Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

meslek lisesi mi düz lise mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ibrahimefe19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sze bişe sormak istiyorum kafam çok karışık ben meslek lisesi 10.sınıftayım düz liseye geçmek istiyorum geçebilirmiyim alırları beni???
    kardeş bende düz lise 11. sınıftayım..sanırım bu sene meslek lisesinden bizim okula gelenler oldu..tam bi bilgim yok ama galiba geçebilirsin..tabi sen yine de sor
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 100KH - Yakında Hyosung GT250 Naked
    Herkez meslek lisesine git meslegini eline alırsın diyor peki cocuga söylüyormusunuz meslek lisesinde nasıl ders sistemiyle ders veriyorlar diye hayır!!! Ben Makina Teknolejileri 3.sınıf öğrencisiyim lise 1 den başlıyayım anlatmaya lise 1 de okula gittigimde baktımki dersler normal 6 ders gibi değil bigün 7 saat bigün 8 bigün 9 oldugu bile oldu burada hem sabahçı hem öğlenci olmuş gibi oluyorsun vede bu seni çok zorluyor , lise 2 deyse zaten haftanın 2 günü 10 saat dersin var garanti bir gün içinde 10 saat ders görüyorsun 8 saat de 2 gün 6 saatte 1 gün lise 2yi böyle bitiriyorsun , lise 3 e gelelim pazartesi 10 saat ders salı günü tatil çarşamba 10 saat ders perşembe 10 saat ders cuma 10 saat ders lise 4 olmadım ama şimdiden söylüyorlar pazartesi salı çarşamba sabah 8 akşam 5 sanayide staj göreceksin perşembe okula geleceksin cuma tatil 4. sınıf en zevkli bölümü meslek lisesinin buda ayrı bi konu
    [B]MOTOR[/B]
    [B] 96[/B]

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bebem , eğer ben üniversite sınavına gireceğim , güzel bir bölümde okuyacağım , kendime güveniyorum, ders çalışırım diyorsan tabiki düz lise, ama yok ben çalışamam, zaten bu güne kadar da notlarım öyle pek iç açıcı değildi , bir an önce işimi elime alır hayata atılırım diyorsan da meslek lisesi .iki liseninde çok farklı avantajları ve dezavantajları var, sen nasıl bir eğilim içindeysen ona göre karar vermelisin,sen mezun olana kadar bir değişiklik olmazsa meslek lisesinin üniversite sınavına girerken önünde engel olacağını da belirteyim. yaşın biraz küçük olduğu için anne babanın daha sağlıklı karar vereceğini düşünüyorum. onlara da danışmalısın .öptüm seni
    yazdıklarının ne alakası olduğunu bir türlü anlayamadım, ille düz liseye gidenler mi okuyor, dersine çalışıyor, iyi mesleklere sahip oluyor yani yazdıklarına bakılırsa meslek liselerine gidenler tembel, kafası çalışmayan tipler mi??? koca bir hayırrrrrrrrrrrr... farkındaysan mühendislik ve öğretmenlik(bilgisayar müh.-makina mühendisi-tekstil müh. vb.) gibi fakültelerden mezun olmuş insanların %65-70 meslek lisesi çıkışlı dikkatini çekerim... belki arkadaşa yardımcı olmak için yazdın ama yazdıklarının çoğu yanlış

şimdi arkadaşın sorusuna gelelim, önce arkadaşım sen ileride ne olmak istiyosun, yani hedefin nedir? ona göre yol çizmen gerekiyor, örneğin tıp okumak istiyosan gidipte meslek lisesine yazılma. ama sana şunu söyleyebilirim, eğer çoğu mühendislik ve öğretmenlik gibi dalları okumak istiyosan meslek lisesini gitmeni tavsiye ederim.(((yalnız meslek lisesin tek dezavantajı okuduğun veya mezun olduğun bölümün mühendisliğini öss den kazanıpta gidemiyosun, yani liseden mezun oluyosun, sonra 2 yıllık(önlisans) okuyosun sonra DGS(dikey geçiş sınavı) ye giriyosun, kazanırsan mezun olduğun bölümün mühendisliğini okuyosun. yalnız bu yazdıklarım öğretmenlik için geçerli değil, öğretmenlikte direk öss ye girip, sınavı kazandığın taktirde mezun olduğun bölümün öğretmenliğini okuyabiliyosun...))) ama yok hukuk,tıp,fen-edebiyat tarzı bölümleri okumak istiyosan düz liseye gitmeni tercih ederim...

yardımcı olduysam ne mutlu...
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr Movistar ;) & Hyosung 250 GTr
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir nevi meslek lisesi

imam oluyon imammmm

Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarının ne alakası olduğunu bir türlü anlayamadım, ille düz liseye gidenler mi okuyor, dersine çalışıyor, iyi mesleklere sahip oluyor yani yazdıklarına bakılırsa meslek liselerine gidenler tembel, kafası çalışmayan tipler mi??? koca bir hayırrrrrrrrrrrr... farkındaysan mühendislik ve öğretmenlik(bilgisayar müh.-makina mühendisi-tekstil müh. vb.) gibi fakültelerden mezun olmuş insanların %65-70 meslek lisesi çıkışlı dikkatini çekerim... belki arkadaşa yardımcı olmak için yazdın ama yazdıklarının çoğu yanlış

şimdi arkadaşın sorusuna gelelim, önce arkadaşım sen ileride ne olmak istiyosun, yani hedefin nedir? ona göre yol çizmen gerekiyor, örneğin tıp okumak istiyosan gidipte meslek lisesine yazılma. ama sana şunu söyleyebilirim, eğer çoğu mühendislik ve öğretmenlik gibi dalları okumak istiyosan meslek lisesini gitmeni tavsiye ederim.(((yalnız meslek lisesin tek dezavantajı okuduğun veya mezun olduğun bölümün mühendisliğini öss den kazanıpta gidemiyosun, yani liseden mezun oluyosun, sonra 2 yıllık(önlisans) okuyosun sonra DGS(dikey geçiş sınavı) ye giriyosun, kazanırsan mezun olduğun bölümün mühendisliğini okuyosun. yalnız bu yazdıklarım öğretmenlik için geçerli değil, öğretmenlikte direk öss ye girip, sınavı kazandığın taktirde mezun olduğun bölümün öğretmenliğini okuyabiliyosun...))) ama yok hukuk,tıp,fen-edebiyat tarzı bölümleri okumak istiyosan düz liseye gitmeni tercih ederim...

yardımcı olduysam ne mutlu...
    çok haklısın kardeşim hişşşş kız bana bak senle zekaları yarıştıralımmı ben meslek lisesindenim gel yatrıştıralım ama bnm zekamda 600 cc

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    teknik lise. gibisi yok
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik lise. gibisi yok
    hocam enes okula başladı bile

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    valla kardeş herşeyi bırak meslek lisesine gir bende meslekteyim düz liseye göre daha sanslıyız elimizde diplomamız çalışacağımız bir işimiz olacak düz liseye gidersen harıl harıl ders çalışman lazım ki bi iş sahibi olasın neyse senin bileceğin bir konu ii forumlar
    [B][I]www ahmet-325.tr.gg[/I][/B]
    sonsuz paylaşım...:)

Motosikleti
    125 cc MZ
    AHH AHH BİZAMANLAR BENDEDE VARDI BU SİTRES AMA ALLAHA ŞÜKÜR ANADOLU TEKNİGİ TUTTURDUK (BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ)
    :bestmt:::biggrinn::tutkuy::

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    meslek lisesini bitireli 2 sene olcakpişman degilim ama Keşke düze gitseymişim onun ezikligi kaldi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Satılık 2009 .. Mondial UKH 100..
    En güzelini ben yapmışım valla..

1 Sene meslekte kaldım.. sonra işe girdim ama laf olsun diye değil araştırdım okuldaki hocalarımdanda yardım aldım. ve sonunda araç soğutucu klimasına yöneldim..

1 senden fazladır çalışıyorum.3 aydabir maaşıma zam yapılıo türkiyedeki servislere ders amaçlı ziyaretlere gidiyoruz..

yani anlıyacagınız işim iş.

ben olsam okumaktansa sağlam bi şirkette çalışırım ama hakkını vererek.. ki hakkını alasın.
    OO biliyor biliyor biliyorrrrrrrrrrrrrr:P:P:queen:

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Meslek
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

gelişmiş avrupa ülkeleri meslek liselerine daha çok önem veriyor.artık düz liseler bitti üniversiteye gidiolar atanma varmı yook ama meslek gitmesen bile elinde mesleğin var en kötü bi dükkan açarsın devlet bizi(meslek liselerini) adam yerine koysaaa ülke kalkınır.her şeyin başıı meslekk

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    aç dünkanı otur benim gibi
    adam şindi ünüversiteye gidiyor zaten
    tariğe bakarsan
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

bakın işin özeti şu ark.larr MESLEK LİSESİNİ ADAM GİBİ OKUYUP MEZUN OLAN ADAMIN İŞİ HAZIR OLUYOR...yani sen ne yaparsan yap bazıları ahşap bölümünü küçümser ama o bölüme giderde iyi bir usta olursann diqer bölümü okuyandan ii para kazanırsın.yanii ne iş yaparsa yapsın işinin ehli olan adam işsiz kalmazzzz....

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum su an 2 yıllı bilgisayar programlama okuyorum..sana nasihatim meslek lisesine gidiceksen bilgisayar bölümünü tercih etme..eğer çok çalıskan değilsen ve olağan üstü bi zekan yoksa öss yi kazanman çook zor ..farzedelim oks ile bilgisayar bölümünü kazandın okul bitti öss den bilgisayar öğretmenliğine yeticek bir puan yaptın o puanı düz lisede yaparsan eğer bilgisayar mühendisliğini kazanırsın..meslek lisesine gidiceksen makina bölümü tercih et 4 yıllık puanları daha düşük çünki .. ben makine okumus olsaydım suanda gazi de makina öğretmenliği okuyor olcaktım
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

9.sınıfın sonunda geçebilirdin galibaa 10.sınıfa başlamışsın meslek lisesinde geçemezsin artık üzgünüm :<

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O soru bitti. Meslek lisesindeyimde bakalım sınıfı geçebilecek miyim ?

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı memo5868 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakın işin özeti şu ark.larr MESLEK LİSESİNİ ADAM GİBİ OKUYUP MEZUN OLAN ADAMIN İŞİ HAZIR OLUYOR...yani sen ne yaparsan yap bazıları ahşap bölümünü küçümser ama o bölüme giderde iyi bir usta olursann diqer bölümü okuyandan ii para kazanırsın.yanii ne iş yaparsa yapsın işinin ehli olan adam işsiz kalmazzzz....
    ya şu andaki piyasada iş yapmadın yada bişe görmedin diçem sana
    okuldada iyi bir usta olursun lafına hiç ama hiç inan mıyorum uygulama yapmadıktan sonra hiç bişe ögrenemessin arkadaşım

özelden de yazdım sana ne mezunu oldugumu
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

ya çok kararsızım lütfen yardım edin

ya arkadaslar ben çok kararsızım ya ben 8. sınıf öğrencisiyim ya çevremdekiler kafamı çok karıstırıyor sizce düz lsie mi daha ii yyoksa meslek lsiesi mi ya lütfen yardımcı olun düz liseye gidinnce öğretmen olma şansımız var mış galiba birde meslek lisesinde öss nin yolu kapalıymıs galiba lütfen yardım ben 7. sınıfta sbs den 292 puan yapdım siz ce düz liseye mi gidsem daha ii olur meslek lisesine mi???
    isim:Emrullah

Motosikleti
    2005 hayabusa
    duz lise bari unuversteyi 4 yıl okursun
    :cat:hasanayes@hotmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)