Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hissettiklerimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba, Bu sabah hissettiklerimi sizinle paylaşmak ve aynı duyguları taşıyan insanların, tatlı yorumlarını okumak istedim. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Bir gece önceden mutsuz olmak, zor bir gece geçirmek veya o gün yoğun bir gün olacağını bilmek... Bir sürü farklı hisler duygu durum değişikleri için de yaşamaktayız. Çok uzun zaman oldu motosiklet sahibi olalı. Sabah kalkınca, aşağı inip arabaya binmek ile aşağı inince motosiklete yönelmek arasında bende inanılmaz bir ruhsal farklılık oluşturuyor. En zor gecenin sabahın da dahi evden kaskı alıp çıkıyorsam ister o gün Resa ile yola çıkayım ister Trident, mutlu hissediyorum. Garaja inmek, motosikletin üstünde ki brandayı açmak, o ilk gözüken tatlı poposu, çocuk sevmek gibi bir his. Üç aşağı beş yukarı forumda ki herkesin bir motosikleti var. Bazılarımız arabada kullanıyoruz. Gerçekten evden araba ile çıkarken kendin de normalin dışında bir mutluluk hisseden kişiler var mı aramız da? Bende mi bir anormallik var yoksa motosikletsiz geçen her gün sizde bir eksiklik hissediyor musunuz? Acaba bu araba kullanan insanların üzerinde yer alan negatiflik, sadece araba kullandıkları için olabilir mi? Ben trafikte araba ile istemsiz mutsuz hissediyorum. Ve belki de diğer kişiler tüm farklı sorunların yanı sıra, onlarında hissettikleri bu yöndedir. Acaba ne yapsak da bu insanların hayatlarına birer motosiklet soksak? Acaba motosiklet tutkusu, toplumu daha mutlu ederken, gereksiz kişilerin de virüs gibi ortadan kalmasına yol açabilir mi? Bundan sonra yolda bekleyen herkese amma hizmeti şeklinde yolculuk teklif etmeyi forumdaşlarıma öneriyor, sevgilerimi sunuyorum.

Daha mutlu bir Türkiye için çözüm ne secita ne kılıçdaroğlu. Çare motosiklet tutkusu.
    bursalıali ve dundanbiri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bütün Türkiye motora binse bu sefer siyasiler çok üzülür , çünkü ne tayyibe nede kılıçdara oy verecek insan kalmaz :D
    Jeo bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Araba kullanırken bunalıyorum sıkılıyorum, bir kere o rüzgar hissine aşık oldun mu dahada bırakamıyorsun hele hele o trafiğe girdiğimde çıldırıyorum sıkıntıdan patlıyorum, hep kendime içimden "ulan motosiklet olsa fıtı fıtı aralardan tık diye geçer giderim." diye söyleniyorum. Motosiklette ister Panigale'ye binin ister gariban bir Cg'ye binin onlar hep mutlu ederler ve edecekler . Motosiklete her bindiğimde hayatımda sanki yeni bir sayfa açmış geçmişte yaşadığım kötü olayların hepsini çöpe atmış gibi hisse kaptırıyor. Arabalar maalesef ruhsuz ve hissizler, en iyi sürüşü olan arabada gelse gariban Cg'nin verdiği zevki veremez.
    Jeo bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    trafiğe çıkınca bitiyor o güzel hisler, geçenlerde trafikte genel olarak yanımdan geçen arabalara küfür ettim ve yol vermek için durmayan arabalardan bir tanesi beni dövmek için durdu... kavga çıkmadı tabi, serseri gibi kavga mı edeceğim, tarzım değil, farklı şekilde çözüyorum işi. kavga zevk işi, canı isteyen kavga eder, istemeyen kişi ile zorla kavga edilemez, tabi önlem aldıysa.

maalesef, art niyet dolu bir milletin içerisinde motor sürmek pek tat vermiyor, kuvvetli bir motorunuz olacak ve sesi de formula 1 gibi çıkan bir model ise egzozu sökün öyle gezin abi, ben uykudan da uyansam kızmam, rahatsız olmam. insanlar güzellik ile iyi niyete bürünmüyorlar maalesef.

edit: insanlar iyice bir birini rahatsız etmeli ki herkes kalabalığın ne kadar kötü bir şey olduğunu bilinçaltına kazısınlar, gereksiz bir kalabalık var istanbulda... inşaat halindeki binalar, trafik, komşu ilişkileri, alışveriş alanları, dükkanlar... aklınıza gelebilecek her yerde kalabalıktan ötürü bir birinden rahatsız olan çok insan var ve henüz durumu idrak edememişler, iyice rahatsız olmaları lazım ki kalabalığın kötü bir şey olduğunu anlasınlar.
    Jeo bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Secitada sıkıştırır bir süre sonra adamı tam bırakınca anlarsınız...
    Jeo bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arabadan arabaya fark var. Motosikletin zevki ayrı ama arabamı kullanmaktan da çok keyif alıyorum şahsen. Buna karşın eşimin arabasını kullanmak amelelik gibi bir şey.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Araba kullanmayı hiç sevmiyorum. Şehir içinde sıkışık trafikte canım sıkılıyor, uzun yolda da uykum geliyor. Hele karanlıkta sürmeyi hiç sevmiyorum, hep karşıdan gelenlerin ışıkları gözümü alıyor, gece yolculuğu kötü.
    Geçenlerde arabayla Tekirdağ dönüşü daha yarı yola gelmemişken yine uyku bastırdı, çok sıkıldım, ilk gördüğüm benzin istasyonunda durdum, eşime sen kullan dedim, sağa geçtim uyudum.

Motorla canım sıkılmıyor, hatta işe gitmek zorunda olmasam bile ayda bir falan en azından motor sürmüş olurum diye işe gittğim bile oluyor.
    Jeo bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben evlensem muhtemelen eşim ile aramızda ki diyaloğ şu şekilde olur…

https://www.instagram.com/reel/CoSkH...d=YmMyMTA2M2Y=
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı Jeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben evlensem muhtemelen eşim ile aramızda ki diyaloğ şu şekilde olur…

https://www.instagram.com/reel/CoSkH...d=YmMyMTA2M2Y=
    Aleyküm Selam kardeşim
    Jeo bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Araba zevki, kullandığın yol ve arabaya göre eziyette olabilir müthiş keyifte.

Renault Safran'la motor homurtusu için İstanbul-Edirne-İstanbul yaptığım çok olmuştur.
    Yanlış hatırlamıyorsam 56 Plymouth tuştan roketli. Bunuda sabahlara kadar İzmir-Çeşme arası gitgel kullanmak çok zevkliydi.
    56 Buick. Otomatik roketli. Bununla İzmirin yokuşlarında roketlemek müthiş keyif verirdi.
    Hele o motorların homurtusu müthişti.

Tabi 70lerin sonu 80 lerin başında benzin ucuz. Bas gaza koymuyordu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba zevki, kullandığın yol ve arabaya göre eziyette olabilir müthiş keyifte.

Renault Safran'la motor homurtusu için İstanbul-Edirne-İstanbul yaptığım çok olmuştur.
    Yanlış hatırlamıyorsam 56 Plymouth tuştan roketli. Bunuda sabahlara kadar İzmir-Çeşme arası gitgel kullanmak çok zevkliydi.
    56 Buick. Otomatik roketli. Bununla İzmirin yokuşlarında roketlemek müthiş keyif verirdi.
    Hele o motorların homurtusu müthişti.

Tabi 70lerin sonu 80 lerin başında benzin ucuz. Bas gaza koymuyordu.
    Abi böyle dedin de 90'lı yıllarda daha ehliyetimi yeni almışken ilk arabam 74 model vosvostu, çok eğleniyordum o araba ile. Sırf yol yapmış olayım diye akşam iş çıkışı Edirne'ye gidip ciğer yiyip istanbula geri dönüyordum. Sonra başka arabalardan hiç o keyfi almadım.

Bir de motorla rüzgar yemeye alışınca, eskiden araba kullanırken en ufak rüzgar sesi rahatsız ederdi, camı açmayı bırak aralık bile bırakmazdım, klima çalıştırırdım, şimdi arabada da camı açasım geliyor, klimayı daha az kullanıyorum. Motosiklet kullanmaya başladıktan sonra oldu bu değişim bende.
    Cyan ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bir de motorla rüzgar yemeye alışınca, eskiden araba kullanırken en ufak rüzgar sesi rahatsız ederdi, camı açmayı bırak aralık bile bırakmazdım, klima çalıştırırdım, şimdi arabada da camı açasım geliyor, klimayı daha az kullanıyorum. Motosiklet kullanmaya başladıktan sonra oldu bu değişim bende.
    Ben kullanmıyorsam beni araba tutuyor artık resmen, küçük çocukken bindiğim zamanlarda olduğu gibi midem bulanıyor. (Tavan ve uzun boy yüzünden etrafımı yeterince iyi görememekten kaynaklanıyor, çocukken de boy kısa olduğu için etrafımı iyi göremiyordum - aynı durum yani...)
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulen kalkamis trident,resa 125 ve araban var demek..

Bize sunlari 5 sn lik bir video da gostersene

En son sahibinden de buldugun porche u benim diye yutturmustun.

Neyse,

Konuya gelince,yaptigim bilimsel araştırmalar gosteriyor ki siz motorcular her 6-8 bin kilometrede ciddi bir risk atlatiyorsunuz
    Cekirge bir ziplar iki ziplar...

En guzeli araba .
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse,

Konuya gelince,yaptigim bilimsel araştırmalar gosteriyor ki siz motorcular her 6-8 bin kilometrede ciddi bir risk atlatiyorsunuz
    Cekirge bir ziplar iki ziplar...

En guzeli araba .
    Benim şimdiye kadarki istatistiklerim dediğinle uyuşuyor, 6bin km'de bir kaza yapmışım. Bakalım bir sonraki 6bin'e yaklaşırken daha dikkatli olayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Dostum be sen niye böyle değişik bir insansın? İnsan Resa 125'i var diye hava atar mı? Keza 2005' den bu yana kaç üyelik eskittim farkında değil misin? Bir çoğunda da video fotoğraf paylaşımı vardı. Sende gördün, biliyorsun. Sahibindende ki araba ve motosiklet ilanlarının benim olduğunu da biliyorsun. Ama ısrarla son 3 4 senedir, bana sarıyorsun. Hadi diyelim ki yok, ne fark eder ki? Benim kime hava attığımı veya kime kötü bir şey yazdığımı gördün? Hem hava atacak olsam erkeklerin olduğu bir forumda mı yaparım bunu? Yoksa kalamış veya floryada mı? Mantıklıda değilsin, ona yanıyorum ben. Neyse dışarıdayım şimdi çok uğraşamayacağım senle ama ne zaman istersen gel bir çayımı iç. Ona buna sarsan da dırdırcı olsan da yıllar için de alıştım sana, seviyorsun. Video da atmak isterdim gönlün olsun diye ama daha ifşam çıkmadı, çıkarsa onu da atarım. Şimdilik şununla idare et sen.

https://www.hizliresim.com/9be68mw

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abovvv troller birbirine düştü.
    espresso, Jeo, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abovvv troller birbirine düştü.
    Yaziklar olsun.ben ne zaman bu forumda yalan yanlis bilgi verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Dostum be sen niye böyle değişik bir insansın? İnsan Resa 125'i var diye hava atar mı? Keza 2005' den bu yana kaç üyelik eskittim farkında değil misin? Bir çoğunda da video fotoğraf paylaşımı vardı. Sende gördün, biliyorsun. Sahibindende ki araba ve motosiklet ilanlarının benim olduğunu da biliyorsun. Ama ısrarla son 3 4 senedir, bana sarıyorsun. Hadi diyelim ki yok, ne fark eder ki? Benim kime hava attığımı veya kime kötü bir şey yazdığımı gördün? Hem hava atacak olsam erkeklerin olduğu bir forumda mı yaparım bunu? Yoksa kalamış veya floryada mı? Mantıklıda değilsin, ona yanıyorum ben. Neyse dışarıdayım şimdi çok uğraşamayacağım senle ama ne zaman istersen gel bir çayımı iç. Ona buna sarsan da dırdırcı olsan da yıllar için de alıştım sana, seviyorsun. Video da atmak isterdim gönlün olsun diye ama daha ifşam çıkmadı, çıkarsa onu da atarım. Şimdilik şununla idare et sen.

https://www.hizliresim.com/9be68mw
    Puhaha

Bununla sen ancak bursali yi kandirsin.

https://www.hizliresim.com/45zju64
    haluk23 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Puhaha

Bununla sen ancak bursali yi kandirsin.

https://www.hizliresim.com/45zju64
    Oturup buna mı uğraştın cidden? Var sende de yetenek he. Lakin Ali abi hem dengin değil hemde yaşıtın. O yüzden o tarafa uzanma lütfen. Ve dediğim gibi velev ki hepsi yalan, bırak ben kendi yalanımda yaşayayım olur mu? Anlayışın için teşekkür ederim.

Oturup buna mı uğraştın cidden? Var sende de yetenek he. Lakin Ali abi hem dengin değil hemde yaşıtın. O yüzden o tarafa uzanma lütfen. Ve dediğim gibi velev ki hepsi yalan, bırak ben kendi yalanımda yaşayayım olur mu? Anlayışın için teşekkür ederim.
    Hahaha

Yav surda 5 dk ugrasmisim nedir ki ?
    Ben amerikali bir dallama bir professor taniyirum 7/24 burda laf yetistiriyor.

Olm kalkamis,kivanc34 ve motoloto ile basarilarin devami dilerim ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    5 dakika da yaptıysan helal olsun, ben 1 saat uğraştım. Teşekkür ederim. Sana da aşkın Haşmet ile mutluluklar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)