Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

Sigarayı Bırakmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    171 arandı...bir hastaneye yönlendirdiler...(171 in hiç bi fonksiyonu yok size sadece ilacın verilebildiği hastaneye yönlendiriyolar..telefon numarası veriyolar..randevuyu bile siz ayarlıyosunuz) hastaneye gittik..100 lira muayene ücreti eyvallah ne demek sigarayı bırakıyoz az bile...bir kaç test falan ben bağımlıymışım...doktor "sana champix yazıyorum şöyle kullancan böyle yapcan bıdı bıdı anlattı" gittim eczaneye verdim reçetemi...adam abi 179 lira..kardeş ne diyon dedim sana reçete verdik niye para istiyon...parayla veriliyo madem ben niye reçete aldım..abi bilemem ben dedi..b ilaç reçeteye girmiyo...zaten bu ilacı sana doktorun hastanede vermesi lazım...devlet onlara bırakıyo ilacı...vay şerefsizler diyip hastane müdürünü aradım..efenim böyle böyle...madem ilaç vermiyonuz niye reçete yazıyonuz..madem ilaç vermiyonuz niye beni uyarmadınız da 100 lira muayene ücreti aldınız..."ee efenim işte doktor size bir takım testler yapıp sigarayı bırakmanız gerektiğini söylemiş"...saol la valla ben bilmiyodum sigarayı bırakmam gerektiğini...doktorun bana sigarayı bırakmanıza gerek yok içebilirsiniz deme şansı var mıydı peki? " ee efendim tabi yok ama bıdı bıdı" yapacağınız işe sıçayım hanımefendi..."beyefendi lütfen küfür etmeyin." kapat kapat dedim kapandı telefon...

]
    Neden illa reçete ?...
    Çünkü talimat öyle......
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

İnsanın zor durumundan bile çıkar peşinde olanlardan nefret ediyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 Yıldır içiyorum günde 1 paket üstü olur altı olmaz. Yüzerken koşarken veya herhangi spor aktivitesinde çok çabuk kesiliyorum. Ve henüz yaşım 22. Şu ara çok azalttım. günde en fazla 5 tane falan içiyorum. ve 1 ay sigara paketlerimi atmadım. ay sonu tam 42 boş paket birikmiş. kullandığım sigara 6.5 tl. arada parlakahmet falan derken 300 tlyi geçti. 1 ayda. zaten kazandığımız bin 100 bin 200 tl para. kesinlikle sağlık boyutundan sonra en etkili yöntemim bu oldu. boş paket biriktirmek. Artık sadece yemekten sonra içiyorum onu da bırakıcam kesin kararlı olmak lazım bu konuda. yoksa bırakılmaz bir iki derken yeniden başlanır. abim 12 yıldır kullanıyor adam sigarayı yerdi resmen şimdi bıraktı tedavi görmüş. akciğerlerini göstermiş doktor çok etkilenmiş. tedaviyi tavsiye ederim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 yıl boyunca günde 1,5 paket sigara içtikten sonra 1 nisan 2004 de sigarayı bıraktım. 6 yılı geçti bir tane bile ağzıma koymadım. Kendime yaptığım en büyük iyiliktir. İdam sehpasında olsam, ölümüme 5 dakika kalsa "yak bir tane "deseler bile içmem, yenilmem asla o iğrenç merete. Artık ateşli bir sigara düşmanıyım, sigara içiren kafe leri ihbar ediyorum, işyerimizde sigara molaları yasakladım ve son iki yıldır sigara içenleri işe almıyorum. Kahrolsun sigara ve onu üretenler.
    Kendi postuma gönderme yapayım. 7 ay sonra sigarasız 10. yılımı kutlayacağım.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Mora terapi ile 2010 yılında sigarayı 6 ay bırakmışlığım oldu. Valla ister inanın ister inanmayın canım istediğinden değil, sırf evde yalnız canım sıkıldığından geri başladım. Şu an o sigaradan kurtulmam gerek diye nadiren gelen gücü bekliyorum. Bu pis şeyi ağzımıza sokup ucunu yakıp dumanını içimize çekiyoruz, tam bir salaklık.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da yardım abiler
    7 sene olmuş bırakalı
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Sigaraya 14 yaşımdayken başladım günde 1 paket içiyorum.Şu an yaşım 20 hem maddi hem fiziki her türlü zararı var bana.Fakat genel olarak mutsuz biriyim ben sigarayı 1 ay boyunca bırakmıştım daha sonra can sıkıntısından tekrar başladım.Belki bu yazdığımı sigaraya hiç başlamamış fakat arkadaşlarına özenen genç bir kardeşim vardır.Bir kere başladıktan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmuyor bende bu şekilde başlamıştım zaten.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sigara kullanmıyorum ama içene de pek karşı çıkmıyorum. günde 1 paketi bulmasın yeter. çok fazla su içseniz oda zarar verir dimi? sigaranın faydaları da var ve zararları da var.

az kullanılınca vücut zararlarını tolera edebilir diye düşünüyorum. altın madalyalarına sahip kırpınar güreşçisi bir arkadaş vardı ve gsigara içiyordu ama ben nadiren görüyordum yani yemeklerden sonra ve çay molalarında falan içiyordu.

........ az içildiği sürece sigara insanı yatak döşek düşüreceğini sanmıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla su içseniz oda zarar verir dimi? sigaranın faydaları da var ve zararları da var.
    fatih.met arkadaşım senin kafan gerçekten çok farklı çalışıyor.

başlık konusu sigara olmasa umrumda olmaz bu yazdığın,fakat boyle bir konuda sacmalamassan sevinirim.

not:sigara içiyorum

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Turgetson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih.met arkadaşım senin kafan gerçekten çok farklı çalışıyor.

başlık konusu sigara olmasa umrumda olmaz bu yazdığın,fakat boyle bir konuda sacmalamassan sevinirim.

not:sigara içiyorum
    asıl sorun egzersiz yapmayıp vücutun içine etmektir güzel abicim yada kardeşim yada arkadaşım! 5 yada 6 dal sigara içmek zararlıdır dersin karşı çıkmam ama egzersiz yapmamanın bir zararı yok dersen işte o zaman saçmalayan sensin derim.

konu sigarayı bırakmak olabilir ama bende bunun saçmalıktan başka bir şey olmadığını söylüyorum.

sigarayı içen içsin ama herşeyin bir dozu vardır. egzersiz yapmak lazım. açık kalp ameliyatı videosu izliyorum ve hastanın kalbi yağ bağlamış! kalp yaaa kalp! kalp yağ bağlar mı? hiç durmayan bir organ yağ bağlamış. gün içerisinde kalbin bir süre hızlı atması lazımki kalp ve damar sağlığı iyi durumda olsun.

sigarayı iç yada içme, eğer egzersiz yapmıyorsan yine kollestrol ve kalp yetmezliği gibi şeyler risk olabilir beslenmene göre ki türkiyede beslenme dengesizdir genel olarak.

beslenmede zayıf isek bari vücutu çalıştıralım en azından bünyeyi bu şekilde sağlam tutalım.

şimdi daha açıklayıcı olmuşumdur umarım. sağlıklı yaşam için sigarayı bırakmak yerine bir sporla uğraşsak daha makbul olur. sağlıklı vücut için sürekli demiyorlar mı egzersiz yapın diye?

forumda hekim yok mu gelip aydınlatsa biraz buraları?

(başka konularda da saçmaladığımı düşünmeni dile getirdiğine göre kesin bana karşı aşşağılık gözüyle bakıyorsun, ben senin zekanın yeterince iyi çalışmadığını düşünüyorum)

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    fatih bazen hakikaten saçmalıyon la :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

ekleme : Gönül koyma he biraz sevdiğimden bulaşıyorum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaşlar 17 yaşımda 3 günde bir paketle başladım. 20 sene sonra geçirdiğim büyük hastalık anında
    doktorlar bana sigarayı kesinkes yasakladıklarında bir günde 2 paketi bitiriyordum . Doktor dilediğini
    söylesin, HANGİ ÇILGIN BENİM SİGARAMA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM diyordum. 50 yaşıma geldiğimde bazen
    bir günde 3 paket sigarayı bitirip 4. Paketi açtığım günler de oluyordu. Hanım bana, adam bırak şu
    sigarayı dediğinde, hatun seni bırakırım sigarayı bırakmam diye cevap veriyordum. Veya nazım geçen bir
    arkadaşım , Ali bırak şu mereti der ise, ben yar..ğımın başını bırakırım bu illeti şeklinde karşılık
    veriyordum. Ya da eğer hürmet ettiğim birisi aynı şeyi söylese cevabım , Şemsettin abi bak valla söz,
    öldükten sonra bir tek sigara bile içmicem ,şeklinde oluyordu. Bundan bir iki ay sonra yine kendisine
    saygıda kusur etmediğim bir abimle birlikte artık beni nasıl gaza getirdiyse dört arkadaş hep beraber
    sigarayı bıraktık . TARİH mayıs 2005 . 12 seneden beri ağzıma birtek sigara bile girmedi. Benim dışımdaki diğer 3 arkadaşım ise bir kaç gün içinde tekrar başladılar sigara içmeye. Sözünü tutabilen tek ben oldum. 33 sene ortalama günde 2 paket içince vücutta olan organ hasarı tarifsiz. İnanın oluşan
    hasardan yüzde beşi bile geri gelmedi. İş işten geçtikten sonra bıraktığının hayrını da görmüyorsun.
    Hepinize yalvarıyorum kurtulun. Tamam şu anda 62 yaşımda 450 km yolu rx3i evoyla 8 saatte yapabiliyor
    olduğum için rabbime şükürler ediyorum . Hem de toplam 6 büyük ameliyat sonrası . Ve dahi bu operasyonların üçü son iki sene içinde birisi bypass kalp olmak üzere . Yaradan'dan her birinize
    Saglık dolu günler diliyorum. Sevgilerle.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Çok nadir içerim bazen bira ile bazen öyle deniz kenarında bazen arkadaşla 2-3 ayda toplasan beş dalı geçmez topu topu içmeyin içirmeyin yazık günah ya sağlığını geçtim neden hava parası verirsiniz hayata..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Lise yıllarımda özenti ile başlamıştım ( herkeste olduğu gibi) askerde iken günde 1 pakete çıkmaya başladı ve bu şekilde de devam ediyor. Ama evde olduğum günler, sabahtan akşama kadar sadece 1 tane sigara ya içiyorum ya içmiyorum o da dışarı çıkarsam..
    O ilk fırtı yok mu ? Beyne giden ilk duman......
    Offfff kafaya ne güzel vuruyor, insanın başı dönüyor, vücudu bi rahatlıyor. saatler olmuş nikotin almayalı. ''Ulan hep böyle günde 2 tane içsem de şu kafayı mı yaşasam'' diyorum kendi kendime.
    Bir kaç ay öncesine ben sigarayı bırakamam diyordum hep. ama şimdi bakıyorum da istenirse bırakılabilir.
    Muhakkak size de oluyordur. ''TAMAM, artık sigara içmek yok, bu son sigara'' diyorum, ama normal şartlarda 3 saate bir sigara içeceksem bu kelimeyi söyledikten sonra maksimum 30 dk sonra -sigaraaa sigaraaa diye ortalıkta geziniyorum.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Barmenlik yaptığım dönemde florya da bir mekanda Sabri ve Hamit Altıntop'a sigara satmıştım.
    Siz futbolcusunuz sigara yasak değil mi dedim.
    Az da olsa nikotine ihtiyacımız var o yüzden en hafifini istedim ya dedi bana.
    Ne kadar doğru bilemem.
    Hayatımda ağzıma sürmedim sürmem..
    Hatta kent satmıştım.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    İçiyorum ama lanet bir şey onuda biliyorum.. Öyle lanet ki beni esir almış durumda. Düşünün 2 sene kemoterapi aldım ve o zamanda bile hiç ara vermeden.. Düşmanının bile alışmasını istemem.
    Abim rahmetli babama sormuş. Baba bu dünyada neyi sevdin diye cevabı sigarayı ve ava gitmeyi olmuş. İnşallah onun gibi olmam
    Yaş 48 inşallah bize de nasip olur bırakmak
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih bazen hakikaten saçmalıyon la :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

ekleme : Gönül koyma he biraz sevdiğimden bulaşıyorum..
    ney saçma? ciddi olamazsın. fazla turşu yersen zararı olmaz mı? fazla şeker tüketirsen? fazla tuz tüketirsen? FAZLA YEMEK YERSEN!!! "her şeyin fazlası zarar" diye bir cümle duyduğundan adım gibi eminim ama görünen o ki bir kulaktan girmiş diğerinden çıkmış.

sigara içerken vücut hangi hormonları salgılıyor ve metabolizmaya nasıl bir etkisi oluyor biliyor musun? ben kimseyi ikna etmek zorunda değilim.

yani egzersiz yapın demek saçma, her şeyin fazlası zarar demek saçma öyle mi? ben bu iki şeyi söyledim ve ek olarak sigaranın az miktarda tüketildiğinde zararının ciddi olmayacağını söyledim hatta faydalarının daha iyi olabileceğini söyledim.

hangileri saçma? insan vücudunda hastalığın bir miktarda psikolojiyle alakalı olduğunu hiç düşünen oldu mu? insanda önemli olan sadece beden sağlı değildir, bunun yanı sıra ruh sağlığı da gerekli.

en azından şu yazının ilk paragrafını okuyun.

ikinci paragrafta hastaların yaklaşık %68 kadarının psikoloji sonucu vücutta oluştuğu söyleniyor. yani hastalık hastaları da var.

bana burada saçmalıyorsun diyenler aklıma şu konuyu getiriyor; "motosikletleri fark edin artık"........ yani burada motosikletleri fark etmeleri için uğraşmak yerine sağlıklı bireyler yetiştirilmesi gerek ve onlar zaten motosiklet ve dahası bir çok şeyin bilincinde olacaklar dolayısıyla.

sigaranın zararından bahsediyorsunuz fakat egzersiz yapmamak sigara içmeseniz dahi ileri zamanlarda felç geçirecek derecede damar tıkanıklıklarına sebep olabiliyor.

@hachiko; biz eski kafalı deriz böyle insanlara, kalıplaşmış düşüncelerden kurtulamazlar çünkü. esnek düşünemezler ve bir konuyu başka konulara bağlayamazlar. böyle insanlar çok var ve sende onlar gibi yorum yaptın.

biz insan sağlığını tartışmıyor muyuz? adam sigarayı bırakamıyor diye spor yapmayacak mı? günde yarım saat koşu yapsa faydasını görmeyecek mi?

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Geçtiğimiz yıl 21 aralıktan itibaren bir aya yaklaştı içmiyorum, halen zorluyor. İçimde sanki hiç geçmeyecek bir sızı var. Tüm yedekleri sürdüm cepheye savaşıyorum; sadece kendimle ve tütünle değil, bırakma sürecinde olduğumu bildiği halde dumanı yüzüme üfleyen,sigara paketini unutmuş gibi masamda bırakan s2k leride geçtim, 20 yıl önce bırakan canım ciğerim arkadaşımın "yol yakınken dön geri" demesiylede çarpışıyoruz...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    35 yaşındayım, 20 yıldır sigara iciyorum. Ancak hiç bir zaman tam anlamıyla bağımlı olmadım. ilk 15 yıl hergün 1 paket içiyordum.

sonra bırakmak istedim; 1 sene kadar bıraktım. geri başladım. sonra tekrar bıraktım 2 ay kadar. fark ettim ki kendimi hiç icmeyeceğim diye şartlarsam içesim geliyor.

işe gittiğim günler 3-4 adet, icki ictiğim günler 1 paket, evden cıkmadıgım zaman 0 adet sigara iciyorum. günde 1 paketten ayda 4 pakete kadar azalttım.

zararlı mı? evet.
    ama bence hiç yoktan iyidir.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    16 yaşımdan 29 yaşıma kadar günde 1 paket her gün sigara içtim.
    29 yaşımda kızım doğdu ve çok ani bir kararla artık içmiyorum dedim.
    12 yıl olmuş bırakalı. Hayatımdaki bir kaç tane aldığım en iyi kararlardan biriydi bırakmak.
    mertowski ve freasy bunu beğendiler.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    3 ay oldu bırakalı.hala ara sıra canım çekiyor mereti.iyiki bırakmışım çok şükür

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)