Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Su sıkıntısına karşı önlem!!! (önemli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    bu yıl ülkemiz yeterince yagış almadı ve yazın su sıkıntısı çekeceğimiz tahmin ediliyor.
    su tüketimini azaltmak için ne yapılabilir sorusuna herkes bir sürü cevap verebilir fakat hem yaşam standardımızı etkilemesin hemde tasarruf yapalım derseniz size cok basit bir yöntem söylemek isterim.

olay şudur....

neredeyse herkesin evinde kullandığı klozet (alafranga tuvaletde denir)'in arka su haznesi standart olarak 4.5 litre su alır, halbuki 3lt su temizlik için yeterlidir.
    peki bunu nasıl 3 litre ye indereceğiz sorusuna cevapda bu su haznesinin içine 1.5 litrelik pet siseyi doldurup koyarsak her seferinde 3lt su alıp dolacaktır.
    böylece gün içinde defalarca kullanılan klozetimiz daha az su sarfiyatı yapacaktır.

günde 10 sefer kullansak 1.5 x 10 = 15 litre
    ayda 15 x 30 = 450 litre
    senede 450 x 12 = 5.4 ton su yapar
    ayrıca geniş kitlelere ulaşırsa hatırı sayılır bir su tasarrufu yapılabilir...

ben yaptım kullanıyorum sorun yok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İnce bir hesap, güzel bir düşünce.

Ayrıca rezervuar kapağını açtığınızda şamandırayı ayarlayarak daha az su dolmasını sağlayabilirsiniz.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    arka su haznesini iptal ederek tuvaletin yanına bir su kabı koyabilirsin ;) Tek seferde tertemiz klozet
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    WaLa aga rize deyim we her gün acaip yağmurr yağyoo... Çürüdümmmm
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yıl ülkemiz yeterince yagış almadı ve yazın su sıkıntısı çekeceğimiz tahmin ediliyor.
    su tüketimini azaltmak için ne yapılabilir sorusuna herkes bir sürü cevap verebilir fakat hem yaşam standardımızı etkilemesin hemde tasarruf yapalım derseniz size cok basit bir yöntem söylemek isterim.

olay şudur....

neredeyse herkesin evinde kullandığı klozet (alafranga tuvaletde denir)'in arka su haznesi standart olarak 4.5 litre su alır, halbuki 3lt su temizlik için yeterlidir.
    peki bunu nasıl 3 litre ye indereceğiz sorusuna cevapda bu su haznesinin içine 1.5 litrelik pet siseyi doldurup koyarsak her seferinde 3lt su alıp dolacaktır.
    böylece gün içinde defalarca kullanılan klozetimiz daha az su sarfiyatı yapacaktır.

günde 10 sefer kullansak 1.5 x 10 = 15 litre
    ayda 15 x 30 = 450 litre
    senede 450 x 12 = 5.4 ton su yapar
    ayrıca geniş kitlelere ulaşırsa hatırı sayılır bir su tasarrufu yapılabilir...

ben yaptım kullanıyorum sorun yok...
    İşte örnek Türk Gençliği.Bravo kardeşim ne diyeyim.Sevgilerimle Tarık'çığım al bak bunu bu sefer hakettin.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)