Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sigarayı bıraktım…

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hesabını yapsanız içtiğiniz yıl kadar birikim yapsanız şimdi zengindiniz
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Günde 4- 5 dal içen hafif tiryakilere birşey diyemem ama günde 1-2 paket içenlerin acilen bırakması şart.

Maddi kısmını geçtim, resmen kendi vücudunuza eziyet çektiriyorsunuz. Ben bırakıyorum deyip de aniden kesmek zor olabilir, mutlaka doktor desteği alın, vücut nikotine alıştığından nikotin bandı/sakızı vb kullanmak gerekebilir.

Sigara beni etkilemiyor diyen varsa kesin yaşı gençtir, acısı yaşlanınca çıkıyor, aman dikkat.
    Ercument bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hesabını yapsanız içtiğiniz yıl kadar birikim yapsanız şimdi zengindiniz
    Bunu bende yazacaktımda, sonrasında sigara içmediğim ve birikim yapmadığım aklıma gelince vazgeçtim .
    momentS, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında sigara içen herkes sigaraya yıllar içinde ödediği parayla ev-araba alabileceğini, sağlık anlamında da sigaranın kalp damar hastalıklarından tutun da kanser riskine kadar her tehlikeyi bilir. İçimizde bunları bilmeyen var mı? Yok ama yine de bırakmak öyle zor ki.

Sigaraya alternatif olarak buhar çeken arkadaşlarımız da buhar makineleri bozulduğu gün en yakın markete gidip tekrardan sigara alacaktır. Bir de buharın zararlarını henüz bilmiyoruz. Uzun yıllar kullananlarda ne gibi etkileri var henüz bilmiyoruz.

Benim bu konudaki bakış açım; "içimize giren herşeyin bize zararı vardır"
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nisan 1978 yılında başladığım cuvarayı Noroloji doktorumun verdiği şu WELLBUTRIN XL isimli ilaç ile bıraktım. 18/09/2018 saat 11:20'den beri içmiyorum. Uzman hekim tarafından yazıldığında ilacın bedelini SGK karşılıyor(du son durumunu bilmiyorum). Etken maddesi cigara bırakma ilacı ZYBAN ile aynı. ZIBAR parayla tabi.

WELLBUTRIN XL

ZIBAR

Bu da ZYBAN prospektüsü
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sacmalamayin yaa.

Simdi denizden cikmisin yorgunsun,buz gibi biranin yaninda o sigara var yaa uff.

Tereyagli iskerder yemisin,bilenler bilir agir bir yemektir(fakir oldugumdan artik hep 90 gr tombik doner aliyorum) ustune cay ve missss gibi taze tutun kokan bir sigara..

Yani bu zevkten olunceye kadar mahrum olmaya hazirsan birak!

not:3 yildir ucmiyorum,cok ozledimmm seni :(

Motosikleti
    Kawasaki Z 250
    Elektronik sigara, nikotin sakızı ya da bandı ile bırakmayı düşünmeyin boşa sonuçta yine de vücuda nikotini sokuyorsunuz…. Bağımlılık bitmiyor yani
    Ben işin maddi kısmında değildim 28 yaşında günde 2 paket sigara artık kendime acıyordum. Her sabah uyandığımda ağzımın içi bildiğin kömürlük gibiydi. Kilo alamıyor 1.77 boyunda 66kg idim. Ortalama 40 günde 6 kilo aldım şuan 72kg yim dede mirası genetik ortaya çıkıyor ve sabahları daha dinç kalkıyorum ve şunu net söylüyorum cinsel olarak felaket bir fark var

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sigara içen herkes sigaraya yıllar içinde ödediği parayla ev-araba alabileceğini, sağlık anlamında da sigaranın kalp damar hastalıklarından tutun da kanser riskine kadar her tehlikeyi bilir. İçimizde bunları bilmeyen var mı? Yok ama yine de bırakmak öyle zor ki.

Sigaraya alternatif olarak buhar çeken arkadaşlarımız da buhar makineleri bozulduğu gün en yakın markete gidip tekrardan sigara alacaktır. Bir de buharın zararlarını henüz bilmiyoruz. Uzun yıllar kullananlarda ne gibi etkileri var henüz bilmiyoruz.

Benim bu konudaki bakış açım; "içimize giren herşeyin bize zararı vardır"
    Evet, kullandığım cihaz bozulursa ne yaparım diye korkuyorum, daha önce 2-3 tane bozmuştum, şimdi bu da bozulursa artık eskisi gibi aliexpress'den alışveriş de kalmadı ne yaparım diye korkuyorum. yedeğini almam lazım aslında. Zararı var kesin ama sigara içmeye göre o kadar çok değil zararı. Yani günde 1-2 dal sigara içen biri değildim öyle olsa uğraşmazdım da sigara içiyorken günde 2 paket bitiyordu.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, kullandığım cihaz bozulursa ne yaparım diye korkuyorum, daha önce 2-3 tane bozmuştum, şimdi bu da bozulursa artık eskisi gibi aliexpress'den alışveriş de kalmadı ne yaparım diye korkuyorum. yedeğini almam lazım aslında. Zararı var kesin ama sigara içmeye göre o kadar çok değil zararı. Yani günde 1-2 dal sigara içen biri değildim öyle olsa uğraşmazdım da sigara içiyorken günde 2 paket bitiyordu.
    Benim de geçmişte 6 ay boyunca elektronik sigara içtiğim zamanlarım oldu. En yüksek mg nikotinli fıstık aromalı bir likit kullanıyordum ki çok güzeldi tadı, kokusu. Tam hatırlamıyorum bir gün dışarıdayken şarj mı bitti, likit mi bitti gittim ve eskiden içtiğim sigara olan Camel Deep Blue aldım. Yaktım, çektim ciğerlerime ve "ohh ulan" dedim. Çakmasını çok sevsem de gerçeği daha da güzeldi. O gün attım elektronik sigarayı.
    espresso ve mavellen bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gunde 2 paket sigara icen adamin yillarca yasamasi bence allah in varliginin en buyuk kaniti

Motorda benzinin icine biraz mazot koyun.yag in icine biraz su koyun.ne olur ?
    Kac km gider ? Yaa.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı C++ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunde 2 paket sigara icen adamin yillarca yasamasi bence allah in varliginin en buyuk kaniti

Motorda benzinin icine biraz mazot koyun.yag in icine biraz su koyun.ne olur ?
    Kac km gider ? Yaa.
    30 yılın son 15 yılında günde 2 paket içmiştim, iyi dayanmışım, malzeme sağlammış, japonluk da yok ama.
    Bakalım, şimdi en fazla 10-15 senem kalmıştır zaten.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 sene içtim, ilaç vb. her tür yolu denedim bırakamadım, sonra elektronik sigara ile bıraktım ama son 6-7 yıldır elektronik sigarayı bırakamıyorum bu sefer. Dumandan katrandan kurtuldum ama nikotin bağımlılığım devam ediyor hala.

Araç (otosiklet ya da araba) kullanırken sırf sigara içebilmek için bir saat sürünce mola veriyorum o kadar fena bir şey bu bağımlılık.

Gençler, başlamayın.
    Eskiden arabayla bir yere giderkennerde dursak da sigara içsem diye düşünüyordum yol boyunca artık böyle bir derdim yok Benim istediğim yerde duruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu iş iradeyle bırakabilecek kadar kolay değil. Her ne kadar bu şekilde bırakanlar olsa da genel anlamda çok zor. Ben Sağlık Bakanlığı'nın sigarayı bırakma polikliniğinden destek aldım.
    Ben hep canım istediğinde kendime bekle birazdan geçecek vs diyordum su içiyordum .İlk 3 ay zorladı ilk 6 ay boyunca canım istedi ama inat ettim içmedim 1 tane içsem tekrar başlayacağımı 6 ay sabredersem isteğin azalacağını biliyordum. Bekledim. Geçti.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Şu yarım asrı geçmiş hayatımda tek bir sigara bile içmedim.

Dumanı öyle böyle etkilemiyor beni.

Gözlerim yaşarır, başım ağrımaya başlar.

Birkaç istisna hariç neredeyse tüm AVM'lerin açık kısımları sigara içenlere ayrılmış olduğu için içeriden daha beter.

Neyse.

Alttaki 2 video tarzı onlarca video var izlenebilecek.

Umarım izleyen birkaç kişinin bırakmasına vesile olur diyeyim.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    15 yaşımdan 29 yaşıma kadar aralıksız günde 1 paket sigara içtim.
    11 yıl önce kızım doğduğunda çok ani bir kararla bıraktım.
    Yalan yok ilk 10 gün rüyamda hep sigara içtim. O kadar bilinç altımı zorladı
    Ama iradem sağlam çıktı hala içmiyorum.
    espresso bunu beğendi.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Öncelikle konuyu açan ve konu devamında sigarayı bıraktığını belirten arkadaşları tebrik ederim.

Şu yarım asrı geçmiş hayatımda tek bir sigara bile içmedim.

Dumanı öyle böyle etkilemiyor beni.

Gözlerim yaşarır, başım ağrımaya başlar.

Birkaç istisna hariç neredeyse tüm AVM'lerin açık kısımları sigara içenlere ayrılmış olduğu için içeriden daha beter.

Zaten çok elzem değilse gitmediğim mekanlar ama bazen gitmek durumunda kalıyorum ve de açık mekandan tekrardan içeriye kaçıyorum. O kadar kötü.

Neyse.

Alttaki 2 video tarzı onlarca video var izlenebilecek.

Umarım izleyen birkaç kişinin bırakmasına vesile olur diyeyim.

Motosikleti
    Alıntı C++ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sacmalamayin yaa.

Simdi denizden cikmisin yorgunsun,buz gibi biranin yaninda o sigara var yaa uff.

Tereyagli iskerder yemisin,bilenler bilir agir bir yemektir(fakir oldugumdan artik hep 90 gr tombik doner aliyorum) ustune cay ve missss gibi taze tutun kokan bir sigara..

Yani bu zevkten olunceye kadar mahrum olmaya hazirsan birak!

not:3 yildir ucmiyorum,cok ozledimmm seni :(
    4 gün sigara alma iskendere terfi edersin
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"

Abiler Ferdi emmimle sizleri dumansız bir hayata davet ediyorum .

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=CcUPWgdIfV4

Abiler Ferdi emmimle sizleri dumansız bir hayata davet ediyorum .
    İnme geldi bu adama sora ama :/

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1960'lı yıllarda mahallenin çocukları bakkala gidip bir paket Üçüncü sigarası, bir külah zeytin almıştık. 5-6 çocuk paket bitene kadar içtikten sonra ağzımız kokmasın diye zeytinleri yemiştik. Birinci sınıf asfalt zifti tadındaki üçüncü sigarasına çok şey borçluyum. Bir daha hayatımda sigara içmedim. Yanımdaki insanın sigara içmesinden çok rahatsız olurum. Fakat, sigara içmeyenler arasında keyifli sohbet edilecek kişi nadir oluyor. İyi sohbet için sigara dumanına katlanmayı tercih ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Youtube'da videoları olan "Allen Carr yöntemi" de işe yarıyor. Sırf video izledikten sonra bile bırakanlar var. Ben gittim para ödeyip bir günlük seminerlerine katıldım ve o gün sigarayı hayatımda ilk defa bıraktım, 21 gün boyunca hiç sigara içmedim aslında yine içmezdim ama hatunun tekiyle Ankara'da meyhaneye gitmiştik, rakıları içince yaktım sigarayı. Allah'ın belası kadın hem cüzdanımdan paramı çalmıştı hem de sigaraya başlamama vesile olmuştu.
    espresso, Motoseverrr, Guven ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)