Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nazar diye bişey varmıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşımın biri makinesine mavi boncuk takmış. sordum 'nazardan koruyo' dedi..

sonra o boncugu taşla vurup kırdım , bu esnada arkadaşım şaşkın bakışlarla beni izliyo..
    5 parçaya ayrılan nazar boncugunu göstererek 'bak kendisini koruyamıyo! senin makineyi nasıl korusun bu?' dedim
    tekrara öyle bi boncuk almadı
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşımın biri makinesine mavi boncuk takmış. sordum 'nazardan koruyo' dedi..

sonra o boncugu taşla vurup kırdım , bu esnada arkadaşım şaşkın bakışlarla beni izliyo..
    5 parçaya ayrılan nazar boncugunu göstererek 'bak kendisini koruyamıyo! senin makineyi nasıl korusun bu?' dedim
    tekrara öyle bi boncuk almadı
    onlar bodygard deil soyut kavramlar merak etme acısı bir yerlerden çıkar kuranda yeri olan şeye inanmıyosan din hakkındada soru işaretleri vardır aklında ben şuna inanırım şuna inanmam diye bir şey yok ya hep ya hiç ben motorumu aldığımda sağ elciğe iple üç adet nazar boncuğu astım 1 yılsora bir gün baktımki boncuklar yerinde deil işe gelene kadar motoru öyle tedirgin kullandımki anlatamam sanki heran bir kaza yapabilirmişim inancı vardı içimde hemen 3 adet daha boncuk bağladım artık rahattım bu inanç meselesi bazıları inanır bazıları inanmaz
    ama kimse inanana saygısızlık yapamaz

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Kur'an-ı Kerim nazardan söz ederken açık ve kesin bir hüküm bildirmemekte, buna karşı hadisler, kesin bir ifadeyle nazarın gerçek olduğunu bildirmekteler. Hz. Âişe (r.a)'den rivayet olunduğuna göre Resulullah (s.a.s) şöyle buyurmuşlardır: "Nazardan Allah'a sığınınız. Çünkü göz (değmesi) gerçektir" (İbn Mace, Tıb, 32; Buhari, Tıb, 36; Müslim, Selâm, 41). aşagıdaki linkte islami ve ilmi açıklaması var :
    http://www.sevde.de/islam_Ans/N/23.htm
    konuyu kapatalım arkadaslar yoksa uzarda gider bu konu
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar eğer motorunuza nazar değdiğini düşünüyorsanız toplanıp kuşun döktürün

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    walla arkadaşlar nazara bende inanırım ve herbir şeye nazar değebilir inancındayım.yani ne biliim;ayakkabınıza,çiçeğinize,arabanıza...bence de korunmanın en etkili yolu dualar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler