Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bankanın güvenini kazanmak için hangi yol daha etkili olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Kredi çekip zamanında ödemek mi yoksa bankaya para yatırmak mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250
    Zamanın ödenen kredi kartı(asgari ödeme normal ödeme sayılır) geçmişte alınan bireysel veya ev kredileri(ne kadar cok o kadar iyi), yine ödemelerde aksama olmaması lazım. Banka da duran paranın bir anlamı yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şuan da aklımı allak bullak ettin. Bug' a girdim resmen. Soru öyle bir soru ki " tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan " izlenimi yaşattı bana. Yani ikisi de önemli esasın da ama banka parası yani teminatı olmayan kişiye kredi vermez. Verirse zaten güven yani teminat vardır. Hangisi daha makbul ise bankalarla çok içli dışlı veya direk çalışanın bilebileceği bir cevap gibi. Mantıken banka kredi vermeyi sever. Bu yüzden kredi çekip bunları düzenli ödeyen kişileri de çok sever. Ama aynı zaman da çalıştığı bankalar da teminat niteliğin de bol sıfırlı hesabı olan kişiyide kim sevmez?. Benim oyum, kredi çekip düzenli ödeyenden yana. Doğru cevabı ise bilmiyor ama merak ediyorum.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soymak (on karakter)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Maaş hesabının olduğu şubeden daha kolay çıkabiliyor. Bunun maaşı buraya yatıyor zaten ne kadar geliri olduğunu biliyoruz diyorlar sanırım.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kredi kartı edin ve kartın ödemelerini gününden önce ve hatta fazlası ile öde..Denizbank ile 5 senedir çalışırım , arabamın senetleri orada idi 8 ay önceden bitirdim senetlerin borcunu..Sonra işyerime geldiler pos cihazı ve kredi kartı verdiler..Kredi kartlarını gününden önce fazlası ile öderim, bazen kredi kartı ekstrem -8 binler (o ay alacaklıyım ) oluyor , hatta bu fazla ödemelerimi başka hesabıma yatırmışlar bir ara.. Geçen babama elektrikli motor alacağım için kredi istedim 100 bin verdiler bende 20 bin çektim..İlk taksidi 30 mart olmasına rağmen ben bugün 2.taksidimi yatırdım..Aslında kullim zarar bunlarla çalışmak , faizle çalışmak ama biraz daha disiplinli oluyorsun bir mecburiyetin oluyor tek noktaya..
    espresso bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Kredi kartı edin,
    Son ödeme gününden 1 yada 2 gün önceden o ayki tutarı kapat
    Vade farkı olsun olmasın harcamalarını taksitli olarak gerçekleştir.
    Asla ama asla tek seferde ödemen gereken (market, bakkal alışverişlerini ) k.kartı ile yapma

Kredi edin
    Son ödeme gününden 1 gün önce taksitini öde

Asla nakit avans kullanma
    Esnek hesap açabilirsin ama mümkün olduğunca kullanma.

Maaş bankanda kesinlikle bir vadeli hesabın, yatırım hesabın ve döviz hesabın bulunsun.
    Yatırım hesabıyla sana sağlam gelen hisselerden ufak tefek al unut.
    Döviz hesabına ise ayda 50-100 birim yatırmaya çalış

Findeks raporunun mantığı banka müşterisine alış veriş yapıyor mu benle diyor
    Üstteki mesajlardaki gibi kredi çek erken erken öde felan kredi notunu yükseltmez yalnızca sabit durmasına yarar

Normal sıradan çinko vatandaşım bu taktikler ile findeks notum 1900lerde ve finansman olarak %70 borçlu olmama rağmen
    Bankaya edineceğin her borç 50-100 puan arasında nottan düşürür, düzenli ödeme, erken ödeme bunları yükseltir

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kapitalizm insanları bankaya abone etmek için kırk takla atıyor.

Bu güne kadar hiç kredi kartım olmadı. Son zamanlarda banka kartı ile alış veriş yapar oldum oda minimum seviyede.

Neyse geçen küçük oğluma bilgisayar alalım dedik. Teknosa'ya gittik 7000 tl den fazla nakit kabul etmiyoruz dedi. Nakit, banka kartı, kalanı da eşimin kredi kartı ile zar zor ödedik.

Yani öyle böyle o kredi kartını bir şekilde kullandırdılar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Banka benim güvenimi kazanmak için bir şey yapmış mı? Badem Denetleme Kurulu'nu mu ipleyeceğiz?

Her bankanın risk analiz süreci farklılıklar gösterir ancak genel olarak finansal güvenilirlik hesaplamaları borca ne kadar sadık kalındığı üzerinden çalışıyor. Devlet memuruysanız bunun başka etkisi var, büyük bir şirkette yıllardır çalışansanız ve o bankanın maaş müşterisiyseniz başka bir etkisi var, ancak ortak olan tek şey borç ödeme güvenilirliği. Hesapta paranın olması bir güvenilirlik değil tam anlamıyla, geçmiş borç performansı daha önemli.

E ilk kez kredi alıcam, geçmiş kredi performansına göre nasıl bakacaklar diye mantıklı bir soru sorulabilir elbette.
    Ben de bankalar havadan nasıl para yaratabiliyor diye sorarım. Çok mantık aramaya gerek yok

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Babanız başbakan olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Banka kartı ile nakit aynı şey

Motosikleti
    cb250r
    Benim bankam bana cok guvenir. Yillardir bankamdan baska bankaya goz ucuyla bile bakmadim. Aldatmadim hic.

Ilk goruste askti bizimkisi. o altin rengi çipi, şekilli ve orantili numaralari cok guzeldi..

Tabi zamanla aramizdaki ask sevgi ve dostluga donustu. Ama sinirlarimizi biliriz. O bana bonus verir, taksit yapar bende ona hep gununde para oderim.

Bazen geliyor aklima param olmasa yine boyle guzel ve mutlu bir iliskimiz olurmuydu diye. Hatta acaba benim param icin mi seviyor diye dusunuyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi çekip zamanında ödemek mi yoksa bankaya para yatırmak mı
    Tam tersi. Kredi çek hiç ödeme. Fakat öyle iki-üçyüz bin lira çekip ödemezsen gırtlağına çökerler. Mesela 800 milyon dolar çekeceksin. Teminat olarak devlet arazisini göstereceksin. Hiç ödemeyeceksin. Çok özel müşteriler arasına yerleşirsin. Sana beyefendi derler. Bu duruma itiraz eden olursa onların ümüğünü sıkarlar.
    Bir laf var ya... İşi bilicen. İşe gitmiycen.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Gişedeki kızla evlenmek. Gerisini o halleder. Evlendim, araç kredim hazırdı...😁
    espresso bunu beğendi.

hakancım bankanın güvenini kazanmak için bırak oradaki personelle evlenmeyi dünyanın en zenginiyle evlenmem makam mevki sahibi insanlar bunu çok iyi biliyorlar

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakancım bankanın güvenini kazanmak için bırak oradaki personelle evlenmeyi dünyanın en zenginiyle evlenmem makam mevki sahibi insanlar bunu çok iyi biliyorlar
    Hey allahım.
    İşte İRONİ yazmadığında sana toslayacak tiplerden biri daha. Öncelikle yaşım 54 (1969 oradan geliyor), sen 60 filan mısın ki "cığım" lı hitabediyorsun, kaldıki tanışmıyoruz. İkincisi "H"akan. Üçüncüsü o kadınla severek evlendim ve 3 çocuğumun annesi. 4. sü, sakın yazacağın cevap küfür hakaret içermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)