Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

meslek lisesi mi düz lise mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    yanlız konuyu açan kardeş sanırım okulu yarılamıştır :D
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sago1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu teknik lisesi için yazdıkların teknik lise içinde geçerli mi ? .. yani ben teknik liseden de senın dediklerini uygulayabılır mıyım ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:33 ----------

flood olacak ama kusura bakmayın.ben 1. 2. 3. 4. 5. sınıfı 5.00 ortalamayla bitirdim.çok çalıskandım ama 6. sınıfta yıl sonu ortalamamam 84 geldi 7. sınıfta 64 geldi ve aklımı başıma almalıyım dedim nereye gıdıyorum dedım sonra 8. sınıfı 2. döneminde gayret ettım. 76 ortalama aldım.Diploma notum 84 geldi.Sbs lerimde 6. sınıfı 369 7. sınıf 310 8. sınıf 330 ortalamama 330 geldi.adam akıllı çalısıp bi fen anadolu en olmadı anadolu teknık lısesı nı kazanamadım.ve bu sene meslek lisesine girdim.ordan teknik liseye kaydolucam.orda da teorik ders sayısı az dershanede yapamayanlardanım.öss de güzel puan alamazsam mühendislik okuyamicam.annem in babamın bana güvencini boşa cıkarıcam ne yapacağımı bılemıyorum.

orta okul ilköğretım cağındakıler okuyun sakın ola benım yaptığım yanlısı yapmayın arkadaşlara uymayın.şuan o kadar pişmanım ki bilemezsiniz.bi dönüm noktası daha öss var ona öyle bi hazırlanacağım ki.

meslek lisesinde mühendislik okumak katsayı problemı yuzunden zor dıyorlardı. daha dorusu hiç bi rehberlık edıcek kımse olmadığı ıcın meslek lısesıne bile öylesıne sallamasına girdim.teknik liseye geçtiğimde sanırım düz liselerle aynı düzeyde olacağım o zaman mühendislik kazanma şansım olacak mı ? yada ön lisans dgs falan yaparak mühendislik nasıl okuyabılırım.

DİP NOT : Bilgisayar bölümüne meraklıyım.Beni mutlu edebilecek tek mesleğin bu olduğuna karar verdim.
    hala cevap beklıyorum ??

adam okulu bitirip meslegi eline almıstır artık nie hortlatıosunuz

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EdizMert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam okulu bitirip meslegi eline almıstır artık nie hortlatıosunuz
    Tabi ya.

Asıl sana sormak lazım neden hortlatıyorsunu.

Arkadaşlar öncelikle meslek liselerini küçümseyenleri kınıyorum. Özellikle Anadolu meslek ve teknik liselerine puanı yetmeyip giremeyen bu yüzdende düz liselere giden ve bunu marifet sayan arkadaşları daha çok kınıyorum. Okul Öncesi, Bilgisayar Öğretmenliği, Beslenme Diyetetik, Görme,İşitme ve zihinsel engelliler öğretmenliği gibi bir çok popüler bölüme girenlerin çoğu meslek lisesi mezunudur. İktisat, işletme,maliye,fizik,kimya,biyoloji gibi ataması durmuş, geleceği olmayan bölümlere girenlerde düz lise mezunlarıdır. Üniversiteye giriş sınavlarında alan puan sıralamasında ilk bine girmeden meslek öğretmenliklerine de gidilemiyor. Bence meslek ya da düz lise arasında kalan arkadaşlar eğer kendilerine güveniyorlarsa ve hayatları boyunca aynı meslekle uğraşmak istiyorlarsa meslek liselerinden bilgisayar,elektronik,mekatronik,ağırlama gıda, grafik,çocuk gelişimi gibi revançta olan bölümlere yönelip üniversitede de alanlarının 4 yıllık bölümlerini tercih etmeliler. Tabi bunun için çooook çalışmak gerekiyor. Çünkü Meslek liselerinde kültür dersleri yanında branş derslerinin de gösterilmesi gerçekten ağır bir yük ve çok fazla çaba istiyor. Mesela benim okulumda ders saatler sabah 8 le akşam 8 arasıydı. Dersler blok halinde işleniyordu. Ayrıca 1 yıl sürekli staj yapılıyordu. Staj+okul+dersane stresini yaşamak çok kötü gerçekten... Üniversitede de ciddi anlamda derece yapmadan girilmiyor bu bölümlere.Yine kendimden örnek vereyim Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi dediğimiz ve mezunlarının 16 tane ünvanı olduğu bölümüme 68 binde 612. olarak girdim.Kolay olmadı tabii... Düz lise seçecek arkadaşların da en baştan bir program ve hedef belirleyip onun doğrultusunda ilerlemeleri gerekiyor. eğer oraya buraya takılırlarsa sonları 2 yıllık meslek yüksek okullarının, Açıköğretim fakültelerinin kapılarında sabahlamak olabiliyor.
    Allah hepinize şimdiden kolaylık ve başarı versin...

