Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sigarayı bıraktım…

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z 250
    29 yaşındayım ve 16 yaşından beri içiyorum bu illeti kendi kendime düşünmeye başladım 13 yıl bee 13 senedir seni köle etmiş kendine bu illet kendimi aciz gördüm ve 20 nisanda attım bu illeti 36 gün olmuş 36 günde bu kadar fark edeceğini tahmin etmezdim bırakma düşüncesi olanlara değişimleri uzun uzun yazıp anlatabilirim
    espresso, M.balibey ve voodevil bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Zazobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29 yaşındayım ve 16 yaşından beri içiyorum bu illeti kendi kendime düşünmeye başladım 13 yıl bee 13 senedir seni köle etmiş kendine bu illet kendimi aciz gördüm ve 20 nisanda attım bu illeti 36 gün olmuş 36 günde bu kadar fark edeceğini tahmin etmezdim bırakma düşüncesi olanlara değişimleri uzun uzun yazıp anlatabilirim
    Aman ha bir kereden bir şey olmaz diyip 1 dal bile ağzına sürme. Devamı geliyor. Kendimden biliyorum. Ben de mart 2018den beri ağzıma sürmedim.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırk sene içtim. Bitiremedim, vazcaydım.
    Thracian ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben de 15 16 sene ictim 2019 da neslicantay videosu ile karsilastim.Bi kahve yaptim bi sigara yaktim.Bitti "icmiyorum ulan " dedim ve artik icmiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    13 yaşımda başladığım sigaraya 28 senenin ardından veda edeli 2 sene oldu. Ben ilaçla bırakmıştım. Sizi de bırakma kararınızdan ötürü tebrik ederim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Nefret ederek içiyorum,Ankilosan spondilit hastasıyım extradan beni yoruyor ama bırakmak konusunda iradem yeterli mi değil bende mi iş yok çözemedim.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Yakın bir akrabam bio bilmem ne diye bir şey yaptırdı.
    Karnına pil yapıştırmışlar. İki haftadır içmiyor.
    Tek seansta işe yarıyormuş. 3 ay içinde bir tane bile sigara içersen bir seans daha alman gerekiyormuş.
    2.500 TL. vermiş.
    Takipteyim işe yaradığına ikna olursam gideceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Unutmadan sigaraya zam gelecek diye satmıyorlar.
    Bu sabah rica minnet 3 paket aldım.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    30 sene içtim, ilaç vb. her tür yolu denedim bırakamadım, sonra elektronik sigara ile bıraktım ama son 6-7 yıldır elektronik sigarayı bırakamıyorum bu sefer. Dumandan katrandan kurtuldum ama nikotin bağımlılığım devam ediyor hala.

Araç (otosiklet ya da araba) kullanırken sırf sigara içebilmek için bir saat sürünce mola veriyorum o kadar fena bir şey bu bağımlılık.

Gençler, başlamayın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bu iş iradeyle bırakabilecek kadar kolay değil. Her ne kadar bu şekilde bırakanlar olsa da genel anlamda çok zor. Ben Sağlık Bakanlığı'nın sigarayı bırakma polikliniğinden destek aldım.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 sene içtim, ilaç vb. her tür yolu denedim bırakamadım, sonra elektronik sigara ile bıraktım ama son 6-7 yıldır elektronik sigarayı bırakamıyorum bu sefer. Dumandan katrandan kurtuldum ama nikotin bağımlılığım devam ediyor hala.

Araç (otosiklet ya da araba) kullanırken sırf sigara içebilmek için bir saat sürünce mola veriyorum o kadar fena bir şey bu bağımlılık.

Gençler, başlamayın.
    Abi gençlerin çoğu lise zamanında sigaraya başlarlar iki tane nedenleri var biri havalı olmak biride kızlara karşı hava atmaları, genç kardeşlerimiz bu kadar ottan moktan sebeplerle bir illete bulaşıyor, böyle bomboş bir hal alıp gidiyor bu bağımlılıkları. Şeker tüketimi bile insanı çokca törpülerken sigara içenlerin halini düşünemiyorum bile.
    espresso bunu beğendi.

Bende bakanlıktan destek istedim yakın tarihte ancak sanırım ilaç maliyetleri nedeniyle artık verilmiyormuş.
    Ankette 20yılı aşkın sabah uyanır uyanmaz 2 tane içiyorum, günde bir paket bitiyor diye beyan ettim, sen normal içicisin ilaç veremeyiz arada sırada seni arar sorarız dediler ama onu bile yapmadılar.
    İlk ilaç işi başladığında biladerim öyle bırakmıştı, şanslı adammış
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tenere700
    Ben de 8,9 yıl kadar içtikten sonra bıraktım. Bırakalı ortalama 6 sene olmuş. Bırakmak gerçekten çok zor, önceden de birkaç kez bıraktım ve tekrar başladım. 10 gün içmeyip tekrar bir tane bir şey olmaz diyip başlıyordum ve pişman oluyordum.

En son bıraktığımda canım ne zaman tekrar istese içtikten sonraki pişmanlığıma odaklandım, dedimki kendi kendime "içicem sonra pişman olucam, o kadar gün geçmiş boşver". Pişmanlığıma odaklanıp bu kez tamamen bıraktım.

Birde bu kez kimseye söylemedim bıraktığımı, uzatan olursa yeni içtim, şimdi istemiyorum falan dedim.
    espresso, haluk23 ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gençlerin çoğu lise zamanında sigaraya başlarlar iki tane nedenleri var biri havalı olmak biride kızlara karşı hava atmaları, genç kardeşlerimiz bu kadar ottan moktan sebeplerle bir illete bulaşıyor, böyle bomboş bir hal alıp gidiyor bu bağımlılıkları. Şeker tüketimi bile insanı çokca törpülerken sigara içenlerin halini düşünemiyorum bile.
    ben de 15 yaşındayken yani lisedeyken başlamıştım.
    45 yaşında bıraktım. ama hala elektronik sigara ile nikotin bağımlılığım devame diyor. hiç başlamamak lazımmış.
    voodevil bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu sigaraların tadı değiştiği zamanda bende bıraktım 3.5 yıl oldu herhalde aslında ilk 1 hafta zorlandım sonrasında hiç istemedi canım. Tabi birde zature olmamında verdiği korku vardı b uda yardımcı oldu.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 15 yaşındayken yani lisedeyken başlamıştım.
    45 yaşında bıraktım. ama hala elektronik sigara ile nikotin bağımlılığım devame diyor. hiç başlamamak lazımmış.
    Sigaranın verdiği yorgunluk oluyor mu elektronikte?
    hiç kullanmadım onu bilmiyorum

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigaranın verdiği yorgunluk oluyor mu elektronikte?
    hiç kullanmadım onu bilmiyorum
    Yok, olmuyor. Hatta ilk bir ay sonrasında sigara içtiğim zamana göre kendimi daha iyi hissetmiştim.

aromalı likit kullanmıyorum, likit üretiminde kullanılan n-base denen nikotinli sıvıdan kullanıyorum, yalnızca nikotinden gelen o güzel acılı tadı oluyor. Aroma kullanmayınca zararlı olacak yalnızca nikotin almış oluyorum. Üstüm başım kokmuyor, katran ve duman da olmuyor.
    Ama bu sefer de yok likit sızdırdı mı, yok atomizerin coil teli eskidi değiştirmek lazım falan gibi uğraştıran dertleri var.
    Likiti 250ml şişelerde alıyorum 3 ay yetiyor. sigaraya göre masrafı yok gibi bir şey.
    Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak da bir miktar irade istiyor. Yani sabah bir sigara içeyim sonra içmem gibi yapılınca bırakılmıyor, kuzenim o şekilde yıllardır sigarayı da bırakamadı mesela. Ben cihazı aldığmda o kadar para verdim madem şe yarasın diye inat ettim hiç sigara içmedim ama yüksek nikotnli likitle başladım, canım sigara çektikçe bundan çektim, ilk bir iki hafta zorlandım ama sonra artık sigara aramaz oldum. hatta yılda bir 6 ayda bir falan içkili bir ortamda bir sigara yakayım desem de sonra bu ne yaa yanık tadı geliyo ne kötüymüş diyorum.

Bunu da bırakabilsem ama olmuyor, irade işi, zaten işim çok stresli, iş dışında da çok stres var hayatta, yani hiç kendimi bırakabilecek halde hissetmiyorum.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigara kafada bitmediği zaman asla bırakılmaz. En son bırakma teşebbüsüm 45 gün sürdü. O 45 gün içinde tüm dünya üstüme üstüme geldi. Hiç olmayacak işler oldu. Kainat el birliği etmişcesine beni çıldırmak için ittifak kurmuştu. En son abimsin dedim yaktım bir tane. Bende bu mereti bırakacak göt yok. Bırakan arkadaşları en içten tebriklerimi iletiyorum. Büyük bir iş başarmışsınız.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    cenab-ı kozmos, tüm bağımlılıklardan kurtulmayı nasib-i müyesser eylesin...

Motosikleti
    250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu iş iradeyle bırakabilecek kadar kolay değil. Her ne kadar bu şekilde bırakanlar olsa da genel anlamda çok zor. Ben Sağlık Bakanlığı'nın sigarayı bırakma polikliniğinden destek aldım.
    Ben bırakmadan önce defalarca denedim. Azaltarak , hiç içmeyerek, günde 5 tane içerek bırakmayı denedim. Her seferinde yine paket almaya devam ettim.

Bir sabah içerken tiksindim, öyle de bıraktım.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    bırakamayan arkadaşlar lütfen buhar dedikleri e sigarayı kullansın diğer türlü çevredekileri rahatsız etmiş oluyorsunuz ben çok çok rahatsız oluyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)