Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15. ölüm yıldönümünde Uğur Mumcu'yu anarken...

Motovento
    REKLAM ALANI
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    canım kardeşim duygulandırdun valla beni demek faili meçhul cinayetlere kurban gidenler unutulmamış toprağı bol olsun mekanı cennet olsun
    Bu arada diyarbakır emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan ıda unutmamak lazım 24 ocak 2001 de faili meçhul cinayete kurban gitmiştir.

Ali Gaffar Okkan kimdir
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Ali_Gaffar_Okkan

ve 24 ocak olayları
    http://tr.wikipedia.org/wiki/24_Ocak
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu dünyada doğruyu söyleyenleri yaşatmazlar arkadaş...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    topragı bol olsun .

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Teşekkürler arkadaş
    Uğur Mumcu gibi değerler az yetişir az bulunur. Canı Bahasına doğru bildiğini yapmaktan, Halkı bizleri aydınlatmaya çalışmaktan geri durmadı Aydın namusunu ayaklar altına atmadı. Deliler gibi çalıştı, uğraştı. Uluslararası Gladio örgütünü onun kadar tanıyan bilen ve su üstüne çıkarabilecek yüreği olan olmamıştır

Bir kızılderili anektodunu hatırladım şimdi, savaşa gitmeden önce hazırlanıyor ve dua ediyor: '' Beni ne olur zayıf bir düşmanımı öldürmek zorunda bırakma, ne olur bana en az benim kadar güçlü bir düşmanla karşılaşmamı göster, onursuzca öldürmeyeyim, onursuzca ölmeyeyim''..

Onun karşısında, bilginin, bilimin, ispatların karşısında duramadı düşmanları. Alçaktılar çünki, herşeyi yeraltında halletmeye alışmışlardı. O nu, büyük Kalem Üstadını, devrimlere sağdık bir evladını yitiridi bu memleket, ne acı.

''Bu ülkede elbette ki namussuzlara bırakılmamış ve bırakılmayacaktır da. Namusluların cesur davranışlarını da gördük ve görmeye de devam edeceğiz.

Ancak;

Bu ülkede halen düzene sokulamayan sistemler ve kanunlar bu cesaretleri bir noktada etkisiz ve çaresiz bırakmaktadır. Haklı iken haksızlığa uğramış bir çok insan var çevremizde. Bu develetin polisini yine bu devletin yasaları ile eli kolu bağlı bir duruma getirmek, vatandaşın namussuzlara karşı gösterdiği tepkilerde suçlu duruma düşmesine sebebiyet vermek, sırf dış politikalar uğruna bu ülke için hain emeller besleyen namussuzlara gerekli olan girişimi yapmak için bile "acaba" lara takılmak cesaretin ve namuslu davranmanın önünde birer engel değil midir?

Namusuna göz dikilmiş bir insanın, namussuzlara gereken cevabı ve gereken müdahaleyi kendilerinin cesurca vermelerinin ardından bu haklılık ve cesaret karşısında suçlu ilan edilmelerine göz yumarak, namussuzların ise salınarak serbest bırakılmasına seyirci kalmak ortaya sadece çelişkileri çıkartmaktadır.

Ama şununda altını çizmekte yara vardır. Her türlü namussuzluklar sonuçları ne olursa olsun, cezasız kalmamıştır, kalmayacaktır. Çünkü, toplumumuzda bu sözün değeri kaybolmamıştır. Yeterki bıçak kemiğe dayanmasın.

Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur '' İsmet İnönü...

Uğur MUMCU, bu vatana olan Namus borcunu ödemiştir. Ruhu Şad Olsun.
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaş
    Uğur Mumcu gibi değerler az yetişir az bulunur. Canı Bahasına doğru bildiğini yapmaktan, Halkı bizleri aydınlatmaya çalışmaktan geri durmadı Aydın namusunu ayaklar altına atmadı. Deliler gibi çalıştı, uğraştı. Uluslararası Gladio örgütünü onun kadar tanıyan bilen ve su üstüne çıkarabilecek yüreği olan olmamıştır

Bir kızılderili anektodunu hatırladım şimdi, savaşa gitmeden önce hazırlanıyor ve dua ediyor: '' Beni ne olur zayıf bir düşmanımı öldürmek zorunda bırakma, ne olur bana en az benim kadar güçlü bir düşmanla karşılaşmamı göster, onursuzca öldürmeyeyim, onursuzca ölmeyeyim''..

Onun karşısında, bilginin, bilimin, ispatların karşısında duramadı düşmanları. Alçaktılar çünki, herşeyi yeraltında halletmeye alışmışlardı. O nu, büyük Kalem Üstadını, devrimlere sağdık bir evladını yitiridi bu memleket, ne acı.

''Bu ülkede elbette ki namussuzlara bırakılmamış ve bırakılmayacaktır da. Namusluların cesur davranışlarını da gördük ve görmeye de devam edeceğiz.

Ancak;

Bu ülkede halen düzene sokulamayan sistemler ve kanunlar bu cesaretleri bir noktada etkisiz ve çaresiz bırakmaktadır. Haklı iken haksızlığa uğramış bir çok insan var çevremizde. Bu develetin polisini yine bu devletin yasaları ile eli kolu bağlı bir duruma getirmek, vatandaşın namussuzlara karşı gösterdiği tepkilerde suçlu duruma düşmesine sebebiyet vermek, sırf dış politikalar uğruna bu ülke için hain emeller besleyen namussuzlara gerekli olan girişimi yapmak için bile "acaba" lara takılmak cesaretin ve namuslu davranmanın önünde birer engel değil midir?

Namusuna göz dikilmiş bir insanın, namussuzlara gereken cevabı ve gereken müdahaleyi kendilerinin cesurca vermelerinin ardından bu haklılık ve cesaret karşısında suçlu ilan edilmelerine göz yumarak, namussuzların ise salınarak serbest bırakılmasına seyirci kalmak ortaya sadece çelişkileri çıkartmaktadır.

Ama şununda altını çizmekte yara vardır. Her türlü namussuzluklar sonuçları ne olursa olsun, cezasız kalmamıştır, kalmayacaktır. Çünkü, toplumumuzda bu sözün değeri kaybolmamıştır. Yeterki bıçak kemiğe dayanmasın.

Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur '' İsmet İnönü...

Uğur MUMCU, bu vatana olan Namus borcunu ödemiştir. Ruhu Şad Olsun.

Bunun üstüne söylenecek pek bişey kalmamış. Tebrik ederim güzel yazmışsınız.
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor :P

"Ben Atatürkçüyüm.
    Ben Cumhuriyetçiyim.
    Ben Laikim. Ben anti-emperyalistim. Ben bağımsız Türkiye'den yanayım.
    Ben özgürlükçüyüm. Ben insan hakları savunucusuyum. Ben terörün karşısındayım.
    Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım.
    Öyleyse vurun, parçalayın! Her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar çıkacaktır."

Uğur Mumcu

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hepinizin ağzına sağlık.
    Söylenecek söz kalmamış.

O zaman şarkısını dinleyelim.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    uğurlar olsun,uğurlar olsun,uğurlar olsun,uğurlar olsun,uğurlar olsun,uğurlar olsun,uğurlar olsun,uğurlar olsun
    hepinizi seviyorum,elleriniz dert görmesin Türkiye Laiktir LAİK kalacak
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Başlık yanlış olmuş sanırım.

15. ölüm yıldönümü değilde. ölümünün 15. yıldönümü olması gerekmezmiydi?
    Böyle olunca sanki 15inciye ölmüş gibi oluyor.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Ruhun şad olsun...............
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bu ülkede doğruları söyleyene ne olduğunun en büyük kanıtıdır Ugur Mumcu.

Ruhu şad olsun.

Motosikleti
    en dandik motor motorsuzlukdan daha eyidir :))

uğur mumcu

ölümünün 15. yılında demokrasi şehidimiz karanlığa karşı demokrat insan uğur mumcuyu saygıyla anıyoruz

uğur mumcu gibi kişler oldukça bu ülkede demoksa hiç bir zaman yıkılmayacaktır
    [B]Bu sene benim olsun :wiinkk::wiinkk: [/B]

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Özlüyoruz, hem Uğur Mumcu'yu, hem de aydınlık günleri ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)