Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Biraya zam gelmemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Keşke zamanda geriye dönsem de eski Taksim McDonald's yanı Birahi'de kız arkadaşımla demlenip geceyi Cambaz'da ya da eski Bronx'ta tamamlayıp sabaha karşı Kızılkayalar'da hamburger yutarak boş bir eve gitsem ya da ağır abi kankalarla Beşiktaş Beer Port'ta öğlen başladığımız biraver siparişlerine gece "yeter artık, çok içtik, hesap kol gibi gelecek" deyip mekandan ayrılıp ya yarım ekmek midye ya da sahil büfelerde sosisli çakıp eve yürüsem, eve yürürken de "ohaa lan yarın bir dersin final sınavı vardı hiç kitap açmadım" deyip sabah alarmı 6'ya kurup evde sınava çalışmaya başlasam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah orkestraya saldıran hıyar bendim....
    Senin de gençliğin arızalıymış
    espresso, sallami ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Çok kötüsünüz...
    Şu saatte, iyi bilmediğim bir yerde nereden bira alırım derdine düşürdünüz beni.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden turk kahvesi disinda kahve yoktu be.
    Kim demiş yok diye? Çorum usulü leblebi gayfesi varmış.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşımız ortaya çıkmasın diye o konuya hiç değinmedim bile
    Taksim Şadırvan'da okul çıkışı üniformalarımızla bira içerdik, buradan bakınca çok saçma geliyor şimdi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Starbuks a giderim.mozeralla sandwitch cok iyi ya.
    Aranizda o ekmegin tarifini verecek adama cok dua ederim.

Haa kahveye 40-50 tl verecek kadar amator degilim.Digeri en azindan karnimi doyuruyor
    Focaccia diye soruyorsun Google'a çıkıyor. Gayet basit bir şey.
    Hırbonen, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bigun gidersen köylü gibi orta,kucuk,buyuk kshve deme.latince isimleri var,simdi unuttum.

Senin birader rte ci sen sanki farkli misinn?
    Birak bu isleri,ampule basmiyorsan ne olayim.
    Starbucks'a gidip "buzlu white chocolate mocha" içince kendini ingiliz kraliyet ailesi mensubu sandın galiba.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksim Şadırvan'da okul çıkışı üniformalarımızla bira içerdik, buradan bakınca çok saçma geliyor şimdi :D

Yine sizin sivil okuldu, biz Heybeliada'da okurken haftasonları okula dönmeden önce vapur beklerken eski galata köprüsü altında kemancı'da bira içerdik. O zamanlar bangır bangır rock muzik çalan tek mekan orasıydı. Köprüaltındaki mekanlara gitmemiz yasaktı, hele uniforma ile komple yasaktı ama pek dinlemezdik severdik orayı. Sirkeciden Adalar vapurunu beklerken birer bira içelim diye gider sonra vapura binmeden önce kutu bira alıp vapurda devam ederdik. Bu dediğim 80'lerin sonları oluyor.
    tommygun ve sallami bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Abiler çok güzel gençlik yaşamışsınız, eğlenmek hep ön planlarınızda olmuş kendimle kıyaslayınca yaşadıklarınızı baya sıkıcı buluyorum kendimi.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    harbi zam gelmiyor, eskiden 100 liraya kit alıp 46 şişe kendim yapıyordum ara sıra ama şimdi kit 900 lira olmuş ve bakıyorum benim içtiğim ufak efes 20 lira zaten.

900 lira vermektense canım istediğinde 20 lira verip fondipliyorum 330ml yetiyor. yani artık mevcut fiyat zamlanmıyor ve maliyet fiyatına bir adım daha yakın şu anda. fakat halen kat kat pahalı.

o ufak şişeyi bu hükümet kadrosunun bir yerlerine monte etmek lazım, lanet olası güruh. zaten halkta sevmiyor yani 2018 de bile %50 oy alamamış bir grup.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ben kendi bira mı yapmaya başladım çok ta güzel oluyor. Tanesi 5 liraya geliyor 😅
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim birader ile arkadaş fil gibi tanker tanker içerler ama deli gibi Erdoğan hayranı adamlar. RTE'den mümkün değil vazgeçmiyorlar. Alkole zam geldikçe daha da bağlanıyorlar,
    Stockholm sendromu diyorlar.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu açıklayacak sosyoloji hocası yoktur dünyada yemin ederim.
    Sosyoloji hocası değil de pisikiyatr Nils BEJEROT açıklamış / tanımını yapmış.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden publar güzeldi lisenin son zamanları yada ünide çıkışta bir votka enerji yada iki bira içmek güzel olurdu. Geçen bir yerde kahve içtim 88.5 tl pişman oldum içtiğime
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi bira mı yapmaya başladım çok ta güzel oluyor. Tanesi 5 liraya geliyor ��
    tarifini özelden atabilirmisin?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stockholm sendromu diyorlar.

Sosyoloji hocası değil de pisikiyatr Nils BEJEROT açıklamış / tanımını yapmış.
    Abi somut ve soyut kavramları ayıramama problemi bence bu. Sen de biliyorsun eskiden insanlar yesilcamdaki kötü karakterlere (erol tas gibi) yolda saldırıyorlarmış. Filmi o kadar derin yaşıyor ve içselleştiriyor ki senaryo ile gerçeği ayırt edemiyorlar. Çocukken anlatılan korku hikâyelerinden büyüyünce etkilenmeye devam etmek gibi. Radikal bir şekilde din eğitimi verilen çocuklar da yetişkin olunca bu özelliklerini devam ettiriyorlar mesela. Çok sevme ya da aşırı nefret etme davranışı. Uçlarda yaşanılan hayatlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Starbucks a zaten kahve için giden var mı? Eziklerin piyasa yapmaya çalıştığı yerdir starbucks.
    Ben bu düşünceyi anlamıyorum.
    5 yılı falan geçmiştir Starbucks'a gidersem çay ya da portakal suyu içerim ben, çok nadiren de-caf americano içiyorum ama onun dışında kahvesine pek elimi sürmem..
    de insanlar orada oturmayı seviyor veya (nasıl bilmiyorum ama) kahvesini de seviyorsa diye neden bu nefret? orda oturup şekil yapıyorlarmış, yapsınlar? 3. nesil butik kahvecide oturanların kaçı anlıyor aradaki farkı?
    Niye ezik oluyor insanlar Starbucks'ta oturmayı seviyor diye?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

60 sene önce bugün kültürümüzün parçası denilen çayı içen insanlara da "seni ingiliz uşağı özenti" deniyordu...

Taksim Şadırvan'da okul çıkışı üniformalarımızla bira içerdik, buradan bakınca çok saçma geliyor şimdi :D[COLOR="Silver"]
    Taksim medeniymiş. Biz Dünya Kupası zamanı okuldan kaçtık birahaneye gittik, adam bizi biraz kesti, başımı belaya sokmayın dedi. Bişey olmaz dedik 2'şer bira içtik ilk yarıda, daha fazla paramız olmadığını ve başka bira söylemeyeceğimizi anlayınca da kovmuştu bizi herif =)
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kahve luzumsuzdur.

Cay bi kere ucuz.Adam disarida kahve iciyor yaa 40 50 tl yuhh.Derdi bana dusmedi ama aciyorum ya p verilen paraya elimde degil napimm

Biraz artistlikte var simdi.neden gumushanede filtre kahve icilmiyor ?
    Neden bebek te maslakta butun beyaz yakali isciler deli gibi kahve iciyor ?

O-zen-ti

Hele siz oglen maslak rawsters a gidin finansci tipleri gorun

Amator arkadaslar bir dunya para verip kahve alirken ben hep cikilatali kuki aldim.
    Asla kahveye para vermem.gunah lan allshin suyuna bu para vallahi verilmex

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kahve luzumsuzdur.

Cay bi kere ucuz.Adam disarida kahve iciyor yaa 40 50 tl yuhh.Derdi bana dusmedi ama aciyorum ya p verilen paraya elimde degil napimm

Biraz artistlikte var simdi.neden gumushanede filtre kahve icilmiyor ?
    Neden bebek te maslakta butun beyaz yakali isciler deli gibi kahve iciyor ?

O-zen-ti

Hele siz oglen maslak rawsters a gidin finansci tipleri gorun

Amator arkadaslar bir dunya para verip kahve alirken ben hep cikilatali kuki aldim.
    Asla kahveye para vermem.gunah lan allshin suyuna bu para vallahi verilmex
    Geçen ayıptır söylemesi Tekirdağ Rakısı Altın Seri Rezerv 70cl aldım 500₺. 500₺'ye Kahve Dünyası, Tchibo, Starbucks ve Caffe Nero'da satılan çöplerden (bence) daha kaliteli olan 2kg çekirdek kahve alabilirim. 2kg kahve ile 33l french press veya filtre kahve yapılabilir. 1 kupa = 300ml kabulüyle 111 kupa kahve çıkıyor. Bir tarafta 3 kişiye bir oturuşta yetmeyecek kadar rakı (adam başı 3 duble yeter kabulüyle, aslında az da neyse...) diğer yanda 111 kupa kahve. Hangisi daha günah artık sen karar ver. (Yukarıdaki gibi amatör yorumlar sana hiç yakışmıyor açıkçası...)

(Ben 1 kupa kahveye genelde 2 kapak Tsipouro veya Grappa katarım - katmerli keyif...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Damak zevkimi şey edeyim, Bim'de satılan Vip Gold bana en iyi kahve gibi geliyor. Kasa önünde kasiyer kızlara artistlik yapıyor "offf şunsuz güne başlayamıyorum be mübarek" diyorum.
    Motoseverrr, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Damak zevkimi şey edeyim, Bim'de satılan Vip Gold bana en iyi kahve gibi geliyor. Kasa önünde kasiyer kızlara artistlik yapıyor "offf şunsuz güne başlayamıyorum be mübarek" diyorum.
    O "damak zevki" konusu bende çay için var; şekersiz içemiyorum bu mereti, ancak soğuksa. (Kahveye ise sittin sene şeker koymam, şekerli kahve bitmiştir benim için...)

Çaylarda favorim Rooibos. (Ama bizim buralarda satılan dandik vanilya aromalı şeyler değil, sadesi...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O "damak zevki" konusu bende çay için var; şekersiz içemiyorum bu mereti, ancak soğuksa. (Kahveye ise sittin sene şeker koymam, şekerli kahve bitmiştir benim için...)

Çaylarda favorim Rooibos. (Ama bizim buralarda satılan dandik vanilya aromalı şeyler değil, sadesi...)
    Valla bende de çay çok haldır huldur bir şey. Çay bayatmış yok efendim oturmadı falan diyorlar, ver diyorum ver ben içerim. Çaya bu kadar abanma sebeplerimden biri zaten kahve tüketimini azaltmak. Sabah 4 kupa öğleden sonra 4 kupa içiyordum bir ara.

Favorim düz çay. TuRist çayı, r'si vurgulu =)
    Migros demlik poşeti alıyorum eve. Mis.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende de çay çok haldır huldur bir şey. Çay bayatmış yok efendim oturmadı falan diyorlar, ver diyorum ver ben içerim. Çaya bu kadar abanma sebeplerimden biri zaten kahve tüketimini azaltmak. Sabah 4 kupa öğleden sonra 4 kupa içiyordum bir ara.

Favorim düz çay. TuRist çayı, r'si vurgulu =)
    Migros demlik poşeti alıyorum eve. Mis.
    Geçenlerde kahvaltıda kardeşimlere misafirdim. Adam sapık gibi Rize'de 2. seri mi ne diyorlarmış öyle bir çay getirtmiş, nadir olan ve kıymetli bir çaymış. Neyse bunlar özene bezene demlemişler, bana soruyor "Nasıl çay? Süper değil mi?" Bana aynı geldi tadı, bir fark göremedim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)