Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sen seç Uğur'cuğum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen seç Uğur'cuğum... Henüz 12 yaşındayken, kaldırıma yatırıp sırtına mı sıkalım yoksa büyümeni bekleyip, askerdeyken işkenceyle mi öldürelim?

Sen seç Uğur'cuğum. Sonuçta bu demokrasi dediğin, seçme hakkı değil mi?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    üstat konuyu açıversen....
    açıkçası fransız kaldım...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Biri Uğur kaymaz idi kamyoncu babasının yanında öldürülen, diğeri askerliğini yaparken Kıbrısta komutanının eğitim zaiatı diye işkence edilip ölen.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dün facebook da bir video paylasmistim.
    Sanirim buraya cuk oturacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Gerçekten tüylerin diken diken oldu...

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat konuyu açıversen....
    açıkçası fransız kaldım...
    Uğur Kaymaz öldürüldüğünde 12 yaşındaydı.

Babası ile evden çıkmış kamyonlarına doğru gidiyorlardı. Ayaklarında terlikleri vardı. Babasının vücuduna 8 kurşun isabet etmişti, Uğur'a ise 13... Dördü ellerinden, dokuzu sırtından. 12 yaşında çocuğa 13 kurşun...

Otopsi raporunda dokuz kurşunun yakın mesafeden (50cm) ateşlendiği yazılmıştı, babasına isabet eden 8 kurşunun ise tamamı yakın mesafedendi (50cm). Olay yeri incelemesinde her ne kadar herhangi bir çatışmaya dair bir bulgu ortaya konulamadıysa da Uğur'u vuranlar nefsi müdafa gerekçesi ile beraat ettiler.

Uğur Kantar ise 21 yaşındaydı. Kıbrıs'ta askerlik görevini yapıyordu.

Disko cezası aldı. Söylendiğine göre içtimaya 5 dakika geç kalmıştı. Ayakta beklettiler, eziyet ettiler, 3 gün su vermediler çocuğa... Ve sonra bir gün iyice dövdüler. Yığıldı yere ama numara yapıyor dediler, sandalyeye kelepçeleyip güneşin altında bıraktılar. Temmuzda, Kıbrıs'ta. Su istedi, vermediler. Ve çocuğun böbrekleri ve beyni iflas etti sonunda. 2,5 ay yoğun bakımda kaldı ama başaramadı.

Çocukların işkence görmediği, yargısız infazlara kurban gitmediği, savaşa tapmayan, insan haklarına saygılı bir ülkede yaşamak istiyorum... Ve bunun başarılabilmesi için senin ve senin gibi tüm gençlerin memleketimizde yaşanan bu olaylardan haberdar olmasını istiyorum sevgili dostum. Çok şey mi istiyorum?

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uğur Kaymaz öldürüldüğünde 12 yaşındaydı.
    http://1.bp.blogspot.com/_KQ0qS0tyTh.../u%C4%9Fur.jpg
    Babası ile evden çıkmış kamyonlarına doğru gidiyorlardı. Ayaklarında terlikleri vardı. Babasının vücuduna 8 kurşun isabet etmişti, Uğur'a ise 13... Dördü ellerinden, dokuzu sırtından. 12 yaşında çocuğa 13 kurşun...

Otopsi raporunda dokuz kurşunun yakın mesafeden (50cm) ateşlendiği yazılmıştı, babasına isabet eden 8 kurşunun ise tamamı yakın mesafedendi (50cm). Olay yeri incelemesinde her ne kadar herhangi bir çatışmaya dair bir bulgu ortaya konulamadıysa da Uğur'u vuranlar nefsi müdafa gerekçesi ile beraat ettiler.

Uğur Kantar ise 21 yaşındaydı. Kıbrıs'ta askerlik görevini yapıyordu.
    http://img.internethaber.com/news/224802.jpg
    Disko cezası aldı. Söylendiğine göre içtimaya 5 dakika geç kalmıştı. Ayakta beklettiler, eziyet ettiler, 3 gün su vermediler çocuğa... Ve sonra bir gün iyice dövdüler. Yığıldı yere ama numara yapıyor dediler, sandalyeye kelepçeleyip güneşin altında bıraktılar. Temmuzda, Kıbrıs'ta. Su istedi, vermediler. Ve çocuğun böbrekleri ve beyni iflas etti sonunda. 2,5 ay yoğun bakımda kaldı ama başaramadı.

Çocukların işkence görmediği, yargısız infazlara kurban gitmediği, savaşa tapmayan, insan haklarına saygılı bir ülkede yaşamak istiyorum... Ve bunun başarılabilmesi için senin ve senin gibi tüm gençlerin memleketimizde yaşanan bu olaylardan haberdar olmasını istiyorum sevgili dostum. Çok şey mi istiyorum?
    Yine çok güzel yazmışsın dostum, söyleyecek söz bulamadım...
    FOR THE HORDE...

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Öncelikle özür dilerim çünkü konuya farklı yaklaşacağım.
    Bu iki isim için en az sizin kadar üzgünüm.
    Ölen insanın arkasından atıp tutmasını da onu kahramanlaştırıp bir siyasi görüşe destek yapılmasını da pek sevmem.
    Merak ettiğim konuya gelecek olursak ölümlerden siyasi rant çıkartmaya çalışan insanlar aynı acıyı karşı taraftan birileri öldüğünde de gösteriyor mu?
    Buraya yorum yazan herkes için değil de yazdığımı görüp gıcık olan birisi varsa lütfen şu soru mu da cevaplayabilir mi?
    Dursun ÖNKUZU, Hasan ŞİMŞEK için de bu şekilde üzülebiliyor musunuz?
    Erdal EREN için üzüldüğünüz kadar Mustafa PEHLİVANOĞLU için de üzülebiliyor musunuz?
    Benim için tüm ölümler aynı...
    Duygusal yaklaşmadıktan sonra...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölen insanın arkasından atıp tutmasını da onu kahramanlaştırıp bir siyasi görüşe destek yapılmasını da pek sevmem.
    Merak ettiğim konuya gelecek olursak ölümlerden siyasi rant çıkartmaya çalışan insanlar aynı acıyı karşı taraftan birileri öldüğünde de gösteriyor mu?
    Buraya yorum yazan herkes için değil de yazdığımı görüp gıcık olan birisi varsa lütfen şu soru mu da cevaplayabilir mi?
    Erdal EREN için üzüldüğünüz kadar Mustafa PEHLİVANOĞLU için de üzülebiliyor musunuz?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Mujdat Gezenin bir konferansta gayet guzel soyledigi gibi

Isvicrede Deniz yok ama Deniz bakani var

Turkiyede Adelet yok ama Adalet bakani var.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    :( Kaçalım ....(((
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Demekki birileri bişeylerin farkındaymış. Yerinde bir tespit tebrik ediyorum...
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mujdat Gezenin bir konferansta gayet guzel soyledigi gibi

Isvicrede Deniz yok ama Deniz bakani var

Turkiyede Adelet yok ama Adalet bakani var.
    +1
    undefined

Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine çok güzel yazmışsın dostum, söyleyecek söz bulamadım...
    Sağol Seçkin'im. Fırsattan istifade biraz da sitem edeyim, özletiyorsun kendini.

Bir insanın ölümünden, hele ki yargısız infazla, işkenceyle, adaletsiz kanunlarla (darbe dönemlerinde olduğu gibi) öldürülen bir insanın ardından, her kim olursa olsun mutluluk duyabilecek kişinin insanlığından şüphe ederim. Tek bir noktada anlaşamıyoruz, ben 12 yaşında bir çocuğun yargısız infazına ya da 21 yaşında bir çocuğun işkence ile öldürülmesine duygusal yaklaşmamayı başaramam.

Peki ya sen, istisnasız herkes için bunu söyleyebileceğine emin misin? Eğer öyle ise, siyasi görüşün her ne olursa olsun kardeşimsin.

Motosikleti
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Seçkin'im. Fırsattan istifade biraz da sitem edeyim, özletiyorsun kendini.

Bir insanın ölümünden, hele ki yargısız infazla, işkenceyle, adaletsiz kanunlarla (darbe dönemlerinde olduğu gibi) öldürülen bir insanın ardından, her kim olursa olsun mutluluk duyabilecek kişinin insanlığından şüphe ederim. Tek bir noktada anlaşamıyoruz, ben 12 yaşında bir çocuğun yargısız infazına ya da 21 yaşında bir çocuğun işkence ile öldürülmesine duygusal yaklaşmamayı başaramam.

Peki ya sen, istisnasız herkes için bunu söyleyebileceğine emin misin? Eğer öyle ise, siyasi görüşün her ne olursa olsun kardeşimsin.
    Duygusal yaklaşmanın kolaya kaçmak olduğunu düşünüyorum.
    Çünkü duygular çözüm aramaz, çözümü mantık arar. Duygular tatmin edilmek ister.
    Kimisi için küfürü basmak, başkası için nutuk atmak, öteki için bir şey yapmadan dua etmek duyguları tatmin etmek için yeterlidir.

İstisnasız bundan emin olup olmadığımı söylemek büyük konuşmak olur.
    Ama ben bırak insanın kutsallığını, bünyesinde bulundurduğu ufak bir enzimin bile üstün yaratılışta olduğuna inanıyorum.
    Bu kusursuz işleyeşe duyduğum saygı ve hayranlıktan ötürü, o düzenin sadece kendi kurduğu üstün yok etme sistemleriyle son bulmasına saygı duyabilirim.
    Her insan yatakta ancak tıbbın yetmediği koşullarda ölmeli bence.
    Adı, inancı, fikri, motosiklete binip binmemesi, parasının olup olmaması vb... buna etki etmemeli.

Bu açıklamamdan kriterine uyup uymadığıma sen karar ver ama sen kim olursan ol benim kardeşimsin

Duygusal yaklaşmanın kolaya kaçmak olduğunu düşünüyorum.
    Çünkü duygular çözüm aramaz, çözümü mantık arar. Duygular tatmin edilmek ister.
    Kimisi için küfürü basmak, başkası için nutuk atmak, öteki için bir şey yapmadan dua etmek duyguları tatmin etmek için yeterlidir.

İstisnasız bundan emin olup olmadığımı söylemek büyük konuşmak olur.
    Ama ben bırak insanın kutsallığını, bünyesinde bulundurduğu ufak bir enzimin bile üstün yaratılışta olduğuna inanıyorum.
    Bu kusursuz işleyeşe duyduğum saygı ve hayranlıktan ötürü, o düzenin sadece kendi kurduğu üstün yok etme sistemleriyle son bulmasına saygı duyabilirim.
    Her insan yatakta ancak tıbbın yetmediği koşullarda ölmeli bence.
    Adı, inancı, fikri, motosiklete binip binmemesi, parasının olup olmaması vb... buna etki etmemeli.

Bu açıklamamdan kriterine uyup uymadığıma sen karar ver ama sen kim olursan ol benim kardeşimsin
    Hayat görüşlerimizin zıt olduğu belli ama yine belli ki farklı sebeplerle de olsa insana saygıda buluşabiliyoruz. Masaya yatırsak, bir çok detayda anlaşamayacağımız aşikar da olsa şu yukarıda yazdıklarını söyleyebilen her insan saygıyı hak eder, ben de bu saygıyı sana her daim sunarım kardeşim.

İğnelemeyi de kaçırdım sanma ama olur o kadar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    azraile ölüm görevi verildiğinde, insanlar benden nefret eder demiş; verilen cevapta ise "sen merak etme onlar ölümlerine bir isim bulurlar" denmiş. belki bazı arkadaşlar saçma ve genelleme olarak göreceklerdir ama yaşanılan dünyaya ve insanoğlunun içinde barındırdığı hırs kin nefret bencillik cahillik gibi duyguları bulunduğu sürece yapılabilecek pek birşey olduğunu sanmıyorum.

Motosikleti
    Huyum kurusun
    Umarım benim senin ve başkasının fikirdaşları da bahsettiğin hoşgörüden nasiplenir de yok yere daha fazla saçmalıklar yaşanmaz ve biz de hararetli zamanlarda, şimdi söylediklerimizden ters şeyler yapmaktan kaçınmasını beceririz.

Bir gün gerçek bir ortamda gerçekten tartışabilmek dileğiyle şimdilik iyi akşamlar.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hiç kimse TC nin öldürdüğü yok ettiği katlettiği canlardan bahsetmek istemez...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)