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu zaman zaman hortlatılmış. Okul konum karışıktır biraz. Baba mesleğinden varolan şirketten dolayı makine bölümüne girdim Çayırova STFA Atl. Baya büyük okul. Öyle ki içinde kapalı halı saha öğreymen evleri öğrenci yurtları vs. birsuru bina alan agac falan. 2.likle girdim okula güzel okul oh. Ama tipler biraz düzgün sosyal olsa... Neyse ben işime bakıcam.
    Güzelce geçiyorum 9.sınıfı günde 8 ders sıksa da...
    Geçtik 10a. Günde kaç ders? 10. Çok güzel!
    Baba beni bu okuldan aaaallll.
    Oku işte bak geleceğin süper olacak şöyle böyle olacak.
    Ohh tamam 1haftalık motivasyon.
    Sonra yine, beni bu okuldan aaalll. Tartışmalara kadar ilerledi. Okuldaki tipler gebzeli tipler ki ben de hakkımı yediren cinsten değilim, kavgalara da girdim bıçaklanmıştım
    Herneyse, uzun ısrarlar sonucu lise değişikliği. Ama eğer 10.sınıftan sonra değiştirilirse ne oluyormuş? Tekrar 10.sınıf. Boz Enes dersleri... Kaç zayıf? 9
    Kaldım. Şimdi anadolu lisesindeyim. Sınıfı geçtim. Dersler güzel. Ortam şahane. Ben mutlu ailem mutlu.
    İyidir okumak

Merhaba abilerim ben suan 8. sınıfı yenı bıtırdım lisede tercihleri yaptım yanı okumak ıstedıgım lıselerı yazdım bır cogunuz yapmıssınızdır bunu...
    nese ben buyuyunce asker olmak ıstıyorum yanı okadar cok olmak ıstıorm kı bana deselerkı senı bı lısede hademe olarak calıstırcaz ve aynı zmanada derslerde basarılı olman lazım sonunda askerıyeye gıreceksın deseler TMM derdım
    2010 - 2011 als sınavını kıl payı kaçırdım ,kazanamadm .....
    ve duydugum kadarıyla meslek lıselerınden de sadece astsubay olunabılıyormuş ve aynı şekılde duyduguma gorede astsubaylık gercekten coooook zormus ezılıyormussun hep....
    buna gore duz lıse ve anadolu lıselerınden gecılebılıyor sadece harp okullarına meslek lıselerınden sadece alaydakı elektronık aletlerın (ozellıkle hava denızde ucak ve gemılerın)bakımını yapıyormussun.
    ben ennnnn kötü subay olsamda gitsem hakkaride terorıstlerle dıp dıbe olsamda askerıyeyı ıstıyorum sımdı bana demeyın al ıste kemalıst ve sozde vatansever serefsızın bırı dıye
    yeptıgım tercıhlerler endustrı meslek lıseını kazandım ama elımde alet edevat tutmayı bılmem !
    duz lıseye gıdıp harbıye sınavına tekrar gırek ıstıyorum ve acıkcası daha nce kazanamadıgm ıcınde kuskuluyum
    yardım dersenız sevınıcem .... :/

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlık Meslek lisesi Acil Tıp Teknisyenliği.
    Okulun son haftası 1000TL maaş ile işe başlarsın(özel hastanede) ÖSS yarışına hazırlanmak yerine KPSS ye çalışırsın. 1-2 yıl içinde Ataman olur.
    112ciyiz

tosbağa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Sağlık meslek lisesine gitmedim pişmanım.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    fazla zamanın kalmamış ama sınavlara hazırlan ve anadolu öğretmen lisesine girmeye çalış. ünv. sınavında eğitim fakültesi seçtiğinde ek puan alıp elini kolunu sallayarak girersin. ailenin onayını mutlaka al önündeki hayatında finansmanını onlar sağlayacak çünki.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    benim tavsiyem saglik melek lisesi..issizlik gibi bi sorunun olmuyo:

arkadaşlar elimizde çalışmayı pek sevmeyen haylaz ders hariç her şeyle ilgilenen küçük bi kardeşimiz var.. şimdi buna göre bi analiz yapacak olursak .. okumuş olmak için okuyacak yani o yüzden meslek liseleri kolay ve ideal senin için en azından şeş kaza belki üniversite bile okursun.. 2 yıllık şansın yüksek branş olarak.. artı olarak bu zaman zarfında okumayı birazseversen meslek lisesi mezunu bi avukat doktor bile olabilirsin.. çok akıllı olmak gerekmiyo üniversite mezunu iyi bir kariyer sahibi olman için .... zira ülkemizde ne proflar var ne doçentler var ne doktorlar var ne avukatlar var daha konuşmayı bilmiyorlar..tamamen bazı durumlar bence şansa dayanıyo..zira akıllıların çogu okumamış günlük tesadüfen yaşayanlar fazla akıllı olmıyanlar ise şansa dayalı kariyer yapmış.. şimdi benim bu dediklerime illaki karşı çıkanlar olabilir.. benim sözüm işini dogru yapanlara diil.. o yüzden karşı konuşma yapmaya gerek yok yoksa uzar gider..
    şimdi gelelim bizim ufak haylaza.. kendini fazla sıkma . kasma. bu ülkenin avukata doktora profa ihtiyacı oldugu kadar işçiyede ihtiyacı var.. var sende işçi ol ama onurlu ve gururlu bi işçi ve motor seven bi işçi)

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

avukat doktor olamadık . işçi olduk olsun varsın seviyom işçiligi

arkadaş

kimseye bakma zamanında bana da böyle diyen çok oldu neymiş efendim meslek lisesine gidilmezmiş gidenlerden bi b.k olmazmış...Ben anadolu lisesini kazandım bursada az puanda değildi...
    Şİmdi ise üniversite 3e geçtim sağlıkla ilgili bir bölüm okuyorum 4 yıllık, bölümümden memnunum ama sorun şu ben bu bölüme girerken sağlık meslek çıkışlılar bende + 20 puan ek alarak girebiliyorlar.ayrıca meslek çıkışlı oldukları için kpssyi kazanmaları çok kolay ve kazananlarda var adamlar benim yaşımda hem okuyup hem 1800 maaş alıyorlar:S
    motora binmek için her yere gidilir...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)