Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mekanik Mi Eletronikmi???

Motovento
    REKLAM ALANI
    BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ARKADAŞLAR devir ilerledikçe plastik ve elektroniğin arttığı araçlarda seyahat ediyoruz bu her ne kadarda olsa çok iyidir fakat dayanıklılık kaportada azalıyor bu nedenle ben elektronik araçları sevmiyorum eski düzen metal yığını ve sağlam kemiklileri seviyorum her ne kadar çokda yaksa onlar bi başka siz olsanız paranız var 67 MODEL FORD MUSTANG GT 500 MÜ ALIRSINIZ yoksa yeni bi model elktronik beyinli chipli çalışan herşey ordan hallolan bi araçmı ama para konusunda sıkıntı yok ben ford derim ya siz?*

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    mekatronik diye bir bölüm yok mu?
    yoksa mekanik bölümü

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Her şeyi ak veya kara olarak sınıflandırmak hata olur kanısındayım.

Örnekte bahsettiğin otomobil eski olsa da zamanında power brakes, mekanik enjeksiyon, otomatik cam, otomatik vites gibi donanımları barındırmaktaydı ki o zamanlar senin şu ana belirttiğin gibi teknolojik ama kısa ömürlü olarak değerlendirilmişti.

Modern otoların kullanım ömürleri, plastik ve elektronik parça yoğunluğu nedeniyle kısa olsa da sundukları kullanım kolaylığı ve emniyet ve yakıt ekonomisi nedeniyle artık vazgeçilmez olmuşlardır.

benim kişisel kanaatim de uzun ömürlü, bakımı kolay,nispeten sağlam olmaları ve en önemlisi kendilerine has bir ruha sahip olmaları nedeniyle eski tip canavarlardan birisine sahip olmaktır.

Ama yukarıda verdiğin örnekte gösterdiğin ford gibi araçların fren ve yol tutuşları tek kelimeyle felaket. olası bir kaza durumunda bu araçların birisinin içerisinde sıkışacağıma, tek kullanımlık traş bıçağı kılıklı modern bir arabanın içerisinde hayata kalmayı yeğlerim.

Not: Ford'un gt500 isimli bir modeli yoktur. Bahsedilen Model midifiyeli Mustang olan Shelby Gt 500 modelidir ki Shelby denince akla GT500'den çok teknik manada torunu Dodge Vipere hala meydan okuyabilen Shelby AC cobra 427 sc gelir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ooo makina mehendisi gelmiş.
    bunu ben de düşündüm ve mekanik yapıdaki araçların daha uzun ömürlü olduğu kanaatine vardım. dikiş makinaları bir örnek mesela.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mekatronik diye bir bölüm yok mu?
    yoksa mekanik bölümü
    elektromekanik
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Birisi MEKATRONİK mi dedi!

Günümüzdeki araç imalatları ; teknolojiyi göz önüne alarak , elektronik ile mekaniği birbirine bağlamıştır...
    Elektronik ile mekaniğin bir arada çalışma yapısı gün geçtikçe gelişmekte ve elektroniğe tamamen bağlı kalacak şekilde devam etmektedir.Bu da tabiki çok ii değildir.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerekli ve sade elektronik+ akılcı mekanik ama işin özü sağlamlık
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    bilgisayar okumada ne okursan oku

Size bir gerçeği söyleyeyim. Çinlilerin kopyaladığı teknoloji ; yeni teknolojidir. Aslında kullandığınız scooter da bile en yeni teknoloji vardır.

Bunu bir örnekle iyi ve kötü yönlerini size anlatmak istiyorum.
    Birçok Çün'li motorlarda ; otomatik jikle vardır! Soğuk havalarda vb ortamlarda ; otomatik olarak devreye girer ve sizin elinizde jikle açıp kapatmanıza gerek kalmaz...
    Öte yandan kötü özellik ise ; hiç bir çinli motorda bu sistem düzgün olarak çalışmamaktadır.Çünkü kopya bir teknolojidir.

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    bende mekanikmi elektronik mi diyince fabrika psikolojisi üsdümde olsa gerek bana sorulan bi soru gibi geldi günde 20-30 kere soruyolarda abi mekanikmi takalım elektronikmi die bahsetdiğim olay SW(siviç)dir yanlış anlaşılmasın
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler