Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Küresel Isınma nedir? Ne değildir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @SaLToN
    Küresel ısınma ile ilgili herkez görüşlerini yazmış ama nasıl oalcak ne duruma geleceğinden kimse bahsetmemeiş bari ben devam edeyim
    Yazıyı nereden alıntı yaptığını da yazsan iyi olurdu...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bunun önüne geçmemiz pratikte mümkün değil.
    kafayı daha çok bununla nasıl baş ederiz şeklinde yormak gerek.
    Allah sonumuzu hayır etsin.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SaLToN

Yazıyı nereden alıntı yaptığını da yazsan iyi olurdu...
    Yazıyı bir ödev sitesinden birkaç hafta önce almıştım ve nereden aldığımı hatırlamıyorum. onun için yazamadım.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

10 sene öncede dünya yok olcak diyolardı hani duruyor dünya

ŞAHAN son noktayı koymus

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Gokhan2433
    10 sene öncede dünya yok olcak diyolardı hani duruyor dünya
    Küresel Isınma, o bahsettiğin hurafelerden farklı bir olay, içinde bulunduğumuz dünyanın bir gerçeği, önlem alınmazsa da gerçekten kaçınılmaz bir son. Bence dalgaya alınacak birşey yok, aksi taktirde ağlanacak durumumuza gülmüş oluruz.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Gokhan2433

Küresel Isınma, o bahsettiğin hurafelerden farklı bir olay, içinde bulunduğumuz dünyanın bir gerçeği, önlem alınmazsa da gerçekten kaçınılmaz bir son. Bence dalgaya alınacak birşey yok, aksi taktirde ağlanacak durumumuza gülmüş oluruz.
    Evet doğru diyosun cok ciddi bi sorun ama su anda ben ne yapabilirim bi de o var.Hadi o elektrik ziyan olmasın diye fazla acmıyorum,sular bosa akmasın diye sürekli akıtmıyorum tamam güzel ama hadi bunu benimle beraber 10 milyon insan yapsın o gece aleminlerindeki ısıklandırmalarda,reklam panolarında,gürül gürül akan cesmelerde kim önlem alıcak.Yani demek istedigim insanoğlu hayata yine laylalon devam edicek ne zamanki içecek suyu kalmıycak o zaman oturup ciddi ciddi konusmaya baslarlar.Kendimize insan diyoruz ama aslında hiç bir insanın hayvandan farkı yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili arkadaşlar,

küresel ısınmanın önlenebilir olduğu görüşü ne derece doğrudur?
    bu süreç gerçekten önlenebilir, geriye çevrilebilir mi, yoksa sadece geciktirebilir miyiz?

elbetteki nasıl olsa yaşanacak diye vurdumduymazlık yapamayız ama modern dünyanın da bir işleyişi var unutmayalım ki. herkes bir ampül söndürsün diyip daha sonra çinlilerin herbirine nasıl otomobil satarız denilen bir dünyada çabalarınızı takdir ile karşılamama rağmen kusura bakmayın benden konuya ciddi katılım gelmeyecek.

bir de gercekten merak ettiğim bir şey , al gore amca küresel ısınma fanatiği nasıl olmuş , başkan yardımcısı iken varmıymış böle aktiviteleri , bill clinton içinde başkanlığı bittikten sonraki konuşmalarıyla milyon dolarlar kazandı diyorlar

O Al Gore denen adam cok mu hayırlı bi adammı zannediyosunuz.Hayatınızda Amerikalı olupta kendinden baskasına faydası olanı gördünüzmü.R3N dedidgi gibi konusmalardan milyon dolar kazanmis ve kendisine en lüksünden 20 odalı bi ev satın almıs,kapılar elektronik,heryer ısıtmalı elektrik cayır cayır gidiyor.Bir baska cevreci adını hatırlayamadım acıklaması su olmus:'zengin bir insanın dogalgaz faturasının 30bin dolar gelmesine sasırmam ama bu faturanın sahibi kendisini cevreci olaylara adamıs al gore olunca sasırıyorum' demis.Yani herkes reklam pesinde bizde tv lerimizi beklemeden cıkarıp kapatalım.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Gokhan2433
    O Al Gore denen adam cok mu hayırlı bi adammı zannediyosunuz.Hayatınızda Amerikalı olupta kendinden baskasına faydası olanı gördünüzmü.
    Ben de Amerika'lıları sevmem, lüks ve rahat yaşamak uğruna kendilerinden başka kimseyi düşünmedikleri de doğrudur. Hatta Amerika'lıların %90'ı aptaldır bile denebilir. Michael Moore'un yönetmenliğini yaptığı Bowling for Columbine (Benim Cici Silahım) adlı filmi izlediyseniz, ne demek istediğimi anlarsınız. Ancak çok beğendiğim bir laf vardır, 1 her zaman 0'dan büyüktür! Yani hiçbir şey yapmamaktansa elinizden geleni yapmak çok daha doğru bir davranıştır. Al Gore kimdir, George Bush kimdir, hangisi daha iyidir, ne yapmışlardır konusuna girmeyeceğim, Al Gore'un avukatı da değilim. Tek diyeceğim bu adamın yararlı şeyler yaptığıdığır. Bu reklam olsun diye de olsa iyidir bence. Bush ne yapıyor? Petrol için oraya buraya bomba atıyor, çoluk çocuk demeden insanları katlediyor. Amerika'nın yarısına yakın kadarı Bush'u sevmiyor. Zaten ben bu küresel ısınma sorununu çözebileceklerini sanmıyorum. İnsanoğlu 650.000 yıldır belli bir çizgide ilerleryen süreci son 50 yılda anormal şekilde etkileyebiliyorsa, bu çok ciddi bir olaydır. Doğayı nasıl insan yok ediyorsa, aynı şekilde yine insan kurtarabilir. Ama kimse birşey yapmayacak, taa ki insanların yaşamları tehlikeye girene kadar. Bakın bakalım o zaman ne olacak? Savaşlar çıkacak, millet birbirini yiyip duracak...

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küresel ısınmanın kutuplarda yol açtığı değişim mercek altına alınıyor.
    Kutuplar, buzullardaki hızlı erime süreciyle küresel ısınmanın etkisini en fazla gösterdiği bölgelerin başında geliyor.

Bilim adamları, kutuplardaki mevcut durum ve küresel ısınmanın bu bölgelerde uzun vadede etkisi üzerinde son 50 yıl içindeki en kapsamlı uluslararası araştırmayı yapmayı planlıyor.

"Uluslararası Kutup Yılı" adlı ortak program, 1 Mart'ta başladı ve iki yıl devam edecek.

50 Binden Fazla Bilim Adamı Araştırmaya Katılıyor

63 ülkeden 50 binden fazla bilim adamanın yer alacağı program, Kuzey Kutbu'nda ve Antartika'da eşgüdümlü 220'den fazla araştırma yapılmasını içeriyor.

Uydu ve denizaltılarla, buzkıranların da kullanılacağı araştırmalarda, güneşin yaydığı radyasyonun etkilerinden, deniz yaşamına kadar bir çok konu mercek altına alınacak.

Bilim adamları, bu yüzyılın sonuna kadar dünyada ortalama sıcaklığın 1,8 dereceyle dört derece arasında artacağını tahmin ediyor. Sıcaklık artışının kutuplarda daha fazla olabileceğine dikkat çekiliyor.

Küresel ısınma yüzünden kutuplardaki buzul bölgelerinin her on yılda yüzde üç oranında azaldığı bildiriliyor.
    Comfirmation Bias

Arkadaşlar merhaba;

Motosiklet ve bisiklet, medeniyetin aracıdır.

Kullananları ve destekleyenleri tebrik ediyorum.

Küresel ısınma ve özellikle su israfı konusunda çevremizdekileri bilinçlendirmeye çalışmalıyız.

Özellikle iş yerleri ve okullarda...

En azından bu tarz bir belgeseli arkadaşlarınızla paylaşabilirisiniz diye düşünüyorum.

Ve lütfen konuyu gündemde tutalım.

Daha duyarlı bir yaşam sürmek dileğiyle esen kalın...

http://www.belgeselizle.org/belgeseller/6-Derece-Dunyayi-Degistirebilir-1979.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=BhyDj1Q_2g8

http://www.youtube.com/watch?v=HaWrzuXGj5o

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler