Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Biraya zam gelmemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sanayi devrimine nötürüm herhalde. İnsan gelişiminin bir parçası gibi geliyor bana. Eninde sonunda olacak, kaçınılması mümkün olmayan bir şey. Çünkü insanlar yemek, içmek, sağlıklı ve uzun yaşamak, iletişim kurmak, seyehat etmek istiyor. Ve bütün bunları da ucuza yapmak istiyor. Bu da sanayi devrimini kaçınılmaz yapıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanayi devrimine nötürüm herhalde. İnsan gelişiminin bir parçası gibi geliyor bana. Eninde sonunda olacak, kaçınılması mümkün olmayan bir şey. Çünkü insanlar yemek, içmek, sağlıklı ve uzun yaşamak, iletişim kurmak, seyehat etmek istiyor. Ve bütün bunları da ucuza yapmak istiyor. Bu da sanayi devrimini kaçınılmaz yapıyor.
    Doğru da böyle devam edersek gezegen üzerindeki yaşam alanları geniş ölçüde yok olacak. Yapay ve sentetik bir yaşam sürmek zorunda kalacağız.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yahu yaşıyor muyuz arkadaşlar? Yaşıyor muyuz gerçekten? Alkol haram, sigara mekruh, kumar kötü, zamparalık ayıp, motosiklet şeytan işi.. Böyle hayat mı geçer? Ot gibi olduktan sonra ne anlamı var hayatın? Cennet tasvirine bakıyorum, tamam huriler falan süper, iyi, hoş da sonsuza kadar takur tukur takılacak mıyız? Hiç mi arada başka şey yok? Bal akan nehri ne yapayım tövbe estağfurullah.
    espresso ve Thracian bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi, "bira göbek yapar hacım" algısıyla o "Göbeklitepe Biraları" ticari girişimi tutmayabilir
    Rakıcıların bir bildiği, bir göbek bağı var demek ki.

tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakıcıların bir bildiği, bir göbek bağı var demek ki.

https://beylerbeyi-raki.de/wp-conten...ng-768x815.png
    Abi çok kötü rakı. Göbek yapmasını geçtim ben hiç alışamadım. Hani yeşil kapak Efe, Efe Gold, Saki Gold falan olsa muazzam ama Beylerbeyi bana çok hoş gelmedi.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkol içmeyen adamlar nasıl oluyor da o zamanda bilinmeyen yerlerin haritasını detaylı ve doğru olarak çiziyor?

Hadi Amerika'yı keşfedemediler Kızıldeniz ve Hint okyanusunda fink atmaları ne oluyor? Demek ki sadece Akdeniz çanağı içinde dolaşmamışlar.

Maksat alkole güzelleme yapılacak ya!
    İyi de bu haritacı abilerin içmediğini nereden biliyoruz?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bu haritacı abilerin içmediğini nereden biliyoruz?
    Espresso biz içki içmediğimiz için Amerika'yı keşfedemedik dedi ya ben ona istinaden yazmıştım.

Yoksa bizimkiler içiyor mu, içmiyor mu? bir bilgim yok.

Bilgim yok ama her Türk gibi lebiderya fikrim var.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Espresso biz içki içmediğimiz için Amerika'yı keşfedemedik dedi ya ben ona istinaden yazmıştım.

Yoksa bizimkiler içiyor mu, içmiyor mu? bir bilgim yok.

Bilgim yok ama her Türk gibi lebiderya fikrim var.
    Harita mevzusu karışık.
    Piri Reis bence şarap seviyordur.
    Meşhur harita da hakkında da tarihi bilgiler rivayetler halinde yani kesin değil. Yani Piri reis'in o bilgileir daha önce okyanus seferlerine katılmış sonra akdenizde Piri resi'e bağlı korsanlara esir düşmüş bir esirden öğrendiği rivayetleri de var. Bu muhtemel çünkü o devirde İspanyol ve portekizli denizciler Madem akdeniz'den osmanlı korsanları bizi geçirmiyor o zaman başka yol buluruz deyip daha da açık denizlere açılmışlar. Tabi tek etken uzun seyahatlerde içme suyunu şarap, rom gibi alkollu içeceklerle mikroplardan arındırmak değil.
    Zaten piri reis de açık deniz seyehatlerine ve keşiflere meraklıydı ama osmanlı yönetimi böyle akıllı birini kendine rakip gördü bir punduna getirip idam etti.

Osmanlı Piri Reis'i idam etti ama Türkiye Cumhuriyeti adına bir Universite kurdu bu da osmanlı çocuklarına kapak olsun.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu piri reis dünya haritası muhabbeti ben bildim bileli vardır fakat bu harita gerçekten piri reis tarafından çizilmiş olsa bile bize pozitif bir katkısı yok ki! Mesela piri reis bu haritaya istinaden Amerika kıtasında gitmiş olsa, orada keşifler yapmış olsa; ne bileyim Osmanlı imparatorluğu'na pozitif bir katkı yapmış olsa amenna diyeceğim ama yok. Maalesef yok. Sadece ortada bir harita var o kadar.

Dediğim gibi haritaya lafım yok ama pozitif katkı sıfır.

Kaldı ki bu kadar muhteşem harita çizen adamı finalde idam ediyorlar. Ne müthiş bir çelişki!
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harita mevzusu karışık.
    Piri Reis bence şarap seviyordur.
    Meşhur harita da hakkında da tarihi bilgiler rivayetler halinde yani kesin değil. Yani Piri reis'in o bilgileir daha önce okyanus seferlerine katılmış sonra akdenizde Piri resi'e bağlı korsanlara esir düşmüş bir esirden öğrendiği rivayetleri de var. Bu muhtemel çünkü o devirde İspanyol ve portekizli denizciler Madem akdeniz'den osmanlı korsanları bizi geçirmiyor o zaman başka yol buluruz deyip daha da açık denizlere açılmışlar. Tabi tek etken uzun seyahatlerde içme suyunu şarap, rom gibi alkollu içeceklerle mikroplardan arındırmak değil.
    Zaten piri reis de açık deniz seyehatlerine ve keşiflere meraklıydı ama osmanlı yönetimi böyle akıllı birini kendine rakip gördü bir punduna getirip idam etti.

Osmanlı Piri Reis'i idam etti ama Türkiye Cumhuriyeti adına bir Universite kurdu bu da osmanlı çocuklarına kapak olsun.
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim zahmet etmişsin ama reis içmiş, içmemiş pek te umurumda değil açıkçası.

Not: Yanlış anlama içimden geçeni yazdım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim zahmet etmişsin ama reis içmiş, içmemiş pek te umurumda değil açıkçası.

Not: Yanlış anlama içimden geçeni yazdım.
    Konu başlığı "biraya zam gelmesi" şeklinde olunca mevzu oraya da bağlanıyor. içimiş de olabilir olmayabilir de ama buradaki mevzu bu işte ne yapalım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)