Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Golden Retriever

Motovento
    REKLAM ALANI
    lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Merhabalar,

2 yıldır canım gibi baktığım Golden Retriever cinsi dostumdan iş nedeniyle ayrılmak zorundayım. Sorun şu ki, ailenin bir parçası olduğundan herhangi bir barınağa götürüp bırakmaya içim el vermiyor, ticaret aracı olarak görmediğimden de bir veteriner kliniğine satmak istemiyorum. Bu yüzden az çok muhabbetine nail olduğum bu ortamda duyurmak istedim, belki bir can dostu arayan vardır, hibe ederim diye.
    "Barak" (eşim Cips dese de orjinal adı bu), adından da anlaşılacağı üzere Çek Cumhuriyeti'nden geldi, henüz 1 aylıktı ve kelimenin tam anlamıyla ele avuca sığıyordu. Doğum günü 8 Ekim 2003, yani neredeyse 2 yaşını doldurmak üzere ve 35 kiloluk bir azman haline geldi. Secerelidir, yani 4 nesil öncesi bellidir, halis muhlis, saf kan bir golden retriever'ın tüm özelliklerini fazlasıyla barındırır. Nedir bunlar? Son derece zeki, ama dikkati çabuk dağılan, hareketli, koku alma duyusu son derece gelişmiş, olmaması gerektiği kadar insan canlısı, yüzmeyi ve at-tut oyununu çok seven bir köpek. Temel itaat eğitimi var, yeterince ilgi gösterilip uygun teknikler kullanıldığında yeni bir hareketi öğrenmesi yarım saat sürüyor, tabii canı isterse.
    Bakımı kolay bir köpek, uzun tüyleri nedeniyle haftada 2 kere fırçalanmak ve her gün mutlaka yürüyüşe çıkmak ister. Mümkünse günde 7 kere de çıkmak ister, o ayrı. Dediğim gibi, son derece aktif ve oyuncu, çok su içer ve akşam saatlerinde 1 kez mama yemeye alıştırılmıştır. Yemek ayırmaz, evde pişen ne varsa sorgusuz sualsiz mideye indirir, ayrıca kuru mamaya da itirazı görülmemiştir.
    Uzun lafın kısası, bakımı çok zor olmayan, ama ciddiyet isteyen, eğlenceli bir arkadaştır, ücretsiz sahiplenmek isteyen varsa görüşmek isterim. Ama unutmayın, bakımı ne kadar kolay ve eğlenceli görünse de neticede bir can, sıkılınca kolayca bir kenara bırakılabilecek bir oyuncak değil bahsi geçen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ben geçen sene ölen köpeğimden sonra (10 yaşına kadar baktık) yavru alayım diyordum ama ilanı görünce düşündüm
    fakat sorun şu aklıma takılanlar ben şuan inşaatı devam eden evimizim bahçesinde bakıcam yani siz evde mi beslediniz yoksa bahçede mi? askere gidicem 2ay sonra ama sorun değil ailecek hayvan severiz genede konuyu ailemde görüşücem
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    1 sene evde kaldı, eve sığmaz olunca bahçeye aldık
    yani bahçede yaşamaya alışık, tabii ki büyükçe bir kulübe lazım.

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    akşam ev halkı ile konuyu paylaşıcam cevapları olum olur ise haber vericem sana
    ERASER WİLL COME BACK

BURNER_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR ?00 RR yada F olaCak İşallAh
    hocam ben ılgılen mek ısterım ama bır resmı varmı bende bır alman kurdu vardı babam depoya goturdu... sımdı yenı bı tane arıyorum..
    senınkı olabılır..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpek dişimi erkekmi ve kısırlaştırıldımı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    köpeğimi az önce verdim yeni sahibine, çok pis bir duyguymuş bu ayrılık, bunu öğrendik.
    ilgilenenlere yine de teşekkür ederim..

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @lostwarf kusura bakma dün yazamadım ama en iyisini yapmışsın sana yakınsa arada görürsün artık bizimkiler olumsuz cevap verdi haklılarda daha inşaat tam bitmedi
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler