Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

En hızlı internet bağlantısı kimde?

Motovento
    REKLAM ALANI
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    "Sidik yarışı" tabirini oldum olası çok yaratıcı bulmuşumdur

Heil Spellcheck

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Ben macmini aldım geçen hafta, Windows' da kullandığım programların hiçbir işlevi yok artık. Mac programları çok pahalı :(

Üşenmem, yardımcı olabilirim diyen var mı?
    Yemek ısmarlarım!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

windows istemiyorum yav mac'de calismak istiyorum. o yuzden, dmg formatinda 5-6 hayati program lazim.
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tarifesine göre degişir ,

Normalde 20 mg yim ama test yaptigımda hep 26 mb cıkıyor

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Ben de ekleyeyim yarışta tuzumuz olsun.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Hortlatmaca

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    329 mbps lik bir aktarım hızını karşılayacak yazma hızına sahip kaç tane harddisk var bildiğiniz?
    bu işte bir hata var

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    yazma hizi ne ola ki? rem?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Son Ölçüm Sonucu:
    İndirme Hızı: 21929 kbps

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    329 mbps lik bir aktarım hızını karşılayacak yazma hızına sahip kaç tane harddisk var bildiğiniz?
    bu işte bir hata var

EMC Ax4 storage var speklere bakabilirsin ;)

http://turkey.emc.com/collateral/hardware/data-sheet/h4097-clariion-ax4-ds.pdf

Hoş gerçi gbit internet var 329mbit yoğun zamana denk gelmiş

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazma hizi ne ola ki? rem?
    Yazma hızı: harddisk veri yazarken ki çıkabildiği hız. Saniyedeki megabyte sayısı. tigermbz nin bahsettiği durumda saniyede 41megabyte ile download yapılabiliyor aslında hdd için düşük bir hız.

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

Ben macmini aldım geçen hafta, Windows' da kullandığım programların hiçbir işlevi yok artık. Mac programları çok pahalı :(

Üşenmem, yardımcı olabilirim diyen var mı?
    Yemek ısmarlarım!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

windows istemiyorum yav mac'de calismak istiyorum. o yuzden, dmg formatinda 5-6 hayati program lazim.
    cezerye özelden istediğin programların isimlerini gönderebilir misin ?

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Heyyoooooo:D :D Eet

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş gerçi gbit internet var 329mbit yoğun zamana denk gelmiş
    tabi ya unuttum. çakallık daha isimlendirmede başlıyor
    o megabit cinsinden değerdi değil mi?

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    @cbr125cbr, peki bilgisayarın indirme hızını belirleyen bilgisayar elemanının adı ne?

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işte bir hata var
    329 mpbs = 40 mb/sn download demek

Zaten şuan piyasadaki çoğu 5400 veya 7200 rpm üstü hddler 50 mb üstünde veri yazma hızına sahip. Kendi içine veri yazma, kendi dışına veri okuma denir.

Ama veriyi daha rahat bir şekilde yazabilmesi için veya sorunsuz şekilde yazabilmesi için intel,corsair,kingston,a-data,samsung gibi markalardan ssd disk almanı öneririm. Yazım hızları en az 90 mb okuma hızları en az 200 mb oluyor ve haraketsiz olduğu için badsektör sıkıntısı oluşmuyor. Yani memory flashbandlarına yükleniyor bilgiler, flash bellekteki tek flashband yongası gibi ama ssd de yaklaşık 10 tane flashband oluyor ve sata çıkışlı olduğu için micro işlemci hızı daha yüksek oluyor.

Bu arada 329 mbps iyimiş Nerede yaşıyorsun ? Ben 10 mbps ile idare ediyorum.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Turkmenistandayim ve internet hizim sn de 3 kb. Varsin gerisini siz dusunun.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama veriyi daha rahat bir şekilde yazabilmesi için veya sorunsuz şekilde yazabilmesi için intel,corsair,kingston,a-data,samsung gibi markalardan ssd disk almanı öneririm. Yazım hızları en az 90 mb okuma hızları en az 200 mb oluyor ve haraketsiz olduğu için badsektör sıkıntısı oluşmuyor.
    şuan ocz 480/520 mbyteps kullanıyorum, tabi pratikte o hızlara çıkamıyor yaptığım denemelerde. ancak ram kadar hızlı veri erişimi olmasa da ram ihtiyacına çözüm olabiliyor(1gb ram bile yetiyor şuan)

hatayı ordaki mbps içerisindeki "b" yi byte olarak algılamakta yaptım ben, bit imiş

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Ocz hangi model ? sata 3 destekli ise anakartın çıkması gerek + ddr3 ram kullanıyorsan 4 gb ram 50 tl civarında.

Gerçi bende intel 270-90 mb var 250 ye zor ulaşıyor sata3de

Motosikleti
    Ducati 797
    sata 2 lerin bant genişliği de o hızlara imkan veriyor
    bizimkisi fantezi... olanı çıkarıp öteki kasaya taktım, o kadar para bayıldık ssd ye bir de ram e para mı verecez

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sözümona 32 MB lik VDSL2 kullanıyoruz. Şimdi ölçtüm 1,78 Megabit download çıktı.

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    329 mpbs = 40 mb/sn download demek

Bu arada 329 mbps iyimiş Nerede yaşıyorsun ? Ben 10 mbps ile idare ediyorum.
    Türkiye tabi evde direkt kullandığım hız değil bu ölçümdeki. Şirketteki sunucuya bağlanıp çalıştırdım. Yoksa evde ne o donanımı karşılayacak alım maliyeti, ne elektrik ne de ISP kadar zenginim. Maksat ... yarıştırmak ya hani o yüzden.

HDDler ile ilgili bir bilgi. Geçtiğimiz hafta Prestigio PDR2RDF500 modelli içinde 7200rpm 2.5'' hdd var ve e-sata girişi. okuma hızı 100-80MB arası yazma hızı 50-60MB arası ve fiyatı 90tl

Herşey bir kenara hddlerin (ya da ssdlerin) io oranı çok önemli sunucu tarafında. Çok maliyetli bir Raid sistem kursanız daha io düşük kalabiliyor. Bu yüzden pahalı sistemlerde Write Cache olarak (io (input-output)) SSD diskler kullanılıyor. Veri hızlı bir şekilde SSD ye geliyor, ssdler de arka planda mekanik disklere yazıyor. Çetrefilli işler yani

@cbr125cbr, peki bilgisayarın indirme hızını belirleyen bilgisayar elemanının adı ne?
    Bilgisayar elemanı demeseydin para derdim Öncelikle hızlı bir hattın. Eğer hızlı bir hattın var ise (100mbit ve üstü) hızlı bir ethernetin (1Gbit), eğer hızlı bir ethernetin var ise hızlı bir diskin(saniyede teorik olarak 600mbit yani 75MB/sn ve üstünü) olması gerekiyor. Yani dış dünyadan kapına kadar hızlı gelen internet 100mbit ethernetin varsa oradaki darboğaza takılacaktır.
    Atıyorum 1Gbit ethernet kartın var ama bu veriyi işleyecek diskin yok yine bant genişliği diskin sınırına takılmış olacak. Gerçi bunlar ekstrem durumlar.

Mac için N-Draft destekli bir modem (wireless) ve standart bir internet işini her türlü görecek ( standart göreceli bir kavram 8mbit diyelim biz buna)

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayar elemanı demeseydin para derdim Öncelikle hızlı bir hattın. Eğer hızlı bir hattın var ise (100mbit ve üstü) hızlı bir ethernetin (1Gbit), eğer hızlı bir ethernetin var ise hızlı bir diskin(saniyede teorik olarak 600mbit yani 75MB/sn ve üstünü) olması gerekiyor. Yani dış dünyadan kapına kadar hızlı gelen internet 100mbit ethernetin varsa oradaki darboğaza takılacaktır.
    Atıyorum 1Gbit ethernet kartın var ama bu veriyi işleyecek diskin yok yine bant genişliği diskin sınırına takılmış olacak. Gerçi bunlar ekstrem durumlar.

Mac için N-Draft destekli bir modem (wireless) ve standart bir internet işini her türlü görecek ( standart göreceli bir kavram 8mbit diyelim biz buna)
    1.5 GB'lık bir filmi bir internet sitesine hızılıca (5 dakiika sürmesin istiyorum) upload etmek istiyorum diyelim.. Hızlı bir internet hattım (mesela ??) ve 1Gbit ethernet kartımın mı olması lazım? Rem yükseltmeli miyim? Macminininki bayaaa bi yükseltilebiliyormuş.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler