Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ankarada bir kurye ya da paketçi ne kazanır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    ankarada kuryelik yapmayı düşünüyorum. nasıl bir motor alacağımdan emin değilim. gerçekten işi bilen birisi bana mondial markasının 3 sene sonra da ortalarda olacağını söylerse onu alırım. ama bundan emin olmak zor olduğundan sanırım tercihim Yamaha ybr125 olacak.

şimdi bir kuryenin aldığı para bunun taksidini ödemeye ve günde idareten 3 öğün yemek yemeye yeter mi? (hadi bikaç da bira içelim haftasonu...)

ayrıca bunun kaskı tulumu falan ne kadar tutar?

son olarak da ehliyet almak için en uygun yer neresidir? sınavı geçecek kadar sürüş bilgim var. istanbulda 120ytl kurs ücreti olan bir yer buldum ama ankarada en aşağı 195 veriyorlar. nereye gitmeliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer

Re:

Merhaba

Bir kuryeci paketi zamanında ve güvenli bir şekilde ulaştırabilmeli. Neticede alman gereken motor şehir içi manevra kabiliyeti yüksek, akselerasyonu iyi 125cc civarı arkada çantalık monte edebileceğin ve ön rüzgarlık camı ve ayak korumasının iyi olduğu bir scooter olabilir veya vitesli bir 125'lik motor.

Mondial'in hangi modeli olduğu belirtmemişsin o nedenle birşey diyemiyorum.

Ne kadar kazandıklarını da bilmiyorum Ankara'da değilim.

Görüşmek üzere.

Valla dostum benim gördüğüm bütün kuryelerde honda cgl125 yada yamaha ybr125 var. Onlar bu motorlara bindiklerine göre vardır bi bildikleri. Sana tavsiyem çevir bi kurye sor ona

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana tavsiyem çevir bi kurye sor ona
    hayatının hatası olur kimse kendine rakip istemez eğer bir kuryeye gidipte bende kurye olmak istiyorum gibisinden sorarsan ne yapar yapar seni vazgeçirir ticaret böyledir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    BBRR,
    +1
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

1. Kuryeler ticaret yapmazlar. Hizmet sektöründedir.
    2. Çoğu bir kurye firmasına bağlıdır. Direk iş almazlar, alamazlar zaten.
    3. Ben motosiklet seçimi konusunda çevir sor dedim, dikkatli bakarsanız para ile ilgili bir sözüm yok.
    4.Soru sorma şekiller farklıdır. Bende X bir şehirdede kuryeyim sizden az kazanıyoruz gibisinden lafa dalarsan bilgiyi alırsın ağzından merak etme.

Ticaret, küçük esnaf, hizmet sektörü birbirine karıştırmayın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kuryeler ticaret yapmazlar. Hizmet sektöründedir
    Kendi araçları ile belli bir % de karşılığında çalışırlar (genelde % 50 dir) Yani bir nevi ticaret sayılır. Ne kadar kazanacakları kendilerine bağlıdır, ne kadar fazla kişi bu işi yaparsa onların yüzdeside azalacağından birilerini bu işe alıştırmak istemezler. He motor sormak için doğru seçimdir o ayrı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya şimdi zaten iş baştan kokmuş ehliyet yok motor yok motor hakkında bilgi yok yapılacak iş ne getirir fikir yok böyle işe girilirmi
    bu arada conqueror, arkadaşımız için hizmet sektörü demiş ben turizm işindeyim nerdeyse üretim yok denecek kadar azdır burda sektör tamamen hizmet üzerinde döner vede kimse rakip istemez rakibine yardım etmez tam tersine batması iflas etmesi için elinden geleni yapar sen muz cumhuriyetindemi yaşıyorsun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    ya şimdi zaten iş baştan kokmuş ehliyet yok motor yok motor hakkında bilgi yok yapılacak iş ne getirir fikir yok böyle işe girilirmi
    bu arada

burakara13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Ankara'dayım. Bizim burda pidecinin dağıtım elemanı ybr125 kullanıyor. Artık ne kazanıyor bilmem; ama bana keyfi yerinde görünmüştür her zaman....

artık yardımı olursa....

Ama herif kask takmıyor, sen öyle yapma!
    vardığım yer sınırlarımdır, özgürlüğüm yollarımdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler