Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Sigarayı Bırakmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Sigar birakma konusunda arkadaşlar çok güzel açıklamalar yapmışlar. Bu konu zannedildiği kadar zor iş değil. 1976 senesinde Türkiye' de Samsun la işe başladım. Kısa bir süre sonra yurt dışına gittim. Ülkemizde Samsun 216 bulunmazken Akla gelen her sıgarayı bulma ve içme ortamını buldum. 2002 senesine kadar bu kötü alışkanlığım ile 26 sene beraber oldum.
    Bir gün bu modern dünyaya uymam gerektiği düşüncesi ile kendime namus sözü vererek yıllardır en iyi ve en kötü günümde bana hep dost olarak görünen meğer 26 sene boyunca bana ihanet ve düşmanlık eden şerefsizi dünyamdan kovdum.
    Şu an bana ömrümce içmem için ücretsiz sigara verseler, üzerinede 100.000 TL peşinen hediye etseler tükürdüğümü yalamam.
    Tüm arkadaşları sigara birakmaya davet ediyorum.
    Çünkü her Türk genci arkadaşımı kendim kadar seviyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Takribi 2,5 yıl önce açılmış konu başlığı ve yardım isteği,

güncelliğini yitirmediği gibi, geçen zaman diliminde daha da

önem kazanan konu ile ilgili olarak; sigarayı bırakma hususunda

görüş
    bildiren üyelere teşekkür ederim..

Sigara içmeye devam edipte ''sigarayı bırakmama'' hususunda

ısrarcı olan ve görüş bildirenlere de '' gölge etmeyin '' diyorum..

Konu başlığıyla ilgili olarak kişiler sigaranın sağlığa zararı ve sigarayı

bırakma yöntemlerini yazıp ikna yönünde görüş bildirirken , sigara içmeye

devam eden birkaç kişinin aksi görüş bildirmelerini ve birbirlerini

destekleyen mesaj içeriklerini son derece gayriciddi bulduğumu

belirtmek isterim..

Ciddi konuda aynı şekilde ciddi olunmalıdır. Aksi halde yarın, farklı ve

hayati bir konu başlığında acil yardım talep edenlere, görüş bildirdiğiniz

zaman inandırıcı olamazsınız.. Kimse size inanmaz..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takribi 2,5 yıl önce açılmış konu başlığı ve yardım isteği, ...
    ve forumun deneyimli üyeleri dahil bir sürü kişi bunu farketmedi Oluyor bazen, ama konu önemli ve yararlı bilgiler içerdiğinden güncelliğini uzun süre koruyabilir bu şekilde, sorun yok

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, sizleri sevdiğim ve düşündüğüm için yazdım. Gerçekten bu kanayan bir yara. Keşke gerekeni yapıp şu illetten kurtulabilse herkes.

Bence aslında sigarayı her önüne gelen alamamalı. Sigara almak isteyenler, bağımlı olduklarını raporla ispatladıktan sonra kimlik numaralaryla kendilerini bir merkeze kayıt ettirmeli ve 100 lira gibi bir ücret karşılığında bir bağımlı kartı çıkartmak zorunda bırakılmalı.

Daha sonra bu kartı her gün en fazla 1 paket veren bankamatik gibi makinelere sokup sigara alınmalı. Ayrıca sigara alınmayan her gün kartın hesabında 2 lira gibi bir para birikmeli. Sigarayı bırakma kararı alanlardan bağımlı kartları alınıp yeni bir kart verilmeli ve bu kararı verenlerin hesabına her gün 5 lira yatmalı. (2 sene süresince)
    Tekrar başlamak isteyen olursa bu kişilere paket fiyatı 2 katına çıkmalı.

Böyle bir uygulama çoğu kişiyi bu dertten kurtarır gibi geliyor bana.
    böyle bir uygulamayı birçok kişi istemez çünkü büyük gelir kaybına uğrarlar, ikincisi ve bizim ülkedeki en büyük sorun, insanlığın yapısı gereği yasağın daha fazlasına yol açmasına. yasak olan birşey her zaman daha çok çeker. (bkz:Adem-elma). ve bunun sonucunda korsanlar sahteler vs.

benzine veya tüm kamunun ortak kullandıklarına zam yapılmasa da sigara alkol vs zam üstüne zam gelse. "yine zam gelmiş" yahu desemde kızmadım hiçbir zaman bu zamlara, çünkü bu zamlar 1 kişinin bile bırakmasına sebep olsa yeterlidir.

ama tümevarım yerine tümdengelim bir yöntem izlenmeli.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    - en az 17 sene içtim
    - son 2 sene 40 lık paketlerden 2-3 paket içiyordum
    - ondan önceki 4 sene boyunca 3 paket winston içiyordum
    - daha önce de kısa samsun 2 paket içiyordum

bir 18 temmuz gecesi birden bire bırakmak istedim ve bıraktım. en büyük yardımcım nikotin sakızı idi. 10 gün boyunca günde 2 ate olmak üzere başlayıp sonra da azaltarak kullanmamaya başladım.

yaklaşık 1 yıl olacak ve hürriyetimi yeniden kazandığım için çok daha mutluyum
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takribi 2,5 sene önce açılmış konu başlığı ve yardım isteği,

ve forumun deneyimli üyeleri dahil bir sürü kişi bunu farketmedi Oluyor bazen, ama konu önemli ve yararlı bilgiler içerdiğinden güncelliğini uzun süre koruyabilir bu şekilde, sorun yok

2,5 senede çok şeyler değişmiştir..

Cezalar artmış, kapalı mekanlarda sigara içilmesi tamamen

yasaklanmış, bu konuda toplum bilinci üst seviyelere çıkmıştır.

Bu topiği açan kişinin siteye en son ne zaman girdiği veya

halen topik içeriği konuya cevap bekleyip beklemediği !. gibi

konuları tespit için; uzman ve deneyimli üye olmaya

gerek yoktur..

Sigara bırakma konusuna hassas olan ve yaşamı ciddiye alan

yeni (22.05.2010 tarihli) bir üye topiğe hayat

vermiş ve yaşam deneyimini tecrübesini tüm samimiyeti

ile aktarmıştır.Kendisine teşekkür ederim..

Demekki hassas ve önemli bir konuyu gümdeme getirmek veya

tekrar hayat vermek için deneyimli,uzman vede eski üye olmaya

gerek bulunmamaktadır.

Sigaranın zararları ve sonuçları ile ilgili bilgilendirme artarak

artan tempo ile güncelliğini korumalıdır..

Bence de sorun yok!.. Yeterki vatandaş uyansın ve

sigarayı bıraksın..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Birazcık acı çekeceksin be abim,insanlar artık herşeyin kolayını arıyor.Sen acı çekmekten korkmazsan önünde birşey duramaz, ki bu da acı denemeyecek kadar basit birşey.Bir kerede bırak, bir daha eline alma,kendi bahanelerini de dinleme hatta önüne koy izle.İrade denen şey bu işte.Sadece sigara değil,herşeyde geçerli bu...
    facebook.com/kaskafa

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    bende cok isiyorum ama olmuyor denedım ama vizeydı finaldi stres kupu oldum zaten onuda bırakırsam iyice kotu oluyorum nıkotın bandı falanda care olmadıbanada yardım edın
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cok isiyorum ama olmuyor denedım ama vizeydı finaldi stres kupu oldum zaten onuda bırakırsam iyice kotu oluyorum nıkotın bandı falanda care olmadıbanada yardım edın

'' fatih sevim '' Sigara tiryakisi olup, sonrasında bu illetten

kurtulan kişilere baktığımız zaman, her kişinin farklı bir yol izlediğini

görüyoruz.

Canın sigara istediği zaman ; sakız çiğnemek, çekirdek,kitap okumak,

kısa bir yürüyüş, bisiklete binmek, spor yapmak, kendini işine vermek,

yap boz, bulmaca çözmek, belli ya da farklı bir hobi edinip onunla ilgilenmek,

sigarayı düşünmemek ve onu yeneceğin konusunda kendini

şartlandırmak.

Sigara isteği ilk gün içinde tavan yaparken, ertesi gün sigara içme

isteği %30 daha azalıyor.. Sonraki günler ise bu oran kademeli şekilde

paraşüt gibi aşağıya düşüyor.

İşte bu aşamalar çok önemli 8 veya 10 dakikalık kriz dönemini

atlattığında sigaradan kurtulup onu yenme savaşının ilk raundunu kazanıyorsun.

Aynı taktik ve direnç ile sonraki raundlara hazırlıklı olmalısın!..

Maçı 10 raund düşünürsen, son raundda son saniyede tersten aldığın

aparküt veya kroşe ile abondone olmak işten bile değil.

Bu nedenle gardını düşürmeyeceksin!..

Yani, sigara almayacak,taşımayacak ve ikram edildiğinde

kabul
    etmeyeceksin..

Önce isteyeceksin, sigara krizinde meşgale bulup takribi o 10 dakikalık

süreyi bertaraf edeceksin. Sonrasında bu iş bitiyor arkadaş.

Yalnız, 1.nci, 2.nci veya 5.nci deneme olsa dahi yılmamalısın.Ben 4.

veya 5.nci denememde bu illetten kurtuldum..

Kimbilir belki de sen; ilk denemende kurtulursun!..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:37 ----------

Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birazcık acı çekeceksin be abim,insanlar artık herşeyin kolayını arıyor.Sen acı çekmekten korkmazsan önünde birşey duramaz, ki bu da acı denemeyecek kadar basit birşey.Bir kerede bırak, bir daha eline alma,kendi bahanelerini de dinleme hatta önüne koy izle.İrade denen şey bu işte.Sadece sigara değil,herşeyde geçerli bu...
    '' showdown '' açıklamaların için teşekkür..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:40 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigar birakma konusunda arkadaşlar çok güzel açıklamalar yapmışlar. Bu konu zannedildiği kadar zor iş değil. 1976 senesinde Türkiye' de Samsun la işe başladım. Kısa bir süre sonra yurt dışına gittim. Ülkemizde Samsun 216 bulunmazken Akla gelen her sıgarayı bulma ve içme ortamını buldum. 2002 senesine kadar bu kötü alışkanlığım ile 26 sene beraber oldum.
    Bir gün bu modern dünyaya uymam gerektiği düşüncesi ile kendime namus sözü vererek yıllardır en iyi ve en kötü günümde bana hep dost olarak görünen meğer 26 sene boyunca bana ihanet ve düşmanlık eden şerefsizi dünyamdan kovdum.
    Şu an bana ömrümce içmem için ücretsiz sigara verseler, üzerinede 100.000 TL peşinen hediye etseler tükürdüğümü yalamam.
    Tüm arkadaşları sigara birakmaya davet ediyorum.
    Çünkü her Türk genci arkadaşımı kendim kadar seviyorum.
    ''osmanba'' açıklamaların için teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:42 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - en az 17 sene içtim
    - son 2 sene 40 lık paketlerden 2-3 paket içiyordum
    - ondan önceki 4 sene boyunca 3 paket winston içiyordum
    - daha önce de kısa samsun 2 paket içiyordum

bir 18 temmuz gecesi birden bire bırakmak istedim ve bıraktım. en büyük yardımcım nikotin sakızı idi. 10 gün boyunca günde 2 ate olmak üzere başlayıp sonra da azaltarak kullanmamaya başladım.

yaklaşık 1 yıl olacak ve hürriyetimi yeniden kazandığım için çok daha mutluyum
    ''yürekçe'' açıklamaların için teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:44 ----------

Alıntı yılmaztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 12 Ocak 2010’da İSTANBUL Mecidiyeköy’de bulunan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nde (SİGARAYLA SAVAŞANLAR) ( www.sigaraylasavasanlar.com.tr ) sigarayı bıraktım. Sigarayla Savaşanlar’a gitmeden önce en az bir ay pek çok sigara bıraktırma merkezi ile görüştüm. Bazı merkezleri ziyaret ettim. Pek çok yerde yaptıkları uygulamanın ne olduğunu bile bilmeyen sekreterler bilgi verdi ve yeterince tatmin olmadım. Bu sigara bıraktırma merkezlerinin tamamında sigarayı bıraktıran kişi doktor ünvanı taşımıyordu.

Neyse 7 Ocak 2010’da Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin Mecidiyeköy’ deki sigara bıraktırma merkezine gittim.Danışman Fatma hanım ile görüştüm.
    Öncelikle uygulamanın bir doktor tarafından yapıldığını öğrendim. Fransa’dan ithal edilmiş özel bir cihazla akupunktur temelli bir uygulamayla ilk gün sigarayı bırakacağımı ve 3 günlük bir seansa gireceğimi anlattı.Kişinin kararlı olması durumunda, kendilerinden alınan yardımla %100’e yakın sigarayı bırakacağımı söyledi.

12 Ocak günü son sigaramı içtikten sonra seanslara girdim. Dr.Zafer ÖZOK’un sigaranın zararlarını anlatmadan, sigara alışkanlığı ile ilgili verdiği tüm bilgiler, yaptığı telkinler ve kızıl ötesi ışık cihazıyla kulaklarımda, alnımda,ellerimde yapmış olduğu uygulamayla ilk andan itibaren rahatladığımı hissettim.

Söylendiği gibi ilk günden itibaren sigarayı bıraktım. Tam iki buçuk aydır sigaradan uzak duruyorum. Arada sırada hatırlasam da, 20 senelik dosttan(yalancı dost) ayrıldım.

Sigarayı bırakmak isteyip,bırakamayanlar… Sigarayı bırakmak için ilk arayacağınız yer Türkiye Sigarayla Savaş Derneğinin Mecidiyeköy’deki sigara bıraktırma merkezi olmalı.

Telefon numaraları çok kolay: 0212 212 50 60
    Web siteleri: www.sigara.info
    www.sigaraylasavasanlar.com.tr
    www.ssder.org.tr

Ahmet Yılmaztürk
    Sayın Yılmaztürk
    Konuyu 2,5 sene sonra olsa dahi tekrar gündeme taşıyarak sigarayı bırakmak isteyenlere yardımcı olan açıklamalarınız için teşekkür ederim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:47 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 yıl boyunca günde 1,5 paket sigara içtikten sonra 1 nisan 2004 de sigarayı bıraktım. 6 yılı geçti bir tane bile ağzıma koymadım. Kendime yaptığım en büyük iyiliktir. İdam sehpasında olsam, ölümüme 5 dakika kalsa "yak bir tane "deseler bile içmem, yenilmem asla o iğrenç merete. Artık ateşli bir sigara düşmanıyım, sigara içiren kafe leri ihbar ediyorum, işyerimizde sigara molaları yasakladım ve son iki yıldır sigara içenleri işe almıyorum. Kahrolsun sigara ve onu üretenler.
    kuruboz... teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:49 ----------

Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar altta ki iletiyi bir siteye 6 ay önce yollamıştım , o zaman daha 15. günüydü sigara bırakmamın daha da içmiş değilim ve ömür boyu içmem de , bırakmak istiyorsanız linkleri indirip video'yu izlemenizi tavsiye ederim , video hakkında ayrıntı istiyen arkadaşlar özelden yazabilir , iradenizle bırakmak varken gidip kimselere para kaptırmayın...

''rastao7'' paylaşımın için teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:51 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki ismini şuanda zikretmeyeceğim sigara bıraktırıcı ilaçların 1-2 tanesi işe yarıyor aslında..Ancak ilacı kullandıkları dönem sigara içmeyenler daha sonrasında gene başladı..Yani ilaç aldığın sürece içmiyorsun sigara..

Fiyatları da 250-350- arası..

Bu mesajı yazmamın endeni o ilaçlardan kullanmayın..Para tuzağı hepsi ve ne idüğü belirsiz kimyasallar var içerisinde..
    ''osbourne'' ve ''sinan aksu'' sizlere de teşekkürler..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Duman Avcılarıyız biz...dumann dumann dumann...

sigara içirtmeyiz hiç bir zaman ...la la laaaaaaaaa...

Buyrun marşımızı dinlemeye ...

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/24582/

(ben arada bir yemek sonrası ciğara ikram edilirse yakıyorum...sonra gezi fotolarından koz olarak karşıma Varan 1 dosyası gelmesin ...)
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

9 senenin sonunda çok sevdiğim değer verdiğim bi arkadaşımın sayesinde bıraktım ve inanılmaz huzurluyum bunu ona borçluyum o buraya hiç girmese görmesede ben yinede ona sonsuz teşekkür ederim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sigarayı bıraktıktan sonra vücudumuzdaki değişiklikler..!!!

Son sigarayı içtikten 20 dakika sonra:

•Kan basıncı normal sınırlara iner
    •Kalp atım hızı yavaşlar
    •El ve ayaklar ısınır

8 saat sonra:

•Kandaki karbon monoksit seviyesi normale döner
    •Oksijen seviyesi yükselir

24 saat sonra:

•Kalp krizi riski azalmaya başlar

2 gün sonra:

•Koku alma ve ağzınız tadı yerine gelir,
    •Sinir uçlarındaki hasar tamir olmaya başlar

1 hafta ila 3 ay içerisinde:

•Nikotin vücuttan tamamen temizlenir
    •Kan dolaşımı düzelmeye başlar
    •Vücudun enerji düzeyi yükselir
    •Yürümek kolaylaşır
    •Solunum kapasitesi %30 artar
    •Öksürük, sinüslerde doluluk, nefes darlığı azalır

1 yıl sonra:

•Akciğerler kendini temizleme yeteneğini tekrar kazanır
    •Sigara içen birisine göre sigaraya bağlı kalp krizi riski yarıya düşmüştür.

5 yıl sonra:

•5 ila 15 yıl içerisinde inme ve felç riski hiç sigara içmemişlerin seviyesine iner

10 yıl sonra:

•Akciğer kanseri riski sigara içenlerin yarısına düşer
    •Ağız, gırtlak, yemek borusu, idrar torbası, böbrek ve pankreas kanseri riski azalır

15 yıl sonra:

•Artık kalp damar hastalığı riski hiç sigara içmeyen birisi ile aynıdır
    •Sigaraya bağlı ölüm tehdidi hiç sigara içmeyen birisi ile aynıdır

Görüldüğü gibi sigaranın kötülüklerinden kurtulmak bir süre alır ama her geçen sigarasız dakika vücut kendini tamir edip sağlığını kazanır.
    Bir grup insan ise sigarayı bırakırsa kilo alacağından korkar. Sigarayı tamamen bırakanlar arasında ortalama kilo alımı sadece 2.5-4 kilodur Asıl gerçek ise, sigaranın yarattığı sağlık tehdidine eş bir tehdit ancak 40 kilo alımı ile mümkündür. Bu da sigaranın tek başına yarattığı riskin büyüklüğünü açıkça göstermektedir. Kilo alımından kaçınmak için şu ip uçları verilebilir;

•Sigarayı bıraktıktan sonra kilo almanın en önemli sebeplerinden biri ağza bir şey koyma alışkanlığıdır. Bu istek duyulduğunda yiyecek yerine kürdan, Red Kit’in yaptığı gibi saman yada şekersiz çiklet tercih edilebilir. Yani ağzınızı kandırın!
    •Lifi bol, kalorisi düşük yiyecekler seçin.. Çiğ sebzeler yada meyveler yeyin, bunlar sigaranın pasından kurtulan dil için güzel tatlardır
    •Abur cuburu boş verin, bol su için.

Yıllarca sigara içen çoğu insan sigarayı bırakınca bir anda tertemiz olmak ister. Fakat 40 yıl sigara içip sonra bir haftada her şeyi toparlamak mümkün değildir. Sigara dumanının ve nikotinin yarattığı hücre harabiyetini düzeltmek için C vitamini, E vitamini, selenyum gibi antioksidanların faydası vardır. Fazlalığı damarlara zararlı bir madde olan homosisteini düşürmek için folik asit ile B12 ve B6 vitaminleri kullanılabilir. Balgam söktürücü şuruplara, akciğer kendini temizleyeceği için gerek yoktur.
    Haftada en az üç, günde de 30 dakika tempolu yürümek yada spor yapmak, taze sebze meyve ile beslenmek, hayvansal yağlardan ve fazla kaloriden uzak durmak, lifli gıdaları ihmal etmemek sigarayı bırakanların yaşam sloganı olmalıdır.

Sigaranın vücudunuzda meydana getirdiği hasarın belki zaten farkındasınız - nefes darlığı, uzun süreli faranjit ve sabah öksürükleri...
    Sigara astım hastalığını artırır ve kronik obstrüktif akciğer hastalığın en etkili sebebidir.
    Neyse ki, vücudunuz son sigaranızı söndürmenizi takip eden birkaç dakika içinde kendi kendini onarmaya başlar. Sigarayı bırakmanın sağlığınıza büyük yararı olacaktır - çok uzun yıllardır içiyor olsanız bile.
    Sigarayı bırakmak, sağlıklı bir yaşam sürmek için atabileceğiniz en önemli adımdır. Unutmayın, değişim için hiçbir zaman geç değildir.
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yav arkadaş,çok güzel yazmış çizmişsiniz,teşekkürler,çokta mantıklı aynı zamanda...

Ben bu b.ku tam 10 yıldır içiyorum ''nalet olsun,yazıklar olsun mehmet sana'' diyerek içiyorum...

Asıl sorun,sigaraya hangi dönemde başladığımız,zevkine başlandı,özentimi olundu,merakmı,yoksa bir buhran içindeyken mi alışıldı???....

Şimdi ben yanlızlık çektiğim ve işlerin yolunda gitmediği ''ailevi ve sosyal hayatım'' kötü olduğu bir dönemde,sanki bir kurtarıcı,arındırıcı,dumanı çekip derin,derin ve ardından uzuuuunn ca üfleyerek bıraktığımda; işte bu,iştebu benim sıkıntıma ortak dediğim bir dönemeçte başladım...

Şimdi,ben biliyorumki,bana ne ilaç,nede bir tedavi yöntemi fayda göstericek,Ben sıkıntı yaşadığım zaman ''ulan yemek olmasın,su olmasın,yeterki birdal sigaram olsun;casına arıyor hale geliyorum''

Artık bırakmak için kendimide zorlamıyorum,çokca denedim ve çevremdekiler defalarca söyledim bırakıyorum diye,hepsinde yalan oldum,baktım olucak gibi değil,giddikçe alçalıyorum,hemen bir basın toplantısı yaptımartık bırakmıyorum dedim ve noktayı koydum,en azından bırakmayı başaramadıysam,dürüst olmayı başardığımı zannnediyorum

Allah yardımcımız olsun...AMİN...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

http://

'' mete-han '' ve ''wert-35 '' paylaşım için teşekkürler.. '' m.şanveren '' iradeni

kullanarak kısa zamanda sigarayı bırakanlar kervanına katılacağından

eminim..

Bunun için sigarayı bırakmayı beyninde istemen vede bu topikteki yazıları

baştan sona okuman yeterlidir diye düşünüyorum..

Muhakkaki satırların birinde kendini bulacaksın..

Sigarayı bırakma zamanı ? O gün, bu gündür..

Sıkıntı, dert, keder, neşe, stress, yoldaş,arkadaş bu konularla ilgili

olarak rahmetli '' Tanju Okan '' tüm şarkılarını bu tarzda ifade ederdi.

''Benim en iyi dostum içkim sigaram, onlarda terkederdi beni olmasa param''

diyerekten!.. yanık ve güzel bir sesi vardı!.. Sigara damarlarını tıkadı,

rahmetlinin bacağı kesildi. Kolu kangren oldu ve sonrası malum..

Kazım Koyuncu; hayatının baharında akciğer kanserinden rahmetli oldu..

Sigarayı bende çok zor bıraktım, ama inat ettim ve bıraktım..

Kardeş, birde çocuk varsa ve onların mürüvetlerini görmek istiyorsan ki

görmek istersin zannederim. Karar senin ve diğerlerinin..

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://

'' mete-han '' ve ''wert-35 '' paylaşım için teşekkürler.. '' m.şanveren '' iradeni

kullanarak kısa zamanda sigarayı bırakanlar kervanına katılacağından

eminim..

Bunun için sigarayı bırakmayı beyninde istemen vede bu topikteki yazıları

baştan sona okuman yeterlidir diye düşünüyorum..

Muhakkaki satırların birinde kendini bulacaksın..

Sigarayı bırakma zamanı ? O gün, bu gündür..

Sıkıntı, dert, keder, neşe, stress, yoldaş,arkadaş bu konularla ilgili

olarak rahmetli '' Tanju Okan '' tüm şarkılarını bu tarzda ifade ederdi.

''Benim en iyi dostum içkim sigaram, onlarda terkederdi beni olmasa param''

diyerekten!.. yanık ve güzel bir sesi vardı!.. Sigara damarlarını tıkadı,

rahmetlinin bacağı kesildi. Kolu kangren oldu ve sonrası malum..

Kazım Koyuncu; hayatının baharında akciğer kanserinden rahmetli oldu..

Sigarayı bende çok zor bıraktım, ama inat ettim ve bıraktım..

Kardeş, birde çocuk varsa ve onların mürüvetlerini görmek istiyorsan ki

görmek istersin zannederim. Karar senin ve diğerlerinin..
    ...Şunu söyleyim,durumun ne boyutta olduğu açıklığa kavuşsun...

Şimdi millet diyorki;sigarayı bırakmak için bolca su iç,canın isterse fındık,fıstık,çekirdek,sakız vs.vs. yanında bulundur...

Çok doğru olabilir,dediğim birşey yok...

Yanlız;ben inanmıcaksın belki, ( su içsem )canım sigara istiyor,çekirdekle sigarayı aynı anda tüketen birisiyim...

İlginçtir ''günde sadece ''24 saat'' içinde _10_ tane sigara içiyorum...
    Yani 1 paket sagar bana 2 gün yetiyor...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

babam 20 yıl sigara içmiş sonra benim astımımdan dolayı bırakmış beni çok severde

Motosikleti
    m.şanveren; dediğin gibi sigara bırakma girişimlerinde gidip bi ton abur cubur alırdım ama evet bıraktım dedikten ve canım ilk sigara istedikten sonra bir çikolata yemem ile birlikte ardından birşey yeme ve sonrası isteği ile sigaraya el atıyorum.

fındık,fıstık,jelibonda hikaye, olayı kafada bitirmek lazım, ve belki bunun için doğru zamanı yakalamak lazım.

şeyh.şamilin belirttiği gibi "Muhakkaki satırların birinde kendini bulacaksın.." sözünden hareketle her arkadaşın detaylı bir şekilde anlatımı belkide birilerimize yardımcı olacaktır.
    B rh(+)

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Sigarayı bırakmanın en etkili yolu bonibon arkadaşlar,deneyin.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Aslında ben şurayı aşamıyorum,şimdi diyelimki bıraktım; yemek yedim,su içtim,ellerimi yıkadım,dişimi fırçaladım,eeeee şimdi?????? başlıcam ellerimi oğuşturmaya....

Bir yerde oturdum diyelim,deniz kenarı,çayır,çimen,gölge vs.vs. eeee peki ya şimdi,keyif yok arkadaş,eksiklik var...

İşte ben bu kısmı geçemiyorum

Motosikleti
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben şurayı aşamıyorum,şimdi diyelimki bıraktım; yemek yedim,su içtim,ellerimi yıkadım,dişimi fırçaladım,eeeee şimdi?????? başlıcam ellerimi oğuşturmaya....

Bir yerde oturdum diyelim,deniz kenarı,çayır,çimen,gölge vs.vs. eeee peki ya şimdi,keyif yok arkadaş,eksiklik var...

İşte ben bu kısmı geçemiyorum
    2tekerlenmeden önce, yıllarca kendimi o şekilde kandırdım :D iett beklerken ne yapacağım abi mecburen içmem lazım derdim.

ama kandırmadan başka birşey değil.
    B rh(+)

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iett beklerken ne yapacağım abi mecburen içmem lazım derdim.

"Albeni bahanesi bol" reklamındaki düşünce gibi
    Otobüs bekliyorum o yüzden sigara içmem lazım

Sigarayı bırakma mücadelesi içinde olan arkadaşlar, Allah kolaylık ve sabır versin.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)