Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: TOPLANTI VEYA SEMİNERLERDE İSTİKLAL MARŞI OLMALI MI?

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • OLMALI

8 72.73%
  • OLMAMALI

3 27.27%

yorum yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600 F
    İstiklal Marşı rahatsız etti
    13 Ocak 2008 Pazar 18:07

Araştırmacı yazar Altan Tan, panelde İstiklal Marşı'nın okunmasına tepki gösterdi,

Şanlıurfa'da panele katılan araştırmacı yazar Altan Tan, bu tür toplantılarda İstiklal Marşı'nın okunmasının kendisini rahatsız ettiğini söylerken, yazar Mehmet Metiner İstiklal Marşı'nın okunmasından rahatsız olmadığını belirterek, ''birbirimizin kutsallarından rahatsızlık duyarak bir çözüm dili geliştireceğimize inanmıyorum'' diye konuştu.

AB Sürecinde Şanlıurfa'yı Tanıtma Derneğince Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''İnsan Hakları ve Sivil Anayasa'' konulu panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Araştırmacı yazar Altan Tan, burada yaptığı konuşmada, üniversite yıllarından beri toplantı ve panellere katıldığını belirterek, ''İstiklal Marşı'nın bu tarz toplantılarda okunmasına gerek olmadığını'' iddia etti.

Altan Tan, şunları söyledi: ''Böyle bir şey görmedim. Niye böyle bir şeye ihtiyaç duyuldu bunu da bilmiyorum. Resmi ideolojiyi değiştirmeye, bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Tabii çok da uzatmak istemiyorum, polemiğe açık bir mevzudur, sadece rahatsızlığımı ifade etmeye çalışıyorum. İstiklal Marşı'nın da bizim başımızın gözümüzün üzerinde yeri vardır. Yazarı meşhur İslam mütefekkiri şair Mehmet Akif Ersoy'dur. Kendisini rahmetle yad ediyoruz. Ama bu tip uygulamalar çok yanlış şeyler. Kendimi bir anda 12 Eylülde Diyarbakır Askeri Cezaevi'nde gibi hissettim. Yanlışlığını vurgulamadan da edemedim, kimi rahatsız ederse etsin. Beni rahatsız etti.''

Yazar Mehmet Metiner ise ''Altan Tan'ın iyi niyetinden kuşku duymadığını ancak kendisinin İstiklal Marşı'nın okunmasından rahatsız olmadığını'' belirtti. Metiner, ''Birbirimizin kutsallarından rahatsızlık duyarak bir çözüm dili geliştireceğimize inanmıyorum'' diye konuştu. Panele, Şanlıurfa belediye başkan yardımcıları Mehmet Fevzi Yücetepe ve Habip Arslan da katıldı.
    Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=122966
    carpe diem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rmz 200 gy
    bıldıgım kadarıyla panellerde ıstıklal marı okunmuyordu ama okunsa da bır şey degişmez okunsa da olur okunmasada ama medya varya medya pıreyi deve yapar adamı vatanhaini yapar

pardon yorum yokmuş özür :((
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı o_yagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıldıgım kadarıyla panellerde ıstıklal marı okunmuyordu ama okunsa da bır şey degişmez okunsa da olur okunmasada ama medya varya medya pıreyi deve yapar adamı vatanhaini yapar

pardon yorum yokmuş özür :((
    o anlamda yorum yok değil ben yorum bulamadım ondan oyle yazdım
    carpe diem

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İsterseniz kahvaltıda, vapur kalkmadan önce, kız istemeye giderken de İstiklal Marşı okuyalım? İnsan Hakları ve Sivil Anayasa ile ilgili bir panelde İstiklal Marşı okumak nereden çıkıyor anlamıyorum. Önemli simgeleri herşeye alet etmek, simge kullanma enflasyonu yaratarak o simgenin değerini düşürmek kendi ayağına kurşun sıkmak gibi.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ulusal marşımızı,bayrağımızı pek ayağa düşürmemekte fayda var.
    Şöyleki,adam kaçak inşaat yapmış,en tepeye bayrak çekmiş,sanki okul ,yıkım ekibi geliyor istiklala marşı okuyup ekibi durdurmaya çalışıyorlar.
    Maçlarda da öyle değil mi?hep bir ağızdan marş okunuyor,aynı ağızlar 2 dakika sonra küfür ve sövmeye başlıyor.
    Yakışıyor mu peki?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu olay birtakım işi gücü olmayan yazarların ortalığı karıştırmak için söylediği sözler. Saçmalık..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler