Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Neden Takma isimlerimizi (nick) alırken yabancı kelimeler veya ifadeler kullanırız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar,
    Baslıkta da yazdıgım üzere bir foruma veya benzeri olusumlara kayıt olurken neden bazılarımızın anlamadıgı veya anlamakta zorlandıgı yabancı dilde kelimeler veya cümlelerde takma isimler (nick) alırız ?

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    hiç düşünmedim
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    peki neden bir foruma veya benzeri olusumlara kayıt olurken bazılarının kullandığı ve başkalarının anlamadıgı veya anlamakta zorlandıgı yabancı kelimelerdeki takma isimlere takılıp kalırız?

evet ben de böyle bir başlık açayım

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki neden bir foruma veya benzeri olusumlara kayıt olurken bazılarının kullandığı ve başkalarının anlamadıgı veya anlamakta zorlandıgı yabancı kelimelerdeki takma isimlere takılıp kalırız?

bu baslık ı sewdim

Hasan kardesim ben sadece kendi dilimiz o güzel turkcemiz dururken neden baska dilde cümle yapıları veya kelimeleri kullanmak ihityacı zuhur ettigim sorusunu soruyorum !!

Hayırdır rahatsızmısın yada rahatsız mı oluyorsun kendi dilinden ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    CERRAHI asLına bakarsan batı sempazitanlığı olabilir bilmiyorum. Benim Nick'imin anLamı Ölü ozanlar derneğinde okumuştum. NuwamdA bir İngiLiz Şair ozanı bana değişik geldi ve sevdim bu ismi o zamandan beri de bu takma adını kullanıyorum. Benim hoşuma gitti die yani bi sebep yohk Bundan Önce de KeopS du. O da mesela mısır da ki en buyuk 3 piramitden bi tanesinin adı...
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan kardesim ben sadece kendi dilimiz o güzel turkcemiz dururken neden baska dilde cümle yapıları veya kelimeleri kullanmak ihityacı zuhur ettigim sorusunu soruyorum !!

Hayırdır rahatsızmısın yada rahatsız mı oluyorsun kendi dilinden ?
    benim bir rahatsızlığım yok başlığı açan ben değilim

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    benim nikim.ispanyolca deli demek.direkt deli yazsaydım tepki alırdım sanırım.bence niyet önemli biliyorumki amerika da ya da başka yerde de insanlar kendi dilleir dısında nikler alıyorlar.bu cesitlenme renklenme kapsamından cıktıgı zaman özentiye girer.sanırım seninde bahsettiğin bu cerrahi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    ayrıca bu başlığın ve konunun siteyle sitenin amacıyla buradaki insanların beklentileriyle bir alakası olmadığı görüşündeyim

benim bir rahatsızlığım yok başlığı açan ben değilim
    Sanırım beni yanlıs anlıyorsun
    Sana tepki anlamında yazmıyorum. sadece hani aklında ne vardı anlamında soruyorum.
    Aslında bir bakıma haklısın sanırım yazı ile bu kadar iletişim olabiliyor.

ayrıca bu başlığın ve konunun siteyle sitenin amacıyla buradaki insanların beklentileriyle bir alakası olmadığı görüşündeyim
    Sanırım topic konu dısı baslıgının altında oldugunu farketmedin ?
    Burada motor dısında muhabbetler doner.
    Ha ben basta acarken yanlıs yere acmıstım arkadaslar sagolsunlar duzelttiler.
    Sana sitede motor ile ilgili olmayan ve hatta sitenin amacı veya siteyle alakası olmayan yıgınla link gonderebilirim..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    adı üstünde takma isim yani gerçek olmayan isim yani bir anlamda maske takıyoruz hepimiz burada bu maskenin renginin sarı kırmızı yeşil yada siyah olmasının ingilizce türkçe almanca yada başka maya dilinden olmasının pek de önemi yok bence

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Aklini alirim yazcaktim nick olarak bi sure dusundukten sonra oldukca banal geldi ben de dedim kendi kendime mindtrap yaz anlayan insan azalir, hem nedir ole aklini alirim filam artist misin ayrica insanlar anlamsiz seyleride takma isim olarak gayet guzel kullaniolar 3h5tf mesela.

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    benimkinin hiç bir anlamı yok ama nick lerde yabancı isim kullanmak ile yerli isim kullanmak arasında bir fark yok bence yerli ism kullansanda gercek değil zaten
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

ArdaTugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 150 cc
    bir çok sebebi olablir.. şahsın kendi özel seçimi.. konuyu açan arkdaşımızın demek istedi aslında şu bence: bahsettiği farklı sitelerde dikkat çekebilmek için yazılan nickler olabilir fakat bu sitede nickimiz brad pıtt veya angelina jolıe olsa hiç birşeyi değiştirmez bu site bilgi sitesidir çöpçatan değil

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    benim nickim italyanca sarı kırmızı demek

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bende türkçeyi tercih ederim.tercih meselesi.özenti gibi geliyor diğerleri.CRAZY yazıyor bir bakıyor kumaş pantolanlu filan gayet mülayım bir insan.

ayrıca yabancı kelimelerin karşılığı yoksa bir anlam ifade ediyor.mesela cherokee bir kabile adıdır ve anlaşılması için böyle yazılması gerekir.lakin dead boy yazacağıma kadavra yazmayı tercih ederim.
    Ho :RED
    H1 :KABUL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı kadavra450 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende türkçeyi tercih ederim.tercih meselesi.özenti gibi geliyor diğerleri.
    tabi sen kadavranın türkçe olduğunu düşünüyosun. aslında değil, italyanca bir terim bknz: dtk sözlüğü

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Kelimeler kifayetsiz kalıyor kendimi ifade etmeye çalışırken

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    guzel bı konuya degınılmıs.benımkının anlamı yok.
    MT ANTALYA

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süre ayrı kaldığım! forumda bu konuyu görmüş hatta normalde görmediğim (yasaklı listemde olan) ama misafirken gördüğüm birinin mesajları sinir katsayımı yükseltmesine rağmen yine de bir süre kendimi dizginleyeceğim. Sadece şunu söyleyeyim kim üstüne alırsa alsın artık cevap vermeyeceğim bilinsin. Bu konu tartışmakla bitmez çünkü sadece bir forum adı gibi küçük bir ayrıntı gibi gözüksede aslında altında 'yetişme tarzı-aile yapısı-eğitim türü-çevre vs.' pekçok neden vardır. Bu konu hakkında fikrim kısa, öz;

Özün neyse sözünde odur. Sözün türlü etkenler yüzünden başkaysa mutlaka birgün özünde sözüne benzer.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler