Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Microsoft'tan Korsanla Mücadele

Motovento
    REKLAM ALANI
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Microsoft'tan korsanla mücadele

İstanbul (AA)- Microsoft'un 20 Şubat Salı günü uygulamaya koyacağı Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirimi (WGA) uygulaması ile orijinal olmayan yazılım kullananlar, Windows işletim sistemlerini güncelleyemeyecek.

İnternete bağlı ve otomatik güncelleme seçeneğini kullanan kişilerin Windows XP'lerinin orijinal olup olmadığını kontrol eden WGA Bildirimi, kullanıcılara orijinal yazılım kullanmanın avantajlarına ilişkin bilgi verecek.

WGA Bildirimi kapsamında, kullanılan Windows orijinal değilse, giriş ekranında ve sistem uygulamaları alanında 14 gün boyunca ''sahte yazılım mağduru'' olabileceklerini vurgulayan bir uyarı görünecek.

İki haftalık süre sonunda hala orijinal olarak etkinleştirilmeyen Windowslar için, aynı alanlarda ürünlerinin orijinalliğinin doğrulanamadığı uyarısı yer almaya başlayacak.
    Windows'unun orijinal olmadığını öğrenen kullanıcılar orijinal lisans sahibi olup bu doğrulamayı yapabilirken kullanıcılar bu aşamadan sonra herhangi bir uyarıyla karşılaşmayacak.

Windows'unu orijinalleştirmeyen kullanıcılar, virüs, kurtçuk ve casus yazılım gibi tehditlerin yanı sıra kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmaması riskleriyle karşılaşıyor. Türkiye'de bugüne kadar 4 milyonu aşkın kullanıcının internet üzerinden işletim sistemlerinin orijinal olup olmadığını kontrol ettiği ve yüzde 45'i orijinal olmayan Windows kullandığı için doğrulamayı geçemediği kaydedildi.

kaynak: http://haber.mynet.com/detail_news/?...te=16Subat2007

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Edirnedeki bilgisayarcıları gezmişler lisanssız windows kullananlara 3.000 ytl ceza kesmişler
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yaşasın Linux

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Windows'un sonu geliyor demektir bu. Kopya XP'ler olmasaydı Linux bugün çok daha yaygın olurdu, Vista'yı görünce Linux'un geleceğinin ne kadar parlak olduğunu anladım

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Windows orjinal cd key ile kurulmadıysa update yapma şansınız zaten yoktur. Fakat herşeyin bir çaresi vardır.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    en doğru olan yapılsın kardeşim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    içinizde hiç % 100 türk malı olan pardüs 2007 kullanan oldumu?
    tübitak tarafından yazılmış bir program olup yazılımcısının söyledigine göre windows'un yaptıgı herşeyi yapabiliyor. ve windows ile karşılaştırdıgında artılarının oldugun söyledi . yazılımı yapan kişi pc'nize windows'u silmeden de kurabilirsiniz memnun kalmazsanız silin diyor. adam gerçekten iddalı konuştu .

bu hafta sonu http://www.pardus.org.tr/urunler/index.html adresinden indirip pc ye kurcam memnun kalırsam kullanırım. sonuç olarak wındows'u tehlikeye atan bir durum yok oda durcak pc de 2 tane işletim sistemi olcak açılırken hangisi istersem onunla başlıycam. umarım iyi bir işletim sistemi hazırlamışlardırda bu wındows linüx gibi yabancı kaynaklı işletim sistemlerinden kurtuluruz...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirnedeki bilgisayarcıları gezmişler lisanssız windows kullananlara 3.000 ytl ceza kesmişler

Kim kesmiş?...Parayı kim tahsil etmiş?..Kimin cebine girmiş.....Ben nerden bileyim sahtemi diilmi?..Şimdi onumu araştırıcam...Banane...Makinayı aldığımda bana bunun orjinal windows olduğuna dair yazı mı verdiler...Madem sahte kullanılamıyor o zaman makinanın yanına bandrol yapıştırsınlar ki anlayalım...

Hem kel hem fodullar...Artık tuzları kuru tabi....Herkes mahkum zannediyorlar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    honda cbr 125

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amma açık kodcu varmış yau yaşasın maykrosoft

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Linux şu an Windows'un en büyük rakibi. Windows'un sahne arkasında ne yaptığı belli olmadığından birçok devletin ordusu Linux kullanmaya başlamış durumda.
    Kimi'ye de selam bu arada, topiğe uğra arada sırada.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    salla yaaaa yalan soluyo bu mıkrosoft.....parası neyse verırız alırız....
    MT ANTALYA

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linux şu an Windows'un en büyük rakibi. Windows'un sahne arkasında ne yaptığı belli olmadığından birçok devletin ordusu Linux kullanmaya başlamış durumda.
    Linux Windows'un falan rakibi değil. Daha zamanı var onun için.
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böyle yapıyolarsa o zaman çabuk gelir merak etme.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Bu sorun uzun bir süredir var yaklasık 1-2 ay oncesine kadar da update yapamıyorduk microsoftun sitesinden... Ama bazı sitelerde microsoftu kandırabilcek dosyalarda mevcut
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linux gerçekten Microsoft'un rakibi değil. Aynı segmentin ürünleri değil. Windows nerdeee, Linux nerde. Windows Linux'u rüyasında görür ancak. Vista'da ellerinden geldiğince özenip ne var ne yoksa çarpmışlar, ama her zamanki gibi yarım yamalak. Microsoft şu işi öğrenemeyecek bir türlü.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Korsan CD Korsan VCD, Korsan DVD, Korsan Yazılım.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Windows'un sonu geliyor demektir bu. Kopya XP'ler olmasaydı Linux bugün çok daha yaygın olurdu, Vista'yı görünce Linux'un geleceğinin ne kadar parlak olduğunu anladım
    Linux ücretsiz dağıtılan bir işletim sistemidir. Böyle olduğu halde tüketici korsan da olsa niçin windowsu tercih etmektedir?

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle yapıyolarsa o zaman çabuk gelir merak etme.....
    Linux windowsun rakibi değil. Ne zaman tam anlamı ile güvenli bir işletim sistemi haline gelirlerse o zaman rakip olurlar.(Kişisel bazda)
    Hiçbir ciddi kuruluş açık kaynak kodlu yazılım kullanmaz. Olsa olsa küçük çaplı deneme yapıyorlardır.

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linux gerçekten Microsoft'un rakibi değil. Aynı segmentin ürünleri değil. Windows nerdeee, Linux nerde. Windows Linux'u rüyasında görür ancak. Vista'da ellerinden geldiğince özenip ne var ne yoksa çarpmışlar, ama her zamanki gibi yarım yamalak. Microsoft şu işi öğrenemeyecek bir türlü.
    Daha önce başka bir topic de explorer tartışması yapmıştık. Orada da yaşasın özgür ve bedava yazılım nidaları yapıldı ama ilginç bir şey vardı. İE de ücretsiz dağıtılan bir yazılımdır.
    Microsoft'un ücretsiz dağıttığı yazılımlara bile muhalefet yapılıyorsa bunun adı özgürlük taraftarlığı değil, microsoft düşmanlığıdır.
    Milletimin en sevdiğim özelliklerinden biri olan zayıftan yana olma niteliği bilgisayar dünyasında da kendini gösteriyor. Bu nedenle kabul etmeliyim ki bende de biraz gıcıklık var.
    Ama bu şu gerçeği değiştirmiyor.
    Bir banka, bir bakanlık, askeri ya da savunma teşkilatları, büyük para dönen kuruluşlar, PHP Nuke kullanarak site yapmaz.
    Açık kaynak kodlu yazılımlar kişisel kullanıcılar için bence çok iyi ve desteklenmesi gereken yazılımlardır.
    İş kurumsala döndüğünde açık kaynak kodu kapalı hale gelir.
    Herkesin kod ekleyebildiği, yani kodların anonim kullanıcılar tarafından yazıldığı bir program ya da işletme sistemine asla güvenilmez. O kodları yazanları gerçekten iyi niyetli olduklarına nasıl inanabiliriz?

Bunların dışında, bu işin bir emekçisi olarak, korsan yazılım kullanma olayına karşıyım.
    Sevdiğiniz bir sanatçının korsan cdlerini alırsınız. Sonra o sanatçı para kazanamamaya başlar ve başka sektörde ekmeğini arar.
    Yazılım sektörü de böyledir.
    İnsanlar üretemez hale gelirse bilgisayar sektörü gelişecek diye boşu boşuna bekleriz.
    Kişisel olarak açık kaynak kod olayını sonuna kadar destekliyorum.
    Bunun dışında microsoftun karşısına ciddi bir rakibin dikileceği ve istediği gibi at koşturamayacağı bir günün de hayalini kuruyorum.
    Ama böyle zengin bir rakibe parasız yazılımla karşı koyulamayacağı gerçeği var.

Bu gün açık kaynak kodlu yazılımlar, microsoftu milyonlarca dolarlık ARGE masraflarından kurtarmaktan başka bir işe yaramıyorlar.
    İyi niyetli bir programcı kod yazıyor.
    Sizler test ediyorsunuz.
    Bu test sürecini takip eden microsoft, tüm sorunlar giderildikten sonra alıp kendi programının içine gömüyor.
    Aslında açık kaynak kodu desteklemekle bir nevi microsoftun ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz.

Bazı düşünce sistemlerine parasız asker yazılıveriyoruz.
    Ben buna karşıyım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @patriote, bence yanıldığın bir nokta var. Açık kaynak kodlu Firefox, Microsoft'un yazdığı IE'den çok daha az açığa sahip; çöküp durmuyor ve virüslere karşı daha dayanıklı. İkisi de bedava dağıtılıyor ama Firefox'un çoğu yönden üstünlüğü tartışılmayacak kadar belirgin. Açık kaynak kodlu Firefox'a internet bankacılığında daha çok güveniyorum, her gün devasa açıkları çıkmıyor ve sürekli güncellenme altında.

Linux da, şu an için olmasa bile, Windows karşısında çok iyi bir konuma gelecek. ABD 9/11'den sonra Microsoft'tan yazılımlarında gizli açık kapılar bırakmasını istedi, Microsoft resmi olarak reddetti. Peki gerçekten reddettiğini ispatlayabilir miyiz? Hayır, çünkü kodları göremiyoruz. Ama Firefox'da yeterince teknik bilgimiz varsa kaynak dosyasını açar, gizli kapı var mı bakabiliriz.

Kim daha güvenilir?

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linux ücretsiz dağıtılan bir işletim sistemidir. Böyle olduğu halde tüketici korsan da olsa niçin windowsu tercih etmektedir?
    Bu bir nevi danışıklı dövüş. Diğer program yapımcıları programlarını Windows tabanlı yaptıkları için kullanıcıya da pek seçenek kalmıyor. Mesela "Photoshop kullanmak istiyorsanız, işletim sisteminiz Windows olmalıdır" gibi (Photoshop'un Linux sürümü var mı bilmiyorum, örnekti sadece).
    Onur Yollarda

Motosikleti
    honda cbr 125
    patriote in soyledikleri bir yere kadar dogru ama soyle de bi gercek var; adamlar otoup binlerce satir kod uzerinde caliacaklarina bence sadece fonksiyon-işlev-kullanım olarak esinlenmek veya ornek almak soz konusu olabilir microsoft icin.

yoksa o kadar kod satirini kendi isletim sistemleri veya progamlarina implament etmeleri gercekten daha zor bi is.

bunun yani sira windows icin bu daha once yapilaz miydi ? tabii ki microsoft rahatlikla daha once de yapilabilirdi.. ama su asamada pazar windows kullandi, sevdi, alisti.. simdi diger alternatiflere bile zor bakıyor insanlar.. kaçımız linux kuralim bakalm diye dusunuyor ?

ayni seyler photoshop, 3dmax, autocad icin de gecerli.. ogrenci olan veya amator olarak ilgilenen biri lisanssiz sekilde kullaniyor, sonrasinda kendi sirketinde veya calistigi yerde mecburen lisansli sekilde kullanmanmecbuiyetinde oldugundan , oncesinde lisanssiz olaylara ses cikarmiyor gerek dagitici , gerek de BSA.

dengeler boyle bu is icin..

ben de acik kaynak kod ile yazilmis bir gelecek goruyorum..
    ;)

selam - sevgi

Shakulin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)