Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

meslek lisesi mi düz lise mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beni tanıyan tanır 14 yasında motosiklet sewdalısı bir çocugum..bu sene oks ye girecegim 1-1.5 ay kadar bir zaman kaldı kazanacagımdan pek ümidim yok...ama kazanabilirimde o kadar kötü de degil derslerim...kazanamazsam ne olacagım korkusu beni bu hallere düsürdü

sizce kazanamazsam düz liseye mi gitmeliyim meslek lisesine mi bu benim meslegimi ve hayatımı degıstırecek bi karar o yusden bunu en sewdiğim insanlara yani www.motosiklet.net üyeleriyle paylasmak istedimm....

motosiklet sitesine bu konu acılır mı diye düsündüm ama acılır herhalde

konuyu acmıs da kacmıs demeyınn buralardayım siz yazın yorumlarınızı....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    bebem , eğer ben üniversite sınavına gireceğim , güzel bir bölümde okuyacağım , kendime güveniyorum, ders çalışırım diyorsan tabiki düz lise, ama yok ben çalışamam, zaten bu güne kadar da notlarım öyle pek iç açıcı değildi , bir an önce işimi elime alır hayata atılırım diyorsan da meslek lisesi .iki liseninde çok farklı avantajları ve dezavantajları var, sen nasıl bir eğilim içindeysen ona göre karar vermelisin,sen mezun olana kadar bir değişiklik olmazsa meslek lisesinin üniversite sınavına girerken önünde engel olacağını da belirteyim. yaşın biraz küçük olduğu için anne babanın daha sağlıklı karar vereceğini düşünüyorum. onlara da danışmalısın .öptüm seni

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sen baştan kaybetmişsin kardeşim , sana tavsiyem eğer kazanamazsan iyi yatkın olduğun bir meslek lisesine yazılman ailen seni düz liseye yazdırmak isteyecektir muhtemelen kendi kararını vermeye çalış ailenin etkisinde kalma bende yeni sistemde okuyan biri olarak sana bunları tavsiye edebilirim meslek lisesine giden kazanamıyor diyede birşey yok çalışan heryerde kazanır.. başarılar ;)

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşım denilen gibi sen baştan kazamam demişsin o iş bitti artık kazanamazsın bence eger okuyacam bi tarafım sıkıya gelmez ben milletin agız kokusunu cekmem dersen duz lise ama yok benden adam olmaz ben bi iş yapamam dersen meslek lisesine git motor yada elektrik bolumune ordan cıkar 2 sene bide universte okur bi yere girersin
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bu kararsızlığa şimdiden düşmüşsen durum vahim demektir Meslek lisesi daha yakın duruyor
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    imam hatip
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imam hatip
    burda neyi kastediyorsun orası okul değil mi lütfen biraz saygılı olun

Motosikleti
    4x4
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda neyi kastediyorsun orası okul değil mi lütfen biraz saygılı olun
    bir nevi meslek lisesi
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir nevi meslek lisesi
    ya orası ole ama yazış tarzı cok değişik sanki onları küçümser gibi

Motosikleti
    4x4
    ona bişi diemem
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    imam hatip sakın okumayın önünüz tıkanır inançlı adamlar rüşvet yemez korkusuyla iyi yerlere getirmezler.. renk vermeyceksin bu sebepten ;)

he konuya gelince eger okurum diyoasn düz lise, ben ünversite kazanamam diyosan meslek lisesi

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imam hatip sakın okumayın önünüz tıkanır inançlı adamlar rüşvet yemez korkusuyla iyi yerlere getirmezler.. renk vermeyceksin bu sebepten ;)

he konuya gelince eger okurum diyoasn düz lise, ben ünversite kazanamam diyosan meslek lisesi
    Türkiye'nin bütün kadroları İmam ve Hatip şu anda Hem de sağlam rüşvet yiyorlar, gözlerimle de gördüm. Eğer hükümet yalakası olarak kariyer yapmak istersen iyi seçim imam hatip. THY genel müdürü bile olabilirsin.

Neyse, eğer gerçekten üniversite sınavında ortalama üstü bir puan yapabileceğine inanıyorsan, ÖSS'de ülkedeki seninle yarışacak 2.5 milyon gencin 2,2 milyonunu geçebilirim diyorsan düz liseye gitmeni tavsiye ederim. Ama eğer bunu yapamayacağını düşünüyorsan teknik ve meslek liseleri daha iyi bir seçim olur.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OKS anneleri diye dizi var dı o geldİ aklıma Oks deyince (:

Meslek lisesi branşa yönelik bir eğitim, varsa hayatımı bu işle kazanabilirim bu iş benim tek hedefim dediğin bir branş meslek lisesine git, sonra da aynı bölümün üstünü okursun üniversite de, üstelik puan katsayın daha yüksek olur ilgili bölümde.

Ha daha kücügüm ve geleceğe dair bir meslek tercihim hayat görüşüm oluşmadı, kararsızım diyorsan düz liseye git ve yarış atı misali koşturulan genç beyinlerin arasında yerini aL, zorlu bir maraton bu.

ilk etapda ailen ve öğretmenlerinle beyin fırtınası yapabilirsin bu tercih üzerine. MT den alacağın cevaplara göre yönlenirsen çok sağlıklı olmaz kanaatindeyim, seni en iyi sen ve yakın çevren bilir sonuçta?
    Comfirmation Bias

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Bu meslek lisesini seçersenki tavsiyem bence oku

Eğer kazanacak kapasiten varsa ve bilgisayara da meraklı isen ve birazda olsa OSS de kendıne guvenıyorsan.OKS sınavı ile Anadolu teknik Lisesi Bilgisayar bölümüne girmeye çalıs ( bu meslek lisesi secersen ki tercihin unutmakı meslek lisesi demek illa endüstri meslek lisesi demek değildir tornaymıs tesviyemıs bu gıbı bolumler olmak zorunda degildir) Bu bölümün suresi 5 yıldır...YAda 1+3 yıldır.İngilizce HAzırlık + 4 yıl okursan Anadolu Teknik lisesi , Hazırlık + 3 yıl okursan Anadolu meslek lisesi mezunu olursun..Gelelim OSS yee okulda gosterılen fizik kimya matematik geometri ders sayısı yetersız kalacaktır..Çünkü meslek agırlık dersler coktur ( Örnegin son sınıfta haftada 27 saate yakın Bilgisyar ve yan dalları ile ilgili dersler vardır.) Bu bilgisayar derslerıde ogle paint word denetim masası cart curt dan bahsetmıyorum...Yazılım , Donanım gibi (.Programla Donanım Veri tabanı uygulamalrı gıbı vs vs)...Gelelim OSS ye bi dersaneye gitmek ve cok calısmak zorundasın cunku Rakıplerın senden kat ve kat fazla saatte Sayısal dersler alıyorlar..Pekı avantajın ne Eğer Bilgisayar öğretmenliğini secersen 1,04 kat sayı alırsın ve ek puanında LAB derslerını ıyı tutarsan ek puanın hıc olamasa 90 olur yanı 90 * 1,04 = 93,6 alırsın..Gerısı senın sayılsal alacagın puana kalmıs...Eğer dersenki ben OSS de yapamam ama genede UNV okumak istiyorum Önlisans programlarına Sınavsız gecıs yapabılırsın ek puanınla...Ve eger kendını ıyı gelıstırırsen pıyasada ıi bulma sansın diger bolumlere gore yuksek olacaktır...2 yıllık bıttıkten sonra ıstersen DGS sınavı ıle (ki sorular kolay zaman sıkıntısı olan bı sınav) Muhendıslık yada Ogretmenlık bolumune tekrar gecme sansın var..Olmadı DGS sınavına gırmek sartı ıle 3.sınıftan AOF İşletme okuyabilirsin...Unutmaki GELECEK BİLİŞİMDE...

Gelelim Düz liseye..

Öss de sınavında onunde bi engel yoktur sececegın dala gore Sayısal,Sözel,EA alanlarından bırıne gore puanını yettıgı her okul ve bolumu secebilirsin..Ek puan kısıtlaması yoktur...Okul puanın 0,8 ile carpılır ve ham puanına eklenır..Sececıgın lısede bence cok onemli ne liseler it serseri kopuk dolu eğitim kalitesi düşük iyi bir lise seçmenı tavsıye ederim..

Ama bence hayatının dönüm noktalarından biri olan ( hayatının sonu yada en belırleyıcı oolan bı sınavda degıll yanı ) bu sınavda gönlüm isterdiki Anadolu lisesini kazanarak OSS basarını buyuk oranda arttıracak olan bı egıtım almandır..Allah hakkında hayırlısını versın Kardeşim
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Ağabeyciğim, Arkadaşım;

aynaya bak. kendini nerede görmek istiyorsun? Buna karar verilk önce.. sonra neler feda edebilirsin o istediğine ulaşabilmek için.. hayatın neler getirebileceğini bilemezsin. ama kendine güven. dürüst ol. dürüstlük her zaman sana mücadele için güç verecektir. ilerde hedefinden sapabileceğin gerçeğini de göz ardı etme..

diploma sadece bir ehliyettir. hayatta ne yapabileceğin senin yeteneklerine bağlıdır. ehliyet sana araba sürdürmez.. sadece bir lisans.. diploma da öyle..

bak sana bi kısa hikaye.. liseyi c ortalama ile zor bitirdim.. kredili sistem yeni çıkmıştı da allahtan.. son dönemde haftada 20 saat beden dersi, üstüne trafik sağlık gibi dersleri alarak bitirdim liseyi.. 18 yaşıma geldiğimde üniversite okumak istemiyordum, peder bendeki tembelliğe inat tıp okumamı istiyordu(hayal işte..) benim istediğim ise o zaman çalıştığım ankaranın iyi tiyatrolarından birinde devam edebilmek için konservatuar yada yeteneğimden ötürü güzel sanatlar idi. ailem her ikisine de şiddetle karşı olduğundan, zar zor bi iki yıllık kazandım. zar zor derken kazanmak gibi bir gayretim yoktu.. 20 yaşına geldiğimde okulu bıraktım. o günlerin birinde canı sıkıldı yürürken oturdum kaldırıma.. ne yapacağım ben dedim kendime. içimdeki ses neleri seviyorsun dedi. para değil, rahatlık. dinlenebileceğim ve sevebileceğim bi iş.. öğrenmek, öğretmek ve motosikletler.. bi ışık çaktı motor hocalığı diye.. yazdım sınava girdim kazandım. üniversiteye ilk başladığım gün merdivenlerden inen bir hoca gördüm.. haline özendim üniversitede kalacağım dedim. neyse okul bitti ben okulda kalacağım ya... başvurmadığım yer kalmadı.. dil 1. les 1. bilimde derece.. ama 5. üniversitede de mülakatta elendikten sonra boşver dedim.. salla gitsin.. bi yükseklisans sınavına girdim evime yakın bi yerde, kazandım. orası burası derken şimdi ülkenin alanındaki iyi firmalarından birinde bi mühendis takımı içinde çalışıyorum. çoğuna ne yapması gerektiğini söyleyebiliyorum. ha çok mu çalışıyorum? evet.. çok çalışmasam gelemezdim zaten buraya.
    yani önemli olan diploman değil, senin ne olduğundur. sana tavsiyem dürüst ol, başına gelenlere gülümseyebil, gerisini salla gitsin..

senin şu an yapacağın şey kendini tanımak.. kendini düşün.. ne yaparken zevk alıyorsun, (yaptığın işi seversen, başarılı olma ihtimali çok fazla..) neye yeteneğin var? istidatların önemli.. kömürden elmas çıkıyor ama kayısı çekirdeğinden elmas olmaz..

kimbilir burada daha kimlerin ne hikayeleri vardır.. allah yolunu açık etsin.. sen kendine güven, gerisini şimdilik düşünmen için erken..

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Buldummm
    Düz meslek lisesine git
    Motorları seviyorsan motor meslek oku mesala

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nitrious henüz eğitim mi alıyorsun yoksa sınavları verdin mi hiç, toplamda 7 sınavdı sanırım ve 3 sertifika alıyordun diye biliyorum
    Comfirmation Bias

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    MCSE+S+M Sınav Programı

Alanlar # Sınavlar

Client Exam

1 70–270: Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows XP Professional

Networking Exams
    2 70–290: Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment
    3 70–291: Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
    4 70–293: Planning and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
    5 70–294: Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure

Security Exams

6 70-298: Designing Security for a Microsoft Windows Server 2003 Network
    7 70-299: Implementing and Administering Security in a Microsoft Windows Server 2003 Network
    8 70-350: Implementing Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2004

Messaging Exams
    9 70-284: Implementing and Managing Microsoft Exchange Server 2003
    10 70-285: Designing a Microsoft Exchange Server 2003 Organization

Toplamda 10 sınav tabi bunlar temel sınavlar ekstra sınavlarda var çünkü artık Vista ve Server 2008 inde sınavları mevcut..

Ordaki sınavları alıyorsun belli sınavlardan sonra şunlar ;

Microsoft Certified Professional (MCP) – 1 Exam
    Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA) – 4 Exams
    Microsoft Certified Systems Administrator : Security (MCSA+S) – 5 Exams
    Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE) – 7 Exams
    Microsoft Certified Systems Engineer : Security (MCSE + S) – 8 Exams
    Microsoft Certified Systems Administrator : Messaging (MCSA+M) – 9 Exams
    Microsoft Certified Systems Engineer : Messaging (MCSE + M) – 10 Exams

Mühendisliğe kadar gidiyorsun..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    okumicam haylazlık yapıcam diosan bi meslek lisesine git derim sana...
    cünkü kendimden biliyorum düz lisemezunuyum ortaokulda cok calışkandım lisede de iyiydim fakat ortaokuldaki tembel arkilerim bile direk geciş ile 2 yıllık üni bitirdiler rahat iş buluyolar ben onu bile bulamıyorum su an kararını iyi ver annene babana danış...
    .....

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    asfalt meleği ve nitrious81'in yazdıklarını oku ve düşün. Eğer ders çalışmayı seviyorsan Hangi okula gidersen git, zorluk çekmezsin büyük ihtimal. Eğer ders çalışmak ağır geliyor, çalışmak istemiyorsan, Okuya bileceğin bir lise ve severek yapa bileceğin bir iş, gelecek düşün. Bu durumda biraz ileri görüşlü olmalısın. Kendini iyi-kötü tart düşün ve ne yapıp ne yapamayacağını doğru dürüst bir şekilde belirleyip seçimini tamamla derim. Daha sonra Aile baskısı veya yanlış bir karar yüzünden okuduğun lise/bölüm'den soğuyup keşke başka bir liseye gitseydim/başka bir bölüm okusaydım deme. Ayrıca okumak bu devirde çok zor artık. Güzel bir hayat diliyorum sana ve Vatana Millete Bayrağımıza Hayırlısı olacak ise.....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)