Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İsim benzerliği yüzünden 9 gün hapis yattı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Adapazarı'nda, evi kurşunlandığı için polis merkezine şikayete giden Mehmet Çelik, mal beyanında bulunmadığı gerekçesiyle tutuklandı. İsim benzerliğinden kaynaklanan yanlışlık, Çelik'in eşinin savcılığa başvurması üzerine 9 gün sonra düzeltildi.

Mehmet Çelik (36), AA muhabirine, 25 Aralık 2007'de evinin kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce kurşunlanması üzerine Cumhuriyet Polis Merkezine şikayette bulunmaya gittiğini, polis ekiplerinin eve gelerek inceleme yaptığını söyledi.

Daha sonra ifade vermek için yeniden polis merkezine götürüldüğünü kaydeden Çelik, hakkında “mal beyanında bulunmamak” suçundan 10 günlük hapis cezası kararı olduğu gerekçesiyle tutuklandığını belirterek, şunları söyledi:

“İfade verdikten sonra bana Konya'da mal beyanında bulunmadığım gerekçesiyle tutuklandığımı söylediler. Ben Konya'da hiç yaşamadığımı, orayla bir alakam olmadığını söyledim. Ama kimse dinlemedi. Bana, 'senin ismin Mehmet Çelik değil mi?' dediler. Ben de evet adım Mehmet Çelik ama bir isim benzerliği olabileceğini söyledim. Hatta Konya'daki kişiyle sadece adım ve soyadım tutuyordu, onun dışında anne ve baba adı farklıydı. Buna rağmen beni dinlemediler. Konya 3. İcra Ceza Mahkemesinin emriyle tutuklandığımı belirterek, beni polis merkezinden Ferizli L Tipi Cezaevine götürdüler.”

“AİHM'E BAŞVURACAĞIM”

Mehmet Çelik, suçu yokken tutuklandığı için büyük bir şaşkınlık yaşadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Eşime suçum yokken tutuklandığımı bildirdim. Eşim, cumhuriyet savcılığına başvurarak, haksız yere tutuklandığımı bildirdi. Savcılık, Konya'daki avukatla irtibat kuruyor. Avukat evrakı buraya fakslıyor. Evrak incelendiğinde, beni yanlışlıkla tutukladıklarını anlıyorlar. 9 gün cezaevinde kaldıktan sonra, 2 Ocakta tahliye edildim. Yeni yıla cezaevinde girdim. Haksız yere 9 gün hapis yattığım için AİHM'e başvuracağım. Daha önce hiç cezaevine girmemiştim.”

Diğer yandan, Ferizli L Tipi Cezaevi yetkililerinden, Çelik'in 25 Aralık gecesi cezaevine konulduğu, kayıtlarda 8 gün hapiste tutulduğunun görüldüğü öğrenildi.

Aman karakola filan giderken bir avukat tutupta gidin,ne oluuuuur ne olmaz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8069434.asp
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    benim arkadaşda iki gün yatmıştı aynı ism benzeliginden üstelik üniversite örencisi.. birsürü sınavını kaçırdı ve okulu bir dönem uzadı sırf bu yüzden...yurdum kılasikleri arasına buda girdi sonunda
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Burası Türkiye hiç sasırmadım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    as t1
    benim allahtan öyle bir sorunum yok arkadaşlar çoh nadir bulunan bir isim taşıdığım için şanslıyım yani ismimi koyanları tebrik ediyorum okadar ismin içinden sengit okay koy büyük başarı yani
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zaten tutuklanmasına sebep olan olayın cezası on gün.
    Adam 8 gün yatmış.
    2 gün daha yatsaymış olacakmış yani.
    Acaba devlet sonradan böyle bir hak verirmi.
    Mesela bu adamın evine icra filan gelse.
    Mal beyanından 10 gün hapis cezası alsa.
    "Hakim bey ben daha önce 10 gün yatmıştım deyip yırtabiliyor mu?"
    Bence sonuna kadar hakkını arasın.
    devlet sağlam bir ceza yesin.
    Ama o cezaya sebep olanlara da bunu ödetsin.
    Her kes işini doğru düzgün yapsın.

Pardon filmini seyrettiniz mi?

Seyretmediyseniz seyretmenizi tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)