Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Neden Takma isimlerimizi (nick) alırken yabancı kelimeler veya ifadeler kullanırız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    fazla söze gerek yok motor enduro olunca,kullananda ben olunca endurocu
    01 de eee ADANALIYIZ ondan olcek

bu tür konular bazılarını gerer,bazılarına hoş gelir bazılarınada boş gelir herkesin özgür iradesi,buraya iskoçyalı yazsam,matrix yazsam ne değişir,önemli olan insan olmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kime ne yaaa bundan.O zaman Melisa, Dilara vs isimleri de kullanmayalım.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BBRR len hiç bi anlamı yok allah kahretsin .. millet yok ingilizcede şu anlama geliyo yok kaplama malzemesi yok italyanca yok ispanyolca demiş..Len hiç bi anlamı yok .. o an basmışım klevyede bu harfler denk gelmiş.. LKSAHD" da olabilirmiş şu an bu denk geldi

konuyu açan erhan zaten baştan hata etmiş .. len kendi nikine baksana önce armut ... Niye bu arap fars özentisi ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Biz de gittik mal gibi adımızı soyadımızı yazdık
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BBRR len hiç bi anlamı yok allah kahretsin .. millet yok ingilizcede şu anlama geliyo yok kaplama malzemesi yok italyanca yok ispanyolca demiş..Len hiç bi anlamı yok .. o an basmışım klevyede bu harfler denk gelmiş.. LKSAHD" da olabilirmiş şu an bu denk geldi

konuyu açan erhan zaten baştan hata etmiş .. len kendi nikine baksana önce armut ... Niye bu arap fars özentisi ...
    ne farsca ne arap özentisi resmen tarikkat ismi barış bence banlanması veya nic degişmesi gerek
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne farsca ne arap özentisi resmen tarikkat ismi barış bence banlanması veya nic degişmesi gerek
    kimliğinide pembe yapın akıllansın...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kasınma bak banlarım yine seni
    bu sefer suresiz atarım hiç bi halt edemezsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 AM ----------

Abi turkce zaten arapca ve farsca harflerden meydana gelmemişmidir
    Turkçe yi bu sekilde yapanlar utansın
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok be baba türk alfabesi latin harfleri temel alınarak oluşmuştur. Dilimiz ise aynı kültürümüz gibi geniş bi yelpazeden etkilenmiştir. Arapça, Farsça, Fransızca kelimeler sık kullanılır olmuş. Zamanla yerleşmiş dilimize TDK bir çok kelimeyi öztürkçeye çevirmişsede halk bunların bazısını kabulenmiş bazısını kabullenmemiştir. Mesela trenin öztürkçe karşılığı çok oturgaçlı ittirgeçli götürgeç (kısaca çoig) olarak çevrilsede hiç bu şekilde tren dedinmi. Nikim tren olsa (ki rajona ters ) nikin neden türkçe değil dermiydin ??

Mesela senin nikin yine yabancı köklü bir kelime ama dile oturmuş Operatör doktor denilsede diğer tanımlama yine yabancı menşeili. Hemen hemen her dilde dışarıdan girmiş kelimeler vardır. Pasaport mesela hemen hemen bir çok dilde böle geçer . İNG. kökenli liman geçişi anlamında bir kelimedir. Ama İzmirde bir semte dahi adını vermiştir. Örnekler çoğaltılabilir.

neyse ya taktığımız şeye bak. Nolacak bu fenerin hali
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    as t1
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz de gittik mal gibi adımızı soyadımızı yazdık
    o konuda yanlız değilsin...
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Yok be baba türk alfabesi latin harfleri temel alınarak oluşmuştur. Dilimiz ise aynı kültürümüz gibi geniş bi yelpazeden etkilenmiştir. Arapça, Farsça, Fransızca kelimeler sık kullanılır olmuş. Zamanla yerleşmiş dilimize TDK bir çok kelimeyi öztürkçeye çevirmişsede halk bunların bazısını kabulenmiş bazısını kabullenmemiştir. Mesela trenin öztürkçe karşılığı çok oturgaçlı ittirgeçli götürgeç (kısaca çoig) olarak çevrilsede hiç bu şekilde tren dedinmi. Nikim tren olsa (ki rajona ters ) nikin neden türkçe değil dermiydin ??

Mesela senin nikin yine yabancı köklü bir kelime ama dile oturmuş Operatör doktor denilsede diğer tanımlama yine yabancı menşeili. Hemen hemen her dilde dışarıdan girmiş kelimeler vardır. Pasaport mesela hemen hemen bir çok dilde böle geçer . İNG. kökenli liman geçişi anlamında bir kelimedir. Ama İzmirde bir semte dahi adını vermiştir. Örnekler çoğaltılabilir.

neyse ya taktığımız şeye bak. Nolacak bu fenerin hali
    onun niki yani cerrahi doktordan degil ahmet ozhanında üye oldugu bir tarikat adı sıkıyorsa yalan desin bu bir dini faktordür fenerin hali ne olcak bol baklava demek yeni sezondada benim için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 PM ----------

Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasınma bak banlarım yine seni
    bu sefer suresiz atarım hiç bi halt edemezsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 AM ----------

hani bir laf var çingeneye kırralık vermişler önce babasını kesmiş sende öyle hani 23 nisanda modluk olayını erhan ciddiye alıp site kapalıyken seni mod yapmış çoçuk sevinsin diye sende işte havaya girmişsin cingene
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

onun niki yani cerrahi doktordan degil ahmet ozhanında üye oldugu bir tarikat adı sıkıyorsa yalan desin bu bir dini faktordür fenerin hali ne olcak bol baklava demek yeni sezondada benim için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 PM ----------

hani bir laf var çingeneye kırralık vermişler önce babasını kesmiş sende öyle hani 23 nisanda modluk olayını erhan ciddiye alıp site kapalıyken seni mod yapmış çoçuk sevinsin diye sende işte havaya girmişsin cingene

bilseydim bu kadar icine oturacagını daha onceden sutlardım seni patrondan izin alıp
    cok eglenceliymiş be senin bu halin. sen dua et siteyi falan satın almayayım kapıdan sokarsan adiyim

nikime gelince;

Nerden aldıysam aldım arkadasım sanane ?
    İster dedigin gibi isterse tıbbi bir terim olarak algına hiç farketmez.

İcime sinen bir konu olursada yazarım paylasırım onceden yaptıgım gibi.
    Burası konu dısı arkadasım. isteyene gider

biraz kurcala neler neler gorursun.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Blaze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1998 lerde :p MIRC veya ICQ zamanından kalmadır herhalde bayanlar için diyorum kız ismini görünce yoğun bir talep olurdu.Bu yüzden kaçmak için birazda olsa kendini anlatan lakap veya farkli bir dilde kelime olurdu.Bende o zamandan kalma birşey bu.98 yılında neyse hala o

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    vallahi düşündüm niye chopperrider aldım taa 2006 senesinde bilmiyorum. ulan hem ingilizce gereksizliği var hem chopperı sattık 3 sene oldu, 200 cc yarım grenajlı zealsuna bindim nickim chopperrider dı nakeda geçtim yine chopperrider aha şimdi sport-touring motor kullanıyorum hala chopperrider değiştirme imkanı olsa dakka düşünmem hem türkçe hem de her motora uyan bi mahlas seçerim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Arkadaslar,
    Baslıkta da yazdıgım üzere bir foruma veya benzeri olusumlara kayıt olurken neden bazılarımızın anlamadıgı veya anlamakta zorlandıgı yabancı dilde kelimeler veya cümlelerde takma isimler (nick) alırız ?

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

Nick Mick hiKaye asıL o DüzeLtiLen yerDe ne Yaziodu acaBa :D ben ona taqıLdım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    bilseydim bu kadar icine oturacagını daha onceden sutlardım seni patrondan izin alıp
    cok eglenceliymiş be senin bu halin. sen dua et siteyi falan satın almayayım kapıdan sokarsan adiyim

nikime gelince;

Nerden aldıysam aldım arkadasım sanane ?
    İster dedigin gibi isterse tıbbi bir terim olarak algına hiç farketmez.

İcime sinen bir konu olursada yazarım paylasırım onceden yaptıgım gibi.
    Burası konu dısı arkadasım. isteyene gider

biraz kurcala neler neler gorursun.
    sen bu siteye admin veya site sahibi ol giren senin gibi olsun
    benim dert etigimde yok sadece sen gördün beni atıgını başka he birde sukull tabi ondan sonra sana msn de dediklerini hatırlatayım burda kendin caldın kendin oynadın

Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nick Mick hiKaye asıL o DüzeLtiLen yerDe ne Yaziodu acaBa :D ben ona taqıLdım
    kalaylamısımdır yine ondan editlenmiştir hatırlamıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:25 AM ----------

sen bu siteye admin veya site sahibi ol giren senin gibi olsun
    benim dert etigimde yok sadece sen gördün beni atıgını başka he birde sukull tabi ondan sonra sana msn de dediklerini hatırlatayım burda kendin caldın kendin oynadın
    nak haallaa konusuyorsun ya ne can acısıymıs cıkmadı bi turlu

Soy adımı kullanıyorum, AZAP kullanıldığı için içerisin de "4" rakamını kullanıyorum. 13 yaşımdan beri internet ortamında Azap'ı mahlas olarak kullanıyorum ancak genel itibari ile yaşıtlarım özellikle 91 senesinde ve sonrasında doğan insanlar Türkçe'mizi pek sevdikleri söylenemez bence bunun sebebi; hayatımıza sonradan giren Televizyon - Bilgisayar gibi batı dünyasına açılan kapılardır..orada görülen herşey çocukken kapılıyor ve ilerde ki yaşantısına yön veriyor.
    Örn;
    Köpeklerin %90'ının ismi Rocky - Rex - Lesi falandır. Çünkü televizyon da o isimler çok kullanılıyor =)

Tabi ki kişisel görüşüm kimseye herhangi bir laf atma amacım yoktu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    kalaylamısımdır yine ondan editlenmiştir hatırlamıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:25 AM ----------

nak haallaa konusuyorsun ya ne can acısıymıs cıkmadı bi turlu
    okadar Çoq ki hanqi birini hatırLican dimy :d

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler