Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DÖVME (TATTOO) ÜZERİNE İNCİLER

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yaa koyy ben koydum görmüyon mu bişi olmas olmas
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xxxxx

tüm vicudu kaplayan dövmeler genelde japon ustalar tarafından çalışılan ve farklı bir sistemle (elle) yapılan dövmelerdir. seans seans yapılır öle 1-2 oturumda bitmez fiyatları çalışılan saate göre belirlenir dövmeci işe başlamadan önce işin tahmini kaç. saatte biteceğini ve saat başı ne kadar ücret alacağını açıklar eğer işine gelirse yaptırırsın ..

gelelim günah olayına elimde bir gaste kupürü vardı kaybettim ..konu hakkında okumuş ilahiyat mezunu tanınan bir din adamı çok açık olarak günah olmadığını ama yaptırılmamasının daha iyi oldunu açıklamıştı.. Zaten dediğim gibi ben haddimi bilirim bu konu hakkında fazla konuşmam ..bu konu hakkında konuşmak için çok sağlam bir din bilgisine ihtiyaç vardır..öbür tarafta hesabını verebileceğim hiç bişi beni korkutmaz ..hesabını veremeyeceklerimden çekinirim hep..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    8 de 8 gidiyorum ! 8 ilahiyat mezunu na sordum bazıları müftü hepsi günah deil ama vücuda acı cektirediğin için birtaz günahı war dedi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

MaD_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva TR125T-19 satıldı hyosung gt250r yolda (:
    Ben de bayağı araştırdım dediğim gibi vücuda acı veren birşey oLduğu için günah.AraştırmaLarımı gayet derin yaptım.Bana güvenebiLirsiniz.

çürüyen dişe dolgu yapılırkende canın acıyo ..yani günah olmasının sebebi sadece acı vermesimi...veya dişe zevk için porselen yaptırılıyo oda günah o zaman ..hadi dolgu sağlık için diyelim..
    kulak delinmeside günah o zaman hatunların alayı günahkar yani..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    benim bildiğim bilakis küpe takmak sünnet yani takarsan sevabı var takmazsan bi şey yok. sakal uzatmak gibi. kulak delinirken acımıyor mu acıyor. buna ne denir o zaman vücuda acı çektirmek günah diyenler
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    HYOSUNG
    bide kınayla yapılan dövmeler günah deil diolar ??bende onu anlamıyorum yani kalıcı olarak.
    Ya zaten ben iğnedenn korkarım o yüsden yaptıramıyorum.Günah işlemem zor bu konuda yani
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Günahlar konusunda referans inandığınız kitap olursa, sanırım ikilemde kalmazsınız.
    Ama referans bilmem ne hoca efendi olursa bu konu uzaaaar gider...

Çünkü bu efendilerden çok var.
    Ve
    hiçbirisi tek nokta da birleşmiyor.

Ama kitabın hükmü kesindir.....

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    hocam dövme istedim bişi sac sakal tarz olarak bide motorcuyuz bünye istio :D ama devamlı vucudumn bi yerinde hep aynı seyi görmke sıkar beni die düşünüorm sıkılırsam dönüşüde yok gibi bişi, bide günah boyutu var sakata gelmielim derim
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    En güzeli geçici dövme arkadaşlar, canın sıkıldımı sil.Hem günah mı acaba? derdinde yok
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçici dövme güzel fakat o da silinmeye başladığı zaman çok kötü duruyo tam abeci gibi oluyo

peki kalıcı dövmenin zamanla soluklaşması durumu var mı? sanki tekrar aynı dövmenin üstünden geçilmesi diye bi şey duymuştum
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    güneşte bırakmıcaksın cok sonra soluo :D gecicide cıkarkan harbiden tam apaci işi olur :D en iisi sakızdan cıkanlar bi gün takıl sonra evde sil zuhaha :D
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    Dream Rider
    Merhaba Arkadaşlar, bu konudaki nacizane görüşlerimi aktarayım size.

Bir adet dövmem var 2.5 senedir. Buyuk sayılabilecek bir dövme sağ omzumda.

Dövme yaptırıken en önem vermeniz gereken şey hijyendir. Aıds den tutun da Hepatit B ye kadar bir çok kan hastalığı bu yolla kapabilirsiniz. Bu nedenle dövme yaptıracağınız insanın kullanacağı iğneleri sizin gözünüzün önünde steril kaplardan çıkarmasını isteyin. Önceden kullanılmış boya kaplarını kullandırtmayın ve yenilerini isteyin. Mutlaka eldiven kullanmasını isteyin. Ve ozellikle dövme tabancasını mümkünse otoklav denen sterilizasyon makinasında steril hale getirmesini isteyin. Bunları yapıyorsa dövmeciniz gönül rahatlığı ile dövme yaptırabilirsiniz.

Ha dövme acıtır mı ? Feci halde acıtır. En azından benim için. Kısaca şu anımı anlatayım size. Dövme yaptırmaya bir kız arkadaşımla gitmiştim. O sırtına 2 kanat yaptıracak ben de omzuma zümrüd-ü anka yı yaptıracaktım. ikimizinde ilk dövmesi oldugu için direk onu sattım ve attım dövmecinin önüne. Kızcağızın sırtına dövme yapılırken bir ara uyudugunu gördüm Dedim acımıyor herhalde. Sıra bana geldiğinde tabanca omzuma dokunduğu anda arkadaşımın dediğine göre göz bebeklerim kaybolmuş ve sadece beyazları kalmış. Ben böyle bir acı yaşadığımı anımsamıyorum :D Hoş 3-5 dakika sonra alışıyorsunuz ama ben şunu anladım. Kadınların acı eşiği kesinlikle bizlerden fazla.

Bu da benim dövmem.

MaD_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva TR125T-19 satıldı hyosung gt250r yolda (:
    @Lancelot
    Evet başta biraz acıtıyor,ama sonra alışılıyor.Benimki de sol kolumda pek ufak sayılmaz
    Ama benim dövmem tribal değil çok keskin çizgileri var ve o anlarda gerçekten acıdı.Ama dediğim gibi,dayanılmayacak birşey değil.Mutlaka alışılıyor,sadece o iğnenin sesi beynine kazınıyor o kadar
    Bilmeyen arkadaşlar için; iğne öyle tahmin ettiğiniz gibi birşey değil.Yani şöyle ki;ben dövmeyi yaptırmaya başladığım an hani önce deneyelim dayanamıyacaksam vazgeçeriz demiştim İlk dokunuştan sonra tepkim şuydu:
    -Ne yani bu mudur?Bu kadar mı
    O yüzden korkmayın

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    bu konuyu acanın nıye ısmı yok

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Dövme güzel bir şey. hatta uzun yıllar yapayım mı yaptırmayım mı dedim ama sonra sade bir vücudu tercih ettiğimi anladım. yine de hoş bir şey. askerde cidden sorun olmuyor; ben askerliğimi bir gemide yaptım. ve gemideki neredeyse tek dövmesiz insan bendim.. evet kıç ve baş terimleri bazılarımıza farklı gelebilir ama gemide kullandığım süre boyunca herhalde günde yüz kez kullanıyordum bunları.. yani birimizin alışık olmadığı bir terim bir diğerimizin her zaman kullandığı onun için hiçbir argo durum içermeyen bir terim olabilir.
    mesela biz motorcular, motordaki bir parça için d.ss.k kelimesini kullanırız. ve bu bizim için hiç de argo bir anlam taşımaz.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu acanın nıye ısmı yok
    BBRR barıs abi acmıstı konuyu, silinmis, vardır bi nedeni
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçici dövme güzel fakat o da silinmeye başladığı zaman çok kötü duruyo tam abeci gibi oluyo

peki kalıcı dövmenin zamanla soluklaşması durumu var mı? sanki tekrar aynı dövmenin üstünden geçilmesi diye bi şey duymuştum
    Kardeşim benim sırtımda da war 1.5 yılı aştı.. çoktan soluklaşması gerekiyodu yalnız kullanılan malzemee kaliteli oLunca soluklaşma derdin yok..

Bazı dövme yapan arkadaşlar ; ucuz malzemeleri tercih edince haliylee soluklaşmaya başlıyo 6. aydan itibaren bi arkadaşımda olmuştu

Siz siz oLun hijyene ve kullanılan malzemeye önem werin... parasından kaçmayın yani
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

xxxxx geçiciden bahsediyo cakalaz ..yani 2 haftada çıkanlar varya ..hani hint kınasından yapılan ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Dövme daha çok mekruh gibi görünüyor fetvalara bakıldığında..

Bana kalırsa vücutta statik olarak kalan bir motif bir süre sonra sıktığında hoş olmuyor, yaşlanınca ve deri deforme olunca da iğrenç bir görüntü oluşuyor..
    Geçici dövme yaptırmak daha mantıklı ve tutarlı bir çözümdür. Hem istediğin kadar motifi istediğin kadar yaptırabilirsin.

Selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler