Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

External HDD ' den anlayan ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar. WD marka HDD imi pc görüyor fakat açılmıyor. yani usb kablosunu taktıgım zaman normalde otomatik çalıştırırdı ve ben klasöre hemen geçerdim. şimdi bugun taktım usb kablosunu ve calısmıyor. nasıl olabılır boyle bırsey ? ıcınde 200 gb a yakın depom var ve bunların gıtmesını ıstemıyorum.
    Bilgisayarımı actıgımıda F:// sürücüsü bile gozukmuyor. kaç kere donanımı kaldırdım tekrar etkinleştirdim. firmware update inide yaptım hala aynı. ne oldu buna ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Suzuki İntruder C800 / Boulevard C50
    1-düşürdüyseniz harddisk zarar görmüş olabilir

2-farklı bir kablo ile deneyin

3-farklı bir pcde deneyin

4-farklı bir işletim sistemi ile deneyin (linux v.s.)

yukardakilerin hepsi farklı farklı sonuçlar ben ne yazık ki 1cide dahil hepsini yaşadım. umarım sizinki diğer maddelerle halolur
    [COLOR="Red"][B]TÜRK CHOPPER[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkRed"]Birlikteliğimiz Gücümüzdür[/COLOR][/B]

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer taktığınızda hardisk hiç çalışmıyorsa güç ışığı falan yanmıyor disk motoru dönmüyorsa mumtemelen kutuda bir arıza vardır ve tamiri mümkün.Ama elektrik alıyor motor dönüyor fakat bilgisayar görmüyorsa muhtemelen içindeki disk arızalanmıştır.Disk arızasını yetkili servis maalesef tamir etmiyor.Eğer çok önemli şeyler varsa diskin içinde tamir eden yerler var.

Alıntı astronom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-düşürdüyseniz harddisk zarar görmüş olabilir

2-farklı bir kablo ile deneyin

3-farklı bir pcde deneyin

4-farklı bir işletim sistemi ile deneyin (linux v.s.)

yukardakilerin hepsi farklı farklı sonuçlar ben ne yazık ki 1cide dahil hepsini yaşadım. umarım sizinki diğer maddelerle halolur
    Düşme olmadı yani sadece oldugu yerden saga dogru bir kere yatmıstı tabi kullandım bu olaydan sonra. En son cd'ye yazıyordum bir kaç şey ondan sonraki gün uçtu HDD.
    Alıntı SSTEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer taktığınızda hardisk hiç çalışmıyorsa güç ışığı falan yanmıyor disk motoru dönmüyorsa mumtemelen kutuda bir arıza vardır ve tamiri mümkün.Ama elektrik alıyor motor dönüyor fakat bilgisayar görmüyorsa muhtemelen içindeki disk arızalanmıştır.Disk arızasını yetkili servis maalesef tamir etmiyor.Eğer çok önemli şeyler varsa diskin içinde tamir eden yerler var.
    Kabloyu takıyorum. pc algılıyor. motor dönüyor ardından motor duruyor ve pc de sağ alt köşede donanımı guvenle kaldır ikonu çıkıyor.
    başka bir forumda raw formatına donusmustur dendı ama gerısı yok cevap gelmedi.
    Ayrıca istanbul dahil tanıdıgın bıldıgın yerler varmıdır arkadaşım bunu tamir edebilecek yerler. önemli şeylerle dolu.

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.arelbilgisayar.com bunun yeri mecidiyeköyde

http://www.bilgikurtarma.net/ burda msn adresi ve telefon numarası mevcut anasayfasında. gitmeden önce bilgi alabilirsin. Bende de wd hdd vardı.Aynı şekilde arızalanmıştı.Servise verdim tamir etmediler.Değiştireceklermiş.İnşallah senin ki tamir edilir.Geçmiş olsun

Alıntı SSTEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.arelbilgisayar.com bunun yeri mecidiyeköyde

http://www.bilgikurtarma.net/ burda msn adresi ve telefon numarası mevcut anasayfasında. gitmeden önce bilgi alabilirsin. Bende de wd hdd vardı.Aynı şekilde arızalanmıştı.Servise verdim tamir etmediler.Değiştireceklermiş.İnşallah senin ki tamir edilir.Geçmiş olsun
    Çok teşekkür ederim kardeşim.

Daha başka yardımları dokunabılecek arkadaslarım varmıdır. sanırım otomatik algılamada bi problem var hdd de. anlayamadık . bilg. müh.si arkadaşlarda diplomalarını yırtmak üzereler.

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Benimde başıma gelmişti bu şekil bi sorun disk çalışıyor ışıgı yanıyor fakat bilgisayarımda simgesi çıkmıyordu...

Kasanın on panelınde takılıydı, çıkartıp arkadan bı usb yuvasına taktım çözüldü
    denemekte yarar var
    Hasan..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    öncelikle sorun kutudamı hdd mi onu bulman lazım.eğer kullandığın kutu iyi bir marka değilse çok çabul bozuluyorlar.

4 tane aldım hepsi sorunlu çıktı

hdd'yi bilgisayarın içine takıp çalışıp çalışmadığını kontrol et,kutuyu daha sonra denersin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    sanırın HDD gitmiş ama içindeki bilgileri kurtaran program var onunla halledebilirsin kolay gelsin
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Her yerde yazıyorum, tekrar yazayım; hard disk bilgi saklamak için uygun bir ortam değildir.Bilgilerinizi DVD, CD, veya DAT, DDS, EMD gibi optik medyada saklamak gerekir. İlla external hard disk kullanacağım diyorsanız içerisindeki tüm verinin bir anda yok olacağı riskinide hiç birzaman unutmayalım.

External hard disk bir medya değildir.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerde yazıyorum, tekrar yazayım; hard disk bilgi saklamak için uygun bir ortam değildir.Bilgilerinizi DVD, CD, veya DAT, DDS, EMD gibi optik medyada saklamak gerekir. İlla external hard disk kullanacağım diyorsanız içerisindeki tüm verinin bir anda yok olacağı riskinide hiç birzaman unutmayalım.

External hard disk bir medya değildir.
    kardeş böyle şeyleri şimdi söyleme lütfen halllediyim işimi ondan sonra kız bana

Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde başıma gelmişti bu şekil bi sorun disk çalışıyor ışıgı yanıyor fakat bilgisayarımda simgesi çıkmıyordu...

Kasanın on panelınde takılıydı, çıkartıp arkadan bı usb yuvasına taktım çözüldü
    denemekte yarar var
    Ben notebook üzerinden kullanıyordum kutulu. Western digital ın orjinal kutusu.ve uzun süre araştırdım.öyle satın aldım.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle sorun kutudamı hdd mi onu bulman lazım.eğer kullandığın kutu iyi bir marka değilse çok çabul bozuluyorlar.

4 tane aldım hepsi sorunlu çıktı

hdd'yi bilgisayarın içine takıp çalışıp çalışmadığını kontrol et,kutuyu daha sonra denersin
    evet desktop pc ye takıp ta deneyeceğim. umarım düzelir. kutusu çok sağlamdı neden oldu böyle anlamadım.

Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırın HDD gitmiş ama içindeki bilgileri kurtaran program var onunla halledebilirsin kolay gelsin
    kullandıgın bildigin bir program varmı kardeşim link atabilirmisin.

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    swalbard dostum sana kızmak haddime düşmez sadece bilgi vermeye çalışıyorum, bu hard disklerden başı yanan o kadar çok insan varki...
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    swalbard dostum sana kızmak haddime düşmez sadece bilgi vermeye çalışıyorum, bu hard disklerden başı yanan o kadar çok insan varki...
    Doğrudur. Başını çekiyorum şu anda . Şimdi yeni bir harddisk parasına kurtarma yaptırıcaz ne yapalım. içindeki fotoğraf arşivimi hiç bir ücret değerini biçemez. tam 3 senelik fotograf arşivim.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısı benım basıma geldı.. ve aynı marka WD 320 gblık bende var.. içide 300 gb doluydu herseyım ordaydı öndeki yuvarlak açma dugmesı takılı kalmıs onu duzelttım . pc yi guvenlık kipte aç ve hdd yi bağla görecekmi bak görmezse 2 yıl garantılı ıcındekı verıler kaybolmaz hdd ile ilgili deil cunku olay kutusunda problem vardır..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısı benım basıma geldı.. ve aynı marka WD 320 gblık bende var.. içide 300 gb doluydu herseyım ordaydı öndeki yuvarlak açma dugmesı takılı kalmıs onu duzelttım . pc yi guvenlık kipte aç ve hdd yi bağla görecekmi bak görmezse 2 yıl garantılı ıcındekı verıler kaybolmaz hdd ile ilgili deil cunku olay kutusunda problem vardır..
    Kardeş boot ta gördü WD hdd diye. napıcam şimdi ben.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı swalbard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş boot ta gördü WD hdd diye. napıcam şimdi ben.
    kardeş buradan anlatmayla olmaz

ya anlayan bir arkadaşına baktırıcaksın yada alacaksın kasayı bir bilgisayarcıya götüreceksin.

sen hardiskini pc ye bağla helebi çalışacakmı çalışmayacakmı?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kardeş buradan anlatmayla olmaz

ya anlayan bir arkadaşına baktırıcaksın yada alacaksın kasayı bir bilgisayarcıya götüreceksin.

sen hardiskini pc ye bağla helebi çalışacakmı çalışmayacakmı?
    Pc ye bağla derken kasayamı bağlayacam? bende notebook var o yüzden bu serzenişlerim. Arkadaşın kasasına yarın öbür gün baglıyacaz kutusuz bir şekilde ondan sonra bilgisayarcıya gidicem . Merak etme öncedende bilgisayarcıya notebook umun hdd sine baktırmak ıcın gıtmıstım antalyann en ıyı teknık servısıne. lehimleme özürlü insanlar tarafından notebook umun orjınal servısınde orjınallıgı bozuldu. harddısk yuzunden . sımdılık kendı kulvarımda çabalıyorum . saygılar.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı swalbard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pc ye bağla derken kasayamı bağlayacam? bende notebook var o yüzden bu serzenişlerim. Arkadaşın kasasına yarın öbür gün baglıyacaz kutusuz bir şekilde ondan sonra bilgisayarcıya gidicem . Merak etme öncedende bilgisayarcıya notebook umun hdd sine baktırmak ıcın gıtmıstım antalyann en ıyı teknık servısıne. lehimleme özürlü insanlar tarafından notebook umun orjınal servısınde orjınallıgı bozuldu. harddısk yuzunden . sımdılık kendı kulvarımda çabalıyorum . saygılar.
    fazla kurcalamanı tavsiye etmem acele etme

%90 hdd kutun arızalanmıştır.dediğin gibi boot da görüyorsa büyük ihtimal hdd çalışacak ama pc de denemen lazım

pc derken masa üstü bilgisayarı kast ediyorum

fazla kurcalamanı tavsiye etmem acele etme

%90 hdd kutun arızalanmıştır.dediğin gibi boot da görüyorsa büyük ihtimal hdd çalışacak ama pc de denemen lazım

pc derken masa üstü bilgisayarı kast ediyorum
    Eyvallah kardeş saol. Acele yokk

Bilgisayarıma sağ tuş tıkla yönete gel

chkdsk yapmak içinde başlat çalıştır cmd yaz açılan pencereye chkdsk yaz.
    istanbuldaysan yardımcı olurum hocam. birde disk 2.5" mu 3.5" mu ? eğer 3.5" ise kutuyu zarar vermeden aç hdd yi çıkart ve tekrar tak. 2.5" ise biraz zor açılıyor o kutular altlarında tırnakları var zarar vermeden çıkarabilrsen çıkar ama hafif bi çizik vs. garantiden çıkarır
    sonucu paylaşırsan çözüm üretebilirim
    Cbr 125 :bounce:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)