Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

En hızlı internet bağlantısı kimde?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    en hızlısını bilmem de, en pahalısı hepimizde =)..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezerye, filmi niye upload ediyorsun? Orasını anlamadım da.
    www.motorumla.net

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    "Mesela bir film"; lakin bir film upload etmicem
    Bilgilenmek istedim. Download/upload hızları fark ediyor sanırım?!
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Download: indirme
    Upload: gönderme

İkisinin de hızları farklıdır genelde. Simetrik internetlerde aynıdır.
    Onun dışında Türkiye'de upload hızı genelde düşüktür. Çünkü büyük kesim bu hızın işine yaramadığını düşünür. TTNet'de kurnazın önde gideni, download hızını yüksek tutup cahil kullanıcıyı tavlar, arada da biz kaynarız...
    www.motorumla.net

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Mesela bir film"; lakin bir film upload etmicem
    Bilgilenmek istedim. Download/upload hızları fark ediyor sanırım?!
    Teorik olarak senin istediğin gibi 1.5gblık filmi 5dk da upload edebilmen için saniyede 5MB kopyalıyor olman gerek. Bu da yaklaşık 50mbit internet demek. Şu durumda olmayacak şey değil ama Fiber internet dedikleri hattan almalısın ve uploadın 50mbit/sn olmalı
    Örnek benim ekran alıntısı eklediğim 100mbit upload miktarında aynı filmi yaklaşık 2.5dk da upload edebiliyorum (upload ettim yerin alışı da önemli)

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.5 GB'lık bir filmi bir internet sitesine hızılıca (5 dakiika sürmesin istiyorum) upload etmek istiyorum diyelim.. Hızlı bir internet hattım (mesela ??) ve 1Gbit ethernet kartımın mı olması lazım? Rem yükseltmeli miyim? Macminininki bayaaa bi yükseltilebiliyormuş.
    Bilgisayar konusuna fazla takılma derim.
    Zaten Tr'de bulabileceğin ev kullanımı için verilen internet ortalama bir bilgisayarı gıdıklamayacaktır.
    Fiber internet alırsan bu konuyu düşünmeye başlayabilirsin.
    Fakat heryerde yok.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Hmmm... Bu bilgiler cok faydalı oldu.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye tabi evde direkt kullandığım hız değil bu ölçümdeki. Şirketteki sunucuya bağlanıp çalıştırdım. Yoksa evde ne o donanımı karşılayacak alım maliyeti, ne elektrik ne de ISP kadar zenginim. Maksat ... yarıştırmak ya hani o yüzden.

HDDler ile ilgili bir bilgi. Geçtiğimiz hafta Prestigio PDR2RDF500 modelli içinde 7200rpm 2.5'' hdd var ve e-sata girişi. okuma hızı 100-80MB arası yazma hızı 50-60MB arası ve fiyatı 90tl

Herşey bir kenara hddlerin (ya da ssdlerin) io oranı çok önemli sunucu tarafında. Çok maliyetli bir Raid sistem kursanız daha io düşük kalabiliyor. Bu yüzden pahalı sistemlerde Write Cache olarak (io (input-output)) SSD diskler kullanılıyor. Veri hızlı bir şekilde SSD ye geliyor, ssdler de arka planda mekanik disklere yazıyor. Çetrefilli işler yani

Bilgisayar elemanı demeseydin para derdim Öncelikle hızlı bir hattın. Eğer hızlı bir hattın var ise (100mbit ve üstü) hızlı bir ethernetin (1Gbit), eğer hızlı bir ethernetin var ise hızlı bir diskin(saniyede teorik olarak 600mbit yani 75MB/sn ve üstünü) olması gerekiyor. Yani dış dünyadan kapına kadar hızlı gelen internet 100mbit ethernetin varsa oradaki darboğaza takılacaktır.
    Atıyorum 1Gbit ethernet kartın var ama bu veriyi işleyecek diskin yok yine bant genişliği diskin sınırına takılmış olacak. Gerçi bunlar ekstrem durumlar.

Mac için N-Draft destekli bir modem (wireless) ve standart bir internet işini her türlü görecek ( standart göreceli bir kavram 8mbit diyelim biz buna)

Bende dedim evde kullanıyor Öyle kullandığım 1gbitlik dedicatedim mevcuttu Şimdi ise vps kullanıyoruz.

Artık HDDyi tamamen bitirdim. Daha kullanmak istemiyorum, SSD farkı hem fazla hemde badsektör illeti yok. Şimdiki SSDler İOPS(İnput-output per second) oldu. Saniye başına 1.2 milyonluk iopslar mevcut

Bknz : OCZ 2x SuperScale Z-Drive R4 PCI-Express SSD

Hemde sata giriş değil Pci-Express x1 bencede en güzeli Pci-expressler hem kablo derdi yok hemde elektrik tasarufu :D

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dedim evde kullanıyor Öyle kullandığım 1gbitlik dedicatedim mevcuttu Şimdi ise vps kullanıyoruz.

Artık HDDyi tamamen bitirdim. Daha kullanmak istemiyorum, SSD farkı hem fazla hemde badsektör illeti yok. Şimdiki SSDler İOPS(İnput-output per second) oldu. Saniye başına 1.2 milyonluk iopslar mevcut

Bknz : OCZ 2x SuperScale Z-Drive R4 PCI-Express SSD

Hemde sata giriş değil Pci-Express x1 bencede en güzeli Pci-expressler hem kablo derdi yok hemde elektrik tasarufu :D
    Para var huzur var diyorsun pci olanlar yani kart şeklinde olanlar pahalı diğerlerine göre ama bant genişliği muazzam. İhtiyaç-maliyet durumları. Ben de kullanmadığım teknolojiye yatırım yapmak istemiyorum, ihtiyacım da yok bakıldığında.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Tam Fransız kaldım) Bilgi, ne bitmez tükenmez şey yahu! "OCZ 2x Super Scale Z-Drive R4 PCI-Express SSD" neymiş ki?! :D

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para var huzur var diyorsun pci olanlar yani kart şeklinde olanlar pahalı diğerlerine göre ama bant genişliği muazzam. İhtiyaç-maliyet durumları. Ben de kullanmadığım teknolojiye yatırım yapmak istemiyorum, ihtiyacım da yok bakıldığında.
    Bazıları pci-exp 8x destekli birde onları düşün Aslında fazla pahalı değil 700-800 tl civarındalar. Gerçi o paraya commuter motor alınır

Tam Fransız kaldım) Bilgi, ne bitmez tükenmez şey yahu! "OCZ 2x Super Scale Z-Drive R4 PCI-Express SSD" neymiş ki?! :D
    Hiç kurcalama kafayı yersin

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Sanırım 500 Mbit üzeri ile bu konuya noktayı koyabiliriz... Yetmeyen biri var ise PCI-X Intel SSD (OCZ gibi pro olmayan ürünlerden diil) sunucuları ile de muhtemelen ethernet kartı 10Gbit ile bi hız testi daha yapabiliriz ....

Not: İlgili sunucu Vmware üzerinde çalışan 2 GB memory e sahip bir windows ile yapıldı...

www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @NicemaN;2945161]Sanırım 500 Mbit üzeri ile bu konuya noktayı koyabiliriz... Yetmeyen biri var ise PCI-X Intel SSD (OCZ gibi pro olmayan ürünlerden diil) sunucuları ile de muhtemelen ethernet kartı 10Gbit ile bi hız testi daha yapabiliriz ....

Not: İlgili sunucu Vmware üzerinde çalışan 2 GB memory e sahip bir windows ile yapıldı...[/B]

Öhö öhööö

Hay bin kunduzzz....

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    NicemaN noktayi koydu mu ne? OCZ'yi de öğrenmeme gerek yokmus)

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    NicemaN bu günlük noktayı koydu seneye bu hızlara gözümüz alışır. Hem zaten hosting firmasında galiba arkadaş imzasından anlaşıldığı gibi..

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hosting firmasında değiliz bildiğiniz DataCenter firmasıyız MT nin sunucu ve destek hizmetlerinide biz veriyoruz
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    52.62Mbps / 3.40Mbps
    Uydunet 60Mbit
    deli _o0_

TRANSALP

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    NicemaN noktayi koydu mu ne? OCZ'yi de öğrenmeme gerek yokmus)
    cezerye bir google a yazınca herşeyi öğrenebiliyorsun okumaktan sıkılmazsan bilgi çok, da işine yarayacak mı orası tartışılır.

NicemaN

Tahmin edeyim Beşiktaş/fulya da mı host ediyorsunuz yoksa yeni açılan Ankara lokasyonunda mı Bizim bazı sunucular da sizin üstünüzde muhtemelen.

Uploadlarımı yaptığım Hollanda lokasyonlu sunucumdan bir test.

www.motorumla.net

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağ üstteki tarih tam olarak neyi ifade ediyor?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler