Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Nükleer çöplük Türkiyeme hoşgeldiniz....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kalın ve altı çizili yazdığım bölüme özellikle gülüyorum.

Greenpeace sempatizanıyım, bununla da gurur duyuyorum vallahi

80 sonrası dönem gençliği ne yazık ki bu durumda; o siyaset, bu bölücülük, şu yasak, bu ayıp vs. diye diye siyasetten ve bilimden uzak bir toplum yaratıldı. Çok acı çoook
    Sen gülünce nedense bende gülüyorum, rahat bırak beni gerilemiyorum senin yüzünden.

Bende greenpeace sempatizanıyım, özellikle kendini oraya buraya kelepçeleyen kızlar çok hoşuma gidiyo.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Şu kalın ve altı çizili yazdığım bölüme özellikle gülüyorum.

Greenpeace sempatizanıyım, bununla da gurur duyuyorum vallahi

80 sonrası dönem gençliği ne yazık ki bu durumda; o siyaset, bu bölücülük, şu yasak, bu ayıp vs. diye diye siyasetten ve bilimden uzak bir toplum yaratıldı. Çok acı çoook
    baba güzel yazmışsın.. bende antinükleer sempatizanı oldum o zaman
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı bambu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşında Odtü Fizik mezunu arkidişin var
    Erdal Hoca'nın kemikleri sızlıyor o zaman desene
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Erdal Hoca'nın kemikleri sızlıyor o zaman desene
    kim? bambu ingilAzca hocası değilmi?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Neyse benim mücadelem forumda değil de alanlarda yer alsa daha faydalı olur İyi tartışmalar sizlere
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın hocam bakın bu iş ingilizce öğretmek gibi değil bu iş tehlikeli.. o santrali bizim insanımız yani türkler yönetecek... biz daha trafikte kurallara uymuoruz işletme talimatınamı uyacaz? hadi uyduk diyelim atıkları uzaya nası yollıyacaz? daha bi mekiği bırak adam akıllı türk malı kamyonumuz bile yok... peki size bi soru daha bunun patlamayacağı gibi bi durum yok gümleyebilir. allah korusun çocuklarınızda pripyattaki duruma düşse ne düşünürdünüz?
    Konu döndü dolaştı türkler yapamaz'a geldi, ben demiştim siyasete döner diye.

Tüm petrolümsü kaynaklar 100 yıla kadar tükencek zaten, nükleer enerji dışında hiç bir alternatif yok, matbaa günahtır arkadaşlar, ha gayret devam....

Motosikleti
    Neyse benim mücadelem forumda değil de alanlarda yer alsa daha faydalı olur İyi tartışmalar sizlere
    eyvallah sağolasın.........

Motosikleti
    Honda CBR 125
    kim? bambu ingilAzca hocası değilmi?
    Evet ODTÜ Fizik mezunu ama malesef İngilizce öğretmeniyim Ya bak İngilizce öğretmeye benzemez demişsin
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor :P

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu döndü dolaştı türkler yapamaz'a geldi, ben demiştim siyasete döner diye.

Tüm petrolümsü kaynaklar 100 yıla kadar tükencek zaten, nükleer enerji dışında hiç bir alternatif yok, matbaa günahtır arkadaşlar, ha gayret devam....
    siyaset değil aslında.... bi nevi gerçek... dediğim gibi daha trafikte araç kullanamıyoruz. hadi onu geçelim söylenmedi say peki çöpleri ne olacak? nereye atıcaz?

arkadaşım bir çok enerji kaynağımız var. akarsuarımız var rüzgar alan tepelerimiz var ve elimizde her ne kadar istenmesede hidrojen var ve bu allahın nimeti sudan elde ediliyor... neden hala nükleer?

Evet ODTÜ Fizik mezunu ama malesef İngilizce öğretmeniyim Ya bak İngilizce öğretmeye benzemez demişsin
    sana artık hiç bişey demiyorum ben bayanmı erkekmisin diye üç günümü yedin şimdide işinde kafayı yedirticen anlaşılan

ablacım ben sana ne yaptımda kafamı allak bullak ediyosun yaa

ha bu arada şaka bi yana bende odtü mezunuyum sen kaçta mezun oldun?

Motosikleti
    Honda CBR 125
    siyaset değil aslında.... bi nevi gerçek... dediğim gibi daha trafikte araç kullanamıyoruz. hadi onu geçelim söylenmedi say peki çöpleri ne olacak? nereye atıcaz?

arkadaşım bir çok enerji kaynağımız var. akarsuarımız var rüzgar alan tepelerimiz var ve elimizde her ne kadar istenmesede hidrojen var ve bu allahın nimeti sudan elde ediliyor... neden hala nükleer?
    ABD uzay çöplüğünü kullanıyor. Biz de kullanırız. Sınırsız alan var.
    Erdal hocanın kemikleri sızlamaz. O hümanist bi insandı rahmetli. İnsana zarar verme ihtimali olan herşeye karşı çıkması normal. Ama mantıksız. Kendisi hayatta olsa onunla da tartışırdım. Teknolojinin bir çok alanı insanlara zarar verme ihtimaline sahip. Önemli olan artıları eksilerinden fazla mıdır değilmidir. Trafik kazalarında bir çok insan ölüyor ama kimse çıkıp araba üretimi dursun, fabrikaları kapatılsın demiyor. Neden? Artısı eksisinden fazla da ondan. Nükleer enerji de böyle. Adam gibi yapar güvenlik tedbirlerini adam gibi alırsan, neden zararlı olsun?

sana artık hiç bişey demiyorum ben bayanmı erkekmisin diye üç günümü yedin şimdide işinde kafayı yedirticen anlaşılan

ablacım ben sana ne yaptımda kafamı allak bullak ediyosun yaa

ha bu arada şaka bi yana bende odtü mezunuyum sen kaçta mezun oldun?
    99 mezunuyum. Şaşırdım valla demek sen de Odtü mezunusun bak hele bak bak Bölüm hangisi sene kaç?
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor :P

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Kirliliği tehlikesi tartısılır ama bence bi ülkenin nükleer güce sahip olması gerekır.Nukleer guce sahıp bır ulke kolay yenılır yutulur cınsten olmaz ABD nıye bı taraflarını yırtıyo IRan nukleer yapıyo dıye o karsı gelen ulkelerde yokmu nukkleer enerjı ve sılah hepsı palavra.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

picproje.org'dan Ziya hocamın bazı yazılarından alıntılar;

"Doğal uranyum dediğimiz %0.711 zenginlikte (U235 bakımından) uranyum normal su ile keritik yapılabilir ama reaksiyon kısa sürede kritik altı olur. Normal suyun nötron yutucu özelliği nediyle nötron akısı ve reaksiyon exponansiyel olarak azalır. Ağırsuyun nötron yutma özelliği diğer nötron yavaşlatıcılarına göre en düşük seviyededir. Bu nedenle doğal uranyum kullanan reaktörlerde kullanılırlar. Aynı şekilde grafitin de nötron yutma özelliği çok düşüktür ve doğal uranyum kullanan reaktörlerde (RBMK yani çernobil tipi) kullanılır. Nötron yutma özelliği çok düşük iken nötron yavaşlatma özelliği de düşük olması nedeniyle bu malzemelerin kullanıldığı reaktörlerin boyutları oldukça büyüktür.

Nötron neden yavaşlatılmalı? Hızlı nötronlarla nükleer reaksiyon yapmak ve kritik reaksiyonu devam ettirmek çok zordur. Nötronlar yavaşladıkça (ortalama 2 MeV tan 0.1 eV düzeyinde) reaksiyon yapma ihtimali neredeyse 300-400 katına çıkar."

Bu alıntıdan da anlaşılacağı üzere Çernobil doğal uranyum kullanan en dandirik ve dandirikliğinden dolayı oldukça büyük olan nükleer santrallerden biriydi.

O patlamasında ben mi patlayım.

Motosikleti
    ABD uzay çöplüğünü kullanıyor. Biz de kullanırız. Sınırsız alan var.
    Erdal hocanın kemikleri sızlamaz. O hümanist bi insandı rahmetli. İnsana zarar verme ihtimali olan herşeye karşı çıkması normal. Ama mantıksız. Kendisi hayatta olsa onunla da tartışırdım. Teknolojinin bir çok alanı insanlara zarar verme ihtimaline sahip. Önemli olan artıları eksilerinden fazla mıdır değilmidir. Trafik kazalarında bir çok insan ölüyor ama kimse çıkıp araba üretimi dursun, fabrikaları kapatılsın demiyor. Neden? Artısı eksisinden fazla da ondan. Nükleer enerji de böyle. Adam gibi yapar güvenlik tedbirlerini adam gibi alırsan, neden zararlı olsun?

99 mezunuyum. Şaşırdım valla demek sen de Odtü mezunusun bak hele bak bak Bölüm hangisi sene kaç?

evet beğenemedinizmi? ben hobi olarak sanayi ustalığı işi ile iştirak ediyorum.. odtünün çaycılık bölümünde lisans eğitimimi tamamladım daha sonra ankara üniversitesinde uluslararası çaycılık üstüne master yaptım. şu anda ahi evran üniversitesinde doktoramı yapıyorum

nitrous

savaş mevzularında haklsın ama eminimki bizimde ıyıda köşede bişeylerimiz vardır ama artık bunlarada gerek kalmadı 3-4 yıl önce ruslar bi füze yapmıştı gazetede okudum. bu füze atıldığında gittiği her yerdeki elektronik cihazlara zarar veriyor ve çalışmıyor. böyle olursa senin telsizin iptal radarın iptal uçağın iptal sen nasıl savaş kazanacaksın? artık savaşlar insanları öldürülmesiyle değil teknolojiyle kazanılıyor ve emin olki iranı nükller programı bahane sıradaki hedef iran amerika için...

aYe

yanlız çernobili 86 nın teknolojiiyle değerlendir o dönemdeki en yeni teknolojilerden birisi oydu ama gümledi... şimdikiler dahada gelişmiştir. bak artık sanralli boşverdim çöpler ne olacak onu bi düşünün?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

aYe

yanlız çernobili 86 nın teknolojiiyle değerlendir o dönemdeki en yeni teknolojilerden birisi oydu ama gümledi... şimdikiler dahada gelişmiştir. bak artık sanralli boşverdim çöpler ne olacak onu bi düşünün?
    Şu an yeryüzünde 400'den fazla nükleer santral var, bunların çöpü nereye gidiyorsa bizimkide oraya gidicek.

Motosikleti
    Şu an yeryüzünde 400'den fazla nükleer santral var, bunların çöpü nereye gidiyorsa bizimkide oraya gidicek.
    diğer ülkelerin yaptığı gibi yani? önce rusyaya ordanda karadenize yani

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Abı sadece sılah olarak dusunmemek lazım sonucta bu bır teknoljık atılımdır nanoteknolojı , nukleer gıbı teknolojıler artık ulkemızede gelmesı lazım uretım babında.Yaw bır agır celık uretım tesısı malıeyetı ıle bır tam anlamıyla yarııletken uretım tesısı kurun daha ıyı bız hangı alanda var olacaz ya bılgısyar teknolojısınde yoksun uzay teknolojısınde yoksun en basıtı Turk marka dunya capında un yapmıs bı urunun yok ( belkı varıdr bı kac bısı ) yaw senın dunya yollarında bı araban bıle yok ( tr de kurulu FOrd mus Reno mus onlaruı saymıyorum ).Onun ıcın bu tur seylere artık acık olmamız lazım.

Hesap et Gecenlerde haberlerde okumussunuzdur yenı cın denızaltısı 8 gemılık amerkıan fılosunun altından gectı ve yuzeye cıktı amerıka sok oldu cunku radarda gorunmuyordu neden hayalet ucakların bırı bundan aylar once CIn sınırlarına dustu ABD ısrarına ragmen CIn ucaktan kalanları vermeyı reddettı.AL adam gorunmez olmasını saglayan maddeyı denız altısına uyguladı.Adam yapamazsam kopyalarım ama gene kendım urretırım dıyo ya turkıye kardesım bız kopya bıle cekemıyoruz ya Tabırı caızse gevur uretsın bız alalaım.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

diğer ülkelerin yaptığı gibi yani? önce rusyaya ordanda karadenize yani
    Eğer haklıysan hamsi radyasyona bağışıklık kazanmış demektir, patentini almalısın.

Motosikleti
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abı sadece sılah olarak dusunmemek lazım sonucta bu bır teknoljık atılımdır nanoteknolojı , nukleer gıbı teknolojıler artık ulkemızede gelmesı lazım uretım babında.Yaw bır agır celık uretım tesısı malıeyetı ıle bır tam anlamıyla yarııletken uretım tesısı kurun daha ıyı bız hangı alanda var olacaz ya bılgısyar teknolojısınde yoksun uzay teknolojısınde yoksun en basıtı Turk marka dunya capında un yapmıs bı urunun yok ( belkı varıdr bı kac bısı ) yaw senın dunya yollarında bı araban bıle yok ( tr de kurulu FOrd mus Reno mus onlaruı saymıyorum ).Onun ıcın bu tur seylere artık acık olmamız lazım.
    e ford denen araba amerikan reno tors dediğimiz arabalar fransız 12 lerin türkiyeye itelenmiş hali murat 124 131 fiat 124 131 doğan şahin regata devşirmesi... anadolun bile motoru ford..... eee te arabamız devrim onunda birisi kayıp...... ha bi tek traktörümüz var o kadar.... bizden teknoloji alanında ne olur? dediğin gibi türk markası diye gittim bilgisayarı vestel aldım arkadaş bilgisayarcı arkadaş geldi geçen gün bozuldu dediki bunun kasasının sacı ve montajı hariç komple yabacı sen niye bu kadar para verdinki ben aynısını sana ucuza toplardım dedi.... biz sadece ontaj yani işin hamallığını yaparız başka ükeler kaymağını yer...

Eğer haklıysan hamsi radyasyona bağışıklık kazanmış demektir, patentini almalısın.
    yok be dayı bizde osmanlı kanı var radyasyon ne eder? ama gerçekten durum bu.... karadenizden çıkan varillerin haddi hesabı yok....

(laf aramızda aslında bi gün toplansakta mangalda hamsiyle rakı yapsak beaaa )

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valla hamsiyi çok severim, ağırsudan çıksa yerim de alkolle pek aram yok, hiç haz etmem.

Ben ayran aliyim, gerçi balıkla öldürür diyorlar, oysa daha önce hiç ölmedim.

Motosikleti
    Valla hamsiyi çok severim, ağırsudan çıksa yerim de alkolle pek aram yok, hiç haz etmem.

Ben ayran aliyim, gerçi balıkla öldürür diyorlar, oysa daha önce hiç ölmedim.
    olsun be dayı..... bende tam tersinim desene alkol olsunda isterse kolonya olsun genede bi balık şart ama hee.........

neyse ben yatar..... yarın iş var biraz onları halletmem lazım bana müsade

herkese iyi geceler...........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)