Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tarihini Bilmeyenlere Japon Tokadı

Motovento
    REKLAM ALANI

J.M.E.B - Siz eğitim yılı başlarken nasıl bir sistem uyguluyorsunuz?

T.M.E.B - Bizim yaptığımız farklı birşey yok. Sadece yeni yıla daha kolay alışılsın diye birazcık rahat ve kolay derslerle giriyoruz, sonra da normal devam ediyoruz...

J.M.E.B - Bunlardan farklı olarak başka bir aktivite yapmıyor musunuz?

T.M.E.B - Hayır, aynen dediğim gibi başlıyoruz yeni eğitim yılına...

Japon Milli Eğitim Bakanı şaşırır. Bunu farkeden Türk Milli Eğitim Bakanı, Japon Milli Eğitim Bakanı'na sorar:

T.M.E.B - Peki, yeni eğitim-öğretim yılına başlarken siz neler yapıyorsunuz?

J.M.E.B - Biz anaokulu olsun üniversite olsun tüm çocukları Hiroşima'ya götürüyoruz...

Türk Milli Eğitim Bakanı biraz alaycı bir tavırla:

T.M.E.B - İyi de sizin bir Hiroşima'nız var. Biz de o da yok ki!

Japon Milli Eğitim Bakanı, gözlerini kavuşturur. Biraz ağlamaklı sesle:

J.M.E.B - Öyle demeyin beyefendi. Bizim 100 Hiroşima'mız, sizin 1 Çanakkale'nize bedel!

alıntıdır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    bizde tarih unutmak içinden bir kaç olayı hatırlamak içn vardır. medyamız bile 3 gün önce olan hadiseleri hatırlamaz. ne zaman hatırlar başına bir iş gelince eski defterleri karıştırır. bizim sistemde insanların az bileni, az soru soranı, az düşüneni makbuldür
    eklemeyi unutum
    Atatürk'ü o kadar sevdiğim halde bizim sistemde yapılan 10 Kasım törenlerini sevmem çok yapmcık. yapılması zorunlu olduğu için bir önceki törenlerden farksız. insanları Atatürk düşüncelerinden uzaklaştıran törenlerdir. insanların bir araya tadı tuzu olmayan törenlere neredeyse silah zoru ile tutulması sonucu Atatürk antipatisi ile doldururlar. teknolojinin gelişimini eğitim sistemimizde takip etmeyiz. sınıflarda ortak çalışma yapmayız bu törenler için. hatta araştırma gibi bir fiilin olduğundan bile habersiz işler yaparız. sonucunda ne olur törene katılanlarda bir atatürk antipatisi oluşur. Atatürk ilkeleri Afazisi olur. bu şekilde medrese eğitiminin gerisinde bir eğitim sistemini kabul etmiyorum.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    tarihimize sahip çıkamıyoruz.
    olmadık yerlerde şehit veriyoruz misal kıbrıs Türk askeri gidip oradaki Türkleri kurtarmak için öldü oranın halkı kendi isteği ile rumlaşmaya çalışıyo Kerküktede aynı şey olacak emin olun

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tamam da anlayan varmı?.....Askerliğimi çanakkalede yapmasam nerden görecetim oraları...Biraz teşvik lazım....

En önemliside geçmişi istemek...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Geçmişini bilmeyen toplumların geleceği olmaz diye bir söz var, umarım unutmayız(unutturulmayız)
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Beatrice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hikaye mükemmel ama ben biraz daha farklı biliyorum bunu. Japonyada çocukları öncelikle teknolojinin son ürünlerini barındıran alanlara götürürler. Jetlerin kalkışı, metronun hızı vs. gibi teknoloji fırtınasıyla çocukların başlarını döndürürler ve hemen ardından Hiroşimaya götürürler. Hiroşimada nasıl katledildiklerini en ince ayrıntısıyla anlatırlar. Ve eklerler eğer siz çok çalışıp teknolojiye ayak uydurmazsanız gelecekte bir gün Hiroşimada yaşananları tekrar yaşarsınız. Bunu zamanın eğitim bakanına anlatır bir Japon yetkili ve hikayenin gerisi aynı. Eğer biz tarihten ders almasını bilmezsek, teknolojik olarak ilerlemezsek, eğitimi arka plana atarsak aynı savaşı tekrar yaşayacağız ve bu sefer kazanmak çok daha zor olacak.

Hikaye böyle yazıyordu. Aklımda kalanları aktardım.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana biraz sallama gibi geldi. kaynak var mı?
    ==============================

Ben inanmam bunlara sadece Türkler tarihine sahip cıkamıyor dedirtmeye getirtiyorlar.Bence sadece sehir efsanesi gibi birşey.ortağretim ve lise hayatımda bir ve ikinci sınıfları saymazsak hep çanakkale destanını,malazgirti,sakarya meydan muharebelerini derslerde isleyerek gecti.Okul azcık parası olanı(60-80 arası)her sene çanakkaleye götürürdü veya konferans salonunda hep bu konular işlenirdi.Bilmiyorum siz nasıl işlerdiniz dersi ya bunlar anlatılırken derste uyuyodunuz yada dersten kacıyodunuzki öğrencilik hayatınızda bunlarla ilgili hiçbirşey öğretilmedigini iddia ediyosunuz.

Beatrice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır arkadaşlar kesinlikle sallama değil. 18 Mart için yayınlanmış bir kitapta okudum. Kitap devlet tarafından basılmış ama şu an adı aklımda değil eminm bu sene yeni baskısı çıkar o zaman okursunuz.

Motosikleti
    KMYCO VENOX 250

rüzgar:)

Alıntı Beatrice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır arkadaşlar kesinlikle sallama değil. 18 Mart için yayınlanmış bir kitapta okudum. Kitap devlet tarafından basılmış ama şu an adı aklımda değil eminm bu sene yeni baskısı çıkar o zaman okursunuz.

evet bende katılıyorum olay aynen böyle ! bizim Çanakkalemiz var , gidipte

dönmemenin olduğu yerdi ,,, bizde sistem baştan aşağıya yanlış

türk insanı yeri geldiğince bütün sevdiklerini ve uğrunda kaybedeceği herşeyi feda edip savaşır ama , savaşı kazandıktan sonra sahipleri elinin altındayken değerini bilemez

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle bir olayın olduğuna imkan vermiyorum. çanakkale zaferinin değerini her türk genci bilir. birilerinin bize gelip akıl vermesi gerekmez. herkes kendi işine baksın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Osmanlı savaşı kaybetmedi ki, Almanlar yenildi diye biz de mağlup sayıldık

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    klavuzu karga olanın yani.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    J.M.E.B - Siz eğitim yılı başlarken nasıl bir sistem uyguluyorsunuz?

T.M.E.B - Bizim yaptığımız farklı birşey yok. Sadece yeni yıla daha kolay alışılsın diye birazcık rahat ve kolay derslerle giriyoruz, sonra da normal devam ediyoruz...

J.M.E.B - Bunlardan farklı olarak başka bir aktivite yapmıyor musunuz?

T.M.E.B - Hayır, aynen dediğim gibi başlıyoruz yeni eğitim yılına...

Japon Milli Eğitim Bakanı şaşırır. Bunu farkeden Türk Milli Eğitim Bakanı, Japon Milli Eğitim Bakanı'na sorar:

T.M.E.B - Peki, yeni eğitim-öğretim yılına başlarken siz neler yapıyorsunuz?

J.M.E.B - Biz anaokulu olsun üniversite olsun tüm çocukları Hiroşima'ya götürüyoruz...

Türk Milli Eğitim Bakanı biraz alaycı bir tavırla:

T.M.E.B - İyi de sizin bir Hiroşima'nız var. Biz de o da yok ki!

Japon Milli Eğitim Bakanı, gözlerini kavuşturur. Biraz ağlamaklı sesle:

J.M.E.B - Öyle demeyin beyefendi. Bizim 100 Hiroşima'mız, sizin 1 Çanakkale'nize bedel!

alıntıdır...
    ansız şansız kanlı tarihimizi yüceltmek için uydurulmuş birşey...şu an endüstriyel ivmeyi yakalayamadıysak bu dün muhabbetiyle başlar...bugünü ve yarını konuşmadığımız için birşeyler yapmadığımız için ekonomimiz her an çökmeye mahkum...her na kapıda kriz var diye hayıflanıyoruz...bu nedenle alım gücümüz düşük ve hayatımızı sevmiyoruz...tarihe gereken önemi fazlasıyla verdiğimizi düşünüyorum...Çanakkalede şehit olan atalarımız için 2 fatiha okumamız yeterli olacaktır...Vatan her nerede kurtarılmışsa kimler tarafından kurtarılmışsa Allah hepsinden razı olsun...Viyanaya kadar olan ve kaybettiklerimizin sorumlusu hangi ahmaklardı acaba...Masa başında imza atarak ülkeyi satan ahmaklarda aynı tarihin bir parçası...matbaayı ülkeye sokmayanda aynı ahmaklardı...ya 1938 dan sonra ne oldu acaba...hangi hükümetler ne yapabildi...yakın tarihimizde Özalın (yedikleriyle birlikte) bir kaç icraatı dışında ne gelişme yaşandı...neyse mevzu derin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Hiç değilse Japonlar gibi Mançurya'da, Filipinler'de, Çinhindi'nde 10 milyona yakın insan katletmedik, buna da şükür. Neyse, tartışmanın yeri burası değil, 2. Dünya Savaşı Japon tarihini merak eden özel mesajla sorsun, birkaç bağlantı veririm.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    benim bildigim tek sey var,o da amerikaya elindeki nukleer silahlari denemek icin bi sebep lazimdi.japonlarin pearl horbour limani saldirisinda karsi koymadi.bu saldiri ile eline bi sebep gecti ve silahini denemis oldu.
    Bir benzeride ikiz kuleler.dusunun biraz artik
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildigim tek sey var,o da amerikaya elindeki nukleer silahlari denemek icin bi sebep lazimdi.japonlarin pearl horbour limani saldirisinda karsi koymadi.bu saldiri ile eline bi sebep gecti ve silahini denemis oldu.
    Bir benzeride ikiz kuleler.dusunun biraz artik
    Hocam Pearl Harbor ile 11 Eylül'ü karşılaştırdın ya, sana ne desem boş. Japon tarihi Pearl Harbor ve Hiroşima'dan ibaret değil. Japonlar da 19.yy başında Batı karşısında Osmanlı'yla aynı durumdaydılar, ama onlar ilerlemeyi başardılar. ABD'ye Pasifik'te 1944'e kadar kök söktürdüler, atom bombalarını yemeselerdi 1947'ye kadar bile savaşabilirlerdi, ama o zaman bombalar yüzünden ölen 100.000 kişi yerine iki milyondan fazla insan ölürdü. Bu konuları zamanında oynasana.com'da çok tartıştık, Almanya'nın tersine (Hitler yüzünden kaybettiler); Japonların ABD karşısında kaybetmesi çoğunlukla komutanlarının suçu.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Laa japan lara bak heuheuhe
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmanlı savaşı kaybetmedi ki, Almanlar yenildi diye biz de mağlup sayıldık
    Almanya techizatı vermeseydi biraz zor kazanırdıkZaten almanya cekilince biz oylece ortada kaldık mecburen yenilgiyi kabullendik.

@Khutuck: Hocam Pearl Harbor ile 11 Eylül'ü karşılaştırdın ya, sana ne desem boş.
    Heralde ikisininde içinde uçak var diye benzetti

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler