Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koku alma ile ilgili sıkıntı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Merhaba arkadaşlar, pandemide iki kere ağır grip oldum. İkisinde de koku alma duyum gitti 1.de geri geldi 2. de halen alamadığım kokular var. İyi tarafı kötü kokuları alamıyorum. Bazı kokularda değişik geliyor. Sarımsak, çöp kokusu kesinlikle yok. Bazı parfümler yok. Eskiden süper bir koku duyum vardı. Başkasının almadığı kokuyu alırdım. Başka bu durumu yaşayan var mı?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç kişiden duydum bende bunu.

ben covid oldum böyle birşey yaşamadım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir çok enfeksiyonda karşılaşılabilen bir durum, Covid'inki gripte oluşan kayıptan farklı çalışıyor gerçi sistematik olarka bakınca.
    Muhtemelen geri gelir, bir kaç üay sürebiliyor.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok enfeksiyonda karşılaşılabilen bir durum, Covid'inki gripte oluşan kayıptan farklı çalışıyor gerçi sistematik olarka bakınca.
    Muhtemelen geri gelir, bir kaç üay sürebiliyor.
    Geri gelmeyeli 1.5 seneyi geçti.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri gelmeyeli 1.5 seneyi geçti.
    Bu 1.5 senede bu konuyla ilgili herhangi bir doktor kontrolüne gittiniz mi? Tıp bu konuda ne açıklama yaptı?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Oluyorudu öyle dediler. Geçen hafta sözcüye göre Parkinson ile alakalıydı, bu hafta Alzheimer ile ilintili olduğunu yazıyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Oluyorudu öyle dediler. Geçen hafta sözcüye göre Parkinson ile alakalıydı, bu hafta Alzheimer ile ilintili olduğunu yazıyor.
    Eh Türkiye'deki medyada sağlıkla ilgili bir şey okumaman gerektiğini söylemiş işte gazeteler. Görevlerini yapmışlar.

Ben sürenin bu kadar olabileceği ile ilgili detaylı bilgiye sahip değildim, şimdi bir kaç araştırma okudum.
    Çalışmalarda genel olarak 2 yıl perspektifinden bakılmış, büyük kısmı tamamen geri kazandığını ya da kısken geri kazandığını söylüyor koku duyusunu. 7% civarında geri gelmedi kalıcı oldu diye belirtenler var ama 2 yıldan sonraki süreçte bir aktif takip yapaılmamış anladığım.
    Genellikle geri gelme süresinin 40 yaş altında daha hızlı olduğu söyleniyor, bu da bir etken olabilir.

Kısmi geri kazanım bildirenlerin oranı hep en yüksek grup, sanırım sende de bu şekilde bazı kokularda kayıp var. COVID kaynaklı koku kaybvı griptekinden daha farklı bir şekilde gerçekleşiyor, sinirlere saldırı var. O yüzden bazı kayıplar belki de kalıcıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 1.5 senede bu konuyla ilgili herhangi bir doktor kontrolüne gittiniz mi? Tıp bu konuda ne açıklama yaptı?
    Kesinlikle doktora gidilmesiyle ilgili bir eleştri falan değildir, doktorlarla ilgili kamuoyundaki genel negatif düşüncelerle uzaktan yakından alakası yoktur söyleyeceklerimin, doktorlar ülkenin en önemli, evet önemli kesimlerinden biridir.
    Yalnız doktorların özellikle ihtisaslarında biraz da zaman geçirdikten sonra temel biyoloji konusundaki eksiklikleri akıl almaz seviyede. belki de kendi branşlarını takip etmenin ağır olmasından kaynaklıdır kimsenin hakkını yemeyeyim, ama vallahi bilmiyorlar billahi bilmiyorlar.
    vucüdun savunma sisteminin nasıl çalışıp neler yaptığıyla ilgili falan genel geçer sohbete bile iştirak edemeyebiliyorlar, semptom okuyup onu bertaraf etmeye inanılmaz kanalize olmuş durumdalar.

covid'in eşle dostla doktorla herkesle çokça konuşulduğu dönemde neler duydum neler okudum..
    Koku duygum gitse ben de doktora giderim çokça kez.
    Ama hele devletteyse bi KBB'ciye gidersin, "aşıdan olabilir" falan derse gram şaşırmam......
    sallami bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İnşallah bir an önce düzelir, eskiye dönersin.

Konudan bağımsız olarak sigarayı bıraktıktan bir kaç ay sonra süper koku almaya başlamıştım. Yoldan geçen birinin parfüm kokusunu rüzgarın da yardımıyla balkondan hisseder hale gelmiştim.
    sallami bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben de hasta olunca Sözcü'ye gidiyorum muayeneye. AHaber'e gidince hep "Turp gibisin, birşeyin yok" diyorlar.
    killingroad bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hasta olunca Sözcü'ye gidiyorum muayeneye. AHaber'e gidince hep "Turp gibisin, birşeyin yok" diyorlar.
    allahını seversen mizah yapma mübarek.
    resim yap, şiir yaz, heykel yont, ama allah aşkına mizah yapma!..
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de var son 3-5 yıldır koku alma duyusu yüzde 70 kayboldu. Depresyona girdim bu yüzden. Sigarayı biraktim yine de tam geri gelmedi. Doktora gitsem bir poşet ilaç yazıp gönderecek.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de var son 3-5 yıldır koku alma duyusu yüzde 70 kayboldu. Depresyona girdim bu yüzden. Sigarayı biraktim yine de tam geri gelmedi. Doktora gitsem bir poşet ilaç yazıp gönderecek.
    corona geçirince mi oldu?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Maalesef o ben de hiç olmadı. Çok keskin olmadıkdan sonra koku nedir bilmem. Tamam güzel kokan şeylerden mahrumuz ama ter kokusu osuruk kokusu tuvalet kokusu...vs de almamanın iyi yönleri de yok değil
    sallami bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama Sözcü için de "Ulen ne kötü hastalık, ne pis hastalık" deyip yolluyor diyorlar...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coronadan önce oldu başkan. Az önce araştırma yaptım, alerjik kişilerde alerjiye bağlı olarak oluşan bir şey olabilir diyorlar. Sinüzit de sebep olabilir.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama Sözcü için de "Ulen ne kötü hastalık, ne pis hastalık" deyip yolluyor diyorlar...
    O da doğru
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet corona dan sonra oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Bu nu niye yazdım Annem tansiyon ilacı yüzünden öksürüyordu, kaç doktor çözemedi, aile hekimi bu ilaç öksürük yapar dedi ve çözdü. Aspirin yüzünden vücudunda kızarıklar oluştu. Çolak Agop bile anlamadı başka bir aile hekimi teşhisi ile kılcal damarlardaki kanamadan olduğunu ilacı kestirmesi ie öğrendik. Ha sizinde başınıza gelmiştir şifa bulmuşsunuzdur. Biliyorsunuzdur diye yazdım. İnsanın bir derdi olunca neredeki haber olsa da gözüne kulağına takılıyor. O yüzden sen kendinle dalga geçmeye devam edebilirsin, yüksek iqlu espritüel arkadaşım ve onun arkadaşı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)