Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

karaborsada bilet 10 bin dolar(akşam gazetesinden alıntıdır.)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    Karaborsada maç bileti 10 bin dolar

Son dakikaya kalan İngiliz lordlar, maçı VIP’ten izlemek için Rus bilet mafyasına kişi başı 10 bin dolar ödüyor. Kale arkası bile 2000 dolara çıktı

CHELSEA ve Manchester United arasında Moskova’da bu akşam oynanacak Şampiyonlar Ligi final maçını toplam 50 bin İngiliz taraftarın izlemesi bekleniyor. Zaman darlığı nedeniyle vize sıkıntısı yaşayan İngiliz taraftarlar, Rusya’nın bileti olan herkese vize verileceğini açıklamasıyla rahatladı. Bu akşamki final öncesi bilet fiyatları tavan yaptı. Konaklama ve bilet fiyatı bir arada maç turları karaborsada 10 bin dolara kadar çıktı.

UEFA’nın sistemine göre her iki kulüp için 21 bin bilet ayrıldı. Toplam 69 bin 500 oturma kapasitesine sahip Luzhniki Stadyumu’nda geri kalan 27 bin 500 bilet ise yerel futbolseverler, sponsor misafirleri ve UEFA’- nın üyesi ülkelerin taraftarları için ayrıldı. Maça gelmek isteyen İngiliz taraftarlar 95-187 sterlin arasında vize başvuru parası ödedi. En az 400 sterlin de bir gece konaklama için ödeyecekler, tabii yer bulabilirlerse. Uçuşlar ise kişi başına 900 sterlinden başlıyor. Bu fiyatlar Şampiyonlar Ligi finalini izlemenin en düşük maliyeti anlamına geliyor. Moskova’daki Marriott Hotel’i arayan bir gazeteciden final dönemindeki 3 gün için geçtiğimiz hafta 3 bin sterlin ücret istendi. Havayolu şirketleri fiyatlarını artırırken karaborsada maç bileti fiyatları en az 20 kat artmış durumda. VIP biletlerin fiyatı ticketsolutions.com adresinde 10 bin dolara satıyor. Aynı site kalearkası için ise 5.000 dolar istiyor. Diğer Avrupalı internet sitelerinde ise bilet fiyatları 2.000-8.000 dolar arasında değişiyor. UEFA’nın tahminine göre dünya genelinde 100 milyon kişi final maçını televizyondan izleyecek. İngiltere Havacılık otoritelerine göre Londra’dan Moskova’ya 300 ek uçuş planlanmış durumda. Bu uçuşların en az 6 tanesi Boeing 747 tipi çift katlı uçaklarla yapılacak.

Moskova’ya 300 uçak İngiliz geldi

50.000 Bu maç için seyahat eden İngililiz taraftar sayısı.

21.000 Her bir kulüp için ayrılan bilet sayısı.

69.500 Moskova’daki Luzhniki Stadı’nın kapasitesi.

6.000 Güvenliği sağlayacak polis ve görevli sayısı.

2.000 DOLAR Karaborsada bilet fiyatı. Biletin normal fiyatı 110 dolar.

125 MİLYON EURO Final maçından elde edilecek gelir.

27,4 Manchester United takımının yaş ortalaması

28,4 Chelsea takımının yaş ortalaması

25 MİLYON EURO Bir firmanın Şampiyonlar Ligi için ödediği yıllık sponsorluk bedeli.

12 MİLYON İngiliz taraftar ITV, Sky Sports ve Radio 5’ten maçı canlı izleyecek.

900 MİLYON KİŞİ Dünyada maçı televizyondan canlı izleyecek.

0.7 TON CO2 Londra-Moskova arası uçak yolculuğunda atmosfere salınan gaz miktarı.

300 Futbol taraftarlarını Moskova’ya getiren uçak sayısı.

500.000 ÇİÇEK Stadyumun dekorasyonu için kullanılan çiçek.

65.000 Moskova’da taraftarları adım adım gözetleyen kamera sayısı.

31 EURO Rusya’da yabancılar için pasaport taşımamanın cezası.

Evrim ERGİN / İSTANBUL
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    googleearth le seyredelim daha iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)