Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yılbaşı nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hııh 13 tane de benim biletim var...

Hem kandırıkçısın sen, helecan yapınca piyango sayfalarına saldırdım, henüz açıklanmadı ibareleri gördüm
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hııh 13 tane de benim biletim var...

Hem kandırıkçısın sen, helecan yapınca piyango sayfalarına saldırdım, henüz açıklanmadı ibareleri gördüm
    gercek olsa, sana bir miktar para verirdim borclarini kapaman icin. kargoyla yollardim adresine. oyle bise soylemedigime gore, gercek degil
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gerçekseee 250bin ytl'yi kargoyla yollama bana karşı ayıp olur, hesap nosu verim eft yap

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    aman ne komik! kusla yollardim bu lafindan sora:D sonna damlarda gezerdin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O kadar yetenekli bir kuş varsa boş yollasanda olur, ben onu satıcak bir meraklı bulurum

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    O kadar yetenekli bir kuş varsa boş yollasanda olur, ben onu satıcak bir meraklı bulurum
    tuh, bilseydim biz kanepeleri degistirirken, eskileri sana 'eft yapardm'

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kısmet değilmiş

İkramiye bana vurursa eski kanepelerini bana eft yapman için alıp sana yollayabilirim

Hepsini yemek olmaz, birazda hayır işlemek lazım

Motosikleti
    600cc
    Geyigi bolecegim ama konu eksik kalmis duzeltmek isterim.

Oncelikle su "ulusalci / dinci" "anti-yilbasi" muhabbetlerini hic cekemiyorum, belirteyim. Zira "arastirdim" diyen kisi bile daha Noel ile yilbasi farkini bilemiyor.

TANIM!
    Noel: Latince Natalis (dogmak) kelimesinden turemis Fransizca kelime. Ingilizce karsiligi Christmas. Turkcesi: Isa'nin dogusu.
    KUTLANDIGI TARIH: 24-25 ARALIK!!!

inanmayan icin kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Noel

yilbasinin tarihini vermeme gerek yok sanirim.

Evet miladi takvim Hz. Isa'nin dogdugu yili baslangic kabul ediyor. Ama yilin ilk gunu onun dogumgunu degil. Bu yuzden ikisi FARKLI seyler.

Ben noeli/christmas'i kutlamiyorum. Ben koca bir yili devirmis her mantikli insan gibi, yeni umutlarla girmek istedigim, mutlu ve saglikli yeni bir doneme iyi girmek icin yeni yili kutluyorum. Yeni yili kutlamanin mantigi; sonraki 52 hafta icinde istenen beklentiler ve dunyevi mutluluk icin bir erken-kutlamadir. Insan kendi dogumgunun nasil kutluyorsa, takvimin yeni yilini da benzer mantikla kutlar. En azindan benim etrafimdaki cogu kiside bu boyle. Beklentisi olmayan, olaya boyle bir misyon yuklemeyen insan bile sirf "bu gece de insanlarla egleneyim" diye disari cikiyor, bir seyler yapiyor.

Ben bu kutlamayi yaparken Hz. Isa'yi da dusunmuyorum, ucgen bicimli objeler de kullanmiyorum. Amacim ailemle veya arkadaslarimla eglenmek, o kadar.

Umarim her yilbasi muhabbetinde "aaa Hristiyan adeti o!" diyenler azalir. Yeni yili ateist Japonlar da, budist rahipler de, (onyargisi mantigina yenik dusmemis) Muslumanlar da kutluyor.

Ha herkes buna zorunlu mu? veya tum medya tarafindan sovenist bicimde insanlara sartlandirilmasi lazim mi? elbette hayir. istemeyen insan icin yilin yuzlerce gununden hicbir farki yok. kimseyi de ayiplamam yilbasi gecesi 11'de yatti uyudu diye...

Birkac araba laf da Noel baba olayi icin ederdim ama simdilik yeter.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    merak ettigiim seyleri arastiririm. noel ya da yilbasi kutlamasinin nedenini hic merak etmiyorum.

yani.. bilmemin bana pek de bise katacagini dusunmuyorum. tabi bu benim naçizane fikrim. bunun gibi birsuru sey var merak etmedigim icin arastirmadigim. ohoo.. herseyi arastirmaya omur yetmez, secici olmak lazim..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Öncelikle belirtmeliyim ki çevremdekilerin dinsiz diye çekinmeden tanımlayabildikleri tipten biriyim.

Yeni yılı kutlamak bana çok boş geliyor, saçmalık, yeni dakkayı yeni saati yeni ayıda kutlayalım bari, sade bir tanımla ben hoşlanmıyorum.

Noel babaya gelince benim bir tek babam var adı da Ahmet.

Belki benim için öküzün dünyası gözlerinin gördüğü kadardır diye düşünebilirsin ama istersen milyarlarca satır yaz yılbaşının anlamını benim için değiştiremezsin, demokratik bir ülkedeyiz, sende özgür yaşa bende yaşayım, sakin ol biraz, gülümse noeldesin

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Öncelikle belirtmeliyim ki çevremdekilerin dinsiz diye çekinmeden tanımlayabildikleri tipten biriyim.

Yeni yılı kutlamak bana çok boş geliyor, saçmalık, yeni dakkayı yeni saati yeni ayıda kutlayalım bari, sade bir tanımla ben hoşlanmıyorum.

Belki benim için öküzün dünyası gözlerinin gördüğü kadardır diye düşünebilirsin ama istersen milyarlarca satır yaz yılbaşının anlamını benim için değiştiremezsin, demokratik bir ülkedeyiz, sende özgür yaşa bende yaşayım, sakin ol biraz, gülümse noeldesin
    aynen.. forumda cok tepki ceker eminim ama. su yasima kadar hicbir dinin kitabini acip da okumadim. cunku hic merak etmedim ve, kisisel hayatima saygi duyarsaniz sevinirim

Motosikleti
    600cc
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettigiim seyleri arastiririm. noel ya da yilbasi kutlamasinin nedenini hic merak etmiyorum.

yani.. bilmemin bana pek de bise katacagini dusunmuyorum. tabi bu benim naçizane fikrim. bunun gibi birsuru sey var merak edip de arastirmadigim. ohoo.. herseyi arastirmaya omur yetmez, secici olmak lazim..
    noelin ne oldugunu ogrenmem icin google acip "wiki, noel" yazmam yetti. ilk cumleyi okudum kapattim. toplam 22 saniye.

"merak ettigim vs vs vs vs...... secici olmak lazim" seklindeki kirk kusur kelimelik cumleleri yazip imla hatalarini duzeltmek ise en az 30 saniyemi alir.

geri kalan her sey icin Mastercard... peh

-------------

yazdiklarimin tamamini okumaya gerek duymamissin anlasilan. bir paragrafi tekrar yazayim zaman kazandirmis olayim:

"Ha herkes buna zorunlu mu? veya tum medya tarafindan sovenist bicimde insanlara sartlandirilmasi lazim mi? elbette hayir. istemeyen insan icin yilin yuzlerce gununden hicbir farki yok. kimseyi de ayiplamam yilbasi gecesi 11'de yatti uyudu diye..."

UMARIM 2. kez copy-paste etmeme neden olacaklar cikmaz.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noelin ne oldugunu ogrenmem icin google acip "wiki, noel" yazmam yetti. ilk cumleyi okudum kapattim. toplam 22 saniye.

"merak ettigim vs vs vs vs...... secici olmak lazim" seklindeki kirk kusur kelimelik cumleleri yazip imla hatalarini duzeltmek ise en az 30 saniyemi alir.

geri kalan her sey icin Mastercard... peh
    bir de anlamini aciklarsan harika olur:D:D imla hatasi dedigin sadece, kullanmaya alistigim karakterlerin yarattigi mi? onlar disinda yazim hatasi yapmamaya, anlam bozuklugu yaratmamaya hep dikkat ederim.

bu arada, sen de ingilizce karakterler kullanmissin, dikkatimi cekti

(bu yazimda da mesela 'naçizane' kelimesinin dogru yazilimina seslisozluk ten bakmistim. bunlar cok az vakit alan seyler. haklisin. hem ben bu tip hatalarimi fark ettigimde, aradan 3 gun de gecmis olsa, utanip duzeltirim. sen de beni ikaz etseydin 'surasi yanlis olmus' diyerek, tesekkur edip duzeltirdim.)

Motosikleti
    600cc
    bir de anlamini aciklarsan harika olur:D:D imla hatasi dedigin sadece, kullanmaya alistigim karakterlerin yarattigi mi? onlar disinda yazim hatasi yapmamaya, anlam bozuklugu yaratmamaya hep dikkat ederim.

bu arada, sen de ingilizce karakterler kullanmissin, dikkatimi cekti

(bu yazimda da degistirdigim gibi, aradan 3 gun de gecmis olsa, utanip duzeltirim)

Yazim hatasi yapmissin demedim, tam tersine; "yazim hatasi yapmamissin, yani buna dikkat eden birisin..." anlaminda bir cumle kurdum. dikkat zaman gerektirir. o cumleleri hatali sekilde yazsan 20 saniye alirdi, dikkat ettigin icin 30 saniye aldi...

turkce karakter olayina da laf etmedim. tam tersine. sadece ingilizce karakterle yazabilen (klavye ing.) biri olarak "turkce karakter kullansana!" diyenlere ayrica gicigim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yazdiklarimin tamamini okumaya gerek duymamissin anlasilan. bir paragrafi tekrar yazayim zaman kazandirmis olayim:

"Ha herkes buna zorunlu mu? veya tum medya tarafindan sovenist bicimde insanlara sartlandirilmasi lazim mi? elbette hayir. istemeyen insan icin yilin yuzlerce gununden hicbir farki yok. kimseyi de ayiplamam yilbasi gecesi 11'de yatti uyudu diye..."

UMARIM 2. kez copy-paste etmeme neden olacaklar cikmaz.
    Okudum ama tezat bulduğum için ciddiye almadım.

Bunu samimiyetle yazmış olsaydın yazdıklarını hiç yazmamış olurdun...

turkce karakter olayina da laf etmedim. tam tersine. sadece ingilizce karakterle yazabilen (klavye ing.) biri olarak "turkce karakter kullansana!" diyenlere ayrica gicigim
    Türkçe klavye alsana

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    bunu tartismaya ne gerek var? merak etmiyosam, onun icin harcadigim zaman, zaman kaybi olmaz mi?

amaaan.. he! he!

ayrica; uzgunum ama, ben noel ile yazdiklarinin tumunu okumak icin zaman harcamadim. harcamam zaten.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    şşş noluyo burda? Kavga etmeden dövüşün
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor :P

Motosikleti
    600cc
    Okudum ama tezat bulduğum için ciddiye almadım.

Bunu samimiyetle yazmış olsaydın yazdıklarını hiç yazmamış olurdun...

Türkçe klavye alsana
    tezat yok. ben o kadar uzun paragraflari yilbasini takmayanlar ciddiye alsin diye yazmadim. insanlarin tercihlerini israrla "bati ozentiligi, hristiyan sovenistligi" diye klasifiye edenler beni illet ettigi icin topluca belirttim.

kimsenin zorlamasiyla hicbir seyi kutlamam (orn: resmi bayramlar) hicbir seyin yasini da tutmam (orn: 10 kasim). herkes insanlarin tercihlerini saygiyla karsilamak zorunda. sevmeyebilirsin, ama umursamayarak yoluna devam edebilirsin. Atilla Tas, Donnie Darko, maxi-scooter'lar ve yesil elmadan hic hoslanmam. ama birgun olsun "du bakayim sunlari sevenlere tas atayim, laf sokayim" diye ugrasmadim. herkes istedigini yesin, icsin, izlesin, bana ne ki? tum olay bu.

sirf birkac forumda turkce karakter yazabileyim diye dizustu bilg.i degistirmek tuzlu geliyor...

----

bunu tartismaya ne gerek var? merak etmiyosam, onun icin harcadigim zaman, zaman kaybi olmaz mi?

amaaan.. he! he!

ayrica; uzgunum ama, ben noel ile yazdiklarinin tumunu okumak icin zaman harcamadim. harcamam zaten.
    guzel.. eminim ki o tepkini ceken paragrafi yazan kisinin niki 507 olmasaydi da bu basliga bir seyler karalamaya enerji harcardin. heh.

----

neyse bu kadar geyik yeter sanirim. yilbasini kutlamayan, velhasil, boyle siradan bir gunde bile benim "kutlamalari resmen bitirme, sutumu icip, yatma saati"mden daha gec yatan herkese iyi geceler diliyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

10 kasımda yas tutmuyorsun ve sana saygı duyulmasını bekliyorsun ama birisi çıkıpta batı özentisi gak guk noel diyince çıldırıp yüz satır yazıyosun da niye saygı duymuyosun?

Tezatsın işte kabul et, taraflı yazar gördüm seni, politik gördüm seni...

Görürüm ben kaçmas benden

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    ben, benimle konusan (ki sen acikca belirtmeden gonderme yapmistin) herkese enerjimi harcarim. bknz. tigermbz:D yazdiklarindan hoslanmasam da neredeyse hepsine cevap vermisimdir.

rahat ol, kisisel algilama

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)