Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaşlı ve Bakımsızlara Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    Bu yaşıma kadar kafamda tasarladığım en büyk plan şuydu;

"eyer bir gün yeterli miktarda param olursa yapacağım ilk şey yaşlı ve kimsesiz insanlara ücretsiz bakabileceğim bir yer açmak" derdim kendi kendime. şu anda o fikrimi erteledim ama şuna inanıyorum. motosiklet.net üyeleri sayesinde birçok yaşlı ve kimsesiz insanlara ulaşabiliriz. isterseniz site yöneticisi bi hesap numarası açar oraya ufak tefek yardımlarda bulunuruz (sonuçta birçoğumuzun günlük sigara masrafı 10ytl) ve orda toplanan yardımlarla çevre mt deki yardıma muhtaç insanlara ufakta olsa bi yardım elimiz dokunur,

yada isterseniz her ilde bi gönüllü seçeriz ve yardımlarımızı ister para ister erzak olarak ona yaparız o arkadaşta gerekli yerlere iletir. bu konuda hepinizin duyarlı olacağına inanıyorum.
    GT650R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    motorculuk budur tebriklerrrrrr

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Darülacezeye gideriz bir gün belirlenirse hem ziyarette etmiş oluruz. (örnek. Çocuk esirgeme kurumu ziyareti http://www.motosiklet.net/forum/duyu...gidiyoruz.html)
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte budur ne güzel düşünülmüş bir konu daha önce istanbul mt Darülacezeye gitmiş ve bizde imrenerek bakmıştık ama 2-3 il grupları toplanarak bir organizasyon yapabilsek çok daha iyi olacağı kanaatindeyim

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    hele birde ramazan geliyor ki bu çok büyük bir fırsat bence. bir il seçelim orda buluşup bir iftar çadırı kuralım öğrencilerden tutda kimsesizlere kadar herkese açık bir çadır olsun. ve bunu motosiklet.net adına yapalım. gerekirse medyayı falanda çağırırız sonuçta amaç millete örnek olup daha büüyük kitlelere ulaşmak deyilmi?
    GT650R

Motosikleti
    tabanvay
    dostum hayvan barınakları için böyle bi poroce başlattık

aynı ekip aynı zmanda neden yoksullar içinde yardım toplamasınki...

ayrıca bunu yapmak için mtnin bişi yapmasınada gerek yok

darülacezenin hesap numarasına bile yatırabilirz..

öenmli olan bu kitleyi ateşlemek...

ben varım

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    bu şftar yemeği işinide düşünün bence. aynıo anda bikaç ilde birden verilebilir bu yemek. ben derimki ramazanın ilk haftası yapalım. buna ne diyorsunuz?

bu arada ben derimki yapacağımız yardımı bizden biri elden yaparsa daha mantıklı olur. televizyonlarda görüyoruz yaşlılara nasıl davrandıklarını. yardımö yapacağımız yer öyle demiyorum ama deyilde demiyorum:!!!!!!!!!!
    GT650R

Bundan birkaç ay önce bir işhanına girdim. İşlerimiz vardı 5. katta. Asansör bekliyorduk arkadaşla beraber.
    O esnada yaşlı bir amca tekerlekli sandalye ile geldi. Kapıdan girdiler , ona eşlik eden birde genç bir adam vardı. Asansör ile giriş arasında 3 basamak vardı. Oradan çıkamadı sandalye. Bu arada asansör kata gelmişti. Ben çıkmakta ısrar ederken, arkadaş da yaşlı amcaya yardım edelim dedi. Hadi yardım edelim dedim ve adama doğru yöneldik. O esnada elektrikler gitti. Neyse o amcayı 3 kişi kol kola taşıdık 2 kat.
    Eğer yardım etmemiş olsak, asansöre binecektik ve kesin kalırdık. Hem de ara katta. Yani sıkıntılı anlar yaşayacaktık. Fırsatınız varken yardım ediniz. Mutlaka bir faydası oluyor. En azından Allah Rızası için yardım etmek gerek.Çünkü hepimiz yaşlanacaz...

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    bende size bi hikaye anlatayım bu da evlatlara bi ders olsun.

"adamın biri karısı ve babası aynı evde yaşıyomuş. adamın eşi sürekli "bıktım senin babandan, al götür babanı artık, yoksa senden boşanıcam" gib laflar ediyomuş bir gün bu adamın canına tak eder ve babasını çuvala yüklediği gibi sırtlar ve babasını müsayit biyerden aşşagı atmak için yola düşer. baya bi gittikten sonra yorulur ve bir kayanıon üstüne oturur dinlenmek için. o esnada babasının yüzünde bir gülümseme görür ve babasına sorar
    - baba neden gülüyosun der
    babasıda suratındaki ifadeyi bozmadan derki
    -bende babamı atmaya giderken aynı kayanın üstünde oturup dinlenmiştim!!!!!"

demem o ki ne ekersen onu biçersin. ben bu yaşlılar konusunda çok hassasım neden bilmiyorum ama öyle işte. bence metropollerden birinde çok büyük bir çadır iftar çadırı kuralım belediyedende yardım isteriz. bence çok güzel olur. yada bir kaç ilde birden yapalım böyle çok daha fazla insana ulaşabiliriz.

bu arada kimse sanmasınki hep genç kalacaz. bir gün bizimde dişlerim dökülüp saçlarımıza ak düşecek ve hayatın verdiği zorlukla kamburumuz çıkacak.
    GT650R

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan birkaç ay önce bir işhanına girdim. İşlerimiz vardı 5. katta. Asansör bekliyorduk arkadaşla beraber.
    O esnada yaşlı bir amca tekerlekli sandalye ile geldi. Kapıdan girdiler , ona eşlik eden birde genç bir adam vardı. Asansör ile giriş arasında 3 basamak vardı. Oradan çıkamadı sandalye. Bu arada asansör kata gelmişti. Ben çıkmakta ısrar ederken, arkadaş da yaşlı amcaya yardım edelim dedi. Hadi yardım edelim dedim ve adama doğru yöneldik. O esnada elektrikler gitti. Neyse o amcayı 3 kişi kol kola taşıdık 2 kat.
    Eğer yardım etmemiş olsak, asansöre binecektik ve kesin kalırdık. Hem de ara katta. Yani sıkıntılı anlar yaşayacaktık. Fırsatınız varken yardım ediniz. Mutlaka bir faydası oluyor. En azından Allah Rızası için yardım etmek gerek.Çünkü hepimiz yaşlanacaz...
    Olayın güzelligine bak ya.
    Bende insanlara yardım etmeyi cok severim.
    Şimdilik yaşlılara anca manevi olarak yardım edebilirim

Motosikleti
    satıdı yeni alcam ....
    ArkadaŞlar Hepİmİz Yardim Etmeyİ Sever.... Yalniz Konu Bu DeĞİl,konu Bu KiŞi Ve Öncelİkle Ramazani Yoksul Olan Aİlelere Yardim Etmeye ÇaliŞmak,bunun İÇİnde Bazi YÖntemler Bulmamiz Gerekİo Herkez Aklindakİnİ Buraya Yazarsa Nasil Bİr Organİze EdİleceĞİ Konusunda.... Elbet Bİr Sonuca Varilir...

Bence Öncelİkle Bİr Grup OluŞturalim Ve Herkez Kendİ Yakinlarinda GÖrdÜĞÜ Yoksul Aİlelerİ Tespİt Etsİn, En Öncelİklİ İŞİmİz Bu Olmali...
    Sonra Herkez GÖnlÜnden Ne Koparsa Bu İnsanlara Yardim Edebİlİrİz,İla Para DeĞİl Evİnİzde 2 Makarna Varsa Bunun Bİrİnİde Onlar İÇİn Ayirabİlİrsİnİz...

Herkez Bİzler Gİbİ Şansli Olamiyor,bunun İÇİnde O İnsanlari GÖrmemezlİkten Gelemeyİz...
    Şİmdİ Sira Sİzİn GÖrÜŞlerİnİzİde Beklİyoruz....
    Ben Tekrardan Alper Abİyİ Tebrİk Edİyorum BÖyle Bİr Konuyu AÇtiĞi İÇİn...

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    açıkçası ben bu konuyu açarken çok daha fazla destek göreceğini umuyordum. ama bence en mantıklısı bunu ben çevremdeki insanlarla beraber yapayım. çünkü bakıyorum pek bu topiğe katılan destek veren insan yok. emre biz en iyisi dalaman ortaca marmaris ve muğlada bi kampanya başlatalım. sonuçta 3 kişi bunu diyer illere yayamayız ama yakınımızdaki ilçelere yapabiliriz.

keşke bu konuda biraz daha duyarlı olup bişiler yapabilseydik.
    GT650R

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    Elimizden Geleni Yapmaya Calisiriz Depoyu Fullemeyi De Yari Doldurturuz Gerisini Yardima .....
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hepimiz burdayız evet evet evet
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .
    May The Force Be With You

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    Benim de Eskişehir mt ile çocuk esirgeme yurduna ziyaret planlama gibi bir fikrim vardı

Ama artık yok mu desem acaba Ama eminim ki ; Eskişehir mt ve diğer il grupları
    böyle ziyaret gezileri planlayıp siteye fotoğrafları koyacaklar. Ben de gururla fotoğraflara bakacağım

Ama bu arada kim olursa olsun , yaşlı fakir hiç fark etmez , ben de yardımlarımı esirgemeyeceğim

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de Eskişehir mt ile çocuk esirgeme yurduna ziyaret planlama gibi bir fikrim vardı :
    Benimde aynı eksende huzurevini ziyaret gibi bir planım vardı aslında nasılsa birbirlerine yakınlar hem huzurevi hemde çocuk esirgeme kurumuna bir ziyaret düzenlense harika olur

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    evet evet bu fikirleri etkinliğe dönüştürmek lazım Bora abi

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    aslında benim gönlümden çooooooook büyük bir organize geçiyor aynı gün aynı zamanda olacak şekilde. istanbulda medyadaki abilerimizde bu olayı medyaya taşımamıza yardımcı olurlarsa çok daha iyi olacağına inanıyorum. ben derimki ramaz ayında büyük metropollerde ve etkin olan illerde bi iftar çadırı kuralım. hem iftar hemde erzak dağıtalım. düşününce çokta zor bişey deyil aslında gerekirse sponsorlar bile bulunabilir. 25milyon insana hitab eden bi forumuz. ve bu haraketle inanıyorumki bir çokinsanın kafasındaki kötü motorcu(serseri) izlenimidse gidecektir. ondan ziyade insanların dualarını alacaz.

özellikle moderatörler ve adminden bu konuda yardım istiyorum. bu konuyu es geçmeyelim ve gerçekleştirelim............................. ............
    GT650R

Motosikleti
    satıdı yeni alcam ....
    arkadaşlar şimdilik bu destek bizi bu iş için başlamamıza destek olacak kadar güel,fakat bu formu okumayan diğer arkadaşlarınızada verirseniz çok daha iyi olacağına inanıyorum...

benim önerim her ilde bu iş için gönülüler yardım toplasın,bizde tabiki muğla bölgesinde,
    örneğin bu bölgeyi oflu alper baksın ve biz muğladaki motorcularda ona destek vereceğiz.... bizim için sadece bu bölge değil,sesimizi duyurabildiğimiz tüm mtl ilerinde bunu yapalım...

sizden son isteğim olarak kendi il mtlerinizdeki arkadaşlara bu konuyu açarsanız çok sevincez,böylelikle herkez bu kkonuyu görür ve tam destek oluruz... en son olarakta bunu medyaya da gösterebilirsek motosiklet sürücülerinin trafikteki görünümü ve saygınlıpı artacağına inanıyorum...
    biz muğla mt olarak bu orgazinasyona başlıyoruz,
    sizde bu fikri destekliyeceğinize zaten inanıyorum bide bunun için biraz araştırma yapım bu işede
    gönülverirseniz çok güzel olacak...

bir ayrı yöntemde var aslında herkez enazından bir koli evinde hazırlayabilir
    içinde ise yoksul insanların kısa bir sürede olsa rahatlatmasına yetecek kadar gıda eşyaları koyabilirsiniz

yardım kolinin içinde olması gerekenler:
    1:makarna(her türlü çeşitinden olabilir)
    2:un
    3:şeker ve tuz (baharatlardan da olabilir)
    4:salça ve ona benzer konserveler
    5:pirinç,paket fasulye(kuru fasulye)
    6:sıvı yağ(zeytinde olur mısırda)
    7:ramazan ayının sofraların bereketi olan hurma(kapalı pakette zeytinde olabilir)

bu kadar bulabildim herkez bunu okuduktan sonra bir koliye koyabildiği kadar bu möalzemeden koysa belli bir adres verelim o yere gönderelim,inanın bana çok zor birşey değil bir koliye mutfağınızdaki 1 tana fazlalığı koymanız yeterli olacaktır
    belli bir adresi en kısa zamanda da size bildirecem(toplanım ve ana dağıtım alanı olacak bir yer)

not:kolinin içinde eriyecek yada kolay bozulacak eşye koymamaya dikat edelim ona benzerleri dolap gibi

bir haznede saklanıp dağıtım anında verilmesi gerekir...
    ben daha konusupta canınızı çok sıkmıyacağım...

şimdi böyle bir projede kimler var ............
    şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederiz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)