Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Böbrek Taşı Hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar bende senede bir kum dökme taş düşürme olurdu bu senede bir ay önce ufaktan rahatsız etmeye başladı.Dükkanın merdiven boşluğundan düşünce bu taşda malum organa kadar düştü..1 hafta öldüm öldüm dirildim ucuna sıkışmış elinle yokluyorsun kocaman..Acil ameliyata alıp aldılar..Fakat yine malum organın ucunda var 2 gündür yine rahatsız ediyor iyiden..Bu konuda bir fikri olan varmı..Allah hepimize sağlık sıhhat versin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Büyük geçmiş olsun Hachiko.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim annem ve babası tek böbrekli 2009 yılında bende sancılanınca hastaneye gitim ve taş olduğu söylendi kırdırdım daha da sıkıntı olmadı
    aalah yardım etsin gerçekten çok zor bi hastalık ve daha kötüsü kronik eğer doğru doktoru bulamazsan böbreğinden olma ihtimali var annem öyle oldu

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    herşeyden çok korktuğum tek hastalık olabilir ya yazıyı okumak bile o acıyı ...

daha fazla düşünemiyecem düşüncesi bile korkunç

geçmiş olsun
    BatuhanK. bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene önce böbreğimdeki taş düştü, üreter bölgesinde takılı kaldı. 1 cm çapındaydı işin korkutucu yanı.

sizin malum bölgeye kadar parçalanmadan gelmiş olması gerçekten ürkütücü.

5 seans falan bu sesle kırdırma olayı var, seni makınaya sokuyorlar ses ile parçalamaya calısıyorlar, ona gittim bir işe yaramadı. çektiğim acı ve kanlı işeme ile kaldım boş boşuna.

sonra ameliyat oldum, penisten içeri girip içten kırdılar sonra parcaları işeyerek attım. o sırada sakinleştirici falan hadi cok umursamıyorsun ama üreter kanalından böbreğe kadar tel gibi birşey bırakıyorlar, baya da uzun 20 cm falan en az.

ameliyattan 10 gün sonra gidip uyuşturmadan penis ucundan girip onu cekip cıkartıyorlr, yok böyle bir acı.

valla günde 3 litre su içiyorum taş olmasın diye de bir kere olunca kronikleşiyormuş diyorlar.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Beslenme etkili olsa da cogu zaman genetik maalesef.. Vücut kendisi üretiyor . Limonlu su tüketimini artırmanızı önerebilirim. Günde en az 2 litre idrarın vucuttan atılması gerekiyor.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Titredim yemin ederim okurken. Allah kimseye böyle dert vermesin. Lazer ile kırdırmak daha mantıklı değil mi peki sürekli ameliyat ile aldırmaktan? (Bilmediğimden soruyorum)

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok geçmiş olsun. Ben de 3 defa hastanelik oldum bu konudan ötürü.
    Bende idrar yolunu tıkayacak bir taş yoktu, çok küçük kum denen arkadaşlardan ki acısı gerçekten katlanılabilecek gibi değil.
    Üçüncüde hastane gecesinin ertesi sabahı üroloji muayenesinde taşı buldu doktor :D Laboratuvara yollayalım dedik. Bir ay içerisinde yaptığım iki seyahatten mütevellit kamyonla hayvansal protein ve kahve tüketiminden olduğuna kanaat getirildi.

O günden sonra artık su içme şeklimi değiştirdim. Bazı günler kaçırıyor olsam da ortalamada sürekli daha fazla su içiyorum. Sanırım 10 sene oldu bu sonuncudan itibaren, tekrar bir daha yaşamadım. GEnetik faktörler var, beslenmenin etkisi var ama bol su içmek böbreğe destek olmanın en güzel yönü. Şeker atılmıyorsa çay ve kahvedeki su da su yerine geçer, ama kahvede başka bir konu da var o yüzden su yerine bol bol filtre kahve içiyorum çalışmaz, çay daha masum bu konuda. Tabi yine en güzeli sek su =)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titredim yemin ederim okurken. Allah kimseye böyle dert vermesin. Lazer ile kırdırmak daha mantıklı değil mi peki sürekli ameliyat ile aldırmaktan? (Bilmediğimden soruyorum)
    dostum önce dıştan makina ile ses ile kırmaya calısıyorlar ama pek olmuyor bu.

sonra penisten girip içten lazer ile kırabiliyorlar. o da lokal anestezi ve sakinleştirici ile oluyor, bayıltma yok.

sonra içerden uzun stent takp cıkartıyorlar 10 gün sonra.

yani lazer denilen olay erkekelrde işkence.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok geçmiş olsun.

Bu dertten muzdarip arkadaşlar bizim memleketteki bol oksalat içeren yiyeceklerle (ıspanak, pazı, maydanoz, pek çok tahıl) kalsiyum içeren yiyecekleri (yoğurt, süt vs.) birlikte tüketmemeye dikkat etsinler. Böbrek taşları çoğunlukla kalsiyum oksalat. Çayda da bol oksalat var bu arada. Çayın diüretik özelliği ile birleşince dünyanın kişi başına en fazla çay tüketilen, yoğurlu ıspanak yenilen veya yoğurdun eksik olduğu sofrası olmayan, ayran diye bir içeceği olan ülkesinde böyle dertler yaşamak çok normal, genetikten değildir o.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah şifa versin. Ben bu acıyı hiç yaşamadım ama bir arkadaşımın böbreğinde taş vardı ve bir gün dağ gibi adamı yerlerde kıvranırken, acıdan ağlarken gördüm. Düşünmek bile kötü. Tez zamanda iyileşirsin inşallah.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Allah acil şifa versin bende tam askerdeyken düşürdüm çok kötüydü bence beklemeden acile gidip çaresine bakmak en iyisi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Bu dertten muzdarip arkadaşlar bizim memleketteki bol oksalat içeren yiyeceklerle (ıspanak, pazı, maydanoz, pek çok tahıl) kalsiyum içeren yiyecekleri (yoğurt, süt vs.) birlikte tüketmemeye dikkat etsinler. Böbrek taşları çoğunlukla kalsiyum oksalat. Çayda da bol oksalat var bu arada. Çayın diüretik özelliği ile birleşince dünyanın kişi başına en fazla çay tüketilen, yoğurlu ıspanak yenilen veya yoğurdun eksik olduğu sofrası olmayan, ayran diye bir içeceği olan ülkesinde böyle dertler yaşamak çok normal, genetikten değildir o.
    Son 3 aydır kahveyi bırakınca bol miktarda çay içiyordum, canımı sıktın şimdi
    Hoş benim son taş dönemindeki gibi bir moda giremem ama yine de onun da bokunu çıkarmamak lazım demek ki.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    cb250r
    Gecen yaz 2. kez olmak uzere 4mm lik tasimi dusurdum. Ilki 10 sene once idi 6mm.

Ikisinde de acidan bayildim. ikisinde de ambulans ile hastaneye goturulmek zorunda kaldim.

Boyle bir acinin tarifi yok. Insan evladinin kaldirabilecegi bir aci degil.

Allah kimseye yasatmasin, yasayanin da yardimcisi olsun.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çok geçmiş olsun.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Çok geçmiş olsun...
    Bir kaç kez hastanede iğne yapın diye yalvarmışlığım var :( Ağlama işi size abartı gelmesin, gerçekten ağlatıyor namussuz.
    Bende sesle kırdırma işe yaramıştı. Yaklaşık 8-9 senedir tık yok. Umarım bir daha başıma gelmez...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende senede bir kum dökme taş düşürme olurdu bu senede bir ay önce ufaktan rahatsız etmeye başladı.Dükkanın merdiven boşluğundan düşünce bu taşda malum organa kadar düştü..1 hafta öldüm öldüm dirildim ucuna sıkışmış elinle yokluyorsun kocaman..Acil ameliyata alıp aldılar..Fakat yine malum organın ucunda var 2 gündür yine rahatsız ediyor iyiden..Bu konuda bir fikri olan varmı..Allah hepimize sağlık sıhhat versin..
    Arkadaşlar malum organın ucundaki parça enfeksiyon kapmış içerideki yara kabuk bağlamış .. Yaklaşık 10 gün önce yine tıkandı , yine malum şeye müdehale edip temizlediler enfeksiyon bir de idrar yollarına sarmış..Bayağı bir iğne yedim şimdi idrarımı yapabiliyorum enfeksiyon yok ama hafiften sancıyor.. Böbreğinize iyi bakın... Teşekkürler iyi dilekleriniz için..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böbrek taşları çoğunlukla kalsiyum oksalat. Çayda da bol oksalat var bu arada.
    Tan çayı keyifle höpürtecekken bir den neşem kaçtı.

Konuyu açan ve bilumum böbrek taşı rahatsızlığı olanlara acil şifalar dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)