Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

internet erişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    arkadaslar ya ben bi türlü bulamadım son çare bir başlık açayım dedim ben motorcu olduugm için laptop alıcam ve onunla internete girmek istiom laptopla nasıl internete girilir sanırım bazı gsm operatorlerı saglıo bilgisi olan varsa bu is ayda ne kadara mal olur?
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    GPRS ve EDGE teknolojileri ile kesintisiz olarak internete bağlanabilirsin fakat bu bağlantı çoğunlukla sabit bir ofis kullanmayan insanlar için uygundur. eğer bir sabit ofis ya da evde kullanılacaksa ADSL kullanılması daha uygun olacaktır. ADSL erişimi içinise genel kullanılan intel işlemcili laptopların centrino olarak ifade edilen çözümler içinde zaten bir kablosuz bağlantı mevcuttur. bunun yanında erişim için kullanılacak router (modem değil bir modülasyon ve demodülasyon yoktur) içinde bir kablosuz erişim noktası entegre olan kısaca kablosuz modemler (wireles modem) kullanmak daha mantıklı. bilindik markaların dışına çıkmamakta yarar var
    son not: kablosuz bağlantılarda WPA şifreleme yapılması şiddetle tavsiye edilir

Motosikleti
    sagol kardesım pek bısı anlamadım ama ne kadara mal olur??

selam caberli:

blackmoon un bahsettiği sistemle bir tane kablosuz modem edinmen lazım fiyatı ürünün kalitai ve özelliklerine göre 50 dolardan başlar 150 dolar veya daha üstüne kadar çıkar artı adsl bağlantı masrafları : en düşük 49 ytl(telekomun) birde bağlantı kurulum ücreti (ne kadar bilmiyorum) umarım yardımcı olabilmişimdir.son olarak kablosuz sistem tercih ediceksen ağ şifrelemeni öneririm başka wi-fi kartı(kablosuz ağ kartı) sahiplerinin senin bağlantın üzerinden internete girmesini istemeyiz
    Kask tak!

porsuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 600 VLX
    Sana tavsiyem 1200$ altındaki laptopları alma. Günü geçti onların.. Kesinlikle çift çekirdekli olsun, en az 512mb ram olsun, 1 gb daha iyi olur, Windows Vista geliyor ne tekim. Fiyat olarak biraz daha pahalı ama daha uzun süre kullanabilirsin..
    Marka olarak Toshiba tavsiye ederim. 2 yıldır kullanıyorum, tık demedi..
    Eating tar and gasoline
    Every light I see is green
    Open pipes, my machine's triple-plated chrome

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    benim anladığım kadarıyla arkadaş motorla gittiği bir yerden internete girecek sabit değil, gezi mahalinde açacak lapını topunu internete girecek evden değil onun teknolojisini soruyor sanırsam galibam
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    yaklaşık 150 USD kablosuz modem, laptopda kablosuz bağlantı yoksa yaklaşık 30 - 40 usd kablosuz bağlantı aparatı
    telekom bağlantı ücreti 60 ytl civarı bu yıllık port kirası bedeli, tek kişi bağlanacak ve internetten video tarzı dosya inmicekse 29 ytl olan aylık 3 gb limitli uygun olur. olmadı 49 ytl aylı 6 gb indirme limitli olabilir.
    yeni laptop alınacaksa intel çift çekirdek (dual core) olması tavsiye olur, normal bir xp için 512 ram yeterli fakat ne kadar ram yüksek olursa o kadar iyi ve birazda alım maliyeti yüksek olur. genelde 14 inch modeller uygun fiyatlı oluyorlar. telekomdan adsl kurulum ücreti ödemiyorsun. fakat modem kurulurken mutlaka kablosuz ağa WPA şifreleme olması lazım yoksa çevreden izinsiz girişleri önlemen çok zor olur

Motosikleti
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anladığım kadarıyla arkadaş motorla gittiği bir yerden internete girecek sabit değil, gezi mahalinde açacak lapını topunu internete girecek evden değil onun teknolojisini soruyor sanırsam galibam
    ewet bende tam onu dıodum iste sen benı anlamıssın karde sımdı bı lap top alıcam ondan sonra 50-100 dolar kablozuz modem sonra ayda 30 ytl bu mu olcakmı heryerden gırermı?

Motosikleti
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet bende tam onu dıodum iste sen benı anlamıssın karde sımdı bı lap top alıcam ondan sonra 50-100 dolar kablozuz modem sonra ayda 30 ytl bu mu olcakmı heryerden gırermı?
    dışarıdan her yerden internete gireceksen GPRS kart denilen laptoplara takılan bir kart takılması lazım (türkcell bunu paket olarak sunuyor), onun dışında 1 yaşındaki bütün laptoplarda cafelerde internete girmek için gerekli olan kablosuz bağlantı kartı içinde var. cep telefonu satışı yapan yerlere sor onlar bu konuda daha ayrıntılı bilgi verebilir. 3 cep telefonu şirketi de bu hizmeti veriyor arasından bütçeye uygun bir seçim yapabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler