Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ecstacy ve etkileri bunları bilmeniz gerekiyor..

Motovento
    REKLAM ALANI

extasy nin verdiği mutluluk ve özgüven etkisini hayatta hiçbir şey veremez extasy bağımlılık yapmaz sadece kullanan kişiyi rahatlattığı ve mutlu ettiği için kişi onu bir eğlence faktörü olarak görür yani bir zevk meselesi bunu herkes anlamaz sadece yadırgar dışardan gören insanlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem hortlamış yazayım. Bu madde sadece mutluluk vermez , kişinin psikolojik durumuna göre her şekle girebilir.
    Bu nedenle ki genelde yüksek müzik , örn dubstep , drum and base , techno gibi müzikler ile ismi anılır.
    Bunun dışında depresyonel bir ortamda insana kafayı yedirtir.
    Bağımlılık isteği psikolojik olarak oluşabilir ki bu da en tehlikeli bağımlılıklardan biri.
    Masturbasyon bağımlılığı gibi , zevk verici birşeye psikolojik bağımlılık en genel bağımlılıktan biridir.
    Ki bu tür maddeleri sık kullanıldığı bir çevrede büyüdüyseniz çoktan görmüşsünüzdür.
    Bir kere kullandım birşey olmadı bu meret zararsız değilmiş demek , bi fırt sigara çektim kanser olmadım demek ile eşdeğer.
    Sık kullanımda aşağıdaki zararları verdiği tıbben kanıtlanmış.

Side Effects of Ecstasy Use
    Here's one side effect when you use ecstasy: your heart will beat faster, you begin to sweat because your body temperature is rising. The other side effects are confusion, depression, insomia, amnesia, hallucinations, paranoia and panic attacks.

Long term side effects are the following: dehydration, hypertension, hyperthermia, heart failure and kidney failure. A small number of E users experience liver damage as a result of their drug use. The fact that Ecstasy increases body temperature may be the cause of this health issue.

Daha bilimsel açıklama için MDMA'nın yan etkilerini türkçeye çevirip okuyabilirsiniz.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Effects...the_human_body

Bu tür kimyasal maddeleri marijuana gibi bitkiler ile karıştırmamak gerekli.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

lsd nin etkileri ve özellikleri daha korkunç.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Çok bilip bilmeden kulaktan dolma, varsayımsal bilgilerle hareket etmeyin. İşin içinde olan bir psikolog olarak söylüyorum; ecstasy serotoninin aşırı salgılanmasına sebep olarak insana mutluluk hissi verir ama kalp sorunları, karaciğer rahatsızlıkları, depresyon, halüsinasyon gibi etkilere ek olarak beyinde kalıcı hasarlara sebep olur. Bunu kullanan insanlarla terapi seanslarında bulundum, sonuçları hiç hoş değil; gerçeklik kavramı ortadan kalkıyor, gittikçe yalnızlaşıyor bu aşamada daha çok hap kullanmaya yöneliyor. Çok ciddi kişilik bozukluklarına ve uyumsuzluklara yol açtığı bir gerçek bu hapın. Ecstasy bağımlılık yapmaz diyen arkadaş da kendini kandırıyor, zevk veren bütün ilaçlar bağımlılık yaratır. Ama insanın hayatta zevki ve mutluluğu çalışarak, uğraşarak hak etmesi gerekir, böyle "ucuz" yolların götürdükleri getirdiklerinden fazla oluyor maalesef. Ecstasy eroinle birlikte kullanılabilecek en zararlı uyuşturucudur yan etkileri düşünüldüğünde.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aklıma esrar kullanan eski arkadaşlarım geldi, esrarın bağımlılık yapmadığını iddia ederlerdi.

Öne sürdükleri tez ise evlere şenlik;

"10 yıldır içiyorum bağımlılık yaptığını görmedim olm"

Kısaca bütün uyuşturucular zararlıdır. Az veya çok, ucuz veya pahalı, doğal veya kimyasal.

İnsanlar ve medeniyetler alkol ve sigara ile savaşıyorken uyuşturucuları savunmak da neyin kafası?

Neyin kafası olacak uyuşturucunun kafası işte
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    10 senedir kullananların bahanesi de hazır "istediğim zaman bırakırım" da o istek nedense hiç gelmez. Bağımlılığın her türlüsü zarar.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kimyasallara bulaşmamak gerekir...her ne kadar ottur günahı yoktur dense de o da zararlıdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Veteriner eniştem bi polisin köpeğine bakmış.Bu arada ayak üstü muhabbet etmişler.Konu gençliğin uyuşturucu kullanımıymış.Polis demiş ki esrarı falan geçtik şimdi bi hap çıkmış midede patlıyomuş.Esrar sonuçta doğal bir uyuşturucu.Ama bu sentetik haplar çok tehlikeli.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    madde bağımlılığı kişisel bir bazukluktur
    alkol ve öferi verici maddeler ile ilgilenen kullanan kişiler yaşamış yada yaşamakta olduğu sorunlardan kaçma kendini sindirme durumundan başka bir şey değil
    bu gibi durumlarda en kolayı ve ucuzu fare ilacı alıp mort olmaktır
    bırakın hayat surlarınıza bombalar yağdırsın kuşatma kulelerinden oklar fırlatsın
    her şeye inat mücadele mücadele insanlık onuru bunu gerektirir
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Kimse icmesin heves etmesin lanet bisey bi taneden bisey olmaz demeyin esrara kurban oluyum esrar icenler bunuda icmek ister icmeyin sakin zararini insan ictikten kafasi gittikten sonra anliyo kendisi ne yaptigini bilmiyosun yapmadiniz seyleri yapiyosunuz allaha sukur ben kurtuldum ne yaptiysam kendime yaptim laf soz dinlemedim gencligimden cahilligimden hic yapmamak isterdim esrar icin istediniz kadar bunu icmeyin bak oo kadar diyim sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Alıntı rıdo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    extasy nin verdiği mutluluk ve özgüven etkisini hayatta hiçbir şey veremez extasy bağımlılık yapmaz sadece kullanan kişiyi rahatlattığı ve mutlu ettiği için kişi onu bir eğlence faktörü olarak görür yani bir zevk meselesi bunu herkes anlamaz sadece yadırgar dışardan gören insanlar
    Aynen katiliyom sana isteyen birakir rahatlikla

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Her semtte satılıyor.Bulması çok kolay malesef bu yüzden sokaklarda patlar kafa gezen insanları görmek dahi şaşırtmıyor artık beni.Polisler ne işe yarıyor anlamıyorum.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    kolay bulunan birsey extacy kimyasal oldugu icin ciddi derecede bagimliligi var, esrarin ise sigaradan daha az bagimlilik yaptiginin bilimsel aciklamasi var.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler