Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Herkes Okusun Tam Bir Rezalet...Smile almayın aldırmayın

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Arkadaşlar laptop bilgisayarım vardı..kablosuz internet için smile adsl almıştım...neyse biraz açılışta problem olsada gecikmeyle internetim bağlanmıştı sevinçliydim... taki 2 ay sonra bilgisayrımı satıp internetimi kapattırana kadar...
    öncelikle çarşıya gittim smile adsl e dedimki ben adsl imi kapattıracagım bız kapatamayız musterı hızmetlerını arayın dedıler.. eve gidince aradım dedimki adsl ımı kapattırmak istiyorum dedim..kapattıramazsınız dedi neden dedim 24 ay dan önce iptal alamıyoruz dedi..sinirlenmiştim çünkü interneti açtırırken kimse böyle bişeyden bahsetmemıştı... ve sözleşmedede yazmıyordu öyle birşey..bayana dedimki 20. maddeyi okuyun dedim..20. maddeyı ozetlıyım size ; abone kampamya taririhinden önce interneti kapattıramaz kapattırırsa modemi dol e tam ve eksiksiz olarak iade etmek zorundadır..iade edilmezse parasını dol e ödemek zorundadır... aynen boyle yazıyor ve sonuna kadar haklıyım sonra bayan şıkıştı ve dediki ; sizi yetkili birisine aktarıyorum hatta kalın dedi ve suratıma kapattı... kesinlikle tüketici haklarına başvuracağım tam bir rezalet lütfen yardım edin.. sözleşmeye göre % 100 haklıyım.. AYIP AYIP

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tam tuzak ha...o sözleşmelerde ne dümenler döner bi bilsen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tuzak ha...o sözleşmelerde ne dümenler döner bi bilsen...
    metehan abi sözleşmenin hepsini okudum kesinlikle benden yana bir sözleşme tam net ve açık sonuç olarak tüketici haklarına başvuracağım bu yanlarına kalmayacak

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    tüketici haklarına başvurmayı kafana koyduysan hiç durma derim.
    şimdilik böyle bir durumum yok ama sonucu da burada paylaşırsan sevinirim.
    aramızdan birisi de böyle saygısızca hiçbir şeyden anlamayan insanlarla
    karşılaşırsa ne yapacaklarını bilirler ben en basitinden bir spor ayakkabı için
    tüketici haklarına başvurmuştum. ama orada da tanıdık vardı. böyle bir ihtimalde var.
    bazı yerlerde göreceğin ilgi şüpheli oluyor. tanıdığının olup olmamasına göre değişiyor

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüketici haklarına başvurmayı kafana koyduysan hiç durma derim.
    şimdilik böyle bir durumum yok ama sonucu da burada paylaşırsan sevinirim.
    aramızdan birisi de böyle saygısızca hiçbir şeyden anlamayan insanlarla
    karşılaşırsa ne yapacaklarını bilirler ben en basitinden bir spor ayakkabı için
    tüketici haklarına başvurmuştum. ama orada da tanıdık vardı. böyle bir ihtimalde var.
    bazı yerlerde göreceğin ilgi şüpheli oluyor. tanıdığının olup olmamasına göre değişiyor
    başvuracağım ama nasıl orasını bilmiyorum eğer şimdi öğrenirsem yarın başvurmayı düşünüyorum ne zaman sonuçlanır vs vs pek bilmiyorum ama

Motosikleti
    peki sen bizim yediğimiz kazığa ne diyosun kanka...29 liradan giren adsl...yeni abonelere 14 lira...bu nedir abicim ya...şu an iptal etsemde beni yeni abone olarak bile kabul etmiyor iyimi...Telekomu sattın e daha neyini satacaksın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    AS 150 T - I
    tüketici haklarına gittiğinizde size bir form doldurtuyorlar.
    ama sonuç en az bir haftayı bulur.
    siz semtini falan bilip giderseniz yardımcı olup yol göstereceklerdir.
    ne de olsa tüketici hakları

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sen bizim yediğimiz kazığa ne diyosun kanka...29 liradan giren adsl...yeni abonelere 14 lira...bu nedir abicim ya...şu an iptal etsemde beni yeni abone olarak bile kabul etmiyor iyimi...Telekomu sattın e daha neyini satacaksın...
    ewt 14 liraya düşmüş ben de bir an için kendimi keriz olarak hissetmiştim haksızlık bu.....
    Ayrıca smile adsl dediki 89 ytl modemin parasını vereceksiniz... ... veririm...
    kredi kartını iptal ettirsek ödeme yapmamk için öyle biseymi yapsam acaba...
    Bildiğim kadarıyla tüketici hakları mahkemesi ücretsizdi değilmi

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun,bence de sonuna kadar hakkını ara.Söyledikleri şeylerin hiç bir dayanağı yok.Bu tür bir şeyi yapamazlar.

Evime internet bağlatalı 2 hafta civarı oluyor.İlk ttnet e başvurdum,daha sonra çeşitli nedenlerden (daha bağlantım açılmamıştı) başvurumu iptal edip smile adsl bağlatayım dedim ve aradım müşteri hizmetlerini...
    İki bayan müşteri hizmetli görevlisiyle görüştüm,birincisi - 1 ya da 2 yıl kullanma gibi bir zorunluluğum var mı bu verdiğiniz modemden kaynaklı,yani iptal ettirirsem modem in parasını alıyormusunuz bunla ilgili bir sözleşme imzalıyormuyuz - soruma,hayır diye cevap verdi,sadece modemi teslim aldığınıza dair bir kağıt imzalatılacak diye de sözlerine ekledi.Modem ücreti alınmayacak kapatıldığında dedi yani...
    Kısa bir bilgilendirme aldıktan sonra tekrar arayacağımı söyleyerek ölçüp tartmak için telefonu kapattım.
    Bir sonraki aramam bağlantı yaptırmak içindi,bu seferki başka bir bayandı.Ona da sordum,çünkü 2 ay kullanıp ya da 3 ay kullanıp kapattığımda modem parası almamaları bana mantıklı gelmemişti.Bu bayan da hattınızı 2 yıl içinde iptal ettirirseniz 89 ytl modem parası ödüyorsunuz dediDüşünün ki ne kadar bilgili müşteri temsilcileri var,biri bir diğerinden farklı,kafalarına göre takılıyorlar...
    Neyse dedim tamam,ttnet te kablosuz modem için 150 ytl ödüyorsunuz kapatmak istediğinizde.Hoş bende zaten vardı kablosuz modem.
    Neyse,tamam dedim yapalım bağlantıyı.Bayan bazı bilgileri almak için sorular sordu,yaklaşık 10 dakika konuştuktan ve bir sürü uğraş ve faturamıza yazan 10 dakikalık görüşmeden sonra can alıcı soru geldi,kredi kartı numaranızı alabilirmiyim?
    Ne sitesinde yazıyor,ne de 10 dakikalık telefon görüşmesinin sonuna kadar söylenmedi.
    Kredi kartından başka ödeme şekli yokmuş
    Bende kredi kartı numaramı vermek,dahası böyle bir kurumla iş yapmak istemedim.2 telefon görüşmesinde bile ileride yeterince problem olacaklarını anlamıştım.
    Yine çok iyi olmasa da ttnet bağlattım.Seçimimiz bunlardan ibaret,başka şansımız yok ki...

mete_han 15 ytl olayından bağlattım bende,ama bu sadece 2008 e kadar,iki yıllık sözleşmeni daha önceden iptal ettirirsen de bu indirimleri geri ödüyorsun.
    Yani çok bi avantajı yok,şurada 5 aylık bir fiyat o.

Motosikleti
    AS 150 T - I
    tekrar üye olup kabul etse hiç üşenmeden olurdum

illa resmi olmayan şeyler mi yapmak zorundayız biz de

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    tüketici haklarına gittiğinizde size bir form doldurtuyorlar.
    ama sonuç en az bir haftayı bulur.
    siz semtini falan bilip giderseniz yardımcı olup yol göstereceklerdir.
    ne de olsa tüketici hakları
    hmm çok teşekkürler...bu bilgi bile beni aydınlattı.. sonuç 1-2 hafta isa iyi sayılır... ben 2-3 ay sürer sanmıştım

Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun,bence de sonuna kadar hakkını ara.Söyledikleri şeylerin hiç bir dayanağı yok.Bu tür bir şeyi yapamazlar.

Evime internet bağlatalı 2 hafta civarı oluyor.İlk ttnet e başvurdum,daha sonra çeşitli nedenlerden (daha bağlantım açılmamıştı) başvurumu iptal edip smile adsl bağlatayım dedim ve aradım müşteri hizmetlerini...
    İki bayan müşteri hizmetli görevlisiyle görüştüm,birincisi - 1 ya da 2 yıl kullanma gibi bir zorunluluğum var mı bu verdiğiniz modemden kaynaklı,yani iptal ettirirsem modem in parasını alıyormusunuz bunla ilgili bir sözleşme imzalıyormuyuz - soruma,hayır diye cevap verdi,sadece modemi teslim aldığınıza dair bir kağıt imzalatılacak diye de sözlerine ekledi.Modem ücreti alınmayacak kapatıldığında dedi yani...
    Kısa bir bilgilendirme aldıktan sonra tekrar arayacağımı söyleyerek ölçüp tartmak için telefonu kapattım.
    Bir sonraki aramam bağlantı yaptırmak içindi,bu seferki başka bir bayandı.Ona da sordum,çünkü 2 ay kullanıp ya da 3 ay kullanıp kapattığımda modem parası almamaları bana mantıklı gelmemişti.Bu bayan da hattınızı 2 yıl içinde iptal ettirirseniz 89 ytl modem parası ödüyorsunuz dediDüşünün ki ne kadar bilgili müşteri temsilcileri var,biri bir diğerinden farklı,kafalarına göre takılıyorlar...
    Neyse dedim tamam,ttnet te kablosuz modem için 150 ytl ödüyorsunuz kapatmak istediğinizde.Hoş bende zaten vardı kablosuz modem.
    Neyse,tamam dedim yapalım bağlantıyı.Bayan bazı bilgileri almak için sorular sordu,yaklaşık 10 dakika konuştuktan ve bir sürü uğraş ve faturamıza yazan 10 dakikalık görüşmeden sonra can alıcı soru geldi,kredi kartı numaranızı alabilirmiyim?
    Ne sitesinde yazıyor,ne de 10 dakikalık telefon görüşmesinin sonuna kadar söylenmedi.
    Kredi kartından başka ödeme şekli yokmuş
    Bende kredi kartı numaramı vermek,dahası böyle bir kurumla iş yapmak istemedim.2 telefon görüşmesinde bile ileride yeterince problem olacaklarını anlamıştım.
    Yine çok iyi olmasa da ttnet bağlattım.Seçimimiz bunlardan ibaret,başka şansımız yok ki...

mete_han 15 ytl olayından bağlattım bende,ama bu sadece 2008 e kadar,iki yıllık sözleşmeni daha önceden iptal ettirirsen de bu indirimleri geri ödüyorsun.
    Yani çok bi avantajı yok,şurada 5 aylık bir fiyat o.
    İyiki smile adsl almamışşın forrap.. gerçekten heryönüyle sınıfta kalıyor... telefon açıyorum kimse telefona bakmıyor düşmüyor çok berbat birşeymiş 2 yıl ttnet kullanmıştım nerden geçtim smile adsl e

Motosikleti
    forrap bende biilmiyodum bak...sağol....

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm çok teşekkürler...bu bilgi bile beni aydınlattı.. sonuç 1-2 hafta isa iyi sayılır... ben 2-3 ay sürer sanmıştım
    umarım o kadar sürmez. şansının yaver gitmesi ümidi ile

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    umarım o kadar sürmez. şansının yaver gitmesi ümidi ile
    teşekkürler... inşallah kazanırım...

Arkadaşlar; banka hesabı açtırırken, kredi kartı alırken, adsl veya diğer hizmetleri alırken sözleşme imzalanıyor. Lütfen bu sözleşmeleri okuduktan sonra imzalayalım...

Birçok defa başıma geldi. Yetkili kişi bana ; sözleşmenin altını gösterip şurayı imzalayın dedi. Okumadan imzaladım. Ama yaptığım yanlış. Herkes aynı durumda...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt 14 liraya düşmüş ben de bir an için kendimi keriz olarak hissetmiştim haksızlık bu.....
    Ayrıca smile adsl dediki 89 ytl modemin parasını vereceksiniz... ... veririm...
    kredi kartını iptal ettirsek ödeme yapmamk için öyle biseymi yapsam acaba...
    Bildiğim kadarıyla tüketici hakları mahkemesi ücretsizdi değilmi
    ben yaptım bankaya kartım kayboldu diye bildirip iptal ettirdim.yeni karttaki no lar farklı olduğu için çekemediler.gazete abonesiydim bazı günler gelmiyordu ama karttan tam ay parasını çekiyorlardı.artık elden ödeme yapıyorum gazetenin gelmediği günleri kesiyorum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    okan www.sikayetvar.com bu adrese gir. şikayet et. ayrıca tüketici haklarına şikayet edersen daha çabuk sonuç alabilirsin.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru,sikayetvar.com bu konuların çözümünde gerçekten işe yarayan bir site.
    Oraya yazmalısın bencede,benim aklıma gelmemişti,Serhat haklı...

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    evet sikayetvar.com a yazacagım

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    ama sikayetvar.com da biraz geç sonuç alabilirsin. hiç belli olmaz. ben bir şikayette bulundum. 1 sene sonra yanıt geldi.. o saate kadar da firma sorunu çözmüştü..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)