Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EsKiMeK GüZeLdiR............

Motovento
    REKLAM ALANI
    delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    Enver Ercan’ın bir kitabı vardır Geçtiği Herşeyi Öpüyor Zaman, şiirseverler bilirler...

Aslında geçtiği herşeyi üzmekte zaman... (tuna k.)

Çocukları üzer mesela; en sevdikleri gömleklerin kolları kısalır, oyuncaklar eskir, tatil biter diye uzayıp gider listeleri
    Anneleride üzer; çocukları büyüyüp kendi kararlarını verir olurlar, motorcu olurlar, evlenirler, şehirdışına yerleşirler.

Kalbimizi dağlayan, dünyanın eskime hızı.... bu gerçek karşısında ölümsüzlükte cazibesini kaybediyor; kendimi iki yüzyıl sonraki insanların dünyasında eski model bir motosiklet gibi dolaşırken hayal edemiyorum..

İskoçyalı filmindeki kahraman gibi yeniden ölümlü olmanın yolunu arardım herhalde yada melekler şehri filmindeki nicolas cage gibi atlardım yeryüzüne ))))

Ama biliyorum ki eskiden bu kadar hızlı eskimiyordu dünya.

Ne değişti, nedir bu olan biten? Dolaplar , bakraçlar , siniler uzun süre kaldı hayatımda ama aldığım her cep telefonu daha kılıfına girmeden modasını yitirdi.

Uzun süren aşklara kimse şaşırmıyordu mesela, bir hüzünlü şarkı onlarca yıl liste başında kalabiliyordu. Şimdi yeni çıkan bir alet aldığımızda biliyoruzki bir üst modelinin çoktan yapılmış olduğunu.

Bu da tüketici bir toplumun varmış olduğu en üst ve ilginç nokta; daha almadan modelin eskimesi..
    Ben bunları yazarken bilgisayarım biraz daha eskiyor.Harflerin bir kısmı silikleşti, çalışırken çamaşır makinası gibi ses yapıyor. Ama vazgeçemiyorum ondan.....Yaşanmışlıklarından...
    Bu yüzden kaldırıp atıp daha iyisini almak gelmiyor içimden.

Eskicilerin el arabalarını düşünüyorum eski elbiseler plastik leğenler olurdu şimdi eski bir dıgıtal saat, modeli geçmiş computer v.s.

Eskimek güzel şey aslında.

Bizi kusursuz güzel yada dayanılmaz karizmatik olmaktan kurtarıp insana dönüştürüyor.
    Saçımızda bir iki beyaz, göz çevremizde ilk kırışıklıklar müjdeliyor bize zamanın altın tozuna bulandığımızı. Anne olmanın baba olmanın büyük gururunu taşıyoruz yaşıyoruz. Yoksa ne yaşadıklarımızdan keyif alacağız nede bir anlam kazanacak yaşadıklarımız.

Herşeyi öperek ilerleyen zamanın bizi de öpmesine izin vermezsek, onun bizi üzen yüzüyle karşılaşırız belki. Zamanla barışık kalmak zorlaşacak.

Ayrıca, EN GÜZEL İNSANLAR (KADINLAR) OTUZ YAŞINI GEÇENLER ARASINDAN ÇIKIYOR HEP.

Kim ne derse desin............................................. ..............
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Ayrıca, EN GÜZEL KADINLAR OTUZ YAŞINI GEÇENLER ARASINDAN ÇIKIYOR HEP
    lolita zamanı zaman

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: danger0 **************
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    güzel yazmışsın saol
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Byzanthion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delipoyraz adlı üyeden alıntı
    Ayrıca, EN GÜZEL KADINLAR OTUZ YAŞINI GEÇENLER ARASINDAN ÇIKIYOR HEP.
    Kim ne derse desin............................................. ............
    yani nasıl güzel ve doğru bir tespittir hakkaten bravo yani..

yazı da süper.tebrik ederim.hislerime tercüman olmuşsunuz.
    [SIZE="2"][FONT="Century Gothic"][COLOR="Purple"]"mea mihi conscientia pluris est quam omium sermo"
    vicdanım ve bilincim,dünyanın tüm öğretilerinin üstündedir [/COLOR][/FONT][/SIZE]

shyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EN GÜZEL KADINLAR OTUZ YAŞINI GEÇENLER ARASINDAN ÇIKIYOR HEP
    30'lu yaşlarıma gelmek istiyorum tutmayın beni

Motosikleti
    Alıntı shyama adlı üyeden alıntı
    30'lu yaşlarıma gelmek istiyorum tutmayın beni
    Tamam hadi çabuk ol... ben seni burda bekliyorum... beraber takılırız
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    vay delipoyraz abi vay.döktürmüşsün valla helal olsun.Hadi bir eyvallah de.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    eyvallah........

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı delipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enver Ercan’ın bir kitabı vardır Geçtiği Herşeyi Öpüyor Zaman, şiirseverler bilirler...

Aslında geçtiği herşeyi üzmekte zaman...

Çocukları üzer mesela; en sevdikleri gömleklerin kolları kısalır, oyuncaklar eskir, tatil biter diye uzayıp gider listeleri
    Anneleride üzer; çocukları büyüyüp kendi kararlarını verir olurlar, motorcu olurlar, evlenirler, şehirdışına yerleşirler.

Kalbimizi dağlayan, dünyanın eskime hızı.... bu gerçek karşısında ölümsüzlükte cazibesini kaybediyor; kendimi iki yüzyıl sonraki insanların dünyasında eski model bir motosiklet gibi dolaşırken hayal edemiyorum..

İskoçyalı filmindeki kahraman gibi yeniden ölümlü olmanın yolunu arardım herhalde yada melekler şehri filmindeki nicolas cage gibi atlardım yeryüzüne ))))

Ama biliyorum ki eskiden bu kadar hızlı eskimiyordu dünya.

Ne değişti, nedir bu olan biten? Dolaplar , bakraçlar , siniler uzun süre kaldı hayatımda ama aldığım her cep telefonu daha kılıfına girmeden modasını yitirdi.

Uzun süren aşklara kimse şaşırmıyordu mesela, bir hüzünlü şarkı onlarca yıl liste başında kalabiliyordu. Şimdi yeni çıkan bir alet aldığımızda biliyoruzki bir üst modelinin çoktan yapılmış olduğunu.

Bu da tüketici bir toplumun varmış olduğu en üst ve ilginç nokta; daha almadan modelin eskimesi..
    Ben bunları yazarken bilgisayarım biraz daha eskiyor.Harflerin bir kısmı silikleşti, çalışırken çamaşır makinası gibi ses yapıyor. Ama vazgeçemiyorum ondan.....Yaşanmışlıklarından...
    Bu yüzden kaldırıp atıp daha iyisini almak gelmiyor içimden.

Eskicilerin el arabalarını düşünüyorum eski elbiseler plastik leğenler olurdu şimdi eski bir dıgıtal saat, modeli geçmiş computer v.s.

Eskimek güzel şey aslında.

Bizi kusursuz güzel yada dayanılmaz karizmatik olmaktan kurtarıp insana dönüştürüyor.
    Saçımızda bir iki beyaz, göz çevremizde ilk kırışıklıklar müjdeliyor bize zamanın altın tozuna bulandığımızı. Anne olmanın baba olmanın büyük gururunu taşıyoruz yaşıyoruz. Yoksa ne yaşadıklarımızdan keyif alacağız nede bir anlam kazanacak yaşadıklarımız.

Herşeyi öperek ilerleyen zamanın bizi de öpmesine izin vermezsek, onun bizi üzen yüzüyle karşılaşırız belki. Zamanla barışık kalmak zorlaşacak.

Ayrıca, EN GÜZEL İNSANLAR (KADINLAR) OTUZ YAŞINI GEÇENLER ARASINDAN ÇIKIYOR HEP.

bence okunması gereken ders alınacak bi yazı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    süper bir yazı olmuş . eline sağlık .

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık

içimizdeki çocuk

içimizdeki çocuk hiç yaşlanmasın bu yazıdan herkez bir şey bulabilir kendine düşüncelerinize dikkat edin sözleriniz olur .sözlerinize dikkat edin dayranışlarınız olur dayranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınız oluralışkanlıklarınıza dikkat edin karakteriniz olurkarakterinize dikkat edin kaderiniz olur

Motosikleti
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşüncelerinize dikkat edin sözleriniz olur
    sözlerinize dikkat edin dayranışlarınız olur
    davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınız olur
    alışkanlıklarınıza dikkat edin karakteriniz olur
    karakterinize dikkat edin kaderiniz olur
    gerçekten çok iyi..... anlayana tabiiii

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper bir yazı olmuş . eline sağlık .
    saol...ilgine teşekkür... tuna sağ olsun...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..

demişsin..
    bu kadınlar 30 undan sonra akıllandıkları için olabilir mi?

Motosikleti
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster

demişsin..
    bu kadınlar 30 undan sonra akıllandıkları için olabilir mi?
    kesinlikle... ne istediğimizi farkediyoruz...

eskimek o kadar da güzel değilmiş yaaaa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler