Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Mart'ta dünya 5 dakikalığına duracak!

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Küresel ısınma konusundaki kampanyalara destek için 1 Mart'ta, tüm dünyada ortak bir eylem gerçekleştirilecek. Dünyanın her yerinde yerel saat farkı gözetilmeksizin 19.55-20.00 arasında tüm enerji kaynakları kapatılacak.

Eylemin amacı; söz konusu kesintiyle meydana gelecek enerji tasarrufunun önemine değinmek ve yetkilileri harekete geçirmek. Çevre örgütlerinin organizasyonu ile internet üzerinden yayılan eylem planına göre otomobildekiler kenara çekip arabayı durduracak, evde tüm ışık ve musluklar kapatılacak, elektrikli aletler 5 dakika çalıştırılmayacak. Küresel ısınma konusunda Türkiye'yi ilgilendiren bir başka kampanyanın da hazırlıkları sürüyor. Havaya salınan gazların azaltılmasını öngören Uluslararası Kyoto Protokolü'ne Türkiye'nin de dahil olması için kamuoyu baskısı oluşturulacak.

Türkiye'nin küresel ısınmanın önlenmesi için hazırlanan uluslararası 'Kyoto Protokolü'nü imzalaması için de kamuoyu oluşturuluyor. Japonya'nın Kyoto kentinde 1997 yılında imzalanan protokol, sanayileşmiş ülkelerin 2008-2012 yılları arasında sera gazı üretimlerini 1990 seviyesine çekmelerini şart koşuyor. Ortalama yüzde 5,2 olan bu indirim hedefi ülkelere göre değişirken, Türkiye, ABD ve Avustralya protokole imza atmayan ülkeler arasında yer alıyor. En az 300 bin kişinin yer aldığı kampanyayı destekleyenler arasında; Sezen Aksu, Işıl Özgentürk, M. Ali Alabora, Mikdat Kadıoğlu, Okan Bayülgen, Uğur Yücel, Yıldız Kenter, Zeki Demirkubuz'un yanı sıra hemen her üniversiteden akademisyen, gazeteciler, Bergama köylüleri, sendikacılar ve vatandaşlar bulunuyor.
    Melik Duvaklı-ZAMAN gazetesinden alıntıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Buraya bir marka yazabilmem için mucize gerekli
    türkiyede sence bunu kac kisi yapar ? ?? saydiklarirnin disinda ???

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    türkiye kyoto'yu imzalamalı tamam, ama kesinlikle amerika'dan önce değil
    Hızlı yaşa, dikkatli olursan genç falan ölmezsin korkma! :bounce:

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Burdan kimse katılmaz....Adamlar deldiler şimdi affettirme çabasına mı girişiyorlar?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    bu mail bana da geldi. bakalım kaç kişi uyacak merak ediyorum bende. aslında yapılamaycak bi şey değil
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdan kimse katılmaz....Adamlar deldiler şimdi affettirme çabasına mı girişiyorlar?...
    ben hepimiz katılalım demiyorum ,ama hepimiz bu dünyada yaşıyoruz ve ciddi sıkıntılar var.unutmayalımki bugün yediğimiz meyvelerin çoğunu babalarımızın ve dedelerimizin diktiği ağaçlardan sağlıyoruz.önlem alınmaz ise çocuklarımız veya torunlarımız meyve yiyemeyecek

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Arkadaşlar insanlar 5 dakika arada ne yapar sizce? Bence sigara içerler. Bütün dünyadaki sigara tiryakilerini sigara içip havayı kirletmeye davet ediyorlar bence
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar insanlar 5 dakika arada ne yapar sizce? Bence sigara içerler. Bütün dünyadaki sigara tiryakilerini sigara içip havayı kirletmeye davet ediyorlar bence

Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Katılalım gitsin miLLet nası olsa bu hale kadar geldi bundan sonraa katılsan ne katılmasan ne
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler