Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

erkek - kadin tartismalarina son!

Motovento
    REKLAM ALANI
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    valla bu konudaki onca tartisma benim hayatimda tek bir ise yaradi:D
    12 aralikta kadin ve erkek beyni arasindaki yapisal ve islevsel farkliliklar,bu farkliliklarin IQ ya etkileri, kadinin bilim insanlari arasindaki statusu ve bunun cevresel etkilerini konu alan bir seminer vermis bulunuyorum

soyle soyleyeyim ozetle,

YAPISAL OLARAK
    erkek beyni: %9 oraninda daha buyuktur
    gri madde orani daha fazladir
    amygdala ve hippocampus daha buyuktur

kadin beyni: %12 daha fazla noron bulunur
    daha hizli ve etkin calisir
    beyaz madde daha fazladir
    sol ve sag loblari birbirine daha yakindir, bu nedenle iki lobu birlikte daha iyi kullanir

ISLEVSEL OLARAK
    erkek beyni: beynin buyuk olmasi,agirolmasi islevsal acidan degisiklik yaratmaz; Einstein in beyni ortalama erkek beyninden daha hafiftir (beynin 2 ve 4.katmanlarinda daha fazla noron tesbit edilmistir-bu katmanlarda matematik ve dil ile ilgili isler yapilir)
    gri maddeden bahsetmistim; bu madde uzamsal(3 boyutlu) dusunebilmemize yardimci olur. erkek beyni, dogustan, daha fazla miktarda gri maddeye sahiptir, hatta yeni dogmus kiz ve erkek bebeklerin gozleri onune bir insan surati bir de makina koyarsaniz, erkek makinaya odaklanir. hippocampus da buna (3 boytlu dusunebilme) yardimcidir. amygdala duyguları (saldirganliktan cinsellige cevresel uyarilara cevap vermeyi) kontrol eder.

kadin beyni: daha kucuk olmasi, noronlar arsindaki iletimin hizlanmasina neden olur, bu nedenle daha hizlidir. loblar daha yakin oldugu icin sol ve sag beyni birlikte daha verimli kullanir. beyaz madde dil ile ilgili becerilerin merkezidir ve daha iyi yazma-konusma gibi becerileri saglar. yeni dogmus bebeklerde kizlarin makineye degil insan yuzune baktiklari istatistiksel olarak kanitlamistir.

1-bir kadin, erkek beyninin; bir erkek de kadin beyninin ozelliklerini tasiyor olabilir. halk arasinda 'erkek fatma' diye tabir edilen kadinlarin erkek beyni tasidiklari kanitlanmistir (daha fazla gri madde, vs vs)
    2-Yapisal ve islevsel farkliliklarin IQ ya etkisi YOKTUR
    3-KADINLARIN EMPATI KURMA YETENEKLERİ DAHA FAZLADIR (dogustan itibaren erkekten daha fazla insan yuzu incelerler). Bunu da, bu konu cok fazla tartisildigi icin buyuk harflerle yazdim. Yani, erkeklerin, kadinin 'iyiyim' deyisinden gercekten nasil hissettiklerini anlamalari daha zordur. Aksi gibi, ornegin bir erkek 'seni seviyorum' dediginde kadinlar -daha kolayca- aslinda ne hissettiginizi anlayabilirler.
    4-Her beyin, deneyim ile, ogrenme ile her alanda kendini gelistirebilir

okudugunuz icin tesekkur ederim.

Saygilar
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saygilar
    Rica ederiz saygılar bizden...
    Teşekkürler.......
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bismillah
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    nie yau 'bismillah'?

(alimallakeyvallakmisminnak-karakter yetmedi de)

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okudum..
    Şoktayım....

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bismillah
    Murat kaçççç.
    Ve benide artçı allll...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    abijim kacmayin, tamam cig et severim ama insan yemem:D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla bu konudaki onca tartisma benim hayatimda tek bir ise yaradi:D
    12 aralikta kadin ve erkek beyni arasindaki yapisal ve islevsel farkliliklar,bu farkliliklarin IQ ya etkileri, kadinin bilim insanlari arasindaki statusu ve bunun cevresel etkilerini konu alan bir seminer vermis bulunuyorum

soyle soyleyeyim ozetle,

YAPISAL OLARAK
    erkek beyni: %9 oraninda daha buyuktur
    gri madde orani daha fazladir
    amygdala ve hippocampus daha buyuktur

kadin beyni: %12 daha fazla noron bulunur
    daha hizli ve etkin calisir
    beyaz madde daha fazladir
    sol ve sag loblari birbirine daha yakindir, bu nedenle iki lobu birlikte daha iyi kullanir

ISLEVSEL OLARAK
    erkek beyni: beynin buyuk olmasi,agirolmasi islevsal acidan degisiklik yaratmaz; Einstein in beyni ortalama erkek beyninden daha hafiftir (beynin 2 ve 4.katmanlarinda daha fazla noron tesbit edilmistir-bu katmanlarda matematik ve dil ile ilgili isler yapilir)
    gri maddeden bahsetmistim; bu madde uzamsal(3 boyutlu) dusunebilmemize yardimci olur. erkek beyni, dogustan, daha fazla miktarda gri maddeye sahiptir, hatta yeni dogmus kiz ve erkek bebeklerin gozleri onune bir insan surati bir de makina koyarsaniz, erkek makinaya odaklanir. hippocampus da buna (3 boytlu dusunebilme) yardimcidir. amygdala duyguları (saldirganliktan cinsellige cevresel uyarilara cevap vermeyi) kontrol eder.

kadin beyni: daha kucuk olmasi, noronlar arsindaki iletimin hizlanmasina neden olur, bu nedenle daha hizlidir. loblar daha yakin oldugu icin sol ve sag beyni birlikte daha verimli kullanir. beyaz madde dil ile ilgili becerilerin merkezidir ve daha iyi yazma-konusma gibi becerileri saglar. yeni dogmus bebeklerde kizlarin makineye degil insan yuzune baktiklari istatistiksel olarak kanitlamistir.

1-bir kadin, erkek beyninin; bir erkek de kadin beyninin ozelliklerini tasiyor olabilir. halk arasinda 'erkek fatma' diye tabir edilen kadinlarin erkek beyni tasidiklari kanitlanmistir (daha fazla gri madde, vs vs)
    2-Yapisal ve islevsel farkliliklarin IQ ya etkisi YOKTUR
    3-KADINLARIN EMPATI KURMA YETENEKLERİ DAHA FAZLADIR (dogustan itibaren erkekten daha fazla insan yuzu incelerler). Bunu da, bu konu cok fazla tartisildigi icin buyuk harflerle yazdim. Yani, erkeklerin, kadinin 'iyiyim' deyisinden gercekten nasil hissettiklerini anlamalari daha zordur. Aksi gibi, ornegin bir erkek 'seni seviyorum' dediginde kadinlar -daha kolayca- aslinda ne hissettiginizi anlayabilirler.
    4-Her beyin, deneyim ile, ogrenme ile her alanda kendini gelistirebilir

Saygilar
    şimdi ilkçağlara dönmek gerekirse biz yaşayabilmek için avlanırken siz kendinizle başbaşa kalıp duygusal zeka ve becerilerinizi geliştirmekle meşgul oldunuz hep...

bu seminere neden davet edilmedik acaba...okul bünyesindemiydi...ben gelmek isterdim...okul satranc takımındaki kankalarınamı verdin yoksa...davet edilseydim ben gelebilirdim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Mühim olan beynimizi ne kadar kullanabildiğimiz... Kimi erkekler var gri maddelerini kullanmaktan aciz, öyleyse gri madden olsa ne olur olmasa ne olur dimi

Kimi kadınlar da beyin lobları yerine başka loblarını daha uyumlu kullanabilmekte mesela

Şaka bi yana bu bilimsel veriler gerçekten ilginçmiş, teşekkür ederiz
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Valla siteye bile girmiyorum. seni nerden buleceedüm?

(okulda, saatli bina da verdim.seminerlerin-konserlerin-bazi soylesilerin gerceklestigi bina isteKadikoy Anadolu Lisesinden 30 kisi geldi.Ogretmen-ogrenci. bir de bizim okuldan ogrenciler vardi.)

hem artik senin o soylediklerin ırkcılık olarak adlandiriliyor Mete Abi

Harvard Uni baskani Simons, 'Neden kadinlar daha prestijli mesleklere sahip degiller?' sorusuna 'dogustan gelen farkliliklardan' yanitini verince, Harvard da protesto gosterisi yapilmis, popstarimiz Simons da 50 milyon dolar kadar bir parayi kadinlarin egitimine harcayacagini deklare etmis:D

bu soylediklerin artik irkcilik sayiliyor:D
    2008 e giriyoruz. hadi Mete Abi, hadi

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı bambu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühim olan beynimizi ne kadar kullanabildiğimiz... Kimi erkekler var gri maddelerini kullanmaktan aciz, öyleyse gri madden olsa ne olur olmasa ne olur dimi

Kimi kadınlar da beyin lobları yerine başka loblarını daha uyumlu kullanabilmekte mesela

Şaka bi yana bu bilimsel veriler gerçekten ilginçmiş, teşekkür ederiz
    miss konsolosss
    ne düüün loo
    GKN MOTORS

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    dondum kaldım wallahi bu bilgileri bi yerden alıntımı yaptın yoksa bunları bi yerden okuyup sonrasında kendi kafandaki yorumları birleştirip mi yazdın?

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    genemi kadın-erkek konuları ya.bıktık artık sanırsam galiba,
    MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı byfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dondum kaldım wallahi bu bilgileri bi yerden alıntımı yaptın yoksa bunları bi yerden okuyup sonrasında kendi kafandaki yorumları birleştirip mi yazdın?
    evet evet tamamen benim sozlerim. ama okumasam da bilemem bak mesela, Sandra Witelson adinda bi kadin varmis, bi de bu kadinin buzdolabi varmis. buzdolabi da buyuk bi oda kadarmis sonna, bu dolapta 120 normal insan beyni varmis (1987 ye kadar 120 normal insan, ölümleri gerceklestikten sonra beyinleri uzerinde arastirma yapmasi icin bagista bulunmus) boole, pop-star tirnaklari varmis bu kadinin. bi de deri pantolonlari. deri fetisiymis. kabarik kabarik saclari varmis falan.

Harvey adinda baska bi kadinla birlikte Einstein in beynini sac kili inceliginde katmanlara ayirip noronlarini falan saymislar Princeton Uni de.

hehe:D

cekirdeklerini cikardim, recel yaptim

(Kürsat Abi, ben 'son vermek' icin yazdimdi. merak eden acsin okusun die)

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet evet tamamen benim sozlerim. ama okumasam da bilemem bak mesela, Sandra Witelson adinda bi kadin varmis, bi de bu kadinin buzdolabi varmis. buzdolabi da buyuk bi oda kadarmis sonna, bu dolapta 120 normal insan beyni varmis (1987 ye kadar 120 normal insan, ölümleri gerceklestikten sonra beyinleri uzerinde arastirma yapmasi icin bagista bulunmus) boole, pop-star tirnaklari varmis bu kadinin. bi de deri pantolonlari. deri fetisiymis. kabarik kabarik saclari varmis falan.

Harvey adinda baska bi kadinla birlikte Einstein in beynini sac kili inceliginde katmanlara ayirip noronlarini falan saymislar Princeton Uni de.

hehe:D

cekirdeklerini cikardim, recel yaptim

(Kürsat Abi, ben 'son vermek' icin yazdimdi. merak eden acsin okusun die)
    Yukarılarda çiğ et severim ama insan yemem demiştin ya..
    Şu insan yemem kısmına inanmıştım ammavelakin..
    Ben korktum yaw şimdi..Vampirmisin.Çabuk söyle..
    Elimde çivili haç var bana bişey olmaz...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bu başlığı geyiğe bulaştırmadan kullanırsanız helal olsun size. Yoksa direkt kilitlenir bilginiz olsun
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı geyiğe bulaştırmadan kullanırsanız helal olsun size. Yoksa direkt kilitlenir bilginiz olsun
    kadın zekası ne yaptı yaptı kilitlenen topiği açtırdı...işte ben buna zeka derim...

Konu Dışına bulaşan İlk Türk Moderatör...seninle gurur duyuyoruz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Yazimin tarafli olmadigini, aksine bilgilendirmek amacli oldugunu hatirlatmak isterim

'gelin tartismayalim, neymis ne degilmis ogrenelim' diye yazdim zaten.

hatta sorulariniz olursa da zevkle yanitlarim

Tesekkur ederim

Motosikleti
    Yazimin tarafli olmadigini, aksine bilgilendirmek amacli oldugunu hatirlatmak isterim

'gelin tartismayalim, neymis ne degilmis ogrenelim' diye yazdim zaten.

hatta sorulariniz olursa da zevkle yanitlarim

Tesekkur ederim
    Sevgili cezerye bu konudaki cevapları hangi sıfatla yanıtlıyorsun...bu konudaki uzmanlık derecen nedir...

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    bu konuda Ingilizce/Turkce (2007 araliga kadar) elektronik olarak yayinlanmis butun makale, master tezi ve doktora tezlerini okuyabiliyorum. Oxford, Princeton, Stanford gibi universtelerde yapilan calismalara ulasabiliyorum.

yeterli mi? ;)

Motosikleti
    bu konuda Ingilizce/Turkce (2007 araliga kadar) elektronik olarak yayinlanmis butun makale, master tezi ve doktora tezlerini okuyabiliyorum. Oxford, Princeton, Stanford gibi universtelerde yapilan calismalara ulasabiliyorum.

yeterli mi? ;)
    bu çalışmalar yeterli değil tabikide...

ünvan nedir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler