Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ünsped'de çalışanınız var mı???

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Ünsped Global Lojistik A.Ş.'de motorsikletli kuryelik için iş görüşmem var...
    Firmanın büyük olduğunu biliyorum ama orada çalışmış ya da halen çalışıyor olanınız varsa daha detaylı bilgi almak isterim.
    Bu firmada olmasa bile gümrük işinde çalışanınız da fikir verirse sevinirim...Gümrükleme işini tavsiye eder misiniz?
    Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gümrükte bir arkadas calısıyordu ızın yapamıyordu ama ( yıllık ızın ) ızne cıkarken bırını bul yada ısten komple ayrıl demıslerdı tutusa tutusa adam arıyordu yazın .motokurye olaraktan

kuzenimde dmg die firma var orda calısıyo o arabayla calısıyo ama 5 gun ıstanbul dısına cıkartıyo fırma malzeme göturmesı ve montajı ıcın bazende yurt dısına

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gümrükte bir arkadas calısıyordu ızın yapamıyordu ama ( yıllık ızın ) ızne cıkarken bırını bul yada ısten komple ayrıl demıslerdı tutusa tutusa adam arıyordu yazın .motokurye olaraktan

kuzenimde dmg die firma var orda calısıyo o arabayla calısıyo ama 5 gun ıstanbul dısına cıkartıyo fırma malzeme göturmesı ve montajı ıcın bazende yurt dısına
    Maaş dışında konuştuğumuz konularda haftada 5 gün çalışıldığı ve sigortanın alınan maaş üzerinden yattığı gibi güzel şeylerden bahsettiler...
    Anladığım kadarıyla Ünsped kanunlara tam olarak uyan bir firma...Ben bugüne kadar çalıştığım hiç bir yerde alınan maaştan sigorta yatırıldığını görmedim.
    Dolayısı ile buradan yoka çıkarsak yıllık izni de kanunların emrettiği şekilde kullandıracaklarını düşünüyorum...Ama yine de hatırlatman iyi oldu, soracaklarımın arasına ekleyeyim bunu.

Şimdi bir başka sorum daha olacak...
    Benim boyum 190cm kilom da 105kg...Kuryelik yapan arkadaşlar genelde CBF 150 kullanıyorlar ama ben bu motorun bana küçük kalacağını düşünüyorum.
    Bu yüzden Honda CRF 250L alayım diyorum ama aklımın bir köşesinde de XT 600 R var...
    Siz olsaydınız sıfır CRF'mi alırdınız yoksa yaklaşık 30 bin km'de XT 600 R'mi?
    Aslında tek korkum yakıt sarfiyatı...Yoksa hemen XT'yi alırdım.

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Çalıştığınız yerin karşılanan masraflarını bilmiyorum, lakin.. söylediğiniz motorlar, kuryeliğe ters düşen motorlar.
    Bunlardan 1.si; taşımacılık 2.si ise yakıt sarfiyatı.. Boy-post demeden cbf yada ybr her ne ise kullanmanız gerekir diye düşünüyorum.
    Hayırlı geceler.

Motosikleti
    xciting250i
    6 yıl ünspedde çalıştım ben ihracattaydım güzel firma ama kuryelik konusunda diğer firmalar neyse o çok büyük beklentiye girme bence. Tabi maaş izin tazminat bu tip konularda hiç bi problem olmaz. Görüşmeye gittiğinde orda kurye arkadaşlar var Halil abi'yle konuş halil hayabusa diyince herkes gösterir. Sana tüm bilgileri verirler.
    İmportant bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    simdi anlamadıgım olay var maas üzerinden sigorta derken 2000 tl alıosan 400-500 tl sıgortan tutuyor bunu senmı yatırıyormussun yoksa 2000+ sigorta mı misal verdim motor olarakda cbf ten ıyı secenek yok paran yoksa cb ace de olabılır maslakta cok kısı kullanıyor . motoru alır almaz dız örtüüsü elcık koruma vs alırsan senın saglıgın ıcın ıyı olacaktır

firmanın kendi motorunu kullanmayacakmısınız....ben pek anlamadım...kendi aracınızı kullanacaksanız...km başına maaş harici para ödemesi lazım...

orkunn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway supershadow 250
    Siz Ups kargodamı görev alacaksınız yoksa unsped gumruktemi ? Eğer ups ise imkanları size özelden aktarabilirim çünkü bende ups te kuryelik yapıyorum

Arkadaşlar kusura bakmayın bir süredir yazamadım...Motor satın alma ve diğer işlemler derken gelen cevaplara bakamadım...Hepiniz sağolun...
    Öncelikle şunu söyleyeyim ki motor olarak CBF 150 aldım...
    En temizi sıfır almaktır deyip peşin fiyatına 12 takside alıverdim...
    Spidi eldiven,Nolan N104 kask ve kask içine Ncom B4 kominikasyon sistemi aldım...Epey para harcadım ama sonradan canım sıkılsın istemediğimden dolayı değer diyorum.
    Ayrıca -30 dereceye dayanıklı polly boot galaxy rigger, çelik burun, çelik taban poliüretan çizme de aldım...İçi müflonlu...
    Kurye geçmişim var ve lanet ederek bırakmıştım bu işi...
    Çünkü kazası belası bir yana şirketlerin verdikleri dandik kıyafetler, buz gibi soğuklarda,yağmurda çamurda hiç bir işe yaramıyordu...
    Şimdi bu yüzden işi sıkı tutuyorum.
    Firma da Revit kıyafet ve Spidi yağmurluk veriyor...
    Gerisine bakacağız, hele bir başlayalım...

simdi anlamadıgım olay var maas üzerinden sigorta derken 2000 tl alıosan 400-500 tl sıgortan tutuyor bunu senmı yatırıyormussun yoksa 2000+ sigorta mı
    Bu primleri ben niye yatırayım güzel kardeşim, tabii ki şirket yatıracak.
    Bildiğin gibi çoğu yer 3000 TL maaşın olsa bile asgari ücret alıyormuşsun gibi sigortanı yatırır...Bunun sana zararı ileride emekli olunca ortaya çıkacak...Alacağın maaş düşük olacak...Ama primlerin aldığın ücret üzerinden yatırılırsa sen de ona göre emekli maaşı almaya hak kazanacaksın.

firmanın kendi motorunu kullanmayacakmısınız....ben pek anlamadım...kendi aracınızı kullanacaksanız...km başına maaş harici para ödemesi lazım...
    Ben hayatımda ilk defa gümrük sektöründe çalışacağım, o yüzden nedir ne değildir bilmiyorum...Ama km başı ücret diyerek yakıttan bahsediyorsan her 100 km'de 3 litre benzin parası veriyorlar...Yani yakıt onlara ait...Km saatini not alıp ona göre hesap yapıyorlar.

Siz Ups kargodamı görev alacaksınız yoksa unsped gumruktemi ? Eğer ups ise imkanları size özelden aktarabilirim çünkü bende ups te kuryelik yapıyorum
    Ünsped gümrükte çalışacağım ama UPS hakkında kenarda dursun diye bilgim olsun isterim tabii ki.

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Hepinize cenab-ı allah kaza bela göstermeden iyi yolda kazandıklarınızı iyi yolda harcamayı nasip eylesin kolay gelsin.

kazasız sürüşler ama arada kendi motorun perte çıkmayacakmı benzin parasını veriyozya ile olmaz o işler ama ücret tatminkarsa sen bilirsin hayırlı olsun

Hepinize cenab-ı allah kaza bela göstermeden iyi yolda kazandıklarınızı iyi yolda harcamayı nasip eylesin kolay gelsin.
    Teşekkürler.

kazasız sürüşler ama arada kendi motorun perte çıkmayacakmı benzin parasını veriyozya ile olmaz o işler ama ücret tatminkarsa sen bilirsin hayırlı olsun
    Kazancı çok da iyi diyemem ama bir yerden başlamam gerekiyordu...Daha iyisini bulana kadar bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)