Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nazar diye bişey varmıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Evet ben bu konuyu hep merak etmişimdir,nazar varmıdır,varsa nedir,nazar boncuğu ne işe yarar,bu gün evden çıkarken 3-4 kişi motora bakıp aman ne güzel,nasıl gidiyor ,kaça aldın şudur budur gibi bir sürü nazara meal bakışlar attılar,yolda giderken ula dedim uçmayak bi yerden aşşağı,Nazar varmıdır acep?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    ccbbdd, bende motoru alıralmaz bir nazaboncuğu edinip taktım. İşe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama, denemekten zarar çıkmaz değilmi? sakata gelmiyelim yani
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben bu konuda bilgi sahibiyim. nazar vardır dinimizde. ama boncuk olayı sadece batıl bir inançtır. aynen dilek ağacına çaput bağlamak veya havuza para atmak gibi.

nazarın varlığına ınancım sonsuzdur ve çoook nazarım deger manyak bi göz var bende bişeyde gözüm kaldımı tamamdır hasar kesindir

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    nazar var ise bunun bir antinazar yöntemide olmalı,bu boncuk olur,tuz olur,fiş olur,yani birşey olmalı..ayrıca mavi gözün nazarı daha mı çok değer,ben bilime inanırım bunun bilimsel bir açıklaması varmıdır peki?

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    CCBBDD KARDEŞ NAZARINDA BİR DUASI VAR. NİYE SOMUT BİŞEY BEKLİYOSUNKİ? GELECEĞİ KİMSE BİLEMEZ DEĞİLMİ. BUDA ÖYLE BİŞEY.

- Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar ihtiva eden ileti veya başlıklar kaldırılabilir ve bu tür davranışları sergileyen üyelere ceza verilebilir...
    - Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ******************S***********************

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    olsun duada olur o da somut en az boncuk kadar yahut 2side soyut ne farkederki,peki hangi duadır?

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    olsun duada olur o da somut en az boncuk kadar yahut 2side soyut ne farkederki,peki hangi duadır?
    ayet-el kursi+ felak+nas sureleridir..
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

Arkadaşlar bende motorumu dün teslim aldım sabah evden çıkarken Annem saolsun nazar boncuğu taktı aman Allah kem gözlerden korusun hepimizi

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shadow-vt demiş ki:
    ayet-el kürsi+felak+nas
    +1

çok dogru nazarın ilacı budur

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    nazar vardır inanırım çeşitli sonuçlarına bizzat şahit oldum
    ERASER WİLL COME BACK

biker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal reptor 250
    evet arkadaşlara katılıyorum felak-nas-ayet el kürsi

abi insan bi hayırlı olsun falan der yaa i:

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    evet nazar vardır annenin çocuguna bile nazarı deger ama nazar boncugu tamamen hurafedir arkadaşlarında dedigi gibi nazardan korunmanın yolları dualardır benim de kendi yaşadıklarımı anlatayım küçükken çok güzel dişlerim oldugundan herkes aa ne güzel dişlerin var öyle hatta kendi ailem bile dişlerim için dişleri çok güzel derlerdi ve önce dişlerim haliyle çıkmaya başladı tabi ortalarda boşluklar sonra ana dişlerim çıkmaya başladı ve sonra bisikletten düştüm ve en öndeki tavşan dişimi kırdım ve o günden sonra ne çektiysem dişimden çektim siz belki buna nazar olarak bakmayacaksınız ama ben tamamen nazar olduguna inanıyorum sadece bu degil tabi başka olaylarda yaşadım nazarla ilgili ama daha fazla anlatmayaym sıkılmayın
    murat_by

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    bende cok ınanırım.helekı nazar boncugunun koruduguna nazardan daha cok ınanırım.bızı pek cekemeyen bı komsu kapıdan gecerken balkonda asılı nazar boncugu gozumun onunde asılı oldugu yerden dusup uc parca oldu.hemde kadın bızım eve bakarak balkonda naptıgıöı gormeye calısırken.ınanırım yanı.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    RUZGARSEVDALISI, hayırlı olsun kardeşim...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    aynı şekilde 3-4 kişi moturn cok guzel demıslerdı yakıt alırken. kalkmamla yere çakıldım. kesinlikle var bence.

Motosikleti
    Yok
    geçmiş olsun imkanın varsa bi bağış yap koyun falan kes kendine 3 alıyorsan 1'ni olmayanlara ver motorun hayırlı olsun allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin ama yaptığın kazaları nazardan beladan çok dikkatsizliğine yorarsan bi o kadar faydasını görürsün.

birdents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125
    Var abi nazar ama ben bunu negatif enerji olarak algılıyorum. Yani çevremizde her an hazır ve nazır durumda. Ama bunu iyi veya kötü şekilde yönetecek olan da bizim olduğumuza inanıyorum. Nasıl kötü söz söylersen döner dolaşır gene sana gelir bunun gibi bir şey. Olaylara olumlu bakarak (nazar boncuğu takarak nazardan korunacağına inanmak da olumlu bir bakış açısı) bundan korunabileceğine inanıyorum.
    Nazar boncuğu da hala alamadım ama. Bulduklarım çok büyük geldi. Selamlar.

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    Evet nazra bende inanırım,bazı arkadaşların da belirttiği gibi boncuk işe yaramaz ve hatta bildiğim kadarıyla nazar boncuğunu nazardan koruduğuna inanmakta günah.Ben motorumun görünmeyen yüksek bi yerine mesela bu farın içi olabilir cevşen koyuyorum.Bu dua her türlü belalardan sizi korur inşallah

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler