Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sigarayı bıraktım…

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Tebrik ederim sizleri bu kararınızdan dolayı. Darısı tüm bırakmak isteyenlere olsun insallah birdaha başlamamak üzere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende 50 yaşımı geçtim ağzıma değdirmedim hiç. Heveste etmedim.Daha geçen hafta annemlerde toplanmıştık kuzenler falan.Sigarayı bırakma konusunda bırakın bunu falan diyorum.Kuzenim benden 7 8 yaş büyük geçen bırakmayı denedim gece rüyamda bina kolonu gibi kocaman sigara içiyordum diyor.Olm dedim seninki başka boyutt.Sen sigarayı bıraksan stresten kesin başka hastalıkların olur sen iç dedim.Bu nedir arkadaş.Binanın beton kolonu gibi sigara içme yokluğu nedir.
    Italian ve espresso bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Böyle bir başlık, ne de güzel denk gelmiş. 16. Günümdeyim. 35 yıllık sigara tiryakisiyim. Çok severek her nefesten zevk alarak içtim. Ama yetsin artık dedim. Kendime güvenim sıfır. Kuru bir inat yaptım. Günlerdir içmiyorum. Çok zor bir iş. Ama yetsin artık yahu... Umarım herkes kurtulsun bu illetten.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Başta kendim olmak üzere tüm sigarayı bırakanları tebrik ederim. Bırakmayanlara bırakmalarını tavsiye ederim. Kesinlikle hayat sigarasız daha güzel arkadaşlar. Bazen düşlerimde içime çekiyorum yine dumanı...
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir başlık, ne de güzel denk gelmiş. 16. Günümdeyim. 35 yıllık sigara tiryakisiyim. Çok severek her nefesten zevk alarak içtim. Ama yetsin artık dedim. Kendime güvenim sıfır. Kuru bir inat yaptım. Günlerdir içmiyorum. Çok zor bir iş. Ama yetsin artık yahu... Umarım herkes kurtulsun bu illetten.
    İlk 3 ay çok zorlayacak , ondan sonraki 3 ay bittiğinde ise rahatlayacaksınız.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Sigara içenlerin izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR N250
    Allen carr kitabı ile bir kez okuyatlrak bıraktım ve beş sene içmedim. Beş senenin sonunda bir dal sigara içtim ve 3 sene tekrar bağımlı oldum. Videosunu izledim ve tekrar bıraktım.

Sigarayı gerçekten bırakma isteği geldiğinde üst üste iki sigara içtikten sonra dikkatiniz dagilmayacak şekilde Allen carr videosunu izleyin. YouTube de var 1,5 saat olması lazım video süresinin.

Veya kitabını okurken sigara içerek okuyun.

Bunun sebebini kitapta uzun uzadıya anlatıyor.

Yani anlayacaginiz sigara içerek sigarayı biraktiriyor desem yalan olmaz.

Ben ilk biraktigimda 4. Gün bu kadar kolay olamaz demiştim. Yani 4. Gün sigarayı bıraktığımı anlamistim.

Aslında bir yöntem falan değil. Sadece sizin sigara içmek için nedenlerinizin zirvadan ibaret olduğunu size kanıtlıyor.

Psikolojik olarak sigara içmek için bahaneler iniz kalmadığında, sadece nikotinin fiziksel bağımlılığını yenmek kalıyor.

Buda kişinin bünyesine göre 2 gün ila 5 gün arası sürüyor.

Aslına bakarsaniz sigarayı bırakmak sağlam bir irade işi falan değil. Çok zor da değil.

İnternetten kitabini ve videosunu bulabilirsiniz.

Seminerine katılmadım ama maddi durumunuz elveriyorsa seminerlerinde var. Seminerlerinde katılabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Neredeyse 2,5 senedir sigara içmiyordum. Geçen ay Didim'de kalabalık bir etkinliğimiz oldu, güzel bir hatunun tekiyle konuşurken sigarasından bir nefes çekti ve çıkardığı dumanının kokusu çok hoşuma gitti. Yaktım bir sigara, başım döndü, başımın dönmesi hoşuma gitti. Muhabbet sohbet derken yine başlamış olduk ara verdiğimiz Camel Deep Blue'ya. İçimde de zerre pişmanlık yok, bu rahatlığıma üzülüyorum.
    espresso, Khaira ve Guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR N250
    Başlama nedeni güzel ama sonuç için aynı şeyi diyemiyeceğim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İlginçtir, sigara tüketimi Amerika'da çok az. Lakin Avrupa'da kısmen yaygın.

Amerika'da tütün şirketleri acaip güçlüymüş. Lakin millet sigara nedeniyle hastalanıp ölünce davalar açılmış sürüyle 1990'larda... Güçlerini yitirmişler. Bir de imrendirici gizli ve açık reklamlara sınırlandırma getirilmiş

Bizim şirkette sigara içenler aylık ek $150 ödemek zorunda sağlık sigortasına...

Tahminim alkol kullanımına da benzer sınırlamalar gelebilir ileride...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    40 yaşındayım bu güne kadar sadece 1 ay sigara içmişimdir hiçbir şey anlamadığım içinde devam etmedim
    20 yıldır da alkol kullanıyordum son 6 yıldır hafta da 4 gün kadar onun dışında sadece hafta sonları ve maç olunca birkaç bira içerdim
    pazartesi sabahı uyandım ve artık alkol tüketmemeye karar verdim alkol le alakalı veya onu çağrıştıran herşeyi gözümün önünden kaldırdım 5 gündür de içmiyorum
    alkol sigara sağlığa zararlı biliyoruz ama bazen bunların bize keyif verdiğini düşünenlerdendim evet keyif veriyor fakat ruhsal fiziksel ve sosyo ekonomik olarak bizden götürdükleri çok fazla
    helal haram konularına hiç girmiyorum bile
    bırakmak isteyenlere de tavsiyem birilerinin istemesi telkini veya uyarıları zorlaması ile olmuyor siz karar verirseniz gerisi geliyor
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)