail kullanıyo buda arkadan ibreyi kontrol ediyordur kanımca

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Antakyalı hemşerim teşekkür ederim.Hatayda 6 yılım geçti sizin reyhanlı gölünde çok tavuk ve balık yedik.
    Reyhanlıdanım.Görevli memurmuydunuz?ben kırtasiyecilik yapıyorum.
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